Článek

KSČM: Globalizovaný kapitalistický světový systém se opět ocitnul na své finální křižovatce

 
Stanovisko VV ÚV KSČM k solidaritě s Komunistickou stranou Ukrajiny a ukrajinskými antifašisty
01.08.2014 16:35 |

podobné články

Podobné články

Kapitalistický Západ stojí na válkách, jinak fungovat neumí. Historik Skála objevil zásadní text

 
Komunistický historik Josef Skála, který se chce ucházet o křeslo předsedy KSČM, přiblížil českým čtenářům článek popisující ideu války jako léku na přelidnění planety. Vychází přitom z textu Petera Koeniga. Tento muž působil desítky let ve Světové bance. Ve svém posledním článku se tvrdě opřel do politiky Západu. Kapitalistický Západ na válkách stojí a bez nich se neobejde. Svědčí o tom prý první světová válka i druhá světová válka.
16.03.2016 21:35 |

podobné články

Skála (KSČM): Hrozí nám znovu fúze, jíž podá „elita“ ruku lůze?

 
„Světový kapitalistický systém prochází nejhorší krizí za 500 let své historie.“ Tím přesněji třeba dešifrovat její konstanty a proměnné, píše William I. Robinson, profesor University of California v Santa Barbaře.
23.04.2015 05:36 |

podobné články

Šéf Pirátů Bartoš: Žijeme téměř v totalitě. Musíme "hacknout" systém, abychom zabránili zhroucení

 
ROZHOVOR Podle Ivana Bartoše, šéfa Pirátské strany, lze sledovat celou řadu indicií, že stávající systém trvalého růstu je již vyčerpán. Již není odkud brát, svět je již globalizovaný. Pokud na to nebudeme připraveni, máme se čeho obávat. S ParlamentnímiListy.cz si však povídal těsně před Vánocemi nejen na toto téma...
17.12.2013 15:56 |

podobné články

Mladý soudruh: Kapitalismus je rakovina národa a KSČM nevěřte

 
ROZHOVOR Vláda je otřesná, primitivní, vulgárně nekompetentní. Kapitalistický systém je dekadentní, je to rakovina národa. Morální žebříček je poplatný největší lidské žumpě. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to řekl předseda Svazu mladých komunistů Československa z Prostějovska Martin Peč. Kritikou nešetřil ani KSČM.
15.08.2012 15:10 |

podobné články

Šéf Pirátů Bartoš: Žijeme téměř v totalitě. My chráníme lidi před podvody a zabráníme zhroucení

 
ROZHOVOR Podle Ivana Bartoše, šéfa Pirátské strany, lze sledovat celou řadu indicií, že stávající systém trvalého růstu je již vyčerpán. Již není odkud brát, svět je již globalizovaný. Pokud na to nebudeme připraveni, máme se čeho obávat. S ParlamentnímiListy.cz si však povídal těsně před Vánocemi nejen na toto téma...
17.12.2013 15:26 |

podobné články

Klán (KSČM): Vykořisťovatelé dneška?

 
Článek se zabývá renesancí pojmu "vykořisťování" a jak se na tento pojem dívá současný globalizovaný svět a kdo všechno spadá pod kategorii "vykořisťování"
23.03.2015 15:41 |

podobné články

Naši politici už šíří chaos nejen v zahraničí, ale i doma, udeřil Oskar Krejčí

 
Politolog Oskar Krejčí hodnotí ekonomické a politické vyhlídky EU. Je toho názoru, že to nejsou vyhlídky nijak růžové, protože evropští politici šíří chaos už nejen v zahraničí, ale i u sebe doma. Ani ekonomicky se nemáme příliš na co těšit, protože přetrvává kapitalistický systém, v němž většinu bohatství světa drží úzká skupina nejbohatších a většina lidstva pracuje, aniž by měla nějaké jistoty.
08.05.2016 15:45 |

podobné články

VIDEO: Basketbalista se jménem Světový Mír napadl soupeře

 
Basketbalista, který si říká Metta "World Peace" ( v překladu Světový Mír), by se po zápase jeho Los Angeles Lakers s Oklahomou City možná měl přejmenovat. Poté, co Světový Mír narozený jako Ronald William Artest skóroval do koše svého soupeře, se o něho otřel James Harden. Světový Mír to podráždilo natolik, že svého soupeře tvrdým úderem loktem poslal k zemi.
23.04.2012 12:15 |

podobné články

Takto je to prý doopravdy s jídlem v Rusku, které zakázalo dovoz ze Západu

 
Sankce, vyhlášené v posledních týdnech, ruskou ekonomiku nepoloží. Ze strategického hlediska není dobré na nich dlouhodobě lpět, ale úvahy o „vyhladovění“ ruského národa jsou podle něj liché. Tento názor vyjádřil ruský ekonom Sergej Alexanšenko na webu známého Valdajského klubu. Globalizovaný trh s potravinami nebude mít podle něj problém ruského spotřebitele obsloužit ani tak.
25.08.2014 10:00 |

podobné články

Skála (KSČM): High-tech + „lůza planety“ = nový mocenský blok

 
Triumf Indické lidové strany (BJP) je „posledním příkladem celosvětového vzestupu nového mocenského bloku“. Spojuje „etno-religiózní fanatismus s technokraty selektivní kvalifikace“. Cílem je „kapitalistický absolutismus“, píše James Petras.
28.05.2014 22:25 |

podobné články

EXKLUZIVNĚ Bude to bolet, pánové ze STANu a z ODS. K podobě vlády může přispět zcela nečekané jméno: Jaroslava Pokorná Jermanová

 
Že bude mít Babiš jen málo variant pro sestavení vlády? Že bude problém, aby se ocitnul v čele jako její předseda? Tak to rozhodně není a nebude. Vzhledem k tomu, že byl šéf ANO už v minulosti schopen hrát hned několik scénářů současně, aktuální budování kabinetu tak, zdá se, nebude problém. V uplynulých dnech ParlamentníListy.cz hovořily s vysokými představiteli ANO, ČSSD, KSČM i ODS, aby daly dohromady tvořící se část českých dějin.
23.10.2017 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (111 článků)

Takto USA záměrně destabilizují světový systém. Čtenář položil dotaz a Miloslav Ransdorf odpověděl přednáškou

 
USA nyní v zájmu vlastní svobody jednání destabilizují světový systém politických vztahů, prohlásil komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf, když odpovídal na otázku čtenáře na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz. Zmínil také, že je třeba posílit roli OSN, a dotkl se i otázky rozkrádání státního majetku po roce 1989.
21.09.2015 20:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Ransdorf (587 článků)

Drsná minulost Rosti Nováka: Sestra ho dostala do vězení!

 
Herec Rosťa Novák (31) si musí vyjasnit vztah ke své sestře, kvůli níž se v minulosti ocitnul ve vězení. Nastal čas urovnat přetrhané rodinné vazby.
10.08.2011 05:15 |

podobné články

5. prosince 1989: Západe, tady nás máš!

 
O cestování na Západ, především do Rakouska a západního Německa, byl obrovský zájem. Mnohé cestovní kanceláře proto pružně, skoro až kapitalisticky, zareagovaly a nabízely jednodenní poznávací zájezdy.
05.12.2009 05:15 |

podobné články

Levicová mládež nadává na kapitalistickou vládu: Smějí se nám

 
Když se chudí perou, mocní se smějí. Tak hodnotí nepokoje na severu Čech mladí anarchisté a levičáci, přičemž nejde o etnický problém. Zhruba šedesát se jich v neděli odpoledne sešlo na Palackém náměstí v Praze a společně si zanadávali na vykořisťovatelský kapitalistický režim, kde šéfové parazitují na tvrdé práci ostatních.
09.10.2011 17:40 |

podobné články

Zemanův Čuba: Stát má problémy, nemůže ho vést stará bába Blažková

 
ROZHOVOR Docent František Čuba a jeho Slušovice. V minulém režimu to byl zcela mimořádný pojem, téměř kapitalisticky hospodařícího družstva. Za svého prezidenta chce František Čuba Miloše Zemana a ví přesně proč.
26.01.2013 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Už bude jen hůř. Čekají nás války a hrůza, shodly se moudré hlavy v Parlamentu. A nyní hovoří Táňa Fischerová

 
"Žijeme na sudu s prachem a zbývá jen otázka, kde to vlastně lupne dřív," řekla k budoucnosti celého světa v rozhovoru ParlamentníchListů.cz herečka, moderátorka, politička a občanská aktivistka Táňa Fischerová. Reagovala tak na slova účastníků konference týkající se bezpečnosti budoucnosti, která se tento týden konala v Poslanecké sněmovně. Se závěry konference přitom Fischerová převážně souhlasila, hlavně s tím, že vlády nad celou společností se zmocnil finanční sektor a kvůli tomu je zadluženost některých států již neudržitelná. Kývla i na myšlenku, že kapitalistický model došel na konec svého fungování.
18.02.2015 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Táňa Fischerová (65 článků)

Parta zpravodajců se spacáky se zmocnila ČT a nepustila ji dodnes. Promlouvá bývalý ředitel a velký televizní pamětník

 
Někdejší generální ředitel České televize a bývalý ministr kultury Jiří Balvín varuje. Pokud totiž lidé opravdu už nebudou spokojeni s vysíláním veřejnoprávní televize a s jeho leckdy neobjektivním zpravodajstvím, může prý nakonec vzniknout „německá aktivita“ neplacení koncesionářských poplatků, kterou v Německu podepsalo už více než 100 tisíc lidí. Balvín se totiž v rozhovoru ParlamentníchListů.cz zamýšlel nad nápadem prezidenta Miloše Zemana na „zestátnění“ České televize. A přitom poodkryl, který ředitel ČST z komunistické minulosti byl tím pravým manažerem a zavedl v televizi kapitalistický způsob práce a odměňování.
15.05.2016 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Jiří Balvín (114 článků)

Stalin z Letné už nadobro zmizel. Jeho hlavu odvezli na hummeru

 
Návrat Josifa Vissarionoviče Stalina na pražskou Letnou netrval dlouho. Sovětský diktátor zažil tento týden comeback v podobě makety na místo, odkud v 50. letech shlížel na Prahu jeho monumentální pomník. Jenže natáčení scén do filmu Monstrum České televize skončilo a přišel čas pro návrat sochy na Kavčí hory. Fotografové Blesku zachytili, jak Stalinovu hlavu odvážejí z Letné na hummeru. Vůdce sovětského lidu tak čekal vpravdě kapitalistický konec.
21.05.2016 15:50 |

podobné články