Článek

Kroužková se Langšádlové smála do očí kvůli odpůrcům očkování: Vy s nimi chcete mluvit?

 
Vláda v demisi dnes potvrdila, že vyjde vyhláška o povinném očkování proti covidu-19 u lidí nad 60 let a vybraných profesí. „Nutit lidi? Opravdu si myslíme, že to není cesta,“ řekla v Interview ČT24 aspirantka na ministryni pro vědu a výzkum Helena Langšádlová (TOP 09), že nový kabinet má v plánu povinné očkování zrušit. Naopak věří, že lidi k vakcinaci motivují a přesvědčí. Moderátorka Barbora Kroužková ji ale rychle vyvedla z „omylu“. Na přetřes přišla i její dnešní schůzka s prezidentem, i zde ji moderátorka nešetřila.
06.12.2021 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Kroužková (25 článků) , Helena Langšádlová (312 článků)
Podobné články

Umíte si správně odličovat oči?

 
Pokud patříte k ženám, pro něž je dokonale nalíčená tvář samozřejmostí, bez které nevyjdou z domu, nesmíte zapomínat ani na pořádné odlíčení a následnou péči o pleť dřív, než jdete spát. V průběhu dne se na tváři kromě líčidel usadí i drobné částečky nečistoty, ty spolu s odumřelými kožními buňkami mohou ucpat póry a způsobit výskyt zánětlivých  pupínků. Pokud byste šla spát s nevyčištěnou pletí, nemohla by pořádně dýchat a regenerovat. Proto je odlíčení tak důležité. A správné odličování začíná očima. Čím odlíčit oči Pokožka na očních víčcích je velmi jemná, neměla byste ji otírat silou. Na jemné odličování existuje řada přípravků, s nimiž to jde snadno a bez hrubého stírání. Odličovač očí vybírejte podle toho, jak citlivou máte pleť (na citlivější použijte přípravek s nápisem “sensitive”). Také na voděodolnou řasenku potřebujete speciální odličovač, který si s ní beze zbytku poradí. Na odličování očí můžete použít i jemnou micelární pleťovou vodu, ta si poradí i s make-upem. Jestli tu správnou čistící kosmetiku pro sebe teprve hledáte, nezapomeňte na test na alergickou reakci. Vyzkoušejte si ji nejdříve na pokožce mimo obličej, jestli nepálí nebo nesvědí. Teprve pak ji použijte i na tvář a oči. Správný postup odlíčení očí Jestli používáte kontaktní čočky, odložte je dřív, než začnete s čištěním víček. Pak naneste odličovač na vatový tampon, ten přitiskněte na pleť a nechte chvilku působit, aby se barva na víčcích rozpustila. Teprve potom jemnými tahy setřete ve směru shora dolů. Stejně postupujte i u řasenky, i tady stírejte nanesenou barvu od kořínků ke konečkům. V žádném případě oči nemněte ani silou nedrhněte sem tam, mohla byste si narušit vnější ochrannou vrstvu pleti a způsobit si drobné bolestivé oděrky. Při takovém zacházení s jemnou kůží kolem očí byste také mnohem dříve přišla k očním vráskám. A to jistě nechcete. Na důkladně vyčištěné oči... Čtěte více Příspěvek Umíte si správně odličovat oči? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.02.2018 05:05 |

podobné články

Strunz (Svobodní): Očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování … lék?!

 
Po ne zcela splněných očekáváních z očkování je třeba konečně seriozně začít léčit COVID19 existujícími léky, případně testovat nové, levnější.
01.11.2021 17:00 |

podobné články

Poradce prezidenta Jindrák o Vystrčilově sólojízdě: Volají mi z Berlína, jestli máme rozum. Kroužková to hodně těžko rozdýchávala

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) je na Tchaj-wanu a čínský ministr zahraničí vzkázal, že je to „krátkozraké chování a politický oportunismus a Vystrčil za to zaplatí vysokou cenu“. Česká strana to odsoudila a rozhořčení už tlumočila čínskému velvyslanci. O tom, zda je chování čínské diplomacie za hranou, v pořadu Interview na ČT24 promluvil ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák. „Že děláme politiku tohoto typu, není v pořádku. Volají mi i z Berlína, jestli máme rozum,“ prozradil. Snažně vyvracel, že by si Čína dovolila příliš právě kvůli velké náklonnosti prezidenta Zemana ke své zemi, jak mu předhazovala moderátorka Barbora Kroužková.
31.08.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Kroužková (25 článků) , Miloš Zeman (27330 článků)

„Biden žere pizzu!“ „Ještě ukažte, jak půjde na záchod.“ Kroužková z ČT tryskala nadšením, lid se pobavil. Koluje VIDEO

 
Moment, jak americký prezident Joe Biden v Polsku chvíli pojídá pizzu s americkými vojáky, obletěl svět. V české internetové obci vyvolalo pozornost, s jak velkou důležitostí tuto skutečnost ve zpravodajství ČT popisuje moderátorka České televize Babora Kroužková. S doprovodným komentářem video na svém facebooku zveřejnil veterinář Jiří Žák, jenž si z Kroužkové pořádně vystřelil. „Zpravodajství ČT je k pláči,“ zní hlas lidu.
26.03.2022 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Žák (50 článků) , Jiří Žák (50 článků) , Jiří Žák (47 článků) , Joe Biden (796 článků)

Základy péče o oční okolí

 
Oblast okolo očí je nejcitlivějším místem na těle, proto je potřeba věnovat jí maximum pozornosti a správné péče. Právě okolo očí vznikají první vrásky, které jsou pro většinu žen doslova noční můrou. Péče o oční okolí by tak měla být samozřejmostí vašeho každodenního rituálu. Jenže jak na to? Chcete-li si co možná nejdéle udržet mladistvý vzhled a zabránit vzniku nechtěných vrásek, přečtěte si pozorně dnešní článek. Společně se v něm podíváme na základy péče o oční okolí. Jaká by měla být péče o oční okolí Jak bychom se měli starat o citlivou oblast okolo očí, kde je kůže nejtenčí a rovněž i nejvíce náchylnější k projevům stárnutí? Používejte vhodný krém Určitě víte, že se na trhu s kosmetikou hojně objevují krémy určené pro péči o oční okolí. Ženy je často používají a vkládají do nich své naděje o mladistvějším vzhledu. Jenže ne každá používá správný krém, mnoho z nich dokonce na tuhle oblast nanáší krém na ruce nebo na tělo v domnění, že tím nemohou nic zkazit – důležité přeci je, že si oblast očí promazávají a je přece jedno, co k tomu používají. Chyba! Krémy určené pro oční okolí mají speciální složení, které se výrazně liší od krémů na ruce, na tělo nebo na obličej. Nebojte se krémy střídat Dalším nešvarem, kterého se hodně žen dopouští, je používání stále jednoho a toho samého krému. Možná si i vy říkáte, že pokud vám jeden určitý krém vyhovuje, byla by chyba jej měnit nebo dokonce střídat s jiným krémem. Pravda je ale takové, že je pokožka okolo očí velice citlivá a potřebuje dostatečné vyživování a hydratování. Doporučuje se tedy krémy střídat, zatímco ráno byste si pod oči měli nanést krém výživný, večer naopak zvlhčující. Nanášejte krém správně Nutno podotknout i chyby, kterých se dopouštíte při nanášení krému. Mít vhodný výrobek je... Čtěte více Příspěvek Základy péče o oční okolí pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
12.03.2017 15:10 |

podobné články

Pokuta Zemanovi, až sto tisíc, znělo z Interview ČT. Kroužková se té částce smála

 
Výjezdy Miloše Zemana do krajů v roce 2018 byly součástí předvolební kampaně, konstatuje to závěrečné stanovisko kontrolního Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček zhodnotil závěry jako „bizarní“. Člen kontrolního úřadu Tomáš Hudeček v pořadu Interview ČT24 připustil, že jako prezident měl na takové jednání v podstatě právo. Zeman podle něj však nemá možnost rozhodnutí napadnout. Ministrům hnutí ANO a ČSSD zároveň vzkázal: „Odveďte kampaň bez chyb a v pořádku. Myslíme to smrtelně vážně!“
30.08.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27330 článků) , Tomáš Hudeček (675 článků)

Vy jste tak tupá... Langšádlová vstoupila do boje za vedení ČT, přišla nepěkná odpověď

 
Neúspěšná kandidátka do Rady ČT a publicistka Lucie Groene Odkolek se ostře obula do poslankyně TOP 09 Heleny Langšádlové. Tato dáma je podle Groene Odkolek důkazem, že hloupost nenadnáší, protože kdyby to byla pravda, Langšádlová by podle publicistky už dávno odlétla Bůh ví kam. Kvůli slovům Langšádlové o České televizi.
09.04.2021 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Helena Langšádlová (312 článků)

Kubek spílá vládě: Zahozené očkování, zbabělci. Povinné by odmítačům ulevilo

 
Vláda v minulém týdnu zrušila vyhlášku předchozí vlády, která od 1. března zaváděla povinné očkování pro vybrané profese a lidi nad 60 let. A to byla podle prezidenta České lékařské komory Milana Kubka obrovská chyba, která se kabinetu vymstí. V internetové televizi DVTV jej kritizoval za to, že lidi nedostatečně motivuje k očkování. Politici nesmějí být prý „zbabělci“ a ustupovat. „Kdyby bylo očkování povinné, jeho odpůrcům by se vlastně naopak ulevilo,“ prohlásil.
28.01.2022 14:40 |

podobné články

Jak se hraje za ženskou asasínku - dojmy z AC III: Liberation

 
Nesmí se mluvit o příběhu. Nesmí se mluvit o velikosti týmu. Nesmí se mluvit o budoucnosti hry. Nesmí se mluvit o spojení s Assassin's Creed III. Nesmí se mluvit o multiplayeru. O čem se může mluvit? O Assassin's Creed III: Liberation na PS Vita. Ale, nezapomeňte, nesmí se mluvit o... Producent Martin Capel působí skromně. Nesměle naznačuje, že by se chtěl bavit o hře, o...
22.12.2010 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7558 článků)

Místopředsedkyně TOP 09 promluvila o knížeti, Kalouskovi i Babišově slabé chvilce, kdy se neovládal

 
ROZHOVOR Podle místopředsedkyně TOP 09 Heleny Langšádlové to, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš vlastní média, je nebezpečím pro demokracii. Stejně tak jako fakt, že koncentruje politickou, mediální i hospodářskou moc. Podle ní to svědčí o permanentním střetu zájmů. Podle Langšádlové by se měla změnit legislativa tak, aby neumožnila koncentraci velkého podílu na mediálním trhu.
10.04.2014 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Helena Langšádlová (312 článků)

Ransdorf se vysmál Langšádlové

 
Europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) se ve svém článku na ParlamentníchListech.cz pustil do poslankyně TOP 09 Heleny Langšádlové. Ta v rozhovoru pro web kritizovala ruského prezidenta Vladimira Putina. Ransdorf se proto ptá, zda mají politici TOP 09 výsledky, které by se daly srovnávat s 15letým vládnutím ruské hlavy státu.
15.09.2014 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4459 článků) , Miloslav Ransdorf (589 článků) , Helena Langšádlová (312 článků)

Ransdorf se vysmál Langšádlové. Důvod: Putin

 
Europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) se ve svém článku na ParlamentníchListech.cz pustil do poslankyně TOP 09 Heleny Langšádlové. Ta v rozhovoru pro web kritizovala ruského prezidenta Vladimira Putina. Ransdorf se proto ptá, zda mají politici TOP 09 výsledky, které by se daly srovnávat s 15letým vládnutím ruské hlavy státu.
15.09.2014 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4459 článků) , Miloslav Ransdorf (589 článků) , Helena Langšádlová (312 článků)

Ministr Petříček se ujal nápadu Langšádlové. Také chce vyšetřovat vliv cizích mocností

 
Nápad poslankyně TOP 09 Heleny Langšádlové se líbí i českému ministrovi zahraničí Tomáši Petříčkovi (ČSSD). A o co jde? O to, že poslanci chtějí vyšetřit vliv cizích mocností na Česko. Píše o tom server Echo24.cz.
10.11.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Helena Langšádlová (312 článků)

Dezinformátorka? Komentátor analyzoval Langšádlové práci s informacemi. Co kde řekla i napsala

 
Komentátor Martin Weiss na serveru Echo24 okomentoval počínání ministryně pro vědu a výzkum Heleny Langšádlové. Konstatoval, že se tato dáma rozhodla bojovat proti dezinformacím vlastními dezinformacemi. Svým vystupováním prý navíc ukázala, že vůbec netuší, co je to strategická komunikace.
19.06.2022 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Helena Langšádlová (312 článků) , Martin Weiss (12 článků)

Jedna vakcína na covid ročně, je to tak moc? Smejkal se před pátkem rozjel, ani Kroužková ho neubrzdila. Sejmul „antivaxery“

 
Vláda v demisi v pátek projedná další opatření proti šíření covidu, mimo jiné rozhodne o plošném testování ve školách a zvažuje také omezení některých akcí pro neočkované, na některých místech by pro prokazování bezinfekčnosti nestačil už negativní test. Takový postup v pořadu Interview ČT24 hlavní epidemiolog v IKEM Petr Smejkal kritizoval. Stát podle něj reaguje na situaci zoufale pozdě. Prosazoval také povinné očkování. „To není žádné omezení svobody!“ čílil se. Argumenty o tom, že virus šíří očkovaní stejně jako neočkovaní, jej vytočily do otáček.
11.11.2021 20:30 |

podobné články

Zásady péče o pokožku kolem očí

 
Jemná kůže kolem očí dělá ženám vrásky a to doslova. Již okolo dvacátého pátého roku se mohou začít v této nejcitlivější oblasti celého obličeje objevovat první mimické vrásky v podobě malých vějířků. Zatímco kůže na obličeji je silná až 2 mm, jemná pokožka kolem očí pouze 0,5 mm. Není tedy divu, že vnější vlivy jako je vítr, světlo či sluneční paprsky, zanechávají v okolí očí viditelné stopy. S přibývajícími roky pleť navíc ztrácí pružnost i elasticitu, a když se k tomu všemu ještě přidá pláč, smích, mnutí očí a mimika, je na viditelné stárnutí zaděláno. Úderem dvacátých pátých narozenin by tedy každá žena měla nastudovat zásady péče o pokožku okolo očí a již na vždy je poctivě dodržovat.
15.04.2013 00:15 |

podobné články

Pět nejčastějších mýtů o očkování očima lékaře

 
Existuje mnoho mýtů a polopravd o očkování, které kolují veřejností. Polopravdy týkající se očkování se točí především kolem vedlejších účinků vakcinace, účinnosti očkování a přenosu nemocí v kolektivu, kde se pohybují očkovaní i neočkovaní jedinci. Dále někteří lidé zpochybňují kvalitu testování vakcín nebo krátkou dobu jejich zkoumání. Šíření nepravdivých tvrzení o vakcinaci je doprovodným projevem přetrvávajícího zájmu veřejnosti o toto téma v návaznosti na ojedinělé případy závažnějších nežádoucích účinků vakcín. Ty jsou právě díky úspěchům očkování při potlačení nemocí v populaci více viditelné.
13.09.2016 12:30 |

podobné články

Bude očkování zdravotníků povinné i v Česku? Vojtěchova náměstkyně vyjádřila obavu

 
V Česku není očkování proti covidu-19 povinné zatím pro nikoho. Ale některé země už mají nové zákony, které nařizují vakcinaci zdravotníků, hasičů nebo pečovatelů v domovech pro seniory. Povinně se musí očkovat zdravotníci a hasiči ve Francii, pokud se nenaočkuje zdravotník v Itálii, nesmí přijít do styku s pacienty. Povinné očkování zdravotnického personálu se řeší i v Česku. Martina Koziar Vašáková, náměstkyně ministra zdravotnictví, Blesk Zprávám řekla, že povinné očkování by nebylo vnímáno dobře, ale očkování zdravotníků vnímá jako morální povinnost. Jak vnímají možné povinné očkování další přední čeští lékaři?
11.08.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Al Martino (155 článků)

Vakcína, nebo výpověď: V jakých zemích je očkování povinné a pro koho?

 
Ačkoliv v Česku není očkování proti covidu-19 ani pro zdravotnický personál povinné, jiné země se rozhodly zavést povinné očkování nejen pro zdravotníky, ale také např. pro hasiče nebo personál domovů pro seniory. Určené profese mají většinou na vybranou – buď očkování, nebo zákaz kontaktu s pacienty či testování minimálně jednou týdně. Případně rovnou výpověď. Jinde je očkování povinné pro všechny obyvatele země nad 18 let. A ne vždy se tato povinnost setkává s pochopením veřejnosti. Zde je přehled povinného očkování a restrikcí ve vybraných státech světa.
14.08.2021 05:15 |

podobné články