Článek

Krysta (VOK): VOK má ambici stát se černým koněm letošních krajských voleb

 
V Moravskoslezském kraji vstupuje do krajských voleb nový politický soupeř, politické hnutí Volba pro kraj (VOK), které bude kandidovat do zastupitelstva kraje Karlovarského, Ústeckého a Moravskoslezského. Prioritami hnutí pro Moravskoslezský kraj jsou ve zkratce: práce, zdraví, pohoda. Cílem VOK je lepší život v Moravskoslezském kraji a zastavení vylidňování kraje.
16.07.2020 22:30 |

podobné články

Podobné články

Obránce Kutlák: Švýcaři mohou být černým koněm MS, ale...

 
Hokejisté Švýcarska, dnešní soupeř české reprezentace na mistrovství světa, jsou zatím největším překvapením turnaje. Největší zkušenosti se švýcarským hokejem má v českém týmu obránce Zdeněk Kutlák, který šest sezon oblékal dres celku Ambri-Piotta. Podle něj mohou být černým koněm turnaje. 
06.05.2013 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Kutlák (4 články)

Pět tisíc kontejnerů, přes 100 mobilních sběrných dvorů. Praha si na tři roky zajistila svoz odpadu

 
Na příští tři roky bude Praze zajišťovat svoz objemného odpadu společnost Pražské VOK a MSD. Jedná se o sdružení Pražských služeb a AVE CZ odpadového hospodářství. Rozhodlo se o tom na zasedání Rady hl. města. Kromě svozu objemného kontejneru budou obě společnosti provozovat mobilní sběrné dvory (MSD) a velkoobjemové kontejnery (VOK).
09.03.2018 08:25 |

podobné články

Hnutí Volba pro kraj představuje kandidáty do Senátu v Moravskoslezském kraji

 
Politické hnutí odborníků Volba pro kraj (VOK) nominovalo ve všech třech senátních obvodech, ve kterých letos proběhnou senátní volby v Moravskoslezském kraji, své zástupce. VOK sází na to, že lidé dají přednost nezávislým odborníkům před politiky.
08.08.2020 11:50 |

podobné články

Volba pro kraj představuje kandidáty do Senátu. Vědec, ředitelka i letitý starosta, který nechce posílat zisky Karvinska do Prahy

 
Politické hnutí Volba pro kraj (VOK) nominovalo ve všech třech senátních obvodech, kde letos proběhnou senátní volby v Moravskoslezském kraji, své zástupce. VOK podle vlastních slov sází na to, že lidé dají přednost nezávislým odborníkům před politiky.
08.08.2020 18:50 |

podobné články

VOK je hnutí občanů, kteří již nechtějí přihlížet stagnaci našeho kraje, říká kandidát do Senátu Navara

 
ROZHOVOR „Pozastavím podnikání a budu se plně věnovat práci senátora. Zřídím si senátní kancelář v obvodu, vytvořím si tým asistentů a ve spolupráci s místními lidmi, bez ohledu na jejich stranickou příslušnost, budu iniciovat změny, které tento region potřebuje,“ uvedl, co prvně udělá, pokud se Vladimír Navara stane senátorem. Ten kandiduje v obvodě Děčín za stranu VOK – Volba pro kraj.
08.09.2020 15:25 |

podobné články

Promarněné příležitosti, stagnace, dělají se dluhy, slibuje se. Hovořili jsme s kandidátem VOK v Ústeckém kraji

 
„Jestli vám není náš Kraj lhostejný, přijďte příští týden k volbám. Je to na vás. Prosadíme do vedoucích míst odborníky, kteří už konečně musí přinést změnu," zve k volbám Miloň Houda, kandidát a manažer VOK v Ústeckém Kraji, který je mimo jiné velkým kritikem současného vedení Ústeckého kraje.
24.09.2020 09:20 |

podobné články

Krajská zdravotní, akciová společnost Ústeckého kraje, je spojena s mnoha skandály a problémy. Hovořili jsme s hejtmanským kandidátem VOK

 
„Založení KZ a.s. je projektem z doby vládnutí ODS. Krajskou zdravotní od začátku provází snahy o tunelování nemocnic, které spravuje. Ať se jednalo o pokusy o vyvedení výdělečných oborů mimo nemocnice, problematické byly také pokusy o vyvedení správy IT technologií mimo nemocnice. A připomeňme i zavádění NIS (nemocniční informační systém), který je velmi drahý a dlouho nefunkční,“ jmenuje problémy hejtmanský kandidát v Ústeckém kraji za VOK Ota Staňo.
29.09.2020 17:35 |

podobné články

Česko čeká druhý den letošních krajských a senátních voleb

 
Česko dnes čeká druhý den letošních krajských voleb, které jsou na třetině území spojeny s prvním kolem voleb do Senátu. Využít jej může většina českých voličů, kteří v pátek nenašli cestu do volebních místností. Jejich hlasy ovlivní sestavení vlády v regionech na příští čtyři roky.
13.10.2012 06:20 |

podobné články

Soud rozhodl: Hnutí Severočeši.cz definitivně vypadlo z krajských voleb

 
Hnutí Severočeši.cz definitivně vypadlo z letošních krajských voleb. Krajský soud zamítl jejich žalobu proti krajskému úřadu Ústeckého kraje. Severočeši.cz budou žádat opakování krajských voleb v Ústeckém kraji. Rozhodnutí krajského soudu o zamítnutí své žaloby považují za ukvapené.
06.10.2016 15:25 |

podobné články

STEM: Lidé jsou spíše nespokojeni s výsledky krajských voleb

 
S výsledky krajských voleb vyjadřuje nespokojenost mírně nadpoloviční většina občanů České republiky (s vyloučením obyvatel Prahy): 56 %. V porovnání s minulými krajskými volbami je nálada veřejnosti jiná, dříve byli lidé spíše spokojeni s tím, jak krajské volby dopadly. Mezi účastníky letošních krajských voleb je sice míra spokojenosti vyšší, ale nijak zásadně (52 % spokojených, 48 % nespokojených).
03.11.2016 10:05 |

podobné články

Marek Kyncl: Černý kůň ruských prezidentských voleb

 
V Rusku se 18. března 2018 konají volby prezidenta. 23. Prosince nominovali Komunisté společně s Blokem levicových vlasteneckých sil společného kandidáta, který má potenciál stát se černým koněm prezidentských voleb.
04.01.2018 17:50 |

podobné články

Turecké volby ostré jako břitva. Vraždy a zatýkání členů volebních komisí. Erdogan hraje vabank. Ale i s nasazením armády a policie

 
V neděli 24. 6. 2018 se v Turecku koná první kolo prezidentských voleb. A k tomu parlamentní volby. Za jasného favorita se u nás většinou považuje současný prezident Recep Tayip Erdogan a jeho islámská Strana spravedlnosti a rozvoje (AKP). Černým koněm prezidentských voleb se podle vývoje v posledních týdnech může stát kandidát opoziční Republikánské strany Muharrem Ínce. Erdogan v těchto volbách hraje o všechno. „Když vyhraje, tak se podle nové ústavy stane diktátorem s pravomocemi, jakými disponoval po požáru Reichstagu a úmrtí říského prezidenta Paula Hindenburga nacistický kancléř Adolf Hitler,“ upozorňuje překladatelka a publicistka Jana Maříková. Pokud nevyhraje, může být jeho ústava suspendována a on sám může skončit i ve vězení. Tomu odpovídá drsnost volební kampaně, kterou provázejí zatýkání a vraždy.
24.06.2018 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (761 článků)

Odborník prozradil, co se s Andrejem Babišem stane po volbách

 
POLITOLOGOVÉ Černým koněm letošních sněmovních voleb bude možná hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše. Po Věcech veřejných další nepříliš čitelný projekt, který se označuje za středové uskupení nabízející řešení pro všechny. Jedni věří podnikatelskému úspěchu Andreje Babiše, které podle nich může být receptem i pro nemocné státní finance, druzí varují před nevyzpytatelností politického projektu, který si velkopodnikatel „koupil“ stejně jako předtím řadu firem.
29.09.2013 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21724 článků)

Zítra jdeme před vládu! Musí změnit kurz. Ničí podnikatele, říká pro PL předseda Soukromníků Petr Bajer

 
ROZHOVOR Pardubický kraj musí vyřešit dopravní infrastrukturu. Jinak nepřijdou investoři. Prioritou je učňovské školství. Samotné Pardubice potřebují tři obchvaty. Politici sociální demokracie jsou nevýrazní. Kontrolní hlášení DPH jsme ještě neprohráli. Rozhodne Ústavní soud. Kraj kašle na Holice. Jsme černým koněm krajských voleb. To tvrdí předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer.
24.02.2016 17:11 |

podobné články

Svobodní a Soukromníci jdou nahoru, v pěti krajích mají přes pět procent

 
Zlínský, Pardubický, Středočeský, Královéhradecký a Jihomoravský kraj. Tam všude by podle aktuálního výzkumu společnosti SANEP zasedli do krajských zastupitelstev kandidáti koalice Svobodní a Soukromníci. Podle dalšího výzkumu, realizovaného společností Phoenix Research on-line, jsou Svobodní a Soukromníci navíc černým koněm voleb v Jihomoravském a Zlínském kraji. Obě strany spolupracují celkem v osmi regionech.
08.06.2016 06:30 |

podobné články

OVM rozeberou dopady výsledků voleb na vládu a boj s černým trhem

 
V uplynulých dnech utrpěla pravice citelnou porážku jak v krajských, tak v senátních volbách. Podrobnější pohled ukazuje, že v krajských volbách se příliš nedařilo ani ČSSD, která stejně jako ODS ztratila desítky mandátů krajských zastupitelů. Ve volbách senátních slavili sociální demokraté jasné vítězství, ale pohořeli komunisté. Jak se k těmto výsledkům postaví místopředsedové nejsilnějších politických stran?
21.10.2012 08:30 |

podobné články

Dnes končí možnost napadnout u krajských soudů regionální volby

 
Dnes v 16:00 skončí desetidenní lhůta, v níž by lidé mohli napadnout u krajských správních soudů průběh a výsledky letošních krajských voleb. Soudy už podle informací ČTK několik stížností obdržely. Patří k nim i pět žádostí směřujících k opakování voleb v Ústeckém kraji, kterou podali kandidáti hnutí Severočeši.cz. Volební zmocněnkyně hnutí, které se potýká s rozdělením na dva tábory, je totiž nechala odvolat.
21.10.2016 06:20 |

podobné články

Profesorka Dvořáková prozradila, co Babiše zřejmě srazí

 
POLITOLOGOVÉ Favorit voleb se zdá být jasný, sociální demokraté se dlouhodobě udržují v čele žebříčků volebních průzkumů. Ale ukazuje se, že černým koněm předčasných sněmovních voleb by mohlo být politické hnutí ANO Andreje Babiše, které posiluje, podle některých průzkumů by se čtrnácti procenty dokonce přeskočilo pravicové strany – TOP 09 a ODS.
27.09.2013 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21724 článků)

Profesorka Dvořáková prozradila, co Babiše zřejmě srazí dolů

 
POLITOLOGOVÉ Favorit voleb se zdá být jasný, sociální demokraté se dlouhodobě udržují v čele žebříčků volebních průzkumů. Ale ukazuje se, že černým koněm předčasných sněmovních voleb by mohlo být politické hnutí ANO Andreje Babiše, které posiluje, podle některých průzkumů by se čtrnácti procenty dokonce přeskočilo pravicové strany – TOP 09 a ODS.
27.09.2013 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21724 článků)