Článek

Kultivovanost proti neumětelství: Kdo boduje, kdo prohrává?

 
Jsou události, které skončí, ale jejich výpověď se jako vlečka táhne dál. Je mimo jiné referencí o vkusu, společenském klima, znalosti etikety, jež jistí výbavu do života zvanou kinderstube, která se nikomu vzít nedá a za prachy se nekoupí.
13.07.2018 05:45 |

podobné články

Podobné články

Jednotka neumětelství ministra je jeden Ťok. Exposlanec Doktor, který se ve zlém rozešel s Nečasem, si nebral servítky

 
ROZHOVOR Neudělali nic dobrého, hodnotí dosluhující Sobotkovu vládu bývalý poslanec a ekonomický expert ODS Michal Doktor. A jako jednotku naprostého neumětelství stanovil jeden Ťok. S nástupem Babišovy vlády odhaduje plošné personální změny a snahu o velmi rychlou koncentraci moci, dal by si velký pozor na to, co se začne dít kolem veřejnoprávní televize a rozhlasu. Pokud jde o ekonomiku, hlavní otázkou podle něj je, kolik času se promrhá do konstituce vlády s důvěrou. „Pokud by mělo dojít ke ztrátě celého prvního pololetí, pak je tu řada věcí, které začnou chybět. Končí například tříletý daňový „rozvrh“ v oblasti spotřebních daní na tabák. Mluvíme o potenciálu výpadku daňových příjmů v řádu miliard,“ upozorňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Michal Doktor.
08.12.2017 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Doktor (162 článků)

Doktor TYRAN NA DNĚ! Barták prohrává BOJ O SYNA...

 
Lékař Jaroslav Barták, stíhaný za týrání a sexuální zneužívání asistentek, prohrává boj o svého syna. Obvodní soud pro Prahu 4 teď předběžným opatřením rozhodl, že dítě svěří do péče matky. Barták nadále zůstává ve vazbě a navíc ho čeká sexuologické vyšetření.
25.10.2011 07:10 |

podobné články

Dívka prohrává boj s rakovinou, splnila si 16 bláznivých snů

 
Šestnáctiletá Britka prohrává svůj boj s rakovinou. Před smrtí se rozhodla splnit si několik snů.
17.08.2012 17:20 |

podobné články

Nelson Mandela (94) umírá: Prohrává boj s plicní chorobou!

 
Klidným slovem a vlídností uměl čelit násilí, ale v 94 letech prohrává boj nemocí. Nelson Mandela, nositel Nobelovy ceny míru a první černošský prezident Jihoafrické republiky, se včera v nemocnici v Pretorii chystal na svou poslední cestu.
28.06.2013 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Nelson Mandela (205 článků)

Ukrajinská armáda prohrává. Příští dva dny rozhodnou, píše server o bojích u Debalceve

 
Autor Michael Cruickshank se v anglicky psaném textu na serveru conflict-news zamýšlí nad kritickou situací na Ukrajině u města Debalceve. Ukrajinská armáda prohrává v boji se separatisty a zásadní prý bude, co se ve válečné zóně odehraje v příštích osmačtyřiceti hodinách. Český překlad textu přináší Britské listy.
17.02.2015 20:11 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1362 článků)

Islámský stát prohrává a panikaří. Jeho šéf prý svolává všechny muslimy světa

 
Islámský stát prohrává. Takový titulek dnes obletěl celý svět poté, co došlo ke zveřejnění zvukového záznamu údajného proslovu šéfa organizace Abu Bakra al-Bagdádího, ve kterém žádal o pomoc všechny muslimy světa. Informuje The New York Times.
27.12.2015 10:40 |

podobné články

Trump prohrává. Válečnice Clintonová a Albrightová. Napětí poroste a přijde třaskavé řešení. A Le Penová… Klausův spolupracovník přináší nedobré zprávy

 
ROZHOVOR Bývalý europoslanec ODS a člen správní rady Institutu Václava Klause Ivo Strejček se domnívá, že Francouzi zvolí „blátivého, rozplizlého kryptosocialistu“ Macrona. Trump dle něho souboj ve Washingtonu nejspíš prohrává a zázraky od něj neočekává. „Evropské elity si nejprve zhluboka vydechnou, že to přežily a pak, stejně jako kdysi českoslovenští komunisté, vyvodí ‚evropské poučení z krizového vývoje‘ a řádně přitáhnou šrouby,“ předvídá.
26.04.2017 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Ivo Strejček (148 článků)

Obrovský strach z umrznutí v díře... Tady přečká zimu heroinová Katka!

 
Nejslavnější narkomanka Česka Katka Bradáčová (40) prohrává ve svém boji se závislostí na droze. Opět dostala stopku na metadonovou pomoc, když kontrolní testy odhalily v jejím těle stopové prvky po pervitinu. Katka tak před nadcházející zimou ztratila, jak sama říká, jedinou jistotu v životě feťáka. Navíc přestala bojovat o svou dceru Terezku (10)... A aktuálně prohrává i boj s vlastním zázemím!
07.12.2018 07:00 |

podobné články

Kratochvílová, Němcová, Špalková, Verešová: Některá boduje, jiná prohrává a všechny se snaží

 
Řada celebrit je na společenských akcích jako doma, někteří na nich i pracují. Jiní se na party objeví jen občas. Outfity všech jsou víceméně dobré téma pro módní kritiku. A leckteré snímky z party, premiér, rozličných akcí dokazují, že souboj s módou může být celoživotním programem.
20.03.2014 05:15 |

podobné články

Hradní přehlídka elegance: Paní Livie nad paní Dagmar zvítězila

 
Předávání nejvyšších státních vyznamenání, které prezident republiky Václav Klaus v den vzniku československého státu každoročně ve Vladislavském sálu Pražského hradu udílí, si žádá důstojné, výjimečnost aktu stvrzující oblečení. Vysoce elegantní šaty, které kultivovanost a vkus pozvaných osobností prověří.
30.10.2011 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků)

Buranské trapasy premiér: Kdy začneme být kultivovaní?

 
Úroveň národa se pozná podle jeho životního stylu, zavedených stereotypů, zvyklostí. Jak se chová doma i na veřejnosti, nakolik si osvojil etiketu udávající normy společenského chování. Bohužel řada slavnostních akcí, oblečení na nich dokazuje, že ona etiketa, kultivovanost s ní spojená, jsou mnohým osobnostem vzdálené.
12.11.2013 05:36 |

podobné články

Téma týdne: Módní peklo ctěného Slavíka

 
Na každé společenské akci se vyskytnou lidé, jež dress code, čili předepsaný, rázem příležitostí diktovaný oděv ignorují. Stejně jako ti, jež chtějí protokolu dostát, ale nevkus je i tak posílá na pranýř. A vždy se najde pár jedinců, pro něž jsou provokace, potřeba zaujmout větší metou než elegance, šarm, kultivovanost.
25.11.2013 06:22 |

podobné články

Český lev řve jinak: Je to ale paráda?

 
Slavnostní předávání filmových Českých lvů je letos radikálně jiné než uplynulých dvacet ročníků. Změnilo se místo konání, vzhled ceny, koncepce večera usilující o větší úroveň, glanc, kultivovanost. Pojistkou této snahy je Rudolfinum, moderátor Marek Eben, velký symfonický orchestr s vynikajícím dirigentem Bělohlávkem. A otázka zní, nakolik na tuto laťku dosáhnou společenské outfity lidí, jež se slávy zúčastní.
22.02.2014 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Marek Eben (356 článků)

Očima Františky: Smrt Bartošové byla těžkou prověrkou vkusu

 
Životem a závislostí usmýkaná zpěvačka, z pozůstatků bývalé slávy živořící Iveta Bartošová, konečně měla pohřeb. Třináct dnů, jež od sebevraždy k smuteční kremaci proběhly, otestovaly kultivovanost jejího muže, přátel, fanoušků. Také médií a veřejnosti, jež informace o dění po tragédii hltala.
13.05.2014 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6759 článků)

FOTO Svět Astrid Lindgrenové. Zábavní park podle Švédů

 
Tenhle park plný divadla, her a knižních postav má přísná pravidla, na jeho kultivovanost dohlíží speciální rada.
29.07.2014 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Astrid Lindgrenová (9 článků)

Vzývané i zatracované divadlo České Miss: Která zaujala, která to projela?

 
Od držitelek korunky královny krásy, od finalistek, jež na ni aspirují, se očekává, že budou krásné, empatické, vzdělané. Kultivované v projevu i zjevu. A kultivovanost, vkus, elegance se předpokládá i u lidí, jež se ve světě soutěží o titul Miss pohybují, včetně hostů finálového galavečera. Ale je tomu opravdu tak a bylo tomu tak i při poslední volbě České Miss v pražském Foru Karlín?
29.03.2015 18:15 |

podobné články

Český lev očima Františky: Je to matrix provinčnosti, nebo ne?

 
Sobotní večer patřil letos už třiadvacátému ročníku výročních cen České filmové a televizní akademie (ČFTA) majících podobu křišťálového hranolu s inovativně uvězněným lvem. Prestižním, s kinematografií spojeným Českým lvem, jehož slavnostní udílení představuje výjimečnou kulturně společenskou událost, k níž kultivovanost, lesk světa stříbrného plátna a dress code jménem Black tie náleží.
05.03.2016 23:40 |

podobné články

Horáček odmítl označování Trumpových voličů za hlupáky

 
Volba Donalda Trumpa prezidentem Spojených států je suverénním rozhodnutím svobodně se rozhodujících občanů, uvedl dnes český prezidentský kandidát Michal Horáček. Na svém facebookovém profilu odmítl označování Trumpových voličů za hlupáky, naopak ocenil, že nadále žije politická kultivovanost USA.
09.11.2016 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (815 článků) , Donald Trump (4596 článků)

Módní policie: Průměrnost, nevkus a společenský analfabetismus ubíjí!

 
Naše republika postrádá vzory. Ať už jde o morálku, politické vize, empatií stvrzenou lidskost, či kultivovanost, jež se promítá do společenského vystupování, odívání. Což potvrzuje i Módní policie nastavující zrcadlo vkusu, noblese, znalosti etikety. Většinou odráží zavedený, stokrát variovaný či kopírovaný standard, nedostatek stylistické intuice, deficit osobitosti. A leckdy šokuje smečem vidláctví. Navíc od person ze společnosti vyvolených. To je také důvod, proč dva vysoce postavené pány a jejich doprovod zmiňuji nejen v souvislosti s prezidentským plesem, ale i zde. Repete takového mementa je povinné.
30.01.2017 05:40 |

podobné články