Článek

Kuřimská kauza dodnes děsí Česko: Kanibalismus, kruté bití a pálení cigaret o nebohá těla malých chlapců

 
Už dlouhých sedmnáct let uběhlo od startu tzv. Kuřimské kauzy, která otřásla celým Českem. Dvojice malých hochů byla psychicky i fyzicky zneužívána svou matkou Klárou Mauerovou a její sestrou Kateřinou v obci Kuřim na Brněnsku. K objevení a následné záchraně chlapců došlo 7. května 2007 úplnou náhodou, jak tehdy psal například web iDnes.
07.05.2024 05:10 |

podobné články

Podobné články

Sexuální orgie, kanibalismus, topení v kýblu, pálení cigaretami: Před 10 lety byla odhalena kauza Kuřim

 
Kuřimská kauza - případ, který negativně poznamenal českou veřejnost. Týrání dvou chlapců (tehdy 8 a 10) jejich nejbližšími příbuznými šokovalo doslova celý svět. A přitom otřesnou kauzu odhalila pouhá technická "závada".
07.05.2017 05:10 |

podobné články

Kuřimská kauza: Krkavčí matka bude platit každému synovi tisícovku!

 
Otřesná kuřimská kauza dvou týraných chlapců se ve středu po dvou letech znovu ocitla před soudem. Brněnský soudce Roman Bohdálek rozhodl, že matka týraných bratrů Klára M. (34) bude každému synovi platit tisícovku měsíčně jako výživné. Žena si odpykává devítiletý trest za surové týrání kluků.
16.12.2010 13:05 |

podobné články

Jak zlepšit držení těla

 
Špatné držení těla je problém, který se dotýká stále většího počtu lidí. Může za to především stále se rozmáhající trend sedavého zaměstnání, ale stejně tak i čas, který trávíme u televize nebo počítače. Kdekdo by si možná mohl myslet, že vadné držení těla je problém pouze estetický, ale není to pravda. Máte-li špatné držení těla, pak tím ovlivňujete nejen to, jak vypadáte, ale především si zaděláváte na celou řadu zdravotních obtíží. Zlepšit si držení svého těla přitom není vůbec složité. Nejlepší na tom je, že je to všechno tak jednoduché, ale výsledky jsou fenomenální. V dnešním článku vám poradíme, jak na to. Jak zlepšit držení těla Pokud si nedáte záležet na správném držení těla, zaděláte si na nepříjemné zdravotní problémy. Patří mezi ně především bolesti zad, bolesti hlavy nebo krční páteře. Měli byste se snažit držet tělo ve správné poloze za jakékoli situace, tedy nejen při chůzi, ale i při sezení u stolu, při práci na počítači nebo jízdě v autě. Na následujícím videu se můžete podívat, jak zlepšit držení vašeho těla. Uvidíte, že na tom vůbec nic není. Zpočátku můžete pociťovat mírné nepohodlí, případně tah v oblasti zad. Nebojte se, tyto pocity brzy odezní. Čím rychleji se naučíte držet své tělo ve správné poloze, tím rychleji vám to přijde přirozené a tyhle pocity zmizí. Na videu se dozvíte, jak zlepšit držení svého těla v několika pozicích. Rozhodně nepodceňujte pozici, ve které stojíte nebo sedíte. Příspěvek Jak zlepšit držení těla pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2017 08:55 |

podobné články

Týraný Jakub z kauzy Kuřim po dlouhé době promluvil: Co vzkázal?

 
Případ týraných chlapců z Kuřimi šokuje dodnes. Jakub a Ondřej byli ještě malí chlapci, ale i tak k nim jejich nejbližší byli nesmírně krutí. Zavírání do klece, pálení cigaretami, týrání, bití. Kauza Kuřim nikdy nebyla pořádně vysvětlena a po deseti letech od šokující události jsou z bratrů mladí muži. Starší Ondřej po dlouhé době navíc napsal vzkaz na sociální sítě.
31.07.2017 08:50 |

podobné články

Škrlová o znásilňování: Píchli mi injekci, pak vozili klienty. Před Kuřimí ji zneužívala brněnská smetánka?!

 
Je tomu přesně deset let, co se v Česku rozhořela takzvaná kuřimská kauza. Případ otřesného týrání dvou malých chlapců v podivné skupině vychovatelek a jejích přátel má ale podle předsedy Spolku Šalamoun Johna Boka i další oběť – Barboru Škrlovou, která byla odsouzena jako jedna z tyranů. Podle něj byla zneužívána i před kuřimskou kauzou. Popis týrání, kterému ji později vystavily kuřimské bestie, je až mrazivě děsivý.
09.05.2017 05:15 |

podobné články

Škrlová má v sobě osobnost psa: Její zdravotní stav se prudce zhoršil

 
Kuřimská kauza, která odstartovala před deseti lety, stále vzbuzuje emoce. Jedna z hlavních aktérek případu, Barbora Škrlová, žije se změněným jménem v péči psychologů. Trpí totiž mnohočetnou poruchou osobnosti, jejímu stavu uškodilo nedávné výročí odhalení týrání dvou malých chlapců v Kuřimi.
16.05.2017 10:35 |

podobné články

Kauza Kuřim po 14 letech: Jak dnes žijí chlapci, kteří přežili brutální mučení?

 
V Česku pravděpodobně neexistuje známější kauza týrání dětí než ta kuřimská z roku 2007. Tehdy se úplnou náhodou podařilo odhalit a do značné míry i rozkrýt odporné zneužívání dvou chlapců Jakuba a Ondřeje ze strany jejich matky Kláry Mauerové a její sestry Kateřiny. Nesmírně komplikovaný případ šokuje i po 14 letech, kdy už si všichni tyrani odseděli své tresty a oba zneužívaní chlapci dospěli. Jakub a Ondřej se nyní snaží na vše zapomenout a podařilo se jim i začlenit do normálního života. Děsivé trauma z hlavy ale nejspíš nikdy nedostanou.
07.05.2021 07:20 |

podobné články

Motiv zla: Kuřimská kauza otřásla Českem. Zneužívaní chlapci žili v klecích, jedli vlastní maso

 
Mnozí z nás si pamatují na jeden z nejhrůznějších případů Česka. Kauza Kuřim, ve které šlo o zneužívání dvou chlapců, Jakuba a Ondřeje, ze strany jejich matky Kláry Mauerové a její sestry Kateřiny, tehdy otřásla společností. K odhalení hrůz došlo pouhou náhodou, jak psal například iDnes.
31.05.2023 18:00 |

podobné články

Rammstein se vřitili do Prahy: Oheň a kanibalismus na pódiu

 
Do pražské O2 arény se po dvou letech vydali drsní Rammstein. V sobotu večer v metropoli předvedli před 15 tisíci diváků nadupanou show. Nechyběl oheň, sado maso ani kanibalismus.
13.11.2011 12:30 |

podobné články

Hotelová restaurace v Nigérii nabízela v jídeláku lidské maso a nelhala! Pohled do mrazáku zaskočil i otrlé africké kriminalisty!

 
V "Africe":http://www.extra.cz/tema/afrika je život těžký a "kanibalismus":http://www.extra.cz/tema/kanibalismus tam nepředstavuje nic mimořádného, ovšem to se týká džungle, v hotelové restauraci je to přeci jen novum.
13.02.2014 15:50 |

podobné články

Sníst či nesníst? Když kanibalismus není trestný čin

 
José Salvador Alvarenga je slavný trosečník, který přežil 13 měsíců na moři. Teď ale čelí žalobě kvůli tomu, že snědl svého mrtvého spolucestujícího. Pokud se obvinění potvrdí, nebyl by Alvarenga zdaleka prvním člověkem, který v boji o přežití pozřel lidské maso. Otázkou navíc je, zda je kanibalismus vůbec protizákonný.
18.12.2015 18:20 |

podobné články

Osobnosti: José José (314 článků)

V Náprstkově muzeu se otevírají dvě nové výstavy. Představí Novou Guineu, cestovatele i kanibalismus.

 
Národní muzeum zve všechny nadšené cestovatele do Náprstkova muzea, v jehož prostorách se otevře nová výstava Lovci lebek prezentující předměty z exotického ostrova Nová Guinea. Ten byl po dlouhou dobu opředen mnoha mýty a tajemstvími a je často spojován s děsivými praktikami, jakými jsou lov hlav nebo kanibalismus.
05.11.2016 07:35 |

podobné články

Odseklé údy, zlámané kosti a kanibalismus: Divoké pohřební rituály z pravěku Brazílie

 
Pohřební rituály jsou tak pestré, jako lidstvo samo a dalo by se říct, že ty standardní, evropské, patří mezi "nejnudnější". Zejména různé kultury lovců a sběračů často nakládají s lidskými ostatky velmi neobvykle. Mumifikace, nebo naopak destrukce či rituální kanibalismus, nejsou žádnou výjimkou. Všechny podobné praktiky jsou přitom svázané rituálními příkazy. Nejedná se tedy o žádné bezhlavé řádění.
14.12.2016 18:35 |

podobné články

„Je v pořádku sníst nepřítele.“ ISIS šíří kanibalismus, odhalila kniha

 
Je těžké si představit, jakými horšími způsoby by teroristická organizace Islámský stát mohla ještě šířit teror. Jeden tu ale přece je – kanibalismus. Britský think tank objevil u tréninkové školy ISIS příručku, ve které byli bojovníci vyzýváni pojídat své nepřátele. Obsahovala i tipy, jak na to.
28.02.2017 18:15 |

podobné články

Žádné pálení čarodějnic v Praze! Magistrát zakázal rozdělávání ohňů v celém městě

 
Letošní pálení čarodějnic v Praze zhatilo velké horko a sucho a také silný vítr. Magistrát kvůli tomu zakázal pálení ohňů i na velkých akcích, kde jsou přítomni hasiči. Už v neděli přitom zakázal rozdělávat oheň na rizikových místech.
30.04.2018 15:35 |

podobné články

Pálení čarodějnic v Praze: „Nechte to na klidnější období,“ vyzývají hasiči v době koronaviru

 
Velkolepé pálení čarodějnic, jež každoročně probíhalo na nejrůznějších místech v Praze a které pořádala prakticky každá městská část i řada dalších organizací, musí letos Pražané oželet. Lidé se z nařízení vlády mohou na veřejnosti shlukovat v počtu maximálně deseti lidí, pražští hasiči obyvatele vzhledem k nouzovému stavu vyzývají, aby veselí a pálení ohňů odložili na klidnější období.
28.04.2020 11:15 |

podobné články

Pálení čarodějnic za vyhořený dům, nabádají experti. Rada Prymuly zneklidnila hasiče

 
Vedle Velikonoc se lidé v Česku nedočkají ani oblíbeného pálení čarodějnic, tedy většinou. Oslavy jsou kvůli koronavirové epidemii na řadě míst zrušeny. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v minulém týdnu uvedl, že lidé mohou pálení čarodějnic oslavit stejně dobře jako na akci i v úzkém rodinném kruhu. To ale zneklidňuje hasiče. Ti prostřednictvím Blesk Zpráv varují před velkým suchem. Nabádají tak, aby si Češi se zapalováním počkali na svolnější počasí. Za vyhořený dům totiž oslava nestojí. Virolog Rastislav Maďar k tomuto dodává, že oslava také nestojí za život člověka. A ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zmínil, že lidé můžou být letos u ohně vždy nejvýš v desetičlenných skupinách.
29.04.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků)

Táta surovec: Ženu bil, dětem pálil hračky!

 
Vyhrožování, urážky, bití, pálení oblečení, pálení hraček. Tak se ke svým nejbližším choval hromotluk Petr Ch. (42) ze Zlínska. Teď se před soudem zodpovídá z týrání, hrozí mu dvanáctiletý trest.
11.04.2017 12:10 |

podobné články

„Bití a nelidské zacházení.“ Léta nucených prací v Japonsku popsal někdejší vězeň

 
Čtyřiadevadesátiletý Korejec I Čun-sik promluvil o svém dlouhém čekání na spravedlnost. Když si vzpomene na léta strávená na nucených pracích v Japonsku, je mu do pláče. Popsal, jaké strasti si v japonských ocelárnách vytrpěl. „Jsem smutný a je mi do pláče, když si vzpomenu na všechno to bití a pálení. To byly oblíbené tresty Japonců,“ vypověděl I. Jeho příběh přinesl deník Guardian.
07.11.2018 22:25 |

podobné články