Článek

Kuberova rodina už zná příčinu smrti šéfa Senátu

 
Příčinou smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) byl infarkt. Oznámila to jeho dcera Vendula Vinšová s tím, že rodina již obdržela pitevní protokol. Kubera zemřel náhle letos v lednu.
13.05.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1083 článků)
Podobné články

Kuberova dcera o dalších nátlacích i tátovi: Byl to borec, ale nestihl promluvit

 
Další útoky na rodinu odráží dcera Jaroslava Kubery (†72, ODS) Vendula Vinšová. Odmítá rady ohledně toho, že měli jít s Kuberou před jeho smrtí k lékaři, když mu bylo nevolno. I čtyři měsíce od smrti svého otce se navíc snaží zjistit původ a důvod čínského dopisu, který našla její matka Věra Kuberová po náhlé smrti někdejšího šéfa Senátu v pozůstalosti. Kvůli psaní se sešel s prezidentem Milošem Zemanem nový šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Vinšová po schůzce ocenila jeho statečnost za slova, která následně pronesl. A zalitovala, že její otec o tlaku Číny nestihl promluvit.
24.05.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1083 článků) , Miloš Zeman (23851 článků)

Stále nevím, na co manžel zemřel, patologie odmítá zprávu vydat, říká Kuberová

 
Manželka bývalého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) ani po více než třech měsících nezná přesnou příčinu jeho smrti. Patologoie totiž podle ní odmítá poskytnout zprávu o závěrech pitvy. Kubera zemřel náhle 20. ledna. Věra Kuberová dává jeho úmrtí do souvislosti s cestou na Tchaj-wan, kterou plánoval a kvůli níž čelil značnému tlaku ze strany Pražského hradu i čínské ambasády.
28.04.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1083 článků)

„Nevím, na co zemřel,“ říká Kuberova (†72) žena. Metál od Zemana se jí převzít nechce

 
Před čtvrt rokem přišla o manžela a Česko o druhého nejvyššího ústavního činitele. Teď se Věra Kuberová rozhodla o okolnostech úmrtí svého muže Jaroslava začít otevřeně mluvit. Popisuje tlak z čínské strany i z týmu prezidenta Miloše Zemana. Ten už dříve prohlásil, že mu chce udělit státní vyznamenání. To by si podle jeho manželky Kubera zasloužil. I kvůli tomu, že se prezident nemá k otevřenému řešení čínského výhrůžného dopisu, který si údajně měl objednat jeho kancléř Vratislav Mynář, se Kuberové podle jejích slov ze Zemanových rukou metál přebírat nechce. S Jaroslavem Kuberou žila 52 let. Teď jí lékaři ani nechtějí říct příčinu jeho smrti.
29.04.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1083 článků) , Miloš Zeman (23851 článků) , Vratislav Mynář (1098 článků)

Čínskými výhrůžkami Kuberovi se zabývala ochranka Senátu. Obrátila se na ni vdova Věra

 
Jen pár dní po smrti svého manžela se Věra Kuberová, žena bývalého šéfa Senátu Jaroslava Kubery (ODS), obrátila na ochranku horní komory parlamentu. Předala jí dopis s vyhrůžkami s razítkem Pražského hradu a čínské ambasády. Kubera těsně před svou smrtí čelil nátlaku kvůli chystané cestě na Tchaj-wan. Informaci přinesl Deník N.
15.04.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1083 článků)

Zdržovali! Rodina Jaroslava Kubery konečně dostala pitevní protokol. A co jim doktoři řekli o otravě, vyrazí dech

 
Rodina zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) už zná příčinu jeho smrti. Jeho dcera Vendula Vinšová o tom informovala na sociální síti poté, co rodina obdržela pitevní protokol. Vyjádřil se k tomu i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
13.05.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1083 článků)

Kuberovu (†72) nástupci gratulovala i vdova Věra. Vystrčil se chystá ze Senátu na Hrad

 
Miloš Vystrčil patřil k těm, kteří po smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery komunikovali s jeho rodinou. Byli velcí přátelé. I proto původně zvažoval, zda se utkat o jeho šéfovské křeslo. Do senátního časopisu také za klub ODS vepsal vzpomínku na svého politického učitele. Nepřehlédnutelný politik ho prý v mnoha věcech naštval. Věra Kuberová nakonec udělala něco, čeho si Vystrčil podle svých slov velmi váží. Druhý nejvyšší ústavní činitel v zemi už se také chystá na Hrad.
25.02.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1083 článků)

Hrad k čínskému tlaku na Kuberu dál mlčí. Němcová i Vystrčil chtějí pozadí dopisu vyšetřit

 
Šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) trvá na vyjasnění okolností vzniku čínského dopisu pro Jaroslava Kuberu (†72). Pokud se od prezidenta Miloše Zemana nedočká odpovědi na zaslané dopisy, má prý v záloze další plány. Na prošetření trvá také například bývalá šéfka Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS). O strachu z dopisu a podivném chování svého muže těsně před smrtí promluvila pro média v minulých dnech Věra Kuberová s dcerou. Hrad stále mlčí. Premiér Andrej Babiš (ANO) po schůzce v Lánech jen řekl, že šéf Senátu a prezident měli dobrý vztah. K dopisu se ve čtvrtek vrátí sněmovní výbor
30.04.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18430 článků) , Jaroslav Kubera (1083 článků) , Miroslava Němcová (1489 článků) , Miloš Zeman (23851 článků)

Zvracel po návratu od Zemana, říká vdova po Kuberovi. Načapaný Ovčáček i Mynář s Alex zuří

 
Emotivní zpověď Věry Kuberové a její dcery Venduly poodkryla dny před smrtí, jaké zažíval zesnulý šéf Senátu Jaroslav Kubera. 14. ledna byl na obědě na Hradě, kde patrně dostal výhrůžný čínský dopis, po návratu mu nebylo dobře, zvracel a nemluvil, popsala nyní vdova Věra. 17. ledna následovala schůzka s čínským velvyslancem na ambasádě, 20. ledna Kubera zemřel. Kuberova rodina dál čeká na pitevní zprávu i reakci z Hradu. Když však reportérka pořadu 168 narazila na ulici na Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka, bylo zle.
05.05.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1083 článků) , Jiří Zeman (1239 článků) , Alex Alex (510 článků) , Alex Alex (64 článků) , Alex Alex (64 článků) , Alex Alex (67 článků)

Nový a slušný Pavel Novotný: Kuberu mohli zabít Číňané. Otrava? Víte...

 
Starosta Řeporyj Pavel Novotný (ODS) prohlásil, že za smrt předsedy Senátu Jaroslava Kubery mohou být zodpovědní Číňané. „Mám silné podezření, že Číňané mohli zabít Kuberu,“ řekl Novotný. Mezitím Kuberova dcera Vendula Vinšová na facebooku zveřejnila informaci, že rodina konečně dostala pitevní protokol, podle kterého byl příčinou smrti infarkt. Toxikologické testy provedeny nebyly, ačkoliv o ně dle svých slov Vinšová v lednu žádala.
13.05.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1083 článků) , Pavel Novotný (938 článků) , Pavel Nový (432 článků) , Pavel Nový (307 článků) , Jára Nový (140 článků) , Pavel Kubera (43 článků)

V chatě v Tachově uhořeli tři lidé: Policie už zná totožnost jednoho z nich

 
Policie zatím zná totožnost jednoho ze tří lidí, kteří byli nalezeni v úterý večer ve shořelé zahradní chatce v Tachově. V chatce zemřela jedna žena a dva muži. Přesnou příčinu úmrtí všech a totožnost dalších dvou lidí by měla určit soudní pitva. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé, na místo dnes přivezli i speciálně cvičeného psa, řekla ČTK policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.
27.04.2016 09:40 |

podobné články

Vražda Zdenky (†41) na Sardinii: Pitva odhalila příčinu smrti!

 
Policie už zná příčinu smrti Češky Zdenky K. (†41), kterou měl na italské Sardinii zavraždit její bývalý partner Francesco B. D. F. (45). Výsledky pitvy ale vzhledem k okolnostem případu vyšetřovatele nepřekvapily. Maminka dvou dětí zemřela na bodnou ránu do hrudníku.
19.02.2020 14:00 |

podobné články

Víno, bicykly a sebevrazi v Praze. První den Kuberova Senátu rozhodně nebyla nuda

 
První den nového Senátu Parlamentu ČR pod předsednictvím Jaroslava Kubery rozhodně nebyl nudný. Dopoledne komora probírala aktuální politickou situaci a hned po obědě přišly na řadu dva návrhy, které se snažily eliminovat rozbujelé snahy o výchovu národa k abstinenci.
15.11.2018 19:11 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1083 článků)

Kdo místo Kubery? Teď jsme nejsilnějším klubem my, vzkazuje senátní šéf Starostů

 
Zesnulého předsedu Senátu Jaroslava Kuberu bude v čele horní komory nyní zastupovat její první místopředseda Jiří Růžička (za STAN). Postup při volbě Kuberova nástupce ve vedení Senátu by měl projednat v úterý před polednem organizační výbor horní komory.
20.01.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1083 článků)

Kuberova nástupce v Senátu půjdou lidé volit na konci března

 
Prezident Miloš Zeman vypsal doplňovací volby do Senátu na Teplicku na pátek a sobotu 27. a 28. března. Nově zvolený senátor zasedne v horní komoře místo zesnulého Jaroslava Kubery (ODS).
22.01.2020 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1083 článků) , Miloš Zeman (23851 článků)

Kuberova nástupce v Senátu půjdou lidé volit na konci března

 
Prezident Miloš Zeman vypsal doplňovací volby do Senátu na Teplicku na pátek a sobotu 27. a 28. března. Nově zvolený senátor zasedne v horní komoře místo zesnulého Jaroslava Kubery (ODS).
23.01.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1083 článků) , Miloš Zeman (23851 článků)

Kuberova dcera ukázala na vypočítavého Mynáře. Video o čínském listu si načasoval, míní

 
Jen něvěřícně kroutí hlavou. Dcera náhle zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (†72, ODS) Vendula Vinšová pro Blesk Zprávy okomentovala aktuální hradní ofenzivu. Kancléř Vratislav Mynář nechal natočit kvůli plánované, ale už neuskutečněné cestě jejího otce na Tchaj-wan speciální video. Zveřejnil ho v předvečer schůzky mezi prezidentem Milošem Zemanem a Kuberovým nástupcem v čele Senátu Milošem Vystrčilem (ODS), který se oficiální reakce domáhá už několik měsíců.
19.05.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1083 článků) , Miloš Zeman (23851 článků) , Vratislav Mynář (1098 článků)

Pohřeb Jaroslava Kubery: Senátoři se poklonili rakvi, Miloš Zeman poslal věnec

 
V pondělí od jedenácti hodin probíhá v Teplicích poslední rozloučení s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou. Oblíbený politik nečekaně zemřel 20. ledna ve věku 72 let. Jeho rakvi se přišla poklonit řada známých politických tváří, prezident Miloš Zeman poslal věnec. V obřadní síni je přítomna i Kuberova rodina a celé Česko drží státní smutek.
03.02.2020 11:36 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1083 článků) , Miloš Zeman (23851 článků)

Příčinu požáru ve Vysočanech zatím specialisté neodhalili

 
Specialistům se zatím nepodařilo určit příčinu víkendového požáru skladu s textilem v pražských Vysočanech. Mluvčí pražské police Andrea Zoulová ČTK sdělila, že kriminalisté dnes spolu s vyšetřovateli z řad hasičů ohledali požářiště, nepodařilo se jim ale najít konkrétní příčinu vzniku ohně, který podle předběžných odhadů způsobil škodu 285 milionů korun.
24.08.2015 14:35 |

podobné články

Věra Kuberová: Kdoví, jestli manželovi nevyhrožovali, bylo mu špatně, bála jsem se o děti

 
Tři měsíce po smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery (†72) promluvila jeho manželka. Dopis z čínské ambasády jí prý nahnal hrůzu a se strachem zápolí dodnes. „Budu konat, protože se mi nelíbí, co se s námi děje,“ řekla rázně Seznam Zprávám. Kontroverzní psaní si měl údajně objednat hradní kancléř Vratislav Mynář (52).
28.04.2020 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1083 článků) , Vratislav Mynář (1098 článků)