Článek

Krocani Křidýlko a Stehýnko dostali na Díkůvzdání milost. Trump pokračuje v tradici

 
Díkůvzdání je ve Spojených státech velmi oblíbený svátek a mnoho lidí se na něj těší jako na Vánoce. A udílení prezidentské milosti krocanovi je tradicí, kterou prezidenti udržují od nepaměti, datovat ji lze až k prezidentu Lincolnovi do roku 1865. Výjimkou není ani nová hlava státu Donald Trump. Včera v Bílém domě proběhl médii oblíbený rituál, při kterém Trump ušetřil život dvou krocanů. Neodpustil si ale poznámku na účet svého předchůdce Obamy.
22.11.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3983 článků)
Podobné články

Nejezte krocany, vyzývá Paul McCartney Američany před Dnem díkůvzdání

 
Bývalý člen Beatles Paul McCartney žádá před nadcházejícím Dnem díkůvzdání Američany, aby ušetřili krocany coby tradiční večeři o tomto svátku. Slavný muzikant je vegetarián a rozhodl se podpořit kampaň, kterou zahájila organizace Lidé pro etické zacházení se zvířaty (PETA). Další články k tématu: OBRAZEM: Obama na Den díkůvzdání omilostnil dva krocany Štědrovečerní stůl v Evropě: Santův pečený sob, krocan, žáby i ústřice OBRAZEM: Američané snědli 46 milionů krocanů. Slavili Díkůvzdání Tradiční krocan nechyběl ani na palubě Atlantisu. Poletoval vzduchem
26.10.2012 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Hana Vagnerová (91 článků)

Krocani nemají rádi Porsche

 
Krocani jsou patrně fanoušky Ferrari. Porsche jim nevoní a útočí na něj.
16.10.2010 11:05 |

podobné články

Krocaní krk útočí! Moderátorka předvedla výsledek drastické diety

 
Tak tahle póza Ulrice Jonsson (45) opravdu nesluší. Švédská moderátorka předvedla svůj krk, kterému novináři přezdívají "krocaní" - a všem přítomným spadla čelist. Pohled to byl totiž opravdu strašidelný!
16.05.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Ulrika Jonsson (2 články)

Cher: Díkuvzdání neslavím!

 
Zpěvačka Cher odmítá slavit největší americký rodinný svátek známý jako Díkuvzdání. Oslava hojnosti a poděkování za úrodu je podle americké zpěvačky ve skutečnosti oslavou utlačování původních obyvatel severoamerického kontinentu. Pravda je, že indiáni Díkuvzdání nepovažují zrovna za den hodný nadšení.
02.12.2013 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Cher (149 článků)

Alexander Skarsgård se na Díkuvzdání ošklivě pořezal

 
Zatímco jeho kolegové plnili na Díkuvzdání své profily na sociálních sítích kýčovitými a dojemnými snímky rodinné pohody, Alexander Skarsgård se pochlubil fotkou ruky s obrovskou řeznou ranou. Asi proto, že jako Švéd Díkuvzdání nikdy neslavil. Než tedy začal žít v USA. Navíc pobývá v Kanadě, kde mají svátek dávno za sebou. Ruku si zřejmě pořezal při natáčení filmu.
28.11.2017 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Skarsgård (24 článků)

Stehýnko nebo křidýlko? Sexuální turistika včera, dnes a...

 
Jsou lidé, kteří cestují kvůli zážitkům. Jsou jiní, kteří navštěvují cizí kraje ze zvědavosti. A pak jsou tací, kteří se rozhodli pro migraci proto, aby mohli dělat věci, které jsou v jejich vlastní zemi tak trochu mimo zákon...
11.04.2012 09:50 |

podobné články

Nedostal nejlepší část kuřete, manželku zbil a k soudu dohnal i její babičku

 
Křidýlko nebo stehýnko, to je to, oč tu běží. Čtyřicetiletý muž ze Zimbabwe Jabulani Ncube si od své ženy představoval, že jej bude ctít jako hlavu rodiny a bude tak respektovat místní zvyklosti. Jeho choť jej však znechutila tím, že mu podle jeho slov nenaservírovala nejlepší část kuřete, které připravila k jídlu. Tu snědla sama.
18.10.2012 15:35 |

podobné články

Kmotr Janoušek před cestou do basy: Křidýlko, nebo stehýnko?

 
Obírá si poslední kuřátko na svobodě? Odsouzený lobbista Roman Janoušek (46) si před nástupem do vězení užívá poslední dny na svobodě. Jak je tráví? Třeba tím, že si s tisícovkou v ruce skočí pro grilované kuřátko a objímá přitom cizí ženy...
05.11.2014 06:35 |

podobné články

Těžkotonážní herečka předvedla své křivky: Odhalila i své maxi stehýnko...

 
Pohled pro bohy? No, jak pro koho. Zpěvačka Beth Ditto ukázala, že se rozhodně nestydí. Veřejnosti totiž ukázala svoje odhalené stehýnko přímo na módní přehlídce, kde byla nejenom hostem, ale také předvádějící modelkou.
19.09.2015 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Beth Ditto (25 článků)

Klaus udělil milost lékařce, která falšovala neschopenky

 
Prezident Václav Klaus udělil milost lékařce, která dostala sedmiletý trest za podvod s falešnými neschopenkami. Nejvyšší soud letos její dovolání odmítl. Prezident milost zdůvodnil vyšším věkem odsouzené a přihlédl k jejímu špatnému psychickému stavu. Klaus v pondělí udělil milost také dalším sedmi lidem, většinou ho k tomu vedly humanitární důvody. ČTK to sdělil jeho mluvčí Radim Ochvat.
11.07.2011 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků)

USA: Muž zastřelil na Den díkůvzdání čtyři příbuzné

 
Čtyři ženy včetně šestileté dívenky zastřelil při rodinné oslavě čtvrtečního Dne díkuvzdání ve floridském městečku Jupiter v USA údajně jeden z příbuzných.
27.11.2009 17:20 |

podobné články

Masakr na Den díkuvzdání: Šílenec zastřelil čtyři příbuzné!

 
Čtyři ženy včetně šestileté dívky zastřelil při rodinné oslavě čtvrtečního Dne díkuvzdání ve floridském městečku Jupiter v USA údajně jeden z příbuzných. Nyní je na útěku.
27.11.2009 18:05 |

podobné články

Chelsea Clintonová se zasnoubila v Den díkůvzdání

 
Chelsea Clintonová je zasnoubená. Dcera amerického exprezidenta Billa Clintona a nynější ministryně zahraničí Hillary Clintonové dostala nabídku k sňatku v uplynulých svátečních dnech, kdy si v Americe připomínali Den díkůvzdání.
01.12.2009 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (225 článků)

Angelina Jolie nesnáší Díkůvzdání

 
Herečka Angelina Jolie je mizerná kuchařka. Loni se pokusila přesto dětem upéct tradiční krůtu na svátek Díkůvzdání.
29.11.2010 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2058 článků)

Americké dobroty pro Den díkůvzdání: Podává se pečený krocan!

 
Už tento čtvrtek budou Američané slavit svůj tradiční svátek – Den díkůvzdání. Z hollywoodských filmů dobře víme, že v tento den se rodiny po celých Spojených státech scházejí u pečeného krocana s nádivkou a dýňového koláče.
20.11.2011 12:05 |

podobné články

Tom Cruise strávil Díkuvzdání s dcerou Suri

 
Herec, který momentálně pobývá v Londýně, kde natáčí svůj nejnovější film, nemá bohužel příliš často příležitost vidět se se svou šestiletou dcerkou Suri. Byl proto šťastný, že mu exmanželka Katie Holmes "půjčila" Suri alespoň na Den díkuvzdání.
23.11.2012 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (906 článků) , Suri Cruise (273 článků)

To není možné! Kristen Stewart a Robert Pattinson opět spolu?

 
Dnes se v Americe slaví Den díkůvzdání, tedy svátek, kdy se celá rodina sejde pohromadě u velkého stolu plného tradičních pochoutek a slaví se, v kruhu těch nejbližších. Proč tedy letošní Díkůvzdání slaví Robert Pattinson u Kristen Stewart?
28.11.2013 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pattinson (381 článků) , Kristen Stewart (322 článků)

Ke Dni díkuvzdání pořádají v Coloradu výprodej marihuany

 
V americkém státě Colorado startovaly v předvečer Dne díkuvzdání velké marihuanové výprodeje. Prodejci šly s cenami tak nízko, že cena jednoho jointu klesla na jeden dolar (v přepočtu zhruba 22 korun). 
24.11.2014 14:46 |

podobné články

V Americe se slavil Den díkůvzdání, ve Fergusonu byl klid

 
Významný americký svátek Den díkůvzdání, ale i velký mráz ve čtvrtek přiměly ve Fergusonu účastníky bouřlivých protestů proti zrušení obvinění policisty ze zastřelení černošského mladíka dočasně složit zbraně. 
28.11.2014 08:42 |

podobné články