Článek

Krušná sobota pražských hasičů: V Karlíně naháněli kočku Růžu, v Hostivaři jim uletěl páv

 
Standardně si je lidé dávají do souvislostí s hašením požárů. Ne nadarmo se pro hasiče vžilo pojmenování „požárníci“. Občas nicméně musí vyrážet do akce i kvůli případům, které na životech či zdraví ohrožují třeba zvířata. A přitom ne vždy je to z důvodu ohně.
05.06.2021 12:25 |

podobné články

Podobné články

Mám z tebe žaludeční neurózu, řekl Sobota Krausovi

 
Herec Luděk Sobota už v Show Jana Krause jednou byl. Přesto přišel i podruhé plný obav a s vyděšeným výrazem. Kvůli účasti v pořadu prý dokonce trpí bolestmi žaludku. Další články k tématu: Herectví zničilo mé nervy, přiznává schizofrenik Luděk Sobota Luděk Sobota ukryl dům do romantické zahrady plné zeleně uprostřed Prahy Herce Luďka Sobotu s manželkou okradli při představení VIDEO: Okresní přebor Pepika Hnátka začne autogramiádou
23.03.2012 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Luděk Sobota (174 článků) , Jan Kraus (1157 článků)

Mám z tebe žaludeční neurózu, řekl Sobota Krausovi

 
Herec Luděk Sobota už v Show Jana Krause jednou byl. Přesto přišel i podruhé plný obav a s vyděšeným výrazem. Kvůli účasti v pořadu prý dokonce trpí bolestmi žaludku. Další články k tématu: Herectví zničilo mé nervy, přiznává schizofrenik Luděk Sobota Luděk Sobota ukryl dům do romantické zahrady plné zeleně uprostřed Prahy Herce Luďka Sobotu s manželkou okradli při představení VIDEO: Okresní přebor Pepika Hnátka začne autogramiádou
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Osobnosti: Luděk Sobota (174 článků) , Jan Kraus (1157 článků)

VIDEO: Dramatická honička v Karlíně: Padouch převrátil kradené auto na bok, policisté museli střílet

 
Nechtěné drama jako z akčního filmu zažili policisté v pátek brzy ráno v pražském Karlíně. Naháněli tam totiž řidiče, který jim ujížděl v čerstvě ukradeném vozidle. Nenechal se ale zadržet bez boje. Strážcům zákona ujížděl tak zběsile, až převrátil auto na bok. Pak začal prchat, policisté museli dokonce vystřelit. Nakonec ale padouch skončil v poutech.
08.06.2018 08:40 |

podobné články

Páv opustil newyorskou zoo, aby se usadil v okně luxusního domu

 
Ze zoo v newyorském Central Parku v úterý zmizel páv. Usídlil se na římse okna v pátém patře luxusního obytného domu v centru města, odkud se nechal obdivovat kolemjdoucími Newyorčany.
05.08.2011 11:55 |

podobné články

Paví uprchlík z Bohumína zaměstnává policisty: Po velké výpravě ho čeká domácí vězení

 
Páv zvaný útěkář momentálně pravidelně zaměstnává strážníky v Bohumíně na Karvinsku. Toulavý páv z Mauglího ranče v parku Petra Bezruče se zřejmě odmítá smířit s velikostí svého domova a nemine tak týden, kdy by městští policisté neřešili oznámení o pávovi, který se promenáduje bohumínskými ulicemi. „V minulých dnech dokonce podnikl i velkou dobrodružnou výpravu,“ řekla mluvčí radnice Lucie Kolková.
08.11.2016 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (60 článků)

Ptačí chřipka se objevila i na severu Čech: Uhynuli pštrosi, labuť i páv

 
V Razicích na Teplicku objevili veterináři menší ohnisko ptačí chřipky. Na nemoc upozornil chovatel, kterému uhynula labuť, dva pštrosi a páv. Všechna zbývající zvířata v chovu budou muset být utracena. Letos je to 28. ohnisko nákazy v České republice, informoval dnes mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.
04.04.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1194 článků) , Petr Čech (80 článků)

Kuriozita v Karviné: Páv Karel chodí každý den do optiky a prohlíží se tam v zrcadlech

 
Takového zákazníka jen tak někde nemají. Do optiky v Karviné den co den pyšně nakráčí páv. Prohlédne se v zrcadlech, mrkne do výloh a nakonec si dřepne doprostřed prodejny.
16.06.2021 11:15 |

podobné články

Místo rybníků v Hostivaři vyrostla tramvajová „nemocnice.“ Opravárenská hala ulehčí provozu a údržbě

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve čtvrtek v areálu Ústředních dílen v Hostivaři uvedl do zkušebního provozu novou opravárenskou halu pro tramvaje. Je to po 52 letech vůbec první samostatná servisní hala. Navazuje na projekt velkokapacitního odstavného kolejiště, které DPP zprovoznil v Hostivaři přesně před rokem. Výstavba trvala osm měsíců a vyšla na 96 milionů korun.
14.05.2020 21:55 |

podobné články

Vlak v Hostivaři usmrtil člověka. Provoz na trati dvě hodiny stál

 
Obrovské neštěstí se odehrálo v pátek krátce před polednem v pražské Hostivaři. Vlak tam srazil člověka, ten na místě zemřel. Doprava na trati mezi Hostivaří a Uhříněvsí byla na dvě hodiny zastavena, jezdily náhradní autobusy.
26.03.2021 13:50 |

podobné články

Odvolal své muže těsně před výbuchem! Velitel hasičů Antonín Šustr (50) popsal drama při požáru v Hostivaři

 
Práce hasiče je často bojem o život, protože každé rozhodnutí při požáru může ovlivnit jeho vlastní zdraví i zdraví druhých. Své o tom ví Antonín Šustr (50), který je u pražského Hasičského záchranného sboru 28 let, přičemž už šestým rokem zastává post velícího důstojníka směny. Z této funkce také vedl zásah hasičů i ostatních složek integrovaného záchranného systému (IZS) při rozsáhlém požáru haly v pražské Hostivaři. „Nic jednoduchého to nebylo,“ říká s týdenním odstupem.
15.05.2018 06:40 |

podobné články

Nejsprostší papoušek světa uletěl i přesto, že údajně nemohl létat

 
Britka Melissa Toddová vlastnila údajně nejsprostšího papouška na světě. Před jeho peprným slovníkem byla varována už před jeho koupí, ale to ji nikterak neodradilo. Zároveň jí bylo řečeno, že papoušek Charlie nemůže létat. V prvním případě se personál zverimexu nemýlil, ale v neschopnosti létání evidentně ano. Pták se totiž ztratil a teď pravděpodobně nadává a kleje někde v parku poblíž města Bury, odkud uletěl.
03.07.2010 09:30 |

podobné články

Samohyb uletěl rekordní vzdálenost, chyběly centimetry a ztroskotal by

 
Nového světového rekordu v letu samohybu docílili pořadatelé Red Bull leteckého dne v St. Paul na ostrově Harriet v Mississippi. Odvážný výkon sledovalo asi 90 tisíc lidí. Speciální samohyb vypuštěný z rampy uletěl rekordní vzdálenost 63 metrů.
31.07.2010 15:50 |

podobné články

Hledá se vzácný orel skalní! Ulétl z voliéry na Žatecku

 
V pohotovosti jsou obyvatelé Zálezel na Žatecku. Z místního statku totiž uletěl vzácný orel skalní. Samec, který se jmenuje Max a je odchován v zajetí, je od včera ve volné přírodě. Z voliéry uletěl i s poutky a metrovým lanem na noze.
05.03.2014 18:45 |

podobné články

A šlus. Redaktorce ČT uletěl deštník, a nejen ten. Ale Češi mají ze Sabine srandu

 
Česko sužuje orkán Sabine. Bez proudu zůstala kvůli silnému větru asi stovka tisíc odběratelů po celém Česku. V síti ČEZ je bez elektřiny na 90 tisíc míst, v síti E.ON šest tisíc. S větrem se potýkala také reportérka České televize, které v živém vstupu uletěl deštník.
10.02.2020 09:41 |

podobné články

FOTOGALERIE: Požár v Hostivaři prověřil nejen hasiče. Zásah zvládli na výbornou

 
Fotografie pražských hasičů dokládají náročnost zásahu u požáru skladu v Hostivaři. Do akce se dostali hasiči, zdravotníci i policisté, nasazeno bylo také velké množství techniky. Nechyběl ani stánek s občerstvením.
09.05.2018 11:05 |

podobné články

Luděk Sobota o Pavlu Bobkovi: Doporučili jsme si vzájemně manželky

 
V roce 1973 přišel herec Luděk Sobota do pražského divadla Semafor. Stal se tehdy partnerem Miloslava Šimka a patřil do skupiny, ve které jako zpěvák a občasný herec působil i Pavel Bobek. Stali se z nich velcí přátelé. Minulou středu ve věku 76 let ale Bobek zemřel. Spolu s veřejností se s ním dnes přijde do pražských Strašnic rozloučit i Sobota.
26.11.2013 10:57 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bobek (120 článků) , Luděk Sobota (174 článků) , Miloslav Šimek (57 článků) , Pavel Šimko (5 článků)

Růžičku loví Rusové: Kouče Slavie chce sibiřský Omsk

 
Podle kuloárových debat by si měl trénováním Jágra a spol. vydělat celkem až 78 milionů korun. Na stole má tříletou smlouvu, na které jsou napsané vysoké cifry. Po trenéru hokejové Slavie Vladimíru Růžičkovi (47) mocně touží Omsk. Rusové se bojí, aby jim nepláchla největší hvězda Jaromír Jágr (39), který se vůbec nemusí s koučem Summanenem. A tak bossové hledají nového muže na lavičku. Zrak jim padl na »Růžu«.
07.04.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2941 článků) , Vladimír Růžička (341 článků) , Vladimír Růžička (337 článků)

Krušná noc pražských hasičů: Nejprve hasili vybydlený objekt, následně i ubytovnu plnou lidí

 
Plné ruce práce měli pražští hasiči během noci ze středy na čtvrtek. Zasahovali totiž u dvou požárů na opačných koncích Prahy. Nejprve v Karlovarské ulici v Praze 6 začal hořet vybydlený TESKO objekt, následně v Běchovicích začala hořet ubytovna. V obou případech hasiči zachraňovali lidské životy.
08.11.2018 07:55 |

podobné články

Zoufalá cizinka chtěla v pražské Hostivaři skočit z okna!

 
Zoufalství, bezmoc, strach. To byly důvody, proč se Ukrajinka (33) rozhodla spáchat sebevraždu skokem z druhého patra paneláku v pražské Hostivaři. Jejími zachránci se stali policejní vyjednávači, přemlouvali ji bezúspěšně celou noc. Nakonec ženu zachránili s pomocí hasičů. Ti ji zpátky do bytu srazili proudem studené vody.
25.01.2013 11:15 |

podobné články