Článek

Kritička zničila uměleckou instalaci za půl milionu. Navrhla neotřelé řešení

 
Umění, to je někdy pořádně zapeklitá záležitost. Zvlášť když se jedná o výtvory umělců, ve kterých je potřeba hledat opravdu hluboký smysl. Jednu takovou instalaci údajným nedopatřením zničila v sobotu v Mexiku na výstavě Zona Maco kritička Avelina Lésperová, informovaly servery The Guardian a BBC. Lésperová přispěchala s nápadem, že by galerie mohla považovat rozbití díla za jeho evoluci.
11.02.2020 09:55 |

podobné články

Podobné články

Uklízeči zlikvidovali uměleckou instalaci z nedopalků a lahví. Považovali ji za nepořádek

 
Moderní uměleckou instalaci sestávající z nedopalků, prázdných lahví, konfet a starého oblečení a obuvi zlikvidovala v jednom italském muzeu horlivá uklízecí četa. Usoudila, že jde o pozůstatky po párty z předešlé noci. Instalace nazvaná Kam půjdeme dnes tančit měla znázorňovat požitkářství a politickou korupci v 80. letech minulého století, napsal britský list The Telegraph. Vytvořily ji milánské umělkyně Sara Goldschmiedová a Eleonora Chiarová. Muzeum nyní chce instalaci rekonstruovat podle fotografií, neboť omyl byl odhalen ještě dříve, než součásti díla skončily na smetišti nebo v recyklačním procesu.
27.10.2015 11:45 |

podobné články

Aj Wej-wej se stal uměleckou osobností roku

 
Renomovaný britský časopis Art Review zvolil nejvlivnější uměleckou osobností roku čínského disidenta Aj Wej-weje. Tento výmluvný kritik čínské komunistické vlády, teprve nedávno propuštěný z vězení, se zapsal do povědomí milovníků umění svou instalací sta miliónů porcelánových slunečnicových semínek v londýnské galerii Tate Modern či jako spoluautor návrhu olympijského stadiónu v Pekingu.
14.10.2011 10:10 |

podobné články

Bradáčová u soudu navrhla zamítnout Havlínovo odvolání: Ohrozil důvěru justice v očích veřejnosti

 
Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová navrhla, aby soud jako nedůvodné zamítl odvolání soudce Ondřeje Havlína v jeho korupční kauze. Havlín dostal nepravomocně trest 6,5 roku vězení a odvoláním se ve čtvrtek už druhý den zabývá Krajský soud v Praze. Zamítnutí odvolání navrhla žalobkyně i dalším čtyřem obžalovaným, jejichž advokáti chtěli zrušení původních trestů. U dvou lidí naopak navrhla zmírnění trestů.
11.02.2016 12:05 |

podobné články

Praha 11 obnoví park mezi radnicí a uměleckou školou: Za opravu dá skoro sedm milionů

 
Praha 11 obnoví park mezi radnicí a základní uměleckou školou, který je v katastrofálním stavu. Během čtvrtka zastupitelé městské části schválili svěření několika pozemků sousedících s parkem, které jsou ve vlastnictví hlavního města Prahy, do správy Prahy 11. Za obnovu parku městská část zaplatí 6,65 milionu korun.
09.11.2017 19:05 |

podobné články

Tohle nemohlo dopadnout jinak! Videa z bazénu nejsou nikdy bezpečná

 
Blogerky a influencerky se snaží získat si pozornost videi, které jsou neotřelé ať už obsahem, nebo místem. Tahle slečna chtěla z bazénu svým fanouškům natočit svou oblíbenou kosmetiku, která by kolem ní plula na tácku, ovšem nebyla moc šikovná v instalaci telefonu. Jen se podívejte, jak její počínání dopadlo.
10.02.2020 09:55 |

podobné články

Škoda 15 milionů: Bouře v lesích Hradce zničila víc než roční těžbu

 
Čtvrteční silná bouře zničila v městských lesích Hradce Králové asi 30.000 metrů krychlových dřeva, což představuje plánovanou těžbu téměř na rok a půl. Obvyklá roční těžba je kolem 21.000 metrů krychlových. Škody lesníci odhadli na více než 15 milionů korun. Likvidace kalamity, jež nemá v městských lesích obdoby, potrvá přes tři měsíce, řekla mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.
09.07.2012 12:25 |

podobné články

Kritická situace, miliardové dluhy. Bakalovo OKD je na tom prý vážně zle

 
Kritická situace těžařského gigantu OKD se nemusí vyřešit ani tím, že by stát převzal nejohroženější důl Paskov. Společnost má velké dluhy a nadále prodělává, ročně v řádu miliard. Navíc se nezdá pravděpodobné, že by se situace na trhu s uhlím nějak dramaticky zlepšila. Čím dál více lidí začíná říkat, že by se do řešení problému měli svým majetkem vložit i majitelé společnosti v čele se Zdeňkem Bakalou.
17.09.2013 08:45 |

podobné články

„Situace v OKD je kritická,“ stěžují si odboráři. Babiš navrhuje odkup dluhů

 
Situace v OKD začíná být podle odborářského šéfa Jaroslava Pytlíka kritická. O aktuální situaci v těžební společnosti vyrazili vládu informovat ministři Andrej Babiš (ANO) a Jan Mládek (ČSSD). Podle Babiše je jednou z možností řešení svízelné situace OKD odkoupení dluhů a akcií od jejího vlastníka NWR. Druhou možností je pak prý podle Babiše společná firma.
07.04.2016 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17534 článků) , Jan Mládek (672 článků)

Kritička kvality staveb Pošvářová ušetřila státu 160 milionů: Stejně dostala padáka

 
Kritička kvality českých silnic, dálnic, ale i tunelu Blanka Miloslava Pošvářová se vydala do redakce Blesk.cz a v rozhovoru prozradila, kde vznikají problémy při zadávání a zhotovení velkých zakázek, ve kterých se točí miliardy. Sama přitom poukazováním na chyby ušetřila státu desítky milionů. Jenže stejně letěla na hodinu...
12.04.2015 05:05 |

podobné články

ČTVRTNÍČEK KONČÍ! Uměleckou kariéru pověsil na hřebík, teď chce UČIT!

 
Legendární herec, režisér, dramatik a také hudebník Petr Čtvrtníček se rozhodl ukončit svoji uměleckou kariéru. Agentuře Mediafax to v pondělí sdělila PR manažerka Uljana Donátová.
15.08.2011 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čtvrtníček (165 článků)

Kultura a peníze, to nejde dohromady. V Plzni vypukla válka

 
Na plné pecky se v Plzni rozhořela válka mezi Tomášem Froydou, ředitelem projektu Plzeň- Evropské hlavní město kultury 2015, a nedávno odvolanou uměleckou ředitelkou tohoto projektu Yvonou Kreuzmannovou, která město přivedla k zisku titulu. Zatímco ještě minulý týden Froyda odmítal sdělit důvody, které ho vedly k tomu, že neprodloužil smlouvu s uměleckou ředitelkou, nyní důvody přerušené spolupráce velmi podrobně vysvětlil. Stalo se to poté, co se Kreuzmannová proti vyhazovu ostře ohradila.
18.01.2012 12:55 |

podobné články

RECENZE: Fotografie Jana Ságla mají uměleckou i historickou hodnotu

 
Galerie Benedikta Rejta v Lounech připravila výstavu, která mapuje historii našeho hudebního undergroundu 60. a 70. let minulého století. Expozici tvoří 177 snímků Jana Ságla, jenž jako nezávislý fotograf určitou dobu spolupracoval se skupinami The Primitives Group nebo The Plastic People of the Universe. A dokumentoval jejich uměleckou kariéru krok za krokem.
23.08.2013 12:05 |

podobné články

Dobrovodský dal výpověď v restauraci, vrhá se na uměleckou dráhu

 
Druhé vítězství v reality show VyVolení dodalo Vladovi Dobrovodskému kuráž pustit se na uměleckou dráhu. Už po skončení pořadu vyhlašoval, že chce být herec. A vzal to vážně. Dal výpověď v restauraci, kde působil jako kuchař.
28.02.2014 09:40 |

podobné články

Eva Koťátková získala prestižní německou uměleckou cenu

 
Výtvarnice Eva Koťátková získala jako první Češka prestižní německou Uměleckou cenu Dorothey von Stettenové. Ocenění, které každé dva roky uděluje Umělecké muzeum v Bonnu, je určeno umělcům do 36 let a mělo by jim pomoct k prosazení na mezinárodní scéně. S udělením ceny se spojuje také uspořádání výstavy vítězky, díla Koťátkové tak budou v bonnském muzeu k vidění do 17. srpna.
05.06.2014 11:40 |

podobné články

Trenýrky nad Hradem jsou uměleckou provokací. Společnost ji musí unést, tvrdí právník

 
Vlající červené trenýrky nad Pražským hradem jsou uměleckou provokací vyjadřující silný politický názor, tvrdí v rozhovoru pro deník Právo Jan Wintr, odborník na ústavní právo. Rozhodně to podle jeho názoru není ani krádež, ani výtržnictví. Současně připomíná, že trestní zákoník už urážku majestátu neobsahuje a trestný čin hanobení prezidenta republiky byl zrušen v 90. letech.
22.09.2015 02:50 |

podobné články

Český rozhlas: Dismanův rozhlasový dětský soubor zahájí sezonu s novou uměleckou vedoucí

 
Dismanův rozhlasový dětský soubor (DRDS), který v minulých dnech oslavil 80 let své existence, vstoupí 29. září v divadle Minor do další sezony. Zároveň představí svou novou uměleckou vedoucí Janu Frankovou, která stanula v čele „Dismančat“ po náročném tříměsíčním výběrovém řízení.
25.09.2015 18:26 |

podobné články

Vláda: Premiér převezme uměleckou vitráž s námětem státní symboliky

 
V pátek 26. října 2018 premiér Andrej Babiš u příležitosti 100. výročí vzniku Československa oficiálně převezme uměleckou vitráž s námětem státní symboliky v reprezentačních prostorách Strakovy akademie.
25.10.2018 14:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17534 článků)

Nejsložitější semafor na světě byl odstraněn, příliš mátl řidiče

 
Čínské úřady musely odstranit semafor u zábavního parku Jang-žen-ťie ve městě Čchung-čching, řidiči z něj totiž byli příliš zmatení. Paradoxní na tom je, že sloup s celkem čtrnácti signalizačními zařízeními nesloužil k řízení dopravy, ale byl pouze uměleckou instalací. Informoval o tom britský deník Metro.
19.02.2013 18:55 |

podobné články

Z vadných prsních implantátů vzniklo neobvyklé umělecké dílo

 
Francouzská umělkyně Camille Lorinová si pro svou novou uměleckou instalaci vybrala neobvyklý materiál. Je jím několik set vadných prsních implantátů firmy PIP, které umístila do tenkých černých punčoch a zavěšené pod stropem vystavila ve francouzském městě Marseille.
21.04.2013 10:35 |

podobné články