Článek

Krvavý útok v Norsku: Lukem a šípy střílel do lidí v supermarketu, pět mrtvých!

 
Krvavý útok se ve středu večer odehrál na jihovýchodě Norska v městě Kongsberg. Pachatel ozbrojený lukem a šípy tam zabil několik lidí, další zranil. Podezřelý muž byl zadržen policií, která nejdříve odmítla sdělit přesný počet obětí, později ale potvrdila, že jich je nejméně pět.
13.10.2021 21:45 |

podobné články

Podobné články

Policisty přepadl muž s lukem a šípy: Vzal jim zbraně a utekl do lesa

 
Muž ozbrojený mimo jiné lukem a šípy v neděli ve městě Oppenau na jihozápadě Německa hrozil policistům, sebral jim zbraně a utekl do lesa. Policie následně do rozsáhlého pátrání po muži nasadila i vrtulník.
12.07.2020 15:50 |

podobné články

Lukostřelec (37) v norském supermarketu zabil 5 lidí: Přítel z dětství na něj policii upozorňoval už před lety!

 
Norskem ve středu otřásl útok, k němuž došlo ve městě Kongsberg na jihu země. Dánský občan vyzbrojen lukem a šípy tam zabil pět lidí a několik jich zranil. Strážci zákona muže po útoku zadrželi a obvinili. Podle norských médií se jedná o Espena Andresena Bråthena. Sedmatřicetiletý muž už před čtyřmi lety zveřejnil video, v němž prohlásil, že konvertoval k islámu. Přítel z dětství ho popsal jako osamělého vlka a tvrdí, že byl jako tikající bomba.
15.10.2021 17:45 |

podobné články

Odporný čin na Jesenicku: Někdo střílel šípy do stáda krav!

 
Stádo krav pasoucí se na pastvinách v Bukovicích u Jeseníku si vybral jako svůj terč neznámý pachatel, který po zvířatech střílel kovovými šípy z luku nebo kuše.
12.09.2014 16:05 |

podobné články

Šílený lukostřelec zaútočil v Norsku na lidi: Několik jich zabil!

 
Útočník ozbrojený lukem a šípy ve středu večer zabil ve městě Kongsberg na jihovýchodě Norska několik lidí a další zranil. Podezřelý byl zadržen a zranění byli převezeni do nemocnice. Útoky se odehrály na několika místech v centru města, které leží jihozápadně od norské metropole Osla. O možném motivu činu nechtěl policejní šéf Öyvind Aas spekulovat, uvedla agentura DPA.
13.10.2021 21:45 |

podobné články

RECENZE: Výstava Rychlé šípy slaví 75 let je pro tradicionalisty i recesisty

 
Před 75 lety, konkrétně 17. prosince 1938, vyšel první díl kresleného seriálu Rychlé šípy na zadní straně tehdy oblíbeného časopisu pro mládež Mladý hlasatel. Toto výročí připomíná výstava nazvaná Rychlé šípy slaví 75 let, která právě probíhá v pražském Kafkově domě a potrvá do 2. ledna 2014.
28.12.2013 17:23 |

podobné články

Lukostřelec (37) v norském supermarketu zastřelil 5 lidí: Dánský občan podle policistů konvertoval k Islámu

 
Norská policie podezírá ze středeční vraždy pěti lidí lukem a šípy dánského občana, který žije ve městě Kongsberg, kde k útoku došlo. Muž byl ve středu večer zadržen a obviněn, uvedla DPA. Policie se rozhodla zveřejnit alespoň základní informace o podezřelém, protože po sociálních sítích se začaly šířit četné nepravdivé informace, cituje policejní prohlášení list Verdens Gang. Podle kriminalistů muž dříve konvertoval k Islámu.
14.10.2021 06:05 |

podobné články

Teror v Norsku: Dán (37), který vraždil lukem a šípy, před útokem konvertoval k islámu

 
Dánský občan, který je podezřelý ze středeční vraždy pěti lidí v norském městě Kongsberg, podle policie konvertoval k islámu. Policie ho prý znala a věděla o jeho možné radikalizaci. 
14.10.2021 11:55 |

podobné články

Na Jeseníku někdo střílel do krav z kuše

 
Neznámý pachatel střílel do krav kovové šípy. Jako zbraň si vybral kuši, nebo luk. Tento týden střílel útočník nejméně dvakrát, uvedla jesenická policie. Do jedné z krav vystřelil celkem třikrát. Dohromady zranil minimálně tři zvířata.
12.09.2014 17:06 |

podobné články

Krvavý zločin a barbarství, odsoudili čeští politici útok v Paříži

 
Čeští politici i ministerstvo zahraničí ve středu odsoudili útok na redakci francouzského satirického magazínu Charlie Hebdo. Prezident Miloš Zeman označil útok za krvavý zločin. Ministerstvo zahraničí útok odsoudilo jako nejhrubější neúctu k lidským životům. BIS nemá od zdrojů z terénu informaci, podle které by Česku hrozilo okamžité nebezpečí, uvedl mluvčí zpravodajců.
07.01.2015 15:02 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků)

Opilý muž střílel z balkónu!

 
Ve Valašském Meziříčí v noci na dnešek střílel silně opilý muž (64) z balkónu svého rodinného domu. Nejprve střílel zevnitř přes zavřené balkónové dveře, pak ale vyšel i ven a střílel do volného prostoru. V místě se zrovna nikdo nebyl, takže naštěstí nedošlo ke žádnému zranění.
03.08.2010 12:30 |

podobné články

Džihád v supermarketu: 5 mrtvých, 15 raněných. Tajné služby teroristu podcenily

 
Terorista, jenž v pátek držel rukojmí v jihofrancouzském supermarketu, střílel do policistů a čtyři lidi zabil, nebyl tajným službám neznámý. Už dva roky ho sledovaly kvůli kontaktům na radikální islamisty – přesto je útok překvapil.
25.03.2018 12:05 |

podobné články

Deníky plné masakru v Norsku: Každý terorista už není muslim

 
Neexistuje způsob, jak slovy odsoudit vraždění nevinných lidí v Norsku. Chladnokrevný útok v klidné zemi, provedený jejím spořádaným, bezúhonným občanem, byl dosud za hranicí myslitelného, píšou Hospodářské noviny (HN) ve svém komentáři k pátečnímu masakru v Norsku. České deníky se vesměs shodují, že teroristy již nelze nábožensky či etnicky profilovat.
25.07.2011 09:50 |

podobné články

Gladiátor s lukem a šípy

 
Premiérou týdne je bezesporu středověký epos režiséra Ridleye Scotta Robin Hood. Ridley do role slavného zbojníka obsadil svého dvorního herce Russella Crowea, který je původem Novozélanďan. Jeho Lady Marion hraje pro změnu Australanka Cate Blanchett. Už to mnohé ctitele staré anglické legendy zvedlo ze židlí…
18.05.2010 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Cate Blanchett (129 článků) , Robin Hood (224 článků) , Ridley Scott (99 článků)

Za nadvládu mužů vděčíme vynálezu luku a šípů

 
Asi před deseti tisíci let nahradily oštěpy nové typy zbraní, kterým říkáme dnes luk a šípy. Zřejmě tehdy se poprvé muži v souboji pohlaví postavili před ženy. Ačkoli oštěpy dokázaly ovládat šikovně i ženy a děti, s lukem a šípem kvůli napínání tětivy byli zdatnější muži. Tehdy se stali „silnějším“ pohlavím a začala patriarchální společnost.
22.04.2017 13:50 |

podobné články

Už 20 let se muž z Opavy vrací do středověku. S lukem a šípy

 
Zajímavého koníčka má už 20 let jednačtyřicetiletý Michal Kuzník z Opavy. K tomu, aby se vrátil do středověku, nepotřebuje stroj času, zvládne to sám se svou přítelkyní a kamarády. O víkendech si postaví středověký tábor a žijí v něm jako lidé kdysi za stoleté války. A nechybí ani lučištnická klání.
11.09.2021 16:25 |

podobné články

RYCHLÉ ŠÍPY mají narozeniny! Je jim 75 let

 
Přesně před pětasedmdesáti lety se zrodily Rychlé Šípy. Tehdy vyšel tento slavný kreslený seriál vůbec poprvé. Spisovatel Jaroslav Foglar počítal nejprve s tím, že příběhy pěti chlapců, budou mít maximálně pět dílů. Nakonec ale vzniklo přes tři sta pokračování.
17.12.2013 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foglar (64 článků)

Nebezpečná hračka pro děti: Prak, co střílí vražedné šípy, je k dostání na internetu

 
Dětský prak, nebo nebezpečná zbraň? Na internetu je k dostání obdoba dětské »hrachovky« – praku vyrobeného z balonku a hrdla PET lahve. Jenže tahle verze umí střílet šípy.
14.04.2016 21:45 |

podobné články

Islamista útočící na jihu Francie je po smrti. Zabil tři lidi, několik zranil

 
Pachatel, který na jihu Francie zadržoval několik rukojmí v supermarketu, je mrtvý. Potvrdil to francouzský ministr vnitra Gérard Collomb. Údajný sympatizant Islámského státu zabil tři osoby a držel rukojmí v supermarketu. Údajně žádal propuštění někdejšího strůjce pařížských masakrů Salaha Abdeslama z vězení. Dnešní útok začal střelbou na policisty v Carcassonne, poté pokračoval v supermarketu v Trèbes.
23.03.2018 13:30 |

podobné články

Oblíbený paintball zastiňuje jiná adrenalinová zábava. Protivníky střílíte šípy

 
Adrenalinová zábava typu paintball funguje ve světě už řadu let. V poslední době se ale do Česka dostala nová hra, která vrací lidi ke kořenům lovu. V takzvané archery game se místo falešné pistole používá pravý luk a šípy a vaším úkolem je samozřejmě trefit protivníka. Podle hráčů to ale paradoxně bolí méně než zmíněný kuličkový paintball.
12.12.2018 10:35 |

podobné články