Článek

Kříž na masovém hrobu Němců u Dobronína někdo podřízl

 
Třímetrový dřevěný kříž na louce Budínka u Dobronína na Jihlavsku, kde byl nalezen masový hrob zavražděných Němců, někdo podřízl.
16.03.2011 19:40 |

podobné články

Podobné články

Masový hrob u Dobronína: příčina smrti Němců nejasná

 
Jak zemřelo nejméně třináct lidí, s největší pravděpodobností Němců odsouvaných po druhé světové válce, jejichž těla byla před několika měsíci objevena v masovém hrobě u Dobronína na Jihlavsku? Po toužebně očekávané expertíze antropologů je otázka stále otevřená, odborníci totiž na kosterních pozůstatcích nenašli stopy, které by s jistotou odkazovaly na příčinu nebo okolnosti smrti.
04.12.2010 08:50 |

podobné články

VANDALISMUS! Kříž u Dobronína hyzdí hanlivé nápisy!

 
Na pietní kříž k uctění památky třinácti povražděných Němců na louce u Budínky nedaleko Dobronína, někdo umístil tabulky s hanlivými nápisy.
14.03.2011 14:15 |

podobné články

Poválečná vražda Němců: U hrobu přes noc vyrostl kříž!

 
Asi pětimetrový dřevěný kříž někdo v noci z úterý na středu postavil u odkrytého hromadného hrobu na louce za Dobronínem na Jihlavsku. Po válce, před 65 lety, nechali členové tehdejších Rudých gard patnáct německých obyvatel Dobronína a Kamenné vykopat jámu.
18.08.2010 22:50 |

podobné články

Masakr Němců: Pozůstalí chtějí památník!

 
Těžkou hlavu má nyní starosta Dobronína na Jihlavsku Jiří Vlach. Na úřad přišel dopis od Johanna Nieblera z německého Mertingenu. Je to jeden z pozůstalých po Němcích, kteří byli v květnu 1945 u Dobronína zmasakrováni. Dopis obsahuje návrh na vybudování památníku, žulového kříže. Starosta navrhuje, aby se k této citlivé záležitosti vyjádřili obyvatelé Dobronína v referendu.
06.12.2010 20:40 |

podobné články

Hrob ubitých Němců: Vandal zde zničil kříž

 
Symbolický dřevěný kříž na louce Budínka u Dobronína na Jihlavsku, kde na sklonku druhé světové války opilý revoluční gardisté umlátili lopatami a krumpáči několik německých starousedlíků, ve středu v podvečer někdo podřízl. „Na místě jsme zajistili samolepku s nápisem antifa.cz, která byla nelepena na části pokáceného kříže,“ uvedl jeden z policistů.
17.03.2011 08:15 |

podobné články

Policie odkryla masový hrob zavražděných Němců u Dobronína

 
Policie v pondělí našla u Dobronína na Jihlavsku v místě údajného hrobu Němců kosterní pozůstatky. Koncem května 1945 tam prý místní Češi zavraždili kolem patnácti německých obyvatel.
16.08.2010 14:55 |

podobné články

Kříž u Dobronína natřeli na růžovo!

 
Kříž na louce Budínka u Dobronína je růžový a doplnilo ho 64 menších křížů. Připomínají oběti masakru z Velkého Meziříčí.
29.10.2011 13:55 |

podobné články

Velký kříž se objevil u masového hrobu Němců

 
U masového hrobu zavražděných Němců z konce války na Jihlavsku se objevil kříž.
18.08.2010 09:20 |

podobné články

V masovém hrobě na Jihlavsku jsou zřejmě zmasakrovaní Němci

 
Policie našla u Dobronína na Jihlavsku v místě údajného hrobu Němců kosterní pozůstatky.
16.08.2010 15:20 |

podobné články

Přítelkyně Jiřího F. (†21), který podřízl Elišku: Přijala příjmení vraha!

 
Když chytil svou oběť za hlavu a chladnokrevně jí podřízl krk, byly jeho synovi, kterého pojmenoval po seriálovém masovém vrahovi Dexterovi, pouhé dva týdny. Přítelkyně Jiřího F. a matka jeho tří dětí zřejmě i přes brutální vraždu svého partnera neopustila. Naopak, dokonce přijala jeho jméno!
24.06.2014 18:35 |

podobné články

Za růžový kříž u Dobronína hrozí pokuta

 
Za růžový nátěr kříže na louce Budínka u Dobronína může pražská organizace České strany národně sociální (ČSNS) dostat až dvacetitisícovou pokutu. Právu to v pondělí řekla krajská mluvčí policistů z Vysočiny Dana Čírtková. První místopředseda strany Michal Klusáček se k činu i přesto hlásí, s pokutou ale nesouhlasí.
31.10.2011 15:45 |

podobné články

Členové ČSNS natřeli kříž německých obětí v Dobroníně na růžovo

 
Desítka členů České strany národně sociální (ČSNS) u příležitosti vzniku prvního československého státu umístila v pátek na louce Budínka u Dobronína na Jihlavsku 64 dřevěných křížů, které mají připomínat oběti nacistického masakru ve Velkém Meziříčí z května 1945. Zároveň natřeli železný kříž postavený na louce letos v květnu na památku místních Němců, údajně ubitých po válce revolučními gardami, na růžovo. ČTK to dnes oznámil místopředseda ČSNS Michal Klusáček.
29.10.2011 11:45 |

podobné články

Členové ČSNS natřeli kříž německých obětí v Dobroníně na růžovo

 
Desítka členů České strany národně sociální (ČSNS) u příležitosti vzniku prvního československého státu umístila v pátek na louce Budínka u Dobronína na Jihlavsku 64 dřevěných křížů, které mají připomínat oběti nacistického masakru ve Velkém Meziříčí z května 1945. Zároveň natřeli železný kříž postavený na louce letos v květnu na památku místních Němců, údajně ubitých po válce revolučními gardami, na růžovo.
29.10.2011 12:15 |

podobné články

Pomsta? Kříž na dobronínské louce je růžový, národní socialisté ho přetřeli

 
AKTUALIZOVÁNO. Desítka členů České strany národně sociální (ČSNS) natřela v pátek na růžovo železný kříž připomínající poválečné německé oběti u Dobronína na Jihlavsku. Od května stojí v místě, kde byly nalezeny pozůstatky 13 zabitých Němců.
29.10.2011 13:10 |

podobné články

Vesnická válka. Kříž nad masovým hrobem eskaluje nenávist

 
REPORTÁŽ Dvanáct mrtvol. Brutálně umlácení Němci v rámci poválečné msty anebo to bylo jinak? Obyvatele Dobronína tahle otázka nenechává klidné. Na uctění památky mrtvých byl v poli za vesnicí vztyčen místním obyvatelem kříž. Starosta se však obává, aby památník někomu neublížil. Oba dva si jdou po krku a padají výrazy jako „na každou svini se vaří voda“ anebo „každá svině má špinavou prdel od hnoje“! Vyšetřování hromadného hrobu je v plném proudu, obvinění narůstají.
16.08.2011 06:45 |

podobné články

Zeman obhajoval odsun sudetských Němců, ti jeho výroky odmítli

 
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro rakouskou tiskovou agenturu APA zopakoval svůj dřívější názor, že poválečný odsun sudetských Němců byl za jejich vlastizradu mírnější než trest smrti. Ocenil nicméně "deset procent" sudetských Němců, kteří se tehdy proti Hitlerově politice postavili. Nejvyšší představitel sudetských Němců v Rakousku Gerhard Zeihsel však odmítl, že by německá menšina v Československu nesla vinu na nacistickém obsazení českých zemí a ohradil se i proti Zemanovu rozdělování sudetských Němců na dobré a zlé.
23.04.2013 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

Kosti od Dobronína uložili do společného hrobu v Jihlavě

 
Konec emocí! Kosterní ostatky německých obyvatel nalezené na louce Budínka u Dobronína na Jihlavsku se v sobotu definitivně vrátily do země. Tentokrát na Ústředním hřbitově v Jihlavě.
15.09.2012 18:40 |

podobné články

Chlapec (†14) vyvraždil rodinu, pak se sám podřízl

 
New Yorkem otřáslo hrůzné krveprolití. Teprve čtrnáctiletý C. J. Jones podřízl břitvou hrdla svým dvěma sestrám (†7 a †9), založil v bytě požár, ve kterém uhořela jeho matka Leisa (†30) a dvouletý bratr Jermaine, a nakonec si sám podřízl krk.
23.07.2010 18:51 |

podobné články

Pavel Kříž: Poprvé ukázal manželku! A pak přiznal: Jsem na dně sil...

 
V sobotním StarDance IV se v duelu utkali herec Pavel Kříž (49) a kuchař Filip Sajler (31). A zatímco »kuchař v akci« nechtěl ukončit své působení v soutěži, herec Kříž měl zcela opačné myšlenky. Nemá dostatek fyzických sil. Tanec ho vyčerpává. „Když jsem stál v tom světelném kuželu a v duelu se rozhodovalo, kdo z nás opustí soutěž, přiznám, že jsem doufal, že už bychom třeba mohli vypadnout,“ svěřil se po skončení Kříž, kterého přišla podpořit manželka Bonnie. Tu ještě nikdy neukázal na veřejnosti...
22.11.2010 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kříž (221 článků) , Filip Sajler (22 článků)