Článek

KSČM Plzeňského kraje: Požadujeme demisi vlády a vypsání předčasných voleb

 
Poslanecké sněmovně se v minulých dnech podařilo schválit dlouhodobě avizovaný vládní návrh, a to jednorázový finanční příspěvek 5 tisíc Kč na dítě do 18 let.
23.06.2022 04:35 |

podobné články

Podobné články

Alena Vitásková: Novela Energetického zákona

 
Požadujeme zákony pro lidi, nikoliv pro tuneláře a šmejdy. Požadujeme zrušení mezičlánků, které navyšují zbytečně ceny elektřiny a plynu. Požadujeme, aby obchodní činnost prováděli Obchodníci bez zprostředkovatelů, vlastními zaměstnanci v trvalém pracovním poměru. Požadujeme STOP „šmejdímu byznysu“(který má negativní dopad v miliardách korun).
03.05.2020 13:35 |

podobné články

Ladislav Žák: Designovaný v demisi…?

 
Jsou to především veřejnoprávní sdělovací prostředky, které se přímo vyžívají v nadužívání pojmu „v demisi“. Premiér je „v demisi“, ministr je „v demisi“, vláda je „v demisi“, dokonce jsem už slyšel, že „ministr v demisi vlády v demisi“. Jde evidentně o úpornou snahu naznačit, že nejde o takzvaně plnohodnotnou vládu, protože nezískala důvěru Poslanecké sněmovny a musela podat demisi.
21.06.2018 16:45 |

podobné články

Vypsání voleb zachránilo Balbínovce před zastavením činnosti

 
Parlamentní partaje nechtěně zachraňují Balbínovu poetickou stranu. Nejvyšší správní soud se totiž měl v úterý zabývat vládním návrhem na pozastavení její činnosti. Jednání však bylo z důvodu vypsání předčasných voleb na říjen letošního roku zrušeno. Ze zákona není možné takovéto návrhy takovéto návrhy před volbami projednávat. A na předčasných volbách se domluvily právě velké parlamentní strany.
20.07.2009 16:50 |

podobné články

Chovanec (ČSSD): Pomáháme policistům Plzeňského kraje

 
Hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec (ČSSD) předal na Krajském ředitelství policie Plzeňského kraje speciální přístroj na genetiku Real - time PCR. Přístroj byl zakoupen z prostředků Plzeňského kraje v rámci projektu Plzeňský kraj - Bezpečný kraj.
19.07.2011 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

Policie dostala od Plzeňského kraje nový přístroj k odhalování stop

 
V úterý 6. ledna 2015 přivítal v budově Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje plk. Mgr. Jaromír Kníže, který všem přítomným představil kyanoakrylátový – dýmový přístroj.
08.01.2015 11:47 |

podobné články

Osobnosti: Václav Šlajs (42 článků)

Desítky lidí v Plzni protestují proti zvolení Šlajse hejtmanem

 
Zhruba tři desítky lidí, od studentů po seniory, se dnes sešly v jednacím sále zastupitelstva Plzeňského kraje, aby protestovaly proti zvolení Václava Šlajse z ČSSD novým hejtmanem Plzeňského kraje. Šlajs je jediným kandidátem, v čele Plzeňského kraje má nahradit Milana Chovance (ČSSD), který na post v neděli rezignoval. Chovanec má být v nově jmenované vládě ministrem vnitra. Krajský kodex zastupitelů mu nedovoluje zastávat déle než tři měsíce zároveň funkci hejtmana a poslance. Tato lhůta od podzimních parlamentních voleb vypršela v neděli.
27.01.2014 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Šlajs (42 článků)

KSČM: Salámovou metodou k privatizaci krajských nemocnic?

 
Na mimořádném 9. zasedání Zastupitelstva Plzeňského kraje dne 22. listopadu 2021 došlo k schválení dlouhodobě zamýšlené fúze akciové společnosti Nemocnice Plzeňského kraje s akciovou společností Klatovská nemocnice, přičemž obě tyto společnosti jsou plně ve vlastnictví Plzeňského kraje.
07.12.2021 04:35 |

podobné články

Politolog: Když Kalousek bude chtít volby, tak ty volby budou

 
Věrohodnost a kredibilita vlády je narušena, prohlásil k současné politické situaci politolog Petr Just. Je podle něj jisté, že tlak opozice na vypsání předčasných voleb bude sílit. Klíč k předčasným volbám má podle Justa koaliční partner TOP 09. „Kdyby se přidala na stranu opozice se žádostí o vyhlášení předčasných voleb, tak by dali dohromady potřebnou ústavní většinu. Zatím opozice nemá potřebné hlasy na to, aby se parlament sám mohl rozpustit,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz politolog, že zatím mají sociální demokraté, komunisti i Věci veřejné svázané ruce.
17.06.2013 09:45 |

podobné články

Politolog: Když Kalousek bude chtít volby, tak ty volby budou

 
Věrohodnost a kredibilita vlády je narušena, prohlásil k současné politické situaci politolog Petr Just. Je podle něj jisté, že tlak opozice na vypsání předčasných voleb bude sílit. Klíč k předčasným volbám má podle Justa koaliční partner TOP 09. „Kdyby se přidala na stranu opozice se žádostí o vyhlášení předčasných voleb, tak by dali dohromady potřebnou ústavní většinu. Zatím opozice nemá potřebné hlasy na to, aby se Parlament sám mohl rozpustit,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz politolog, že zatím mají sociální demokraté, komunisti i Věci veřejné svázané ruce.
17.06.2013 16:00 |

podobné články

Ty pravičáku, ty ses vybarvil, nakládá poslanec KSČM vítězi voleb z ČSSD

 
Do ostré kritiky kandidáta ČSSD na hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda se pustil poslanec KSČM Jiří Valenta. Přičemž krátce po zveřejnění jeho textu s titulkem ,,Demaskování pravicového lídra socialistů v Plzeňském kraji" byla na úrovni Plzeňského kraje dohodnuta koalice ČSSD, ODS a dvou menších stran, takže komunisté a hnutí ANO budou v dalších čtyřech letech v opozici. Reálným vítězem voleb je tedy průmyslník Bernard, nastupující hejtman.
11.10.2016 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Valenta (181 článků)

Komunisté: Jsme připraveni jednat o předčasných volbách. Do toho

 
Komunistická strana Čech a Moravy je připravena jednat o schválení zákona, který by podle ústavy rozpustil sněmovnu a umožnil konání předčasných voleb v červnu. Na středeční tiskové konferenci to řekl předseda strany Vojtěch Filip. Současně vyzval vládu k demisi. Komunisté podle něj také vítají usnesení grémia ČSSD, které dalo svému předsedovi Bohuslavu Sobotkovi mandát jednat s ODS, TOP a KSČM o předčasných volbách.
04.04.2012 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Vojtěch Filip (1556 článků)

Odborář Nečasovi: Sepiš demisi. A dones ji tomu, co krade pera

 
Sliby se dá krmit armáda, ale ne národ! V normálním podniku by dostali padáka! Odvezeme je do Bavorska! Takovými peprnými výrazy nešetří předáci odborů, když je řeč o vládě a poslancích. Redakce ParlamentníListy.cz oslovila šest odborových šéfů s dotazem, zda by rádi stále vyjednávali s vládou Petra Nečase. Jeden se nechce vyjadřovat před tripartitou, druhý bude požadavky předkládat i ďáblovi, když není nikdo lepší, ale čtyři další požadují demisi vlády a vypsání předčasných voleb.
16.04.2011 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9389 článků)

Filip v Lánech nepřímo vyloučil jmenování Němcové premiérkou

 
Na zámku v Lánech na Kladensku v sobotu ve 13:30 začala schůzka prezidenta Miloše Zemana s předsedou opoziční KSČM Vojtěchem Filipem. Jednali spolu o politické situaci po demisi premiéra Petra Nečase (ODS). Představitelé KSČM už dříve uváděli, že požadují co nejrychlejší vypsání předčasných voleb. K obědu se podávala bramborová polévka a zvěřinové karbanátky.
22.06.2013 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9389 článků) , Vojtěch Filip (1556 článků) , Miloš Zeman (27345 článků) , Petra Němcová (653 článků)

Rusnok předal Zemanovi demisi vlády

 
Prezident Miloš Zeman přijal v úterý na Pražském hradě demisi vlády premiéra Jiřího Rusnoka. Ta v minulém týdnu nezískala důvěru Sněmovny. Kabinet nyní bude vládnout v demisi až do jmenování nové vlády, která by měla vzejít z předčasných voleb.
13.08.2013 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27345 článků) , Jiří Rusnok (1920 článků)

Prezident Klaus NEPŘIPOUŠTÍ možnost předčasných voleb!

 
Prezident Václav Klaus vyloučil možnost vypsání předčasných voleb. V úterý to exkluzivně řekl v Brně pro agenturu Mediafax.
12.04.2011 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10750 článků)

Ficovi dal nejmenší partner nůž na krk: Chtějí předčasné volby, jinak mizí z koalice

 
Nejmenší slovenská vládní strana Most-Híd žádá v reakci na politickou krizi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky vypsání předčasných voleb. V případě, že koaliční strany k dohodě o nových volbách nedospějí, Most-Híd vystoupí z koalice premiéra Roberta Fica. Novinářům to po dnešním jednání širšího vedení strany Most-Híd řekl její předseda Béla Bugár. Dodal, že Fico, který je předsedou nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie, konání předčasných voleb při jednáních odmítl.
12.03.2018 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků)

Předsedou ČSSD Plzeňského kraje byl zvolen hejtman Chovanec

 
ČSSD Plzeňského kraje dnes na své krajské konferenci zvolila nové krajského předsedu. Dosavadního předsedu Václava Votavu vystřídá hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec.
15.01.2011 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Votava (61 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Lidé mohou opět navrhovat kandidáty na Cenu hejtmana Plzeňského kraje

 
Až do 31. srpna 2012 mohou obyvatelé Plzeňského kraje posílat nominace na Cenu hejtmana za rok 2011, kterou i letos vyhlásil hejtman Plzeňského kraje
26.08.2012 22:05 |

podobné články

Přes tisíc lidí podepsalo petici proti Šlajsovi jako hejtmanovi Plzeňského kraje

 
Víc než tisícovka lidí se během čtyř dnů podepsala pod otevřený dopis, který odmítá, aby se hejtmanem Plzeňského kraje stal Václav Šlajs z ČSSD. Otevřeným dopisem nazvaným "Nechceme politruka hejtmanem Plzeňského kraje" vyzývá šestice autorů krajské zastupitele, aby nepodpořili Šlajse na post hejtmana kvůli jeho aktivní službě komunistickému režimu před rokem 1989. ČTK to sdělil jeden z autorů dopisu, aktivista Petr Vaněk.
11.11.2013 22:16 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vaněk (30 článků) , Václav Šlajs (42 článků)