Článek

„Kvalitní výrobek“ řetězce Lidl ztvrdnul v ústech

 
Prejt – ozdoba každé zabijačky. I řetězec Lidl ho prodává. Výrobek je označován jako prémiový, čili mimořádně kvalitní. Dokonce dělaný dle „cechovní normy“. Měkký pokrm ovšem možná zákazníkovi ztvrdnul v ústech: Česká obchodní inspekce (ČOI) v něm objevila písek a kamínky. V minulých týdnech přitom byla vydána studie, ve které byly vypočítány pokuty udělené inspekcí konkurenčnímu Penny Marketu.
14.03.2024 12:45 |

podobné články

Podobné články

Napsali nám z řetězce Lidl. Velmi překvapivě, pokud jde o kříže

 
ParlamentníListy.cz se ve věci marketingové kampaně s umazanými kříži na kopulích řeckých kostelů obrátily na společnost Lidl Česká republika se sérií nepříjemných otázek. Český Lidl tvrdí, že se na vytváření kampaně nepodílel a že nápad s umazanými kříži pochází z dílny mezinárodního týmu Lidlu. Reklamní materiály jsou podle Lidlu Česká republika totožné ve všech zemích, kde řetězec působí. Některé palčivější dotazy však Lidl Česká republika nechal bez komentáře. Posouzení, nakolik byly dotazy ParlamentníchListů.cz ze strany Lidlu zodpovězeny, necháváme na čtenářích a otiskujeme je v plném znění.
05.09.2017 10:25 |

podobné články

Svatomartinský binec. „429,90 Kč za kilo husy?“ A Lidl je v háji

 
Zákazníci supermarketu Lidl jsou zmateni tím, za kolik si budou moci pořídit husu na nadcházející svatomartinské hody. Zatímco je totiž v on-line letáku a v aplikaci tohoto supermarketu kilogram husy propagovaný za 179,90 Kč, v papírovém letáku i v tom na sociálních sítích už Lidl uvádí cenu dosti vyšší a husa by dle něj stála od pondělka 219,90 Kč za kilo. Cenové nesrovnalosti jsou i u husích prsou, která byla v letáku inzerována za 429,90 Kč/kg, reálná cena je však, jak ujistil Lidl, 359,90 Kč. Supermarket se tedy hned na začátku prodejní akce musel omlouvat za způsobený „binec“.
06.11.2023 11:10 |

podobné články

Lidl opět rozčílil Čechy: Vejce "přímo od farmáře" jsou ve skutečnosti z velkochovu!

 
Lidl si už poněkolikáté v řadě zadělal u Čechů na pořádný problém! V minulosti síť supermarketů bojkotovali kvůli odstranění křížů na řeckých kostelech v letáku, teď je zase rozčílila v řetězci prodávaná vajíčka. Ta totiž mají na obalu napsáno, že jsou přímo od farmáře, realita je tomu ale na míle vzdálená. Lidl se brání tím, že nejde o jeho privátní výrobek.
03.12.2017 12:05 |

podobné články

Pravá česká zabíjačka, hlásal Lidl a prodával tlačenku z Německa

 
Zahraniční výrobky označené jako české zajistila kontrola v provozovně řetězce Lidl v Ostrově na Karlovarsku. Podle zjištění Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) používal Lidl označení vepřového masa v aspiku a tmavé tlačenky jako Pravá česká zabíjačka. Tyto produkty však pocházejí od německých výrobců.
22.02.2012 22:30 |

podobné články

„Manipulativní, zlá, genociderní náno!“ Pochválila Lidl v kauze černoch na letáku a přišel jí krutý vzkaz

 
Rozruch vzbudil u části české společnosti poslední leták firmy Lidl, kde v reklamě na oblečení figuruje černoch. Již v průběhu tohoto týdne začala plnit facebookové stránky obchodního řetězce kritika. Přibyly zde desítky příspěvků, v nichž lidé řetězci spílají za to, že muže tmavé pleti umístil do propagačního materiálu. Do kauzy vstoupil svou ironickou poznámkou třeba i jihočeský hejtman Jiří Zimola. O něco vážnější komentář přidala ale odbornice na komunikaci, která Lidl pochválila v médiích za zvládnutí tlaku, a vysloužila si za to na internetu vulgární vzkazy.
06.01.2017 12:50 |

podobné články

Lidl? To skončí řezáním hlav, bojí se známý hudebník

 
„Umazáváním křížů to začíná a uřezáváním hlav to končí! Ať se na jednání Lidlu koukám z jakéhokoli úhlu, vychází mi z toho akt sprostého účelového jednání, které je plivnutím do tváře nejen Řekům, ale křesťanské kultuře obecně. I když v byznysu, ve kterém Lidl podniká, jde samozřejmě jen o peníze...,“ říká k letáku obchodního řetězce Lidl, který odmazal z fotky řeckého chrámu kříž, zpěvák, baskytarista, člen skupiny ByPass a legendárního Pražského výběru Vilém Čok. Pro ParlamentníListy.cz ale kromě toho sdělil i to, co si myslí o konání německé kancléřky: „Pokud Angela Merkelová obhájí svůj mandát, bude to pro mě důkaz neschopnosti německého národa postavit se vládní klice!“
05.09.2017 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2853 článků) , Vilém Čok (109 článků)

Lidl? To skončí řezáním hlav, míní známý hudebník

 
„Umazáváním křížů to začíná a uřezáváním hlav to končí! Ať se na jednání Lidlu koukám z jakéhokoli úhlu, vychází mi z toho akt sprostého účelového jednání, které je plivnutím do tváře nejen Řekům, ale křesťanské kultuře obecně. I když v byznysu, ve kterém Lidl podniká, jde samozřejmě jen o peníze...,“ říká k letáku obchodního řetězce Lidl, který odmazal z fotky řeckého chrámu kříž, zpěvák, baskytarista, člen skupiny ByPass a legendárního Pražského výběru Vilém Čok. Pro ParlamentníListy.cz ale kromě toho sdělil i to, co si myslí o konání německé kancléřky: „Pokud Angela Merkelová obhájí svůj mandát, bude to pro mě důkaz neschopnosti německého národa postavit se vládní klice!“
07.09.2017 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2853 článků) , Vilém Čok (109 článků)

To máte z Německa, vy bando...? Lidl pod palbou. Zrovna teď

 
„Tuhle blbost vymysleli u nás, nebo v Německu?!“ ptají se zákazníci obchodního řetězce Lidl poté, co ten oznámil, že se rozhodl udělat krok v oblasti „životní pohody zvířat“ a lidé si už tak u jeho prodejen nebudou moci koupit živého kapra. „Radši si koupím živého kapra, který je z Třeboně, než chlazeného vakuovaného či dokonce mraženého kapra,“ snáší se na řetězec od zákazníků kritika, kteří tak dávají najevo, že si – jak zjistily ParlamentníListy.cz i v ulicích – na tradici v podobě kapra sáhnout nenechají. „Lidl obsadila banda kreténů…“ píší naštvaní lidé.
22.12.2022 13:20 |

podobné články

Prokletých 34,90 Kč. Lidl hasí, ale požár se šíří

 
Již před několika týdny řetězec Lidl řešil nepříjemnost s videem, které naznačovalo, že „sleva by nemusela být slevou“. Rýže Basmati stála dle slevového označení „v akci“ 34,90 Kč, nicméně pod cenovkou byla na regále ještě jiná, jež označila cenu 34,90 Kč za standardní. Řetězec se brání, že šlo o nedorozumění. Nicméně požár se šíří. „Přitopila“ Agrární komora ČR, která dlouhodobě obchodní řetězce za ceny potravin pranýřuje. A zákazníci jí dávají za pravdu. „Tohle je Lidl, ale to stejné dělá i Kaufland, i Albert, bohužel. Snad jen v Bille jsem to nikdy nezažil,“ řekl jeden z nich.
09.04.2023 20:10 |

podobné články

„Na Lidl už kašlu.“ Sleva? Místo ní zážitek u pokladny

 
„Děkuju Lidlu, že pochopil, o co mi celou dobu jde,“ oceňoval ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) před více než týdnem setkání s českými zástupci německého řetězce Lidl, po němž oznámil, že následující den čeká na nakupující v Lidlu „česká a slovenská mouka za 12,90 Kč“. Měl to být důkaz, že ministr ceny potravin řeší. Podmínkou pro uplatnění této akce byl nákup za 400 korun a vlastnění aplikace. Právě ta má ovšem dle mnohých zákazníků časté problémy či vůbec nefunguje. Na Lidl už kašlu, stěžují si. Sleva se prý často nekoná, místo toho mrzutý zážitek u pokladny.
18.05.2023 10:40 |

podobné články

Těšil se do krámu. A Lidl zlevnil: z 59,90 na 62,90

 
„Těšil jsem se do krámu, jestli to udělají, a oni to fakt udělali.“ Nejen běžní občané, ale i novináři se těšili, že po snížení DPH nakoupí ve slevě. Jeden z nich, Robert Malecký, zašel do prodejny řetězce Lidl, který hlásil, že zlevní dokonce nad rámec snížení daně. „Tahle položka byla dlouhodobě za 59,90, v akci za 49,90,“ uvedl své pozorování. Výsledek? Výrobek zlevněn z 66,90 Kč na 62,90 Kč. A nebyl sám, kdo si podobné „slevy“ všiml.
04.01.2024 10:55 |

podobné články

Oldřich Fischer: Dvojí zaměstnání?

 
Eurokomisař Telička je svými výroky vlastně obchodní dealer mezinárodního obchodního řetězce LÍDL. „Budu kupovat oblečení u řetězce LÍDL.“ . To jsem se dočetl ve zprávách veřejného tisku. Myslel to tak, že to bude jeho vedlejší zaměstnání, nebo bude jeho vedlejší zaměstnání dělat Eurokomisaře?
28.01.2017 11:10 |

podobné články

Lidl a mouka za 12,90 Kč ničí ministra. Jde i o jeho minulost

 
Český internet je ohromen příspěvkem ministra zemědělství Zdeňka Nekuly, ve kterém všechny láká na nákup zlevněné mouky do řetězce Lidl. Člen vlády v roli dealera jednoho zahraničního supermarketového řetězce je podle mnohých novým dnem Fialova kabinetu a děkuje mu, že mouka v akci bude za 12,90 Kč. Ministra teď ničí výsměšné reakce i upozornění na jeho minulost a pracovní kariéru.
10.05.2023 08:40 |

podobné články

Penny Market, Tesco a Lidl „nadělily“, čím se vám nepochlubí

 
Řetězce Penny Market, Tesco a Lidl se výsledky kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) asi nepochlubí. Kontroloři v předvánočním čase zjistili v jejich provozovnách pochybení související s nečistotami či kontaminovanými potravinami. Zákazníkům řetězce „nadělily“ i mrtvé hlodavce a jejich trus.
22.12.2023 13:20 |

podobné články

Válka hnojem! Lidl i Amazon dostali to, co předtím Fiala. Ale pro řetězce je to vážnější

 
Zemědělci v Německu už druhým týdnem pokračují v protestech proti vládě kancléře Olafa Scholze a zejména rozhodnutím na snížení dotací na zemědělskou naftu a dalším škrtům. Tento týden se zemědělci rozhodli zablokovat hnojem centrální sklady prodejních společností Aldi a Amazon nebo jednotlivé prodejny supermarketů Lidl. Akce německých zemědělců kvituje předseda Svazu faremních zpracovatelů Ivan Hrbek. Hnojem se aktivisté v Česku rozhodli potřísnit také prostor před Strakovou akademií, tedy sídlem Petra Fialy. Ale pro řetězce se jedná o vážnější problém.
16.01.2024 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků) , Ivan Ivan (2930 článků) , Ivan Ivan (508 článků)

Polský potravinový skandál: Lidl musel stáhnout rýži. Obsahovala olovo

 
Jednu šarži dlouhozrnné rýže Tiradell Rice PARBOILED dovezené z Polska musel stáhnout z prodeje obchodní řetězec Lidl. Balení o hmotnosti 400 gramů s minimální trvanlivostí do srpna 2013 obsahuje 2,5krát více olova, než povoluje norma. Na svých webových stránkách o tom informuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce. (SZPI). Lidl problematickou šarži stáhl z prodeje.
21.05.2012 11:35 |

podobné články

Lidl používal chybné kasy, společnosti hrozil drsný postih

 
Obchodní síť Lidl by podle zákona měla zavřít všech 123 obchodů na Slovensku. Zákazníkům totiž opakovaně vydávala bločky z chybných pokladen. Lidl by díky nim dokázal podvádět při placení DPH.
14.07.2014 14:45 |

podobné články

Sbírka v prodejnách Lidl vynesla rekordní částku 14 milionů korun

 
Praha, 11. prosince 2014 – Čtrnáctidenní sbírka Srdce pro děti v prodejnách Lidl vynesla přes 12,5 milionu korun. Společnost Lidl tuto částku navýšila na 14 milionů a celková suma je tak o šest milionů vyšší než vloni. Peníze pomohou vážně nemocným dětem prostřednictvím obecně prospěšné společnosti Život dětem.
09.01.2015 19:12 |

podobné články

Lidl se otevřel stravenkám: Už nebudou jen pro jejich zaměstnance

 
Diskont Lidl se dává do obchodu se stravenkami. Ty původně nabídl svým 8000 zaměstnancům, nyní je začne nabízet i ostatním. Stravenky budou zajímavé i pro restaurace, Lidl u svých stravenek totiž účtuje menší provize než ostatní firmy na trhu. Od dubna by se stravenky měly dostat i k 12 000 zaměstnancům Kauflandu.
22.03.2017 14:45 |

podobné články