Článek

(KSČM): KSČM odsuzuje snahu o eskalaci konfliktu na Ukrajině

 
Komunistická strana Čech a Moravy se znepokojením sleduje vývoj události na hranici Ukrajiny a Polska, kde došlo v obci Przewodów v Lublinském vojvodství k výbuchu, který nepřežili dva lidé.
17.11.2022 06:40 |

podobné články

Podobné články

ČNB: Upozornění na zvýšenou hrozbu kybernetických útoků v souvislosti s eskalací konfliktu na Ukrajině

 
ČNB upozorňuje všechny finanční instituce na zvýšenou hrozbu kybernetických útoků v souvislosti s eskalací konfliktu na Ukrajině a celkově napjatou mezinárodní situaci.
27.02.2022 17:55 |

podobné články

Petříček: Je třeba zamezit eskalaci konfliktu na Blízkém východě

 
Je třeba zamezit eskalaci konfliktu na Blízkém východě a přimět Írán, aby upustil od podpory teroristických skupin, které destabilizují řadu zemí v regionu. Po schůzce se saúdskoarabským státním ministrem pro zahraniční záležitosti Ádilem Džubajrem to dnes řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Situací v regionu se budou dnes odpoledne zabývat i ministři zahraničí zemí Evropské unie na mimořádném jednání v Bruselu. Podle Petříčka zatím není jisté, zda na setkání dorazí i íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf, kterého pozval šéf unijní diplomacie Josep Borrell.
10.01.2020 10:30 |

podobné články

Bitva o Kyjev: O Putinově úspěchu se pochybuje. Připrav se na Stalingrad, vzkazují Ukrajinci

 
Rusko varuje, že vojenské dodávky USA na Ukrajinu jsou „legitimním cílem“, čímž vyvolává obavy, že by do konfliktu mohly být zataženy i další země, protože Kyjev se připravuje na to, že se stane „Putinovým Stalingradem“. Zároveň odsuzuje nedostatečné zapojení NATO. Sergej Rjabkov pak varoval Západ, že dodávání zbraní na Ukrajinu by mohlo vést k eskalaci konfliktu, uvedl list Daily Mail.
12.03.2022 18:35 |

podobné články

KSČM prosazuje mírové řešení situace na Ukrajině

 
KSČM soustavně protestuje proti neustále se zhoršující mezinárodní situaci související s eskalací konfliktu ve východní Evropě. Ten nyní postoupil do další dramatické fáze. Po uznání nezávislosti Luhanské lidové republiky a Doněcké lidové republiky Ruskou federací zahájily ruské ozbrojené síly vojenské operace na ukrajinském území, s nimiž KSČM nesouhlasí. Jako principiálně protiválečná strana KSČM znovu zdůrazňuje svůj trvalý požadavek na řešení situace na Ukrajině mírovou cestou a požaduje ukončení všech vojenských operací, které jsou v rozporu s mezinárodním právem.
25.02.2022 12:10 |

podobné články

Situace na Ukrajině se musí řešit diplomaticky, prohlásila Sněmovna

 
Je nezbytné diplomatické řešení konfliktu na Ukrajině, usnesla se Poslanecká sněmovna na své úterní schůzi. Dolní parlamentní komora také na základě tohoto usnesení odmítá další eskalaci konfliktu a podporuje mírové řešení.
16.09.2014 21:15 |

podobné články

Raději sankce, než americké zbraně na Ukrajinu. Přední lidovec k Rusku i Zemanově cestě do Moskvy

 
ROZHOVOR O cestě prezidenta Zemana do Moskvy, americkém konvoji a napětí mezi Ruskem a Západem kvůli Ukrajině se vyjadřuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz místopředseda sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL). "Aktivní zapojení Ruska do tohoto konfliktu a porušení mezinárodního práva je naprosto zjevné. Je rovněž jasné, že bez Ruska nelze dosáhnout míru na Ukrajině, z čehož vyplývá jeho odpovědnost. Minské dohody jsou poslední šancí jak dosáhnout diplomatického řešení - a vyhnout se další eskalaci konfliktu, což platí pro všechny zúčastněné, včetně Ruska," uvedl.
12.04.2015 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (511 článků)

Miroslav Novák: Dopad konfliktu na Ukrajině na kurz koruny

 
Prudké oslabení koruny kvůli eskalaci konfliktu na Ukrajině.
24.02.2022 13:00 |

podobné články

Cesta odpovědné společnosti: Eskalaci napětí na Ukrajině jsme po nástupu Bidena očekávali

 
Komentář na facebookovém profilu k eskalaci napětí na Ukrajině.
10.04.2021 11:00 |

podobné články

Petice: Nesouhlasíme se zahraniční politikou naší vlády

 
Vážený pane prezidente Ruské federace, My, níže podepsaní občané České republiky, sledujeme s velkým znepokojením dění na Ukrajině. Naše mainstreamová média nám každý den přinášejí zprávy o eskalaci napětí ze strany Ruské federace, pohybu vojsk v blízkosti hranic a analýzy různých expertů předpovídajících válku. Zjišťujeme, že státy NATO vysílají na Ukrajinu vojenské jednotky a instruktory. V posledních dnech jsme se dozvěděli, že také naše vláda plánuje darovat Ukrajině dělostřeleckou munici a je ochotná uvažovat i o vyslání vojáků. Dle prohlášení našich vládních činitelů je však za eskalaci napětí odpovědná výhradně Ruská federace.
30.01.2022 15:40 |

podobné články

Více zbraní Ukrajině, zvýšit tlak na Rusko, burcuje Vondra

 
Ruská agrese na Ukrajině vstoupila do svého osmého měsíce. Rusko v uplynulých týdnech přikročilo k eskalaci konfliktu na dvou frontách: v samotném Rusku byla vyhlášena částečná mobilizace, doprovázená četným zatýkáním odpůrců. Zároveň Rusko přikročilo k nelegální anexi území oblastí Doněcké, Luhanské, Záporožské a Chersonské, na základě zfalšovaných referend. Evropský parlament anexi odsoudil a vyzval k další pomoci napadené Ukrajině. V tiskové zprávě to nyní okomentoval europoslanec Alexandr Vondra (ODS).
07.10.2022 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1356 článků)

Šéf Okamurových poslanců: Kníže a Kalousek ženou mladé lidi na frontu do hrůzné války proti Rusku, Zeman i my chceme mír, nejsme agenti Putina

 
ROZHOVOR Předseda poslaneckého klubu Úsvitu Radim Fiala odsuzuje protesty proti prezidentu Zemanovi na Albertově. Je dle něho legitimní s prezidentem nesouhlasit, ale není demokratické neuznávat volby. Mladí lidé si dle něho neuvědomují, že mohou dostat při eskalaci konfliktu s Ruskem povolávací rozkaz na východní frontu.
01.12.2014 10:47 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (403 článků) , Radim Fiala (403 článků)

Teď vidíme, co Rusko dokáže. A to ještě navíc... Šándor k válce a míru

 
„Dlouhou dobu říkám a nijak mě to netěší, že Rusko ještě nepoužilo na Ukrajině brutální sílu. Teď máme první ukázky toho, že má tuto brutální sílu k dispozici. A co hůře, je ochotno ji použít,“ konstatoval bývalý šéf vojenské rozvědky generál Andor Šándor. „Rusko se nepochybně bude dostávat čím dál více do role izolovaného hráče. Bude to navyšovat eskalaci konfliktu, bude to zvyšovat pravděpodobnost, že se do konfliktu zapojí více zemí a bude to zvyšovat pravděpodobnost toho, že v Evropě vypukne válka,“ obával se s tím, že by to byla válka mezi Západem a Ruskem.
13.10.2022 10:30 |

podobné články

Teď vidíme, co Rusko dokáže. A to ještě navíc... Šándor k válce a míru

 
„Dlouhou dobu říkám a nijak mě to netěší, že Rusko ještě nepoužilo na Ukrajině brutální sílu. Teď máme první ukázky toho, že má tuto brutální sílu k dispozici. A co hůře, je ochotno ji použít,“ konstatoval bývalý šéf vojenské rozvědky generál Andor Šándor. „Rusko se nepochybně bude dostávat čím dál více do role izolovaného hráče. Bude to navyšovat eskalaci konfliktu, bude to zvyšovat pravděpodobnost, že se do konfliktu zapojí více zemí a bude to zvyšovat pravděpodobnost toho, že v Evropě vypukne válka,“ obával se s tím, že by to byla válka mezi Západem a Ruskem.
13.10.2022 21:30 |

podobné články

Obchoduje na Ukrajině, šéfuje křesťanské mládeži a říká: Západ vyprovokoval násilí na Ukrajině. Rusko lže stejně jako Ukrajina. A Majdan...

 
ROZHOVOR Petr Jurčík je předsedou Mladých křesťanských demokratů a již pět let je jednatelem společnosti Ukraine Investment sídlící v Bratislavě, která se věnuje poradenství v podnikání na Ukrajině. Jurčík nedávno strávil měsíc na východní Ukrajině a do země jezdí často. Nelíbí se mu černobílé vidění konfliktu a lživou propagandu podle něho šíří obě strany konfliktu. Asociační dohoda s EU byla podle něho nevýhodná, výsledky Majdanu nejsou šťastné a bez dohody s Ruskem nikdy klid nebude.
05.08.2014 12:10 |

podobné články

Hrozí odpálení špinavé bomby na Ukrajině? Putin zvyšuje napětí, myslí si analytik

 
Bílý dům ostře odmítl obvinění Ruska, že se Ukrajina chystá použít špinavou bombu na svém území a pak obvinit Moskvu. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba v prohlášení na svém Twitteru označil ruská tvrzení za možnou operaci pod falešnou vlajkou a přidal se tak k USA, které obvinily Moskvu, že položila základy pro vlastní eskalaci války. "Z mého pohledu se jedná o rétorickou eskalaci a další zvyšování napětí v reakci na tvrdé odsouzení i rétoriky o nasazení jaderných zbraní ze strany Vladimira Putina a jeho spojenců," okomentoval prohlášení pro eXtra.cz analytik Asociace pro mezinárodní otázky Pavel Havlíček.
25.10.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4757 článků)

Novinářka Procházková k Ukrajině: Někdo na demonstrace nosí klíče, jiný tyče. Hlavně nenechat zemi Putinovi

 
Bývalá válečná reportérka Petra Procházková viní z nárůstu nepokojů na Ukrajině mimo jiné Evropskou unii. Ta prý svým egoisticky zabedněným přístupem při vyjednávání svazku s Ukrajinou zapříčinila eskalaci toho, na co měla země zaděláno už dávno: vnitřního konfliktu, sociální a národnostní nenávisti a rozkolu na řadu teritoriálních skupin. A vhání prý zemi do náručí Moskvy.
27.01.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (175 článků)

Přispěvatel píše o americké dobročinné organizaci s údajným tajným posláním na Ukrajině

 
Americká organizace National Endowment for Democracy (NED) realizuje na území Ukrajiny 65 projektů. Někteří politici či historici ale zdůrazňují, že NED působí spíše jako destabilizační faktor a přispívá k eskalaci konfliktu. O záměrech Spojených států na Ukrajině napsal na serveru Britské listy Daniel Veselý.
10.03.2014 12:40 |

podobné články

Jsme připraveni řešit situaci volyňských Čechů na Ukrajině, ujišťuje Hamáček

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je připraven pověřit ministry vnitra a zahraničí, aby řešili situaci volyňských Čechů na Ukrajině, ohrožované eskalací konfliktu s Ruskem. Po středečním setkání s předsedkyní Spolku volyňských Čechů v Žitomirské oblasti Emou Snidevyčovou to novinářům řekl předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). Ministerstvo vnitra potvrdilo, že je volyňským Čechům připraveno pomoci, pokud se ocitnou v ohrožení.
19.03.2014 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Jan Hamáček (3329 článků)

Šarapatka vyletěl na Schwarzenberga: Přestaňte bubnovat k válce na Ukrajině

 
Poslanec Milan Šarapatka z Úsvitu přímé demokracie se zostra pustil do předsedy zahraničního výboru sněmovny Karla Schwarzenberga (TOP 09). Zkritizoval ho za dlouhodobý silně protiruský postoj, který se projevuje prý především výzvami k eskalaci konfliktu na Ukrajině. Tam sice probíhá „horká občanská válka, ta by se ale měla zklidňovat. Schwarzenberg podle Šarapatky dělá pravý opak.
03.10.2014 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4059 článků)