Článek

Krize na obzoru: Afrika přichází o úrodnou půdu

 
Pokud chcete pomoct někomu, kdo strádá, dejte mu možnost postavit se na vlastní nohy. Proto je pro Afriku tak důležitý rozvoj zemědělství. Problém ovšem je, že Afričané nemají na čem pěstovat plodiny. Přicházejí o úrodnou půdu a problém je natolik vážný, že je krize prakticky na obzoru.
13.08.2017 11:05 |

podobné články

Podobné články

Velebný (ČSSD): Výjezdní zasedání na Bruntálsku padlo na úrodnou půdu

 
Poslanec Ladislav Velebný zorganizoval na Bruntálsku dvoudenní výjezdní zasedání Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jeho hodnocení je pozitivní a vše padlo na úrodnou půdu.
03.04.2016 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Velebný (124 článků)

Smrčka (SPO): Krize na obzoru

 
Principiálně platí, že ekonomická krize je na obzoru vždy. Takže pokud každou chvíli v novinách čtete analýzu o blížícím se kolapsu, je to naprostá pravda. Má to jedinou, drobnou chybičku: nikdo neví, jak daleko ten obzor je.
25.04.2016 16:05 |

podobné články

Zahradník (ODS): Problém migrace jako antická tragédie?

 
Jedním z nejčastěji používaných slov v článcích a komentářích k problému migrace, je slovo krize. Píše se o migrační krizi, o uprchlické krizi, případně o akutní migrační krizi. Krize, krize, krize. Podívejme se na problém migrační krize z hlediska významu slova krize jako jedné z pěti částí klasické antické tragédie. Těmi jsou, podle Aristotela, expozice, kolize, krize, peripetie a katastrofa.
20.09.2015 21:46 |

podobné články

Farmáři možná získají zpět možnost kupovat půdu na splátky

 
Čeští zemědělci by mohli získat zpátky možnost nakupovat státní půdu ve splátkovém režimu. Počítá s tím návrh, poslance a místopředsedy sněmovního zemědělského výboru Jiřího Papeže (ODS). Výbor se bude návrhem zabývat na své středeční schůzi. Pozemkový fond ČR přestal koncem června prodávat půdu na bezúročné splátky. Podle Evropské komise tato forma prodeje totiž představovala skrytou veřejnou podporu ze strany státu.
03.10.2011 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Papež (16 článků)

Poslanci chtějí upravit podmínky splátek při převodu státní půdy

 
Možnost splácet zemědělskou půdu nakoupenou od státu by měla zemědělcům zůstat i v případě, že tuto půdu převedou na své přímé příbuzné nebo na firmy a družstva, v nichž působí. Navrhla to skupina poslanců v čele s ministrem zemědělství Petrem Bendlem v novele zákona o Státním pozemkovém úřadu, kterou předložili ve Sněmovně. Chtějí také zrušit minimální nájemné za státní zemědělskou půdu.
14.04.2013 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Přešlapy budou posuzovány velkoryse, slyšeli rychlobruslaři

 
Mohutné protesty rychlobruslařů proti novému pravidlu, podle kterého jim hrozí za přejetí do vedlejší dráhy diskvalifikace, částečně padly na úrodnou půdu.
12.11.2010 20:25 |

podobné články

Ruský tisk oslavuje Říhu, nového kouče Petrohradu

 
Na úrodnou půdu přijde český trenér, který od nového ročníku převezme bohatý Petrohrad.
28.04.2011 15:30 |

podobné články

Miroslav Kalousek: Pokuta za facku?

 
V září se rázný Miroslav Kalousek rozhodl být doslova a do písmene ranař a mladíkovi, který mu nadával na ulici, ubalil. „Dal jsem mu čtyři facky, myslím, že padly na úrodnou půdu,“ bral věc na lehkou váhu ministr.
15.11.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6480 článků)

Farmář ze Zélandu: Rušit družstevnictví byla chyba, dnes ho ve světě zakládají!

 
JINÝMA OČIMA Přestože družstevnictví za komunismu fungovalo špatně, nemělo se rušit. Dnes totiž podobná sdružení zakládají zemědělci všude, aby obstáli v globalizovaném světě, jemuž vládnou nadnárodní koncerny. Maso v obchodech nemá být čerstvé, ale odleželé. To jsou názory Jaroslava Trombíka, jenž po roce 1949 utekl před komunisty na Nový Zéland, kde se stal úspěšným farmářem. V Česku ale jeho poznatky nepadají na úrodnou půdu.
26.07.2012 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jára Nový (108 článků)

Suverenita: Pro Vysočinu jádro, pro jižní Moravu úrodnou půdu

 
SUVERENITA – Blok Jany Bobošíkové dnes pokračovala v představování svých kandidátek do voleb do zastupitelstev krajů v České republice.
10.08.2012 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (600 článků)

Romská "Miss" Míša po včerejšku totálně drtí konkurenci! Naposílali jste jí tisíce hlasů a je vymalováno, podívejte se!

 
Naše "včerejší drobná přestřelka":http://www.extra.cz/poradatel-miss-roma-narychlo-zmenil-pravidla-hlasovani-kvuli-tehle-krasavici-ktera-drti-soutez-vyhraje-misa-nakonec-vime-jak-to-bude s nakonec vcelku rozumnými pořadateli "Miss Roma Internet":http://missroma.cz/ padla na úrodnou půdu po všech stránkách.
18.12.2013 20:52 |

podobné články

Hudeček pozastavil partnerství s Moskvou. Některá česká města udělala opak

 
Primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček (TOP 09) pozastavil kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu partnerství Prahy s Moskvou a Petrohradem a k podobnému kroku vyzval i další česká města. Podle zjištění Lidových novin ovšem jeho výzva nepadla na úrodnou půdu. Někteří zastupitelé chtějí naopak kontakt s ruskými partnery ještě zintenzivnit.
05.09.2014 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (656 článků)

Členové ODS poslechli výzvu a přisypávají na umoření dluhů

 
Výzva předsedy ODS Petra Fialy, aby se všichni členové podíleli na splácení desetimiliónových dluhů, zřejmě padla na úrodnou půdu: na konto „Pro ODS, pro budoucnost“, které ODS ve čtvrtek založila, se už začaly peníze sypat.
19.09.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1350 článků)

Připravme se na náboženský terorismus. Expert mluví o třech „sudičkách", které za ním stojí

 
ROZHOVOR Urážet modly určitého náboženství – nejde o zbytečnou lehkomyslnost západního světa, který za to krutě platí? Proč bychom měli řešit a připravovat se na fenomén náboženského terorismu, nastínil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz politolog Jan Kubáček. Při definici toho, kde je katalyzátor současné situace, mluví o třech sudičkách, poukazuje na „úrodnou půdu" extremismu a podotýká, že islámské utopie českého muslima jistě nerozhodí náš právní řád. Už proto, že jej sami potřebujeme upevňovat a zejména umět vymáhat!
11.01.2015 19:27 |

podobné články

Praha vypíše miliardový tendr na svoz odpadu, pronájem spalovny padl

 
Snaha nalézt kompromis s menšinovým vlastníkem Pražských služeb (PS), firmou Daniela Křetínského AVE CZ, nepadla v úterý v městské radě na úrodnou půdu. Městu nezbývá než co nejrychleji vypsat na desetiletý svoz odpadu tendr za zhruba 13 miliard korun. Tomu se město dosud bránilo, právě z obav o osud PS.
22.12.2015 14:30 |

podobné články

Bill Clinton vychvaloval svou manželku Hillary. Ale vzešel z toho spíš trapas

 
Bývalý prezident Bill Clinton doprovází během kampaně svoji ženu Hillary a snaží se ji pomoct stát se první prezidentkou Spojených států. Jeho snaha však občas nepadá na úrodnou půdu, jako například nyní ve státě New Hampshire, kdy před publikem prohlásil, že by občas raději nebyl jejím mužem, aby mohl mluvit na rovinu. Informuje NBC news.com.
10.02.2016 21:41 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (225 článků)

Klinika? Matěj Stropnický přinesl zajímavé podrobnosti, o kterých se neví

 
Předseda Strany zelených Matěj Stropnický se dnes na facebooku vyjádřil ke kauze Autonomního sociálního centra Klinika. Vyšlo totiž najevo, že dosavadní argumentace města založená na kolaudačním rozhodnutí nepadá na úrodnou půdu. Kolaudační rozhodnutí totiž zřejmě nikdy nebylo vydáno.
09.03.2016 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (448 článků)

Pražané volají po lepší péči o zeleň v Libni: Radnice jim vyhoví

 
Na radnici Prahy 8 se v průběhu léta obrátila řada Pražanů, aby upozornila na špatný stav zeleně v oblasti Libně. Městská část se sice zaměřuje zejména na úpravu rozsáhlejších veřejných ploch, podněty místních lidí ale padly na úrodnou půdu. Celkem tři menší místa s travnatým povrchem a porosty hodlá úřad zvelebit. Nacházejí se v okolí ulice Zenklova.
13.09.2016 20:10 |

podobné články

Protiruské sankce nepadly na úrodnou půdu, hlásí z rádia Dlouhý

 
V pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu vystoupil prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Promluvil o minimální mzdě, o sankcích vůči Rusku i o tom, čeho by chtěl pro Českou republiku dosáhnout.
26.09.2016 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (511 článků) , Vladimír Dlouhý (511 článků)