Článek

Kuličkové pero slaví 75 let. Proslavili ho letci i obratný hmat Václava Klause

 
Letos je tomu 75 let od doby, kdy vznikl jeden z přelomových vynálezů pro všechny pisatele ve formě kuličkového pera. S produkcí propisky začal v roce 1943 Maďar Lasló Bir společně se svým přítelem Jorge Meynem, když v argentinském Buenos Aires založili společnost Birome. Postupem času se z této psací potřeby stala nedílná součást života nejen školáků, jeho magické přitažlivosti neslavně podlehl i bývalý český prezident Václav Klaus.
09.06.2018 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)
Podobné články

Klausův hmat, pustit Kajínka a krulišárna. České novotvary čeká vlastní kniha

 
Sobotkovat, zčápit, krulišárna, ale i Klausův hmat nebo pustit Kajínka. Těmito a řadou dalších novotvarů ožívá čeština pod vlivem politické situace a věcí z běžného života. Martin Kavka nová slova sbírá už osm let na svém webu. Dva tisíce nejzdařilejších výrazů teď čeká i knižní slovníkové vydání, na které autor sbírá peníze na internetu.
07.06.2017 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kavka (30 článků)

Nemáte po ruce nic na psaní? Ze svého iPhonu můžete udělat pero!

 
Stále hledáte po kapsách něco na psaní a nemůžete nic najít? Váš věčný problém teď může vyřešit šikovný vynález, díky kterému budete moci psát pokaždé, když u sebe budete mít svůj iPhone. Šikovná periferie z něj totiž udělá kuličkové pero. Vážně!
15.10.2013 09:45 |

podobné články

Sarkozy by mohl naučit Klause, jak se "půjčuje" pero

 
Internetem nedávno zahýbalo video, kde si prezident České republiky Václav Klaus nenápadně strčil pero do kapsy, když byl na návštěvě u chilského kolegy. Francouzský prezident Nicolas Sarkozy před pár lety udělal v Rumunsku to samé, ale nejprve se zeptal, zda si pero může vzít.
14.04.2011 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Nicolas Sarkozy (304 článků)

Hynek Jurman: Při návštěvě Klause mi zmizelo pero!

 
Na úsměvnou epizodu v jihoamerickém Chile, kdy si Václav Klaus před objektivy kamer strčil do kapsy protokolární pero, se pamatuje každý. Ale co když to nebyl první projev prezidentova »fetiše« pro psací potřeby? Klausovou rukou totiž možná přišel o oblíbené pero také Hynek Jurman z Bystřice nad Pernštejnem!
24.05.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Martin Komárek : Jednací řád sněmovny je blbý a nedemokratický

 
Radek Vondráček, skvělý chlap a obratný, na mě až trochu příliš obratný politik, říká, že jednací řád sněmovny je potřeba změnit proto, že je tam devět klubů, což by působilo potíže.
31.12.2017 11:00 |

podobné články

Měla 25 let v žaludku pero: Vyndali ho a… Píše!

 
Když před 25 lety nynější britská důchodkyně (75) přispěchala do nemocnice s tvrzením, že spolkla plnicí pero, všichni si ťukali na čelo. Marně donekonečně vysvětlovala, že když si doma před zrcadlem prohlížela krční mandle, sklouzlo jí do krku pero, jímž si přidržovala jazyk.
23.12.2011 12:20 |

podobné články

"Sbalil pero s rošťáckým úsměvem," komentují Klause americká média

 
Chilská příhoda českého prezidenta Václava Klause s perem už zaujala i americká média. Například televizní stanice CBS News na svých webových stránkách píše o tom, že Klaus "sbalil pero s rošťáckým úsměvem".
13.04.2011 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Unikátní vynález z Německa: Pero hlídá pravopis!

 
Máte problémy s pravopisem? Brzy vás to nebude muset trápit. Němečtí vědci vyvinuli pero, které bude myslet za vás! Jakmile uděláte chybu, zavibruje! Unikátní pomůcka obsahuje speciální technologii rozpoznávající pohyb. Díky té pero vyčte, jaké písmeno právě píšete. Pokud se vaše slovo nevyskytuje v jeho zabudovaném slovníku, sdělí vám to.
10.02.2013 05:20 |

podobné články

GALERIE LUXUSU: Nejdražší pero světa stojí milion euro! Nejdražší vibrátor 300 tisíc

 
Chcete se podepsat stylově? Pořiďte si pero za milion euro! Tuto možnost máte právě teď, v Praze totiž otvírají obchod se stylovými dopňky do kanceláří. Pero Aurora Diamond je celé posázené diamanty. Podívejte se, jaké další nejdražší "hračky" si můžete v Čechách pořídit!
30.05.2013 16:55 |

podobné články

Kuličkový "atentátník" Vondrouš může jít do vězení. Za střelbu na Klause mu hrozí dva roky

 
Pavel Vondrouš, který střílel na Václava Klause z kuličkové pistole, půjde možná do vězení. Kvůli střelbě ho dnes policie obvinila z výrtžnictví. Vondroušovi tak hrozí až dva roky vězení.
05.03.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Klausův trapas napraven: Pero je zpátky v Chile!

 
Europoslanec Edvard Kožušník (41, ODS) se pokusil napravit mezinárodní trapas českého prezidenta Václava Klause (70), který loni »zprivatizoval« při návštěvě Chile pero tamního prezidenta. Český politik mu proto přes šéfa chilského Senátu poslal »brk«, kterým Klaus podepisuje české zákony.
02.06.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Edvard Kožušník (74 článků) , Václav Český (493 článků)

Bublan: Ohlasy na velezradu nebudou slavnější než chilské pero

 
Podle senátora Františka Bublana (ČSSD) je žalování prezidenta Václava Klause signál do zahraničí, že v Česku funguje Senát a ne monarchie. O pověst republiky se prý bát nemusíme, ukradené chilské pero to totiž nepřebije, prohlásil v Událostech, komentářích senátor.
04.03.2013 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , František Bublan (190 článků)

Komunistka popsala osobní zkušenost se střelcem na Klause

 
Atentátník, který střílel na prezidenta Klause z plastové kuličkové pistole a sedmi ranami mu zranil ruku, řekl již v pátek médiím, že je komunistou. Jenže jak vyšlo najevo, členem strany byl jen krátce, a to od února do září letošního roku. „My sami jsme mu ukončili členství, nebyl aktivní a neplatil příspěvky,“ vysvětlila ParlamentnímListům.cz předsedkyně OV KSČM v Liberci Dana Lysáková.
30.09.2012 16:50 |

podobné články

Jak se chrání prezident? Co má za úkol bodyguard? V čem ochranka chybovala?

 
Za páteční atentát na prezidenta Václava Klause (71) v Chrastavě padla první hlava. Šéf Útvaru pro ochranu prezidenta České republiky Jiří Sklenka včera odstoupil. Šílený útočník Pavel Vondrouš (26), který Klausovi sedmi ranami z kuličkové pistole »rozstřílel ruku«, byl obviněn z výtržnictví a večer po výslechu propuštěn! Hrozí mu dva roky basy. Co má za úkol ochranka prezidenta a kde pochybila?
30.09.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Tajná policejní zpráva: Klausovi ochránci? »NESCHOPOVÉ«!

 
To, na co už téměř týden upozorňují média a veřejnost, tvrdí i zpráva policejní pracovní skupiny vyšetřující chrastavský »atentát« na prezidenta Václava Klause (71), kterou získal deník Právo: Klausova ochranka to prostě nezvládla, a kdyby Pavel Vondrouš (26) místo airsoftové kuličkové pistole třímal skutečnou zbraň, prezidenta by nezachránila! Podívejte se na její tři největší průšvihy.
04.10.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Politologové: Prezidenta poškozuje vládní krize, poradci, ale i pero

 
Podle průzkumu společnosti STEM je česká společnost rozpolcená v náhledu na počínání prezidenta Klause v posledních měsících. Pomáhal vyřešit vládní krizi nebo k ní naopak přispěl? Nejen tato otázka prezidentu Klausovi v konečném důsledku škodí, je to také osoba pana Hájka či Bátory a slavné pero z Chile.
19.05.2011 14:15 |

podobné články

Politici a jejich pera: Zeman nechce drahé, Klaus si jedno půjčil, Babiš má propisku

 
Co politik, to jiný přístup. Ať už k politice nebo k praktickým věcem. Klause, Zemana nebo Babiše rozděluje i taková maličkost jako pero. Zatímco Miloš Zeman se jedním drahým kouskem odmítl podepsat při své první prezidentské inauguraci, jeho předchůdce Václav Klaus zaujal celý svět, když si v Chille strčil pero do kapsy. Andrej Babiš raději nosí své propisky.
07.06.2018 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Andrej Babiš (15841 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Prezidentovi věrní zakládají Institut Václava Klause

 
VÍME PRVNÍ Jako první informovaly před časem ParlamentníListy.cz o tom, že za přispění miliardáře Petra Kellnera vzniká obdobný projekt, jakým je Knihovna Václava Havla, který však bude pod hlavičkou úřadujícího prezidenta Václava Klause. Z dobře informovaných zdrojů blízkých Hradu se ParlamentníListy.cz dozvěděly, že předsedat projektu s názvem Institut Václava Klause bude kancléř prezidenta Jiří Weigl.
20.02.2012 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Václav Klaus (9403 článků) , Petr Kellner (240 článků) , Jiří Havel (374 článků) , Jiří Havel (374 článků)

VÍME PRVNÍ Prezidentovi věrní zakládají Institut Václava Klause

 
Jako první informovaly před časem ParlamentníListy.cz o tom, že za přispění miliardáře Petra Kellnera vzniká obdobný projekt, jakým je Knihovna Václava Havla, který však bude pod hlavičkou úřadujícího prezidenta Václava Klause. Z dobře informovaných zdrojů blízkých Hradu se ParlamentníListy.cz dozvěděly, že předsedat projektu s názvem Institut Václava Klause bude kancléř prezidenta Jiří Weigel.
20.02.2012 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Václav Klaus (9403 článků) , Petr Kellner (240 článků) , Jiří Havel (374 článků) , Jiří Havel (374 článků)