Článek

Kulhánek po kauze Vrbětice poprvé vyrazí za hranice. Ministra čeká tradiční Slovensko

 
Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko.
23.04.2021 20:30 |

podobné články

Podobné články

Kulhánek: Vrbětice? NATO nás podpořilo. Úplně všichni

 
NATO nás znovu podpořilo v kauze Vrbětice, oznámil ministr zahraničí z řad sociální demokracie Jakub Kulhánek. Ocenil také to, jak se americký prezident jednoznačně postavil za NATO a ujistil všechny, že Američané stojí bok po boku se svými partnery.
15.06.2021 08:55 |

podobné články

Velvyslanec měl pokyn odejít při Putinově projevu na Rudém náměstí, uvedl Kulhánek

 
Šéf české diplomacie Jakub Kulhánek (ČSSD) v rozhovoru pro MF Dnes prozradil, že s ohledem na kauzu Vrbětice nebylo snadné rozhodnout o tom, zda se má český velvyslanec v Moskvě zúčastnit oslav 76. výročí konce druhé světové války. Velvyslanec v této věci dostal speciální pokyn. Kulhánek zmínil také vyhoštění desítek ruských diplomatů a to včetně pracovníků ruské střední školy přidružené k velvyslanectví.
31.05.2021 10:00 |

podobné články

Doteď jsme na sebe byli hodní, ale... Kulhánek v Partii načal kauzu Vrbětice a Rakušan vybuchl: Zeman, Nejedlý...

 
„Babiš je mimo mísu. My, na rozdíl od něj, v kampani nebudeme lhát.“ Do první hodiny Partie Terezie Tománkové na CNN Prima zavítali ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek a předseda hnutí STAN Vít Rakušan a ten premiéra Babiše nešetřil. Zvedlo ho ze židle, když šéf ANO nazval turisty mířící do České republiky „cizáky“. Hosté se shodli na tom, že o turisty v Česku stojí, ale jejich cestování po Česku musí být bezpečné. Pak došlo na Vrbětice a Rakušan to vzal od podlahy.
06.06.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (203 článků)

Kulhánek: Vrbětice nejsou závody ve vyhošťování ruských agentů. Zemana hájil

 
Ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) odmítá, že by jeho resort bylo vykuchané ministerstvo, které přenechalo část diplomatické agendy Hradu. Kauza Vrbětice je podle něj mylně vnímána jako závod ve vyhošťování ruských diplomatů. Uvedl to v neděli v Partii na Primě. Podle Víta Rakušana (STAN) naše spojence v zahraničí zmátla nekoordinovanost kroků vlády a výroky prezidenta, který zpochybnil skvělou práci českých tajných služeb.
06.06.2021 13:45 |

podobné články

Vrbětice! Kdo tu co hraje a proč? Šéf BIS chválí vládu? Ten má být neviditelný. Z Klausova institutu vyletělo podezření

 
„Kdo tu co hraje a proč? V zájmu koho a proč? Klást otázky je nutné a povinné. Přestože v dnešní vlně ‚antirusismu“ to znamená riskovat nadávky, urážky, vytěsňování na okraj společnosti. Ne, Vrbětice jsou mnohem víc o nás, o podstatě dnešní doby, o naší vnitřní politice, o schopnosti vlády vládnout a starat se o bezpečnost naší země. Vrbětice jsou i výpovědí o tom, jak jsme ještě v rozhodování o sobě samostatní a jak moc o nás rozhodují jiní. Vrbětice ukázaly, jak statečné máme naše dnešní politiky, zda právě oni slouží této zemi, nebo už jsou nenávratně ve vleku zájmů zemí jiných,“ myslí si bývalý europoslanec Ivo Strejček, člen správní rady Institutu Václava Klause.
04.05.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10558 článků) , Ivo Strejček (176 článků)

„Trump nesměl vyhrát, aby vznikaly kauzy typu Vrbětice.“ Zpravodajec Pelz: Lež o Rusku vyvrácena, vyrobí se nová. Je to úmysl

 
Skripal, Navalnyj, Vrbětice apod. Jakmile jeden příběh nepodložený důkazy doznívá, přijde jiný, podivuje se bývalý ředitel Vojenské zpravodajské služby a exvelvyslanec Petr Pelz. A nepovažuje to jen za „šlendrián“. Že by kauza Vrbětice za Donalda Trumpa nepřišla? „Donald Trump nesměl vyhrát, aby vzniku kauz, jako jsou Vrbětice, nic nebránilo,“ uvedl Pelz pro ParlamentníListy.cz. Podivil se, že šéf BIS Koudelka chválí premiéra Babiše. „Co si mám myslet jako občan země, jehož ředitel kontrarozvědky obdrží vyznamenání od ředitele rozvědky jiného státu?“ ptá se v té souvislosti.
17.05.2021 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5765 článků)

Kulhánek chystá kulaté stoly ke vztahům s Ruskem

 
Ministr zahraničí Jakub Kulhánek chce pořádat diskuse u kulatých stolů, na kterých by se za účasti politických stran hovořilo o budoucnosti česko-ruských vztahů. Kulhánek to řekl v neděli v diskusním pořadu Partie na CNN Prima News s tím, že vztahy mezi Prahou a Moskvou jsou po vrbětické kauze ve složité fázi.
06.06.2021 13:35 |

podobné články

Ministr Kulhánek dal ultimátum ruskému velvyslanci

 
Diplomatická roztržka mezi Českem a Ruskem kvůli kauze Vrbětice pokračuje. Dnes jmenovaný český ministr zahraničí Jakub Kulhánek večer na jednání s velvyslancem vyjádřil protest proti postupu a nepřiměřené reakci Ruské federace.
21.04.2021 21:30 |

podobné články

Pirát a Pekarová sepsuli velvyslance v Moskvě. Kulhánek ho hájí

 
To, že se český velvyslanec Vítězslav Pivoňka účastnil včera vojenské přehlídky u příležitosti Dne vítězství v Moskvě, se stalo terčem kritiky mnoha českých politiků. A to i přesto, že za Pivoňkou stál například ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD). Česko-ruské vztahy jsou v současné době napjaté, a to kvůli kauze Vrbětice a následnému vyhošťování diplomatů.
10.05.2021 19:35 |

podobné články

Věděl Zeman o Vrběticích dřív, než přiznal? A Kulhánek odmítl další eskalaci vztahů s Rusy

 
Prezident Miloš Zeman podle Deníku N věděl o kauze Vrbětice dříve, než následně uváděl v rozhovoru poté, co si vzal týden na obeznámení se s kauzou. Tvrdí to Deník N, který se odvolává na zdroj, jenž uvedl, že zpráva o zapojení Rusů do kauzy přišla na Hrad oficiálně již 7. dubna. To ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) dnes zopakoval, že ČR nemá zájem na další eskalaci vztahů s Ruskem.
10.05.2021 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26013 článků)

Rusko touží po konfliktu! Vrbětice mají jen jednu vyšetřovací verzi, prozradil Kulhánek

 
Zařazení Česka na ruský seznam zemí, které nejsou přátelské, je vizitkou Moskvy, nikoli Prahy. V rozhovoru v dnešním vydání německého deníku Süddeutsche Zeitung to prohlásil český ministr zahraničí Jakub Kulhánek. Řekl, že pro Česko není v kauze výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích důležité kolektivní vyhošťování ruských diplomatů, ale podpora od Evropské unie, o kterou se Praha opřít může. Uvedl rovněž, že vyšetřovací verze je jen jedna, a to zapojení ruských tajných služeb do explozí, což Moskva popírá.
27.05.2021 07:45 |

podobné články

Dojemné! Ministr Kulhánek doufá, že na jeho činy bude malinká dcera jednou hrdá

 
Jakub Kulhánek je v křesle ministra zahraničí sotva pár dní a už musí řešit otázky mezinárodní bezpečnosti. Šéf resortu zahraničí pro Blesk Zprávy prozradil své pocity o nástupu do funkce v náročné době roztržky s Ruskem a jak to vzala jeho rodina. Kulhánek rovněž prozradil, kde v současnosti bydlí vyhoštění Češi z velvyslanectví v Moskvě.
23.04.2021 09:40 |

podobné články

Kulhánek se u Zemana zasnil o dvou summitech EU: České předsednictví má první priority

 
Česko usiluje o uspořádání dvou summitů během předsednictví EU, které zemi čeká v druhé polovině příštího roku. O přípravách během dnešního tříhodinového jednání s poradním týmem prezidenta Miloše Zemana hovořil ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Novinářům po schůzce řekl, že jako priority předsednictví vidí transatlantické vazby a přípravy zemí západního Balkánu na vstup do EU. Proto by chtěl, aby Česko uspořádalo evropský summit se zeměmi západního Balkánu a summit mezi EU a Spojenými státy. Co se týká plánů pro nejbližší období, Kulhánek prezidenta seznámil s plány pro jednání ministrů zahraničí EU o Bělorusku. Česko podle něj podpoří sankce vůči Bělorusku, s čímž hlava státu souhlasí.
19.06.2021 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26013 článků)

Zeman na vozíku jmenoval Kulhánka ministrem. Šéf diplomacie hned promluvil o agentech

 
Prezident Miloš Zeman odpoledne jmenoval Jakuba Kulhánka (ČSSD) ministrem zahraničí. Poprvé z vozíku. Prezident na něj přesedl kvůli neuropatii dolních končetin a pokračující bolesti nohou, v kolečkovém křesle již Kulhánka přijímal coby adepta na ministra. Jmenování proběhlo ve 14 hodin a hned v 18 hodin se nový ministr setká s ruským velvyslancem Alexandrem Zmejevským, aby mu sdělil protest Česka v kauze Vrbětice. Ambasadora si předvolal původně vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) a ve hře je i české přitvrzení vůči Rusku. Zeman ani tentokrát neřekl nic přímo ke kauze Vrbětice. Nový ministr zahraničí následně vystoupil na své první tiskové konferenci.
21.04.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26013 článků)

Ministr zahraničí Kulhánek: Co se děje okolo vicepremiéra je bizarní! Hamáčkovi věřím

 
Šestatřicetiletý Jakub Kulhánek (ČSSD) usedl do křesla ministra zahraničí teprve nedávno, ale hned od začátku musí jet na plný plyn, protože po nástupu do funkce se musel začít vypořádávat s kauzou Vrbětice, o které se mimo jiné rozpovídal v rozhovoru pro Blesk. Zmínil, jak to bude s ruskými diplomaty v Praze, promluvil o Hamáčkově kontroverzi se Sputniky a přiblížil, jak nahlíží na letní dovolené v době koronaviru.
21.05.2021 08:25 |

podobné články

Pro koho se šila kauza Vrbětice? Exposlanec ukazuje na tendr Dukovan

 
Kauzou Vrbětice se ve svých textech zabývá i bývalý komunistický poslanec Jan Klán. A klade si různé otázky, což v dnešní poněkud rozjitřené době je pro někoho velký hřích. Tématu se věnuje i na svém facebooku, kde si všímá, že zájem o dostavbu Dukovan poprvé potvrdila i firma Westinghouse. „A je to tady. V tuto chvíli už můžeme jasně vidět, pro koho se šila kauza Vrbětice. Když je Rusko a jejich společnost Rosatom silným hráčem, tak musíme vymyslet cokoliv, abychom znemožnili jejich účast v tendru o Dukovany,“ má jasno.
01.05.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Klán (28 článků)

Babiš je autokrat, do politiky se nehodí, tvrdí Kulhánek

 
Vratislav Kulhánek působil ve vedení Škoda Auto. A nyní si pohrává s myšlenkou, že by vstoupil do politiky jako nezávislý senátor. „Je mi vzdálené jakékoli členství v politických stranách. Nemůžu říci, že se mi na nich nezdá všechno, takže nezdá se mi mnoho,“ vysvětil Kulhánek v Dvaceti minutách Radiožurnálu.
15.03.2012 10:32 |

podobné články

Zemřel grafik Oldřich Kulhánek, autor českých bankovek

 
Ve věku 72 let dnes ráno náhle zemřel známý grafik Oldřich Kulhánek, mimo jiné autor podoby současných českých bankovek. Média informovala Kulhánkova rodina. Malíř, grafik a ilustrátor Oldřich Kulhánek se narodil 26. února 1940 v Praze. Je znám zejména svými figurativními motivy. 
28.01.2013 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Kulhánek (9 článků)

Primátorem Karlových Varů zůstane Kulhánek

 
Primátorem Karlových Varů zůstane Petr Kulhánek (Karlovarská občanská koalice - KOA). Dohodli se na tom večer KOA, ANO a hnutí Karlovaráci, kteří v Karlových Varech zřejmě vytvoří koalici. Výkonným orgánem města bude devítičlenná rada města, v níž budou mít čtyři křesla KOA, tři ANO a dvě Karlovaráci, informoval ČTK lídr vítězné KOA a primátor Petr Kulhánek.
21.10.2014 06:10 |

podobné články