Článek

Kubis (ANO): Za úspěšné politiky mluví činy, za ty neúspěšné nikdo

 
Dva roky sedí současná koalice v čele Karlovarského kraje a za celou dobu ji nikdo nepochválil. Hejtman Petr Kulhánek a jeho radní se proto rozhodli, že se pochválí sami. A i když k tomu nemají důvod, za pokus jim to určitě stálo.
17.11.2022 22:15 |

podobné články

Podobné články

Šéf ředitelství silnic Jan Kubiš končí

 
Generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kubiš po čtyřech měsících ve funkci končí. Ředitelství dočasně povede šéfka správního úseku Soňa Křítková, dokud se ve výběrovém řízení nepodaří najít nového generálního ředitele. ČTK to řekl ministr dopravy Antonín Prachař (ANO). Podle něj Kubiš odstoupil poté, co zvážil požadavky, které na něj do budoucna Ministerstvo dopravy vzneslo.
29.07.2014 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubiš (82 článků) , Antonín Prachař (128 článků)

Nástupcem Mračkové Vildumetzové v čele kraje má být náměstek Kubis

 
Nástupcem Jany Mračkové Vildumetzové v čele karlovarského kraje by se měl stát nynější náměstek Petr Kubis (oba ANO). Hejtmanka se rozhodla funkce vzdát z důvodu těhotenství. ANO návrh na jejího nástupce, který bude volen koncem roku, představilo koaličním partnerům, tedy ODS, Pirátům a Hnutí za harmonický rozvoj měst a obcí (HNHRM).
30.10.2019 12:10 |

podobné články

Nový karlovarský hejtman Kubis: Kraj čekají zásadní výzvy

 
Hejtmanem Karlovarského kraje se dnešním dnem stal Petr Kubis. Nahradil Janu Mračkovou Vildumetzovou (oba ANO), která se funkce hejtmanky vzdala kvůli svému těhotenství. Kraj, který bude řídit sice jen do podzimních voleb, čekají v příštím roce závažné výzvy, které bude třeba řešit, řekl ČTK jednapadesátiletý hejtman.
01.01.2020 18:55 |

podobné články

Nový karlovarský hejtman Kubis: Kraj čekají zásadní výzvy

 
Hejtmanem Karlovarského kraje se dnešním dnem stal Petr Kubis. Nahradil Janu Mračkovou Vildumetzovou (oba ANO), která se funkce hejtmanky vzdala kvůli svému těhotenství. Kraj, který bude řídit sice jen do podzimních voleb, čekají v nadcházejícím roce závažné výzvy, které bude třeba řešit, řekl ČTK jednapadesátiletý hejtman.
01.01.2020 23:55 |

podobné články

Recenze: Atentát na Heydricha. Co napsali do poslední vůle Kubiš a Gabčík?

 
29. prosince 1941 vyskakují nad územím protektorátu Čechy a Morava skupiny Silver A, Silver B a Anthropoid, aby po dlouhých měsících, 27. května 1942, českoslovenští parašutisté Jozef Gabčík a Jan Kubiš spáchali atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Pokud máte pocit, že o tomto, pro náš národ tak důležitém činu víte všechno, otevřete knihu Františka Emmerta, která nese prostý název: Atentát na Heydricha. Budete překvapeni.
25.05.2016 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubiš (82 článků) , Jozef Gabčík (41 článků) , František Emmert (24 článků)

75 let od atentátu na Heydricha (†38): Kubiš a Gabčík znovu zaútočili!

 
Parašutisté Jozef Gabčík a Jan Kubiš včera znovu zaútočili na říšského protektora Reinharda Heydricha (†38) přesně pro 75 letech!
28.05.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubiš (82 článků) , Jozef Gabčík (41 článků)

Jan Ziegler: Gabčík a Kubiš jsou hrdinové navzdory zbabělým čecháčkům

 
Slušní lidé si váží svých hrdinů a Jan Kubiš s Jozefem Gabčíkem, kteří v rámci vojenské operace před 75 lety popravili jednoho z nejhorších nacistických zločinců Reinharda Heydricha, patří ke špičce našeho heroismu.
28.05.2017 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubiš (82 článků) , Jozef Gabčík (41 článků)

„Gabčík a Kubiš byli vrazi. Nemohou mít čistou duši.“ Podepsán známý aktivista

 
Turecko po čtyřech letech propustilo Čechy Miroslava Farkase a Markétu Všelichovou vězněné za podporu terorismu. Do Česka se vrátili v pátek večer. Všelichová o svém propuštění napsala na facebook, načež se strhla diskuse, v níž mimo jiné padlo i to, že Gabčík a Kubiš, kteří stáli za atentátem na říšského protektora Reinharda Heydricha, byli vrazi.
27.07.2020 09:50 |

podobné články

„Gabčík a Kubiš byli vrazi. Nemohou mít čistou duši.“ Podepsán pan Semecký

 
Turecko po čtyřech letech propustilo Čechy Miroslava Farkase a Markétu Všelichovou vězněné za podporu terorismu. Do Česka se vrátili v pátek večer. Všelichová o svém propuštění napsala na facebook, načež se strhla diskuse, v níž mimo jiné padlo i to, že Gabčík a Kubiš, kteří stáli za atentátem na říšského protektora Reinharda Heydricha, byli vrazi.
27.07.2020 09:55 |

podobné články

Hejtman Kubis: Investoři z Turecka mají zájem o Sokolovsko

 
O možnostech příchodu tureckých investorů do regionu jednal hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis se zástupcem tureckého velvyslanectví. Schůzka se konala v návaznosti na lednové setkání, ze kterého vzešla možná podoba mezinárodní spolupráce.
21.08.2020 05:40 |

podobné články

Berlín neumí „vyhodit“ neúspěšné žadatele o azyl. Zůstávají v Německu celé roky

 
Němci nezvládají z vlastní země fyzicky vyhostit neúspěšné žadatele o azyl. Nejde přitom ani tak o migranty, kteří do Německa dorazili v průběhu loňského roku. Jde o neúspěšné žadatele o azyl, kteří zůstávají v Německu už šest let. Stojí také za pozornost, že většinou nejde o Syřany. Mezi odmítnutými žadateli o azyl najdeme především Turky, Srby a občany Kosova.
23.09.2016 16:00 |

podobné články

Advokátka: Žádosti křesťanů z Číny o azyl jsou zdůvodněny podobně

 
Ministerstvo vnitra zdůvodnilo úspěšné i neúspěšné žádosti o azyl ze strany čínských křesťanů podobnými argumenty. Rozdíl ve zdůvodněních je pouze v tom, že úspěšní žadatelé byli v domovské zemi pronásledováni s vyšší intenzitou. ČTK to dnes řekla právnička Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) Hana Franková. Nezisková organizace zastupuje zhruba 30 čínských žadatelů o azyl. Její právníci zatím prostudovali 15 zamítnutých žádostí a dvě úspěšné.
02.03.2018 16:50 |

podobné články

Čínský velvyslanec pro PL: Dosáhnout všestranné prosperity a vytvořit lepší zítřky

 
„Na sjezdu, který se před nedávnem konal u příležitosti 100. výročí založení Komunistické strany Číny, generální tajemník Si Ťin-pching slavnostně prohlásil, že se Číně podařilo vybudovat všestranně prosperující společnost a historicky vyřešit problém absolutní chudoby. Tento obrovský úspěch ztělesňuje původní misi Komunistické strany Číny bojovat za zájmy lidí a položil také základy pro zářnější budoucnost modernizace Číny. V souvislosti s před pár dny vydanou Bílou knihou „Vybudování všestranně prosperující společnosti“ bych rád našim českým přátelům představil několik významných rysů všestranné prosperity Číny,“ uvedl čínský velvyslanec Zhang Jianmin v komentáři pro ParlamentníListy.cz.
05.11.2021 09:50 |

podobné články

Hejtman Kubis: Kraj slaví, v novém školním roce se otevře vojenská škola v Sokolově

 
?Tříleté úsilí vedení Karlovarského kraje o otevření pobočky Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany Moravská Třebová v Sokolově se úspěšně završilo.
05.07.2020 14:05 |

podobné články

Nemáme státníky, jen politiky, říká Okamura. Vstoupit mezi ně nechce

 
Zburcovat a zaktivizovat občany této země se snaží všemi možnými způsoby Tomio Okamura. Se svými názory oslovuje politiky, pronášejí je v médiích, píše na svém blogu. Mluví z duše mnoha lidem, a tak mu píšou i ho oslovují na ulici s přáním, aby vstoupil do politiky. Dostal i nabídky od několika stran, aby za ně kandidoval. V rozhovoru pro Frekvenci 1 ale uvedl, že se na vstup do politiky nechystá.
26.06.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2948 článků)

Za těhotnou hejtmanku má ANO nástupce. Ukázali na bývalého šéfa „měšťáků“

 
Těhotnou hejtmanku Janu Mračkovou Vildumetzovou (ANO) by měl v čele Karlovarského kraje nahradit její dosavadní náměstek Petr Kubis (ANO), bývalý šéf městské policie v Sokolově. Vildumetzová stojí i v čele Asociace krajů ČR. Tam by její místo mohl zaujmout hejtman z Vysočiny Jiří Běhounek (ČSSD).
30.10.2019 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Běhounek (1 článek)

Lže Babiš a máslo na hlavě má ANO, brání se ČSSD. „Krádež“ miliard za lithium odmítá

 
Andrej Babiš (ANO) se dnes zostra pustil kvůli kauze lithium do ČSSD, mluví o megatunelu. „Je potřeba, aby občané ČR slyšeli o této další loupeži ČSSD,“ bouřil šéf hnutí ANO. Rázně se ozvali i premiér Bohuslav Sobotka či ministr vnitra Milan Chovanec (oba ČSSD) a spol. Mluví o tom, že máslo na hlavě má ANO kvůli svému ministrovi. A poslanci se chystají kvůli lithiu mimořádně sejít, stejně tak senátoři. I další politici však mluví emotivně o „krádeži“ národního bohatství.
09.10.2017 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25088 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Praha chce vyškrtnout dodatek o politice jedné Číny, jinak smlouvu s Pekingem vypoví

 
Praha nehodlá ustoupit ze svých požadavků ve smlouvě s Pekingem. Magistrát totiž usiluje o úpravu partnerské dohody tak, aby nezahrnovala článek hovořící o uznání politiky jedné Číny, která odmítá nezávislost Tchaj-wanu. V případě, že zůstane smlouva i s tímto dodatkem, magistrát partnerství ukončí. Politiku jedné Číny přitom uznává jak česká diplomacie, tak EU či USA, podle vedení Prahy nicméně do smluv mezi městy podobné proklamace nepatří.
21.01.2019 16:25 |

podobné články

Nechceme cenzurovanou změnu politiky, volají nejen příznivci pirátů

 
Na facebookových stránkách Vyměňte politiky panuje cenzura. Alespoň dle tvrzení členů facebookových skupin Dostal jsem BAN na stránce vyměňte politiky a Vyměňte politiky (tentokrát bez cenzury). Ti tvrdí, že pokud na stránkách Vyměňte politiky brojí proti Věcem veřejným nebo pokud si stěžují na absenci možnosti volit Českou pirátskou stranu, je jim pozastaven účet.
29.04.2010 12:20 |

podobné články