Článek

Kučera (TOP 09): Ústeckému kraji byla proplacena závěrečná část dotace na obchvat kolem Roudnice nad Labem

 
Ústecký kraj obdržel dotaci na zrealizovaný projekt s názvem Nová komunikace u města Roudnice nad Labem, který byl podpořen z fondů Evropské unie, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu, a to v rámci 70. výzvy IROP – Vybrané úseky silnic II. a III. třídy – II.
13.11.2022 16:35 |

podobné články

Podobné články

V Roudnici nad Labem se na přejezdu srazil vlak s autem, řidička byla zaklíněna

 
Podle mluvčího drážní inspekce Martina Drápala se osobní vlak, jedoucí z Račiněvsi do Roudnice nad Labem, střetl krátce před půl osmou ráno s osobním automobilem na přejezdu mezi zastávkou Roudnice město a stanicí Roudnice nad Labem.
08.04.2013 09:30 |

podobné články

Kučera (TOP 09): Ústeckému kraji byla v plné výši proplacena dotace na Domov v Brtníkách

 
Příspěvková organizace Ústeckého kraje Domov Brtníky již několik měsíců plně využívá pro poskytování pobytové sociální služby zcela nově vybudovaný objekt.
24.04.2022 08:40 |

podobné články

Správa železnic: Stanice Roudnice nad Labem bude nově bez bariér

 
Na koridorové trati mezi Prahou a Ústím nad Labem přibude další bezbariérově přístupná stanice – Roudnice nad Labem.
15.10.2020 10:20 |

podobné články

Roudnice nad Labem navštívila veletrh Regiontour v Brně

 
Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech v uplynulém týdnu do prostoru brněnského výstaviště opět přilákal zástupy návštěvníků. Roudnice nad Labem, prostřednictvím prezentace Destinační agentury České středohoří, u toho samozřejmě nemohla chybět.
22.01.2019 21:20 |

podobné články

Správa železnic vybrala vítězný návrh terminálu VRT u Roudnice nad Labem

 
Vítězem architektonicko-urbanistické soutěže na podobu a řešení terminálu vysokorychlostní železnice u Roudnice nad Labem se na základě rozhodnutí odborné komise stala architektonická kancelář Rusina Frei architekti. Do soutěže se přihlásilo deset účastníků z České republiky i ze zahraničí. Zadání obsahovalo také požadavek na návrh servisní základny, která bude centrem údržby železniční infrastruktury na celém úseku VRT Podřipsko.
28.02.2022 10:35 |

podobné články

V čele Nemocnice Roudnice nad Labem stane Peter Kysela

 
V čele Nemocnice Roudnice nad Labem stane zkušený zdravotnický manažer Peter Kysela. Jeho cílem bude navázat na zahájenou investiční výstavbu v Roudnici a připravit podmínky pro další růst kvality péče, včetně akreditace nemocnice.
15.06.2022 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (219 článků)

Správa železnic uzavřela smlouvu s vítězem architektonické soutěže na terminál Roudnice nad Labem VRT

 
Vítězem architektonicko-urbanistické soutěže na podobu a řešení terminálu vysokorychlostní železnice u Roudnice nad Labem se stala kancelář Rusina Frei architekti. Autoři soutěžního návrhu jej nyní dopracují a připraví technické řešení terminálu v dokumentaci pro územní rozhodnutí (DÚR).
25.08.2022 11:30 |

podobné články

Starosta Roudnice nad Labem: Zastupitelů za KSČM si na radnici vážím

 
Loni v lednu se v Roudnici nad Labem konaly opakované volby, na základě kterých se stal za vítězné sdružení Společně pro Roudnici nad Labem starostou Vladimír Urban. V létě byla ale odvolána část rady včetně místostarosty. Jak nyní hodnotí starosta spolupráci na radnici? Daří se městu vypořádat s nelehkou finanční situací? Jaký dopad mají na rozpočet pokuty, jež město splácí a co je příčinou pochybení, díky nimž k nim došlo? Nejen na to, ale i na situaci kolem znovu otevření gynekologicko-porodnického oddělení a další komunální problémy se ptali PL.
28.06.2013 17:15 |

podobné články

Břeclav je v šoku: Dlouho plánovaný obchvat města zastavil soud

 
Už 30 let usiluje Břeclav o vytlačení tranzitní dopravy z centra města. Plánovaný obchvat města ale opět narazil na problém. Krajský soud v Brně rozhodl, že na část nové silnice mělo být navíc vypracováno posouzení vlivu na životní prostředí. Obchvat má totiž procházet chráněným územím.
02.05.2017 16:00 |

podobné články

Arogantní ministr Prachař se mstí Ústeckému kraji? Chová se podivně, má problémy i jinde a chce jen diktovat, tvrdí komunista

 
ROZHOVOR Premiér nesplnil slib, který dal v souvislosti s novým investorem v zóně Triangle v severních Čechách. Ministr dopravy se mstí Ústeckému kraji za to, že nemohl poslat spřátelené firmy na stavební zakázku. Ta by se prý realizovala, pokud by krajský establishment po sesuvu na D8 na Litoměřicku vyhlásil stav nebezpečí. To ale zdejší hejtman odmítl. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o tom hovořil krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek (KSČM), který je mimo jiné asistentem chomutovského senátora Homolky.
13.10.2014 10:40 |

podobné články

U Roudnice spadlo letadlo! Dva lidé se zranili

 
U Roudnice nad Labem spadlo malé letadlo typu Cessna. Při nehodě se zranili dva lidé, jeden těžce, druhý lehce.
03.01.2014 19:10 |

podobné články

Zbloudilá střela? Policisté kvůli smrti muže u Roudnice vyšetřují myslivce

 
Severočeští policisté vyšetřují záhadnou smrt postaršího muže nedaleko Roudnice nad Labem. Tam byl objeven mrtvý v poli asi kilometr za okrajem města.
23.06.2014 18:05 |

podobné články

Dálnice D8 je u Roudnice uzavřena: Ve směru na Německo se převrátil kamion s moukou

 
Dálnice D8 ve směru z Prahy na Ústí nad Labem je u Roudnice uzavřena. Převrátil se tam kamion, ze kterého se vysypala mouka. Na místě se tvoří kolony.
05.08.2021 19:35 |

podobné články

Dnes byl za účasti ministra dopravy Dana Ťoka slavnostně otevřen obchvat Třince

 
Řidiči mohou ode dneška využívat obchvat Třince. Jedenáct kilometrů dlouhý úsek Nebory – Oldřichovice – Bystřice je součástí silnice I/11 a výrazně uleví obyvatelům města Třinec a obce Vendryně. Stavba také významným způsobem pomůže velkým firmám sídlícím v regionu. Obchvat je zároveň významnou trasou propojující Českou republiku se Slovenskem a Polskem.
17.10.2017 19:15 |

podobné články

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo obchvat obce Kámen na silnici I/19

 
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo v pátek 21. února obchvat obce Kámen. Obchvat je součástí silnice I/19, která v předmětném úseku spojuje města Tábor a Pelhřimov.
22.02.2020 20:46 |

podobné články

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje obchvat Osové Bítýšky na silnici I/37

 
Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje v úterý 31. srpna obchvat Osové Bítýšky na silnici I/37. Nový obchvat přesune veškerou tranzitní dopravu mimo obec, což povede k výraznému snížení hluku a exhalací z dopravy.
31.08.2021 16:50 |

podobné články

„Proč jsme nedali Poláky k soudu?“ Kučera se opřel do Brabce kvůli znečišťování Česka

 
Co dělal ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) celé čtyři roky? Na to se ptal lídr ústecké kandidátky TOP 09 Michal Kučera v debatě Blesku. Část znečištění, které následně dusí především Ostravsko, k nám totiž plyne od severních sousedů, a ti prý přestali v tomto směru komunikovat. Kučera také přiznal, jak nakládá s kelímky od jogurtů, které chce třídit. Uvedl to ve Volebním souboji Blesku 2017.
14.10.2017 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (473 článků)

Senior (79) se v Ústí nad Labem ztratil manželce: Ušel 50 kilometrů, prý závodil s cyklisty

 
Žena (67) přišla v úterý na policii v Ústí nad Labem s tím, že pohřešuje svého manžela (79). Ten se jí ztratil ve chvíli, kdy spolu byli ve městě a on na ni čekal před obchodem. Policisté po něm marně pátrali, on byl mezitím pěšky na cestě do Roudnice nad Labem. Tam ho druhý den na lavičce našli svědci. Kolik ušel přes noc kilometrů?
19.11.2021 10:50 |

podobné články

„No jo, ti šlechtici.“ Babiš měl slavit, ale ujelo mu to: Majetek a Schwarzenberg

 
Roudnice nad Labem si může konečně oddechnout od nesnesitelného náporu dopravy v centru. Premiér Andrej Babiš v úterý otevřel obchvat města, na který místní čekali 40 let. „Naše vláda konečně staví, přestože kritici tvrdí opak,” řekl a za jeden z problémů označil i ekoteroristy. Po slavnostním přestřižení pásky přišla řeč na nedalekou horu Říp a její vlastnictví. Padlo jméno Kalousek a Schwarzenberg.
07.09.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25089 článků)