Článek

Krize na Slovensku: Opozice horuje pro předčasné volby. Ficův Smer se urputně brání

 
Předčasné volby jsou podle lídra slovenské opozice Richarda Sulíka jediným řešením vzniklé politické krize po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Předseda nejsilnější opoziční strany Svoboda a solidarita Sulík to řekl novinářům po čtvrteční schůzce s prezidentem Andrejem Kiskou, který dříve v tomto týdnu zahájil konzultace se zástupci parlamentních stran.
08.03.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (279 článků) , Richard Svoboda (32 článků)
Podobné články

Slovenské volby 2012: Jak to tak vypadá, Ficův SMER bude vládnout sám

 
Ve slovenském parlamentu bude mít poprvé v novodobé historii většinu jediná politická strana. Včerejší volby suverénně vyhrál dosud opoziční SMER – sociální demokracie vedená Robertem Ficem. Po sečtení 90 procent hlasů má tolik poslaneckých křesel, že to stačí na sestavení jednobarevné vlády. Ficův SMER vyhrál výrazněji, než ukazovaly předvolební průzkumy. Překvapila také nečekaně vysoká, téměř šedesátiprocentní volební účast.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (868 článků)

Šok na Slovensku: Voliči „vypráskali“ extremistu Kotlebu i Ficův Směr

 
Jasnou porážkou vůdce slovenské ultrapravice Mariana Kotleby a překvapivým neúspěchem kandidátů podporovaných vládní sociální demokracií (Směr-SD) skončily sobotní krajské volby na Slovensku. Kotleba, který obhajoval hejtmanský post v Banské Bystrici, výrazně zaostal za svým soupeřem Jánem Lunterem, k jehož podpoře se spojily koaliční i opoziční strany. Kandidáti pravicové koalice zaznamenali vítězství v pěti krajích, Směr se svými vládními spojenci bude mít hejtmany jen ve dvou. Definitivní výsledky hlasování potvrdila státní volební komise.
05.11.2017 08:15 |

podobné články

Ficův SMER by nyní na Slovensku vyhrál volby s obrovskou převahou

 
Smer nyní podle výzkumu SANEP atakuje padesátiprocentní hranici voličské podpory. V případě, že by se volby do Národní rady konaly nyní, má SMER-SD Roberta Fica skoro čtyřicetiprocentní náskok před druhou nejsilnější stranou SDKÚ-DS, která by získala jen necelých deset procent.
17.01.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (868 článků)

EU, to je dnes nejbrutálnější kapitalismus. Klidně podpoří nácky, fašisty, islamisty řezající hlavy. Ficův poslanec Blaha bez obalu o Řecku, migrantech a dalších průšvizích roku 2015

 
ROK 2015 – A CO DÁL? Luboš Blaha patří k nejvýraznějším poslancům slovenské strany SMER. Mladý Ficův poslanec na sebe pravidelně upozorňuje ostrou kritikou západního politického mainstreamu. Rok 2015 dal podle něj kritickým názorům v mnohém za pravdu. A co nás podle Blahy čeká v budoucnu?
23.12.2015 10:35 |

podobné články

Na Slovensku začaly volby, favoritem je Ficův Směr

 
Na Slovensku začaly parlamentní volby. V 07:00 SELČ se otevřela většina z asi 6000 volebních místností. Hlasování v nich skončí ve 22:00, kdy by měly být známy i první odhady výsledků voleb. Vycházet budou z průzkumů mezi voliči, kteří budou opouštět volební místnosti. Výsledky voleb by měly být známy v neděli dopoledne.
12.06.2010 11:45 |

podobné články

Volby na Slovensku: Ficův drtivý triumf!

 
Víkendové předčasné parlamentní volby v sousedním Slovensku s přehledem vyhráli sociální demokraté (SměrSD) v čele s Robertem Ficem.
12.03.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (868 článků)

Slovenské volby vyhrál Fico, ale parlament ovládne opozice

 
Sobotní parlamentní volby na Slovensku s bezmála 35 procenty získaných hlasů vyhrál levicový Směr-sociální demokracie (Směr-SD) premiéra Roberta Fica, dosavadní opozice však bude mít ve 150členném parlamentu většinu 79 mandátů.
13.06.2010 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (868 článků)

Ficův Směr-SD vede v průzkumech i přes skandál s praním peněz

 
Slovenské parlamentní volby by podle červnového průzkumu agentury Focus vyhrál Směr-SD premiéra Roberta Fica.
10.06.2010 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (868 článků)

Křesťané na Slovensku posilují, jsou druhou nejsilnější stranou. V Česku jsou až pátí

 
Pokud by se volby do Národnej rady SR konaly ne v březnu, ale už koncem ledna, Ficův Smer by v parlamentu obsadil 72 křesel se ziskem 41,4 procent hlasu voličů, na druhém místě by se ale objevilo KDH s 9, 4 % a až za ním SDKÚ. Vyplývá to z telefonického průzkumu veřejného mínění agentury FOCUS. Tuto zprávu přinesla slovenská média.
01.02.2012 17:15 |

podobné články

Jan Urbach: Ficův Směr klesá

 
V hypotetických červnových volbách do Národní rady Slovenské republiky by sice vyhrál Směr – sociální demokracie, ale pryč jsou doby, kdy získával v parlamentu absolutní většinu. Nyní by ho podpořilo 28 procent Slováků a v parlamentních lavicích by usedlo pouze 43 poslanců.
23.06.2017 19:15 |

podobné články

Po vraždě Kuciaka je ve hře stále pád celé vlády, potvrdil Ficův kolega

 
První výsledky sobotního jednání slovenského premiéra Roberta Fica s předsedou nejmenší koaliční strany Most-Híd Bélou Bugárem by mohly být známy v pondělí. V diskusním pořadu veřejnoprávní RTVS to v neděli řekl místopředseda Ficovy strany Smer-SD a vicepremiér Peter Pellegrini. Připustil, že je Smer-SD připraven i na personální změny ve vládě nebo na její konec.
11.03.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (868 článků) , Peter Bugár (1 článek)

Za předčasné volby na Slovensku se demonstruje nejen v Bratislavě, ale i v Praze a v Brně

 
Stovky lidí se dnes vpodvečer sešly v horní části pražského Václavského náměstí. Se slovenskými vlajkami a transparenty demonstrují za předčasné volby na Slovensku. Policie odklání dopravu. Demonstrace byla původně svolána proti vládě Roberta Fica, který ve čtvrtek podal demisi. Nyní je tématem vyhlášení předčasných voleb. Zhruba 500 lidí se dnes ze stejného důvodu sešlo i v Brně. Na Slovensku však opět demonstrují tisíce lidí.
16.03.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (868 článků)

„Je jako vodník Kebule, vaří mlhu.“ Babiš připustil předčasné volby, schytal to od opozice

 
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) připustil předčasné volby, pokud jeho druhá vláda nezíská ve Sněmovně důvěru, řekl Právu. Podporu pro ni by chtěl získat do konce února. Zatím předčasné volby odmítal. Nadále preferuje jednobarevnou menšinovou vládu ANO. O její podpoře chce dál jednat s KSČM a SPD.
03.02.2018 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13724 článků)

Předčasné volby jsou výsledkem krize. Může za ni i opozice, pálí Bobošíková

 
Podle Jany Bobošíkové jsou předčasné volby výsledkem politické krize. A můžou za ni všechny parlamentní strany, ať už bývalé vládní nebo opoziční. Ty první nenašly odvahu ke skutečným reformám a ty druhé nenabídly alternativu.
10.08.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (600 článků)

Předčasné volby na Slovensku, budou v březnu 2012

 
AKTUALIZOVÁNO. Slovenské politické strany se dohodly uspořádat 10. března 2012 předčasné parlamentní volby a zároveň schválit posílení pravomocí záchranného fondu eurozóny (EFSF). Oznámil to na tiskové konferenci v Bratislavě šéf opoziční sociálnědemokratické strany Směr Robert Fico, který opoziční podporu rychlému přijetí fondu podmínil předchozím schválením termínu předčasných voleb.
12.10.2011 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (868 článků)

Táta zavražděného Kuciaka (†27): Ficův Smer jsem volil, teď jsou to pro mě mafiáni!

 
Obrovského uznání se dostalo Jánovi Kuciakovi (†27), který byl koncem února zavražděn na Slovensku. Novinář získal Cenu za transparentnost in memoriam za své reportáže o korupci, odvahu hledat pravdu a osobní oběť při službě veřejnosti. Jeho táta dva měsíce po hrůzném činu přiznal, že článkům syna nevěřil a dokonce byl voličem Ficova Smeru-SD, o jehož možném napojení na italskou mafii Kuciak psal.
26.04.2018 15:30 |

podobné články

Budoucí slovenský premiér označuje své rivaly za blázny a jejich vládu za katastrofu

 
Strana Směr Roberta Fica pravděpodobně vyhraje na Slovensku předčasné volby, plánované na březen. Její podpora je v tuto chvíli více než čtyřicetiprocentní, druhá nejsilnější strana, KDH, má jen 10 % voličské podpory. Proti Smeru se stále vymezují další politické subjekty, které koketují s myšlenkou velké koalice, která by přečíslila Směr. Robert Fico to považuje za nesmyslný slepenec a hlavně katastrofu pro Slovensko.
05.02.2012 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (868 článků)

Budou volby. Fico představil sociální balíček za miliardu eur

 
Slovenský premiér Robert Fico tři měsíce před parlamentními volbami oznámil balík opatření ke zlepšení životní úrovně lidí a bezpečnosti země v hodnotě miliardy eur (přes 27 miliard korun). Ficova strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) je hodlá naplnit v případě, že se po volbách dostane do vlády. Podle průzkumů veřejného mínění by Směr-SD stejně jako v roce 2012 měl volby vyhrát, možná ale neobhájí zisk naprosté většiny křesel ve sněmovně.
05.12.2015 20:16 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (868 článků)

Za nové volby demonstrovalo v Bratislavě až 65 tisíc lidí. Rušno bylo i jinde

 
V Bratislavě na náměstí SNP 60 až 65 tisíc lidí, v Košicích 10 až 12 tisíc a tisíce demonstrantů v dalších městech nejen na Slovensku. Takový byl páteční protest proti stávající vládě na Slovensku, kde premiér Robert Fico (Smer-SD) po demisi jen „přepřáhl“ na svého vicepremiéra Petera Pellegriniho. Nespokojení občané ale chtějí rovnou předčasné volby, personální změny jim nestačí. Protesty odstartovaly po vraždě investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Matka Martiny Kušnírové (†27) v pátek na protestu v Košicích volala po odstoupení policejního prezidenta Tibora Gašpara.
16.03.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (868 článků) , Andrej Kiska (279 článků)