Článek

Kroměřížská nemocnice přijala ženu s těžkou otravou metanolem

 
Kroměřížská nemocnice přijala v noci na sobotu starší ženu z Kroměřížska s těžkou otravou metylalkoholem. Její stav je stabilní, řekla ráno mluvčí nemocnice Veronika Klímová. Jde o prvního pacienta s otravou v této nemocnici. Ve zlínské nemocnici leží po požití závadného alkoholu sedm lidí, ve vsetínské jeden muž.
22.09.2012 09:05 |

podobné články

Podobné články

Série metanolových otrav nekončí, nemocnice přijímají další pacienty

 
Kroměřížská nemocnice přijala v noci na sobotu starší ženu z Kroměřížska s těžkou otravou metylalkoholem. Její stav je stabilní, řekla ráno mluvčí nemocnice Veronika Klímová. Jde o prvního pacienta s otravou v této nemocnici. Otrava metanolem byla zjištěna také u muže hospitalizovaného v nemocnici v Čáslavi.
22.09.2012 09:10 |

podobné články

Metanolová série jede dál, nemocnice hlásí další otrávené

 
Kroměřížská nemocnice přijala v noci na sobotu starší ženu z Kroměřížska s těžkou otravou metylalkoholem. Její stav je stabilní, řekla ráno mluvčí nemocnice Veronika Klímová. Jde o prvního pacienta s otravou v této nemocnici. Otrava metanolem byla zjištěna také u muže hospitalizovaného v nemocnici v Čáslavi.
22.09.2012 09:50 |

podobné články

V Olomouci přibývá otrav metanolem, od soboty lékaři přijali už tři lidi

 
Olomoucká fakultní nemocnice přijala v úterý večer s otravou metanolem 67letého muže z Olomouce. Jde o manžela stejně staré ženy, která byla v tomto zdravotnickém zařízení hospitalizována v úterý před polednem. Již od soboty tu leží s otravou metanolem také 57letý muž. Všichni koupili závadný alkohol ve stejné prodejně.
14.11.2012 10:10 |

podobné články

Metanol má i přes prohibici další otrávené: Nemocnice hlásí dva nové případy

 
Nebezpečný alkohol má další oběti. Kroměřížská nemocnice přijala v noci na sobotu starší ženu z Kroměřížska s těžkou otravou metylalkoholem. V Čáslavi hlásí další případ otravy.
22.09.2012 09:50 |

podobné články

Otrava metanolem má čtvrtou oběť, muž zemřel v nemocnici v Přerově

 
V Přerovské nemocnici zemřel dnes ráno pětačtyřicetiletý muž na otravu metanolem. Další muž, seniorského věku, je v kritickém stavu. V pondělí večer přerovská nemocnice přijala i ženu s podezřením na otravu metanolem, její stav se zlepšuje, řekla dnes mluvčí holdingu Agel, který nemocnici spravuje, Radka Baková. Případů otrav jedovatým metylalkoholem přibývá, celkem už zemřeli čtyři lidé, další jsou v péči lékařů.
11.09.2012 08:05 |

podobné články

Na Kroměřížsku se otrávil senior. Nejspíš to bylo znovu metanolem!

 
Policie vyšetřuje úmrtí čtyřiašedesátiletého muže z Kroměřížska. Podle předběžných výsledků pitvy se otrávil metanolem. Přesnou příčinu úmrtí seniora bude policie znát až za několik dnů poté, co obdrží závěrečnou pitevní zprávu. Pokud se předběžné výsledky potvrdí, bude to oficiálně 49. úmrtí na otravu metanolem od vypuknutí stejnojmenné aféry.
06.06.2014 11:05 |

podobné články

V Olomouci hospitalizovali dalšího otráveného metanolem

 
Nejnovější případ otravy metanolem zaznamenali v úterý večer v nemocnici v Olomouci, kam byl přivezen muž (67). Byl to nejspíše partner ženy, kterou s otravou nemocnice přijala v úterý dopoledne. V krvi měl 1,7 promile metanolu.
14.11.2012 09:10 |

podobné články

Do nemocnice v Liberci převezli devět lidí s otravou krve. Byli po operacích ve Frýdlantu

 
Krajská nemocnice v Liberci přijala od středy devět lidí s otravou krve, jeden byl umístěn v nemocnici v Jablonci. Tito pacienti podstoupili v minulých dnech operační zákroky v soukromé nemocnici ve Frýdlantu. Oznámil to mluvčí nemocnice v Liberci Václav Řičář. Co otravu způsobilo, se zatím neví. Podle ministerstva zdravotnictví je pravděpodobnou příčinou kontaminace či závadné složení anestetika. Případem se zabývá i policie, trestní oznámení podala frýdlantská nemocnice.
29.11.2018 15:20 |

podobné články

V pražské nemocnici leží mladá žena s otravou metanolem

 
Pražská Všeobecná fakultní nemocnice ohlásila v pátek další případ otravy metanolem. Hospitalizována byla mladá žena, která nyní podstupuje testy, na jejichž základě lékaři určí postup další léčby, informovala v pátek mluvčí nemocnice Petra Pekařová.
29.03.2013 13:30 |

podobné články

Těsně před otravou dostala Skripalová přístup ke kontu bratra. Jeho smrt byla také podezřelá

 
Julija Skripalová (33), dcera bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala (66), podle posledních informací pár dní před otravou získala přístup k penězům svého bratra Alexandra. Jednalo se o částku 4 miliony korun, plnou moc na ni po příletu do Velké Británie přepsal její otec. Záhy byli oba otráveni nervovým plynem novičok, v neděli 4. března v anglickém městě Salisbury upadli do bezvědomí. Britská vláda se domnívá, že za jejich otravou stojí Rusko, napsal deník Daily Mail.
03.04.2018 12:20 |

podobné články

V nemocnici jsou další dva muži (38 a 53) otrávení metanolem

 
Nemocnice v Moravskoslezském kraji nově hospitalizovala třiapadesátiletého muže s otravou metanolem. Kvůli pančovanému alkoholu skončil v nemocnici i osmatřicetiletý muž z Benešovska.
20.09.2012 08:30 |

podobné články

Muž, který se otrávil metanolem, zemřel: Policie pátrá po svědcích

 
Policisté hledají svědky pohybu muže, který se otrávil metanolem, dnes proto zveřejnili jeho fotografii. Muž byl s otravou převezen do kladenské nemocnice 22. listopadu, po týdnu zemřel.
03.12.2015 09:25 |

podobné články

Otrava metanolem se šíří jako epidemie, muž z Příbramska je už šestou obětí

 
Počet lidí, kteří zemřeli na otravu metanolem, stoupl na šest. Jen v úterý úřady potvrdily smrt tří lidí po požití závadného alkoholu. V Přerově zemřel ráno pětačtyřicetiletý muž, v poledne policie informovala, že na ubytovně v Oseku nad Bečvou byla v pondělí večer nalezena mrtvá jednadvacetiletá žena. Pitva potvrdila, že se otrávila metanolem. Pondělní úmrtí osmatřicetiletého muže má na svědomí také metanol, uvedla v úterý hodinu po poledni ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) Dana Jurásková.
11.09.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (96 článků)

Kroměřížská nemocnice dostala vánoční dárek

 
Netradiční vánoční dárek dostala den před Štědrým dnem Kroměřížská nemocnice a.s.. Od filmového a televizního studia VF studio z Kroměříže dostala dojemné video mapující celý den Benefice Kroměřížské nemocnice, Radia Kroměříž a Výstaviště Floria Kroměříž, která se uskutečnila 1. listopadu na podporu Gynekologicko-porodnického oddělení.
23.12.2014 19:26 |

podobné články

Nejspokojenější jsou zaměstnanci Kroměřížské nemocnice

 
Velký úspěch zaznamenala Kroměřížská nemocnice a.s. v celorepublikové anketě, kterou každoročně pořádá společnost HealthCare Institute. V bodech, které se věnují hodnocení z pohledu zaměstnanců, totiž Kroměřížská nemocnice v rámci Zlínského kraje zvítězila. V hodnocení nemocnic z celé České republiky skončila na 17. místě.
25.12.2014 21:06 |

podobné články

Boskovická nemocnice přijala pacienta otráveného metanolem

 
V Nemocnici Boskovice na Blanensku leží dvaapadesátiletý muž otrávený metanolem. Jeho stav je kritický, řekl dnes ČTK náměstek pro preventivně léčebnou péči nemocnice Vladimír Zemánek. Pacient je na anesteziologicko-resuscitačním oddělení a je připojený na umělou plicní ventilaci. 
08.02.2014 09:35 |

podobné články

Setkal jsem se už s horší epidemií otrav metanolem, říká norský lékař

 
Lékař z Ústavu toxikologie v Norsku Knut Erika Hovda pro Právo popsal, jak norský lék fomepizol může lidem hospitalizovaným s otravou metanolem pomoci a snížit dopady současné "epidemie", která Česko postihla. Norové dvacet balení fomepizolu poslali jako dar. Jde o drahý prostředek, kdy léčení jednoho pacienta vyjde na 200 tisíc korun.
15.09.2012 10:55 |

podobné články

Muž měsíc bojoval v nemocnici s otravou metanolem, v neděli zemřel

 
Třiašedesátiletý muž zemřel v neděli po měsíci hospitalizace v nemocnici v Ostravě. Byl intoxikovaný methylalkoholem, předpokládanou příčinou tedy je otrava metanolem, uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.
11.11.2012 11:55 |

podobné články

Další otrávení metanolem. Alkohol koupili ve stejné prodejně

 
Otrávený alkohol si opět vybírá daň. Český rozhlas má informace o dalších dvou lidech, kteří jsou hospitalizováni s otravou metanolem. Všichni leží v olomoucké fakultní nemocnici.
14.11.2012 14:45 |

podobné články