Článek

„Křičení nepomáhá!“ Koronavirus trápí lidi se sluchovými problémy. Kvůli respirátorům nemohou odezírat

 
Pandemie koronaviru komplikuje životy všech. I těch, o kterých se naneštěstí málo ví – totiž lidí, kteří trpí sluchovým postižením. Odezírání ze rtů je pro ně totiž jednou z mála možností, jak se dorozumět s okolím, ale když mají ostatní roušky – co s tím? O tom, jak se život neslyšících či nedoslýchavých lidí za poslední rok změnil a jak náročné je pro ně žití v Praze, promluvila při příležitosti Světového dne sluchu Šárka Prokopiusová, která je prezidentkou Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR a která sama má problémy se sluchem.
03.03.2021 20:55 |

podobné články

Podobné články

5 tipů na lepší spánek

 
Snažíte se usnout, ale ne a ne zabrat? Od lékařů se dozvídáme, že nedostatek spánku je nezdravý, kromě toho nám nepřispívá na kráse. Ráno vstáváme unavení, rozespalí a hlavně podráždění. Naše tělo si potřebuje odpočinout a načerpat síly. Tady je pár tipů na lepší usínání a kvalitnější spánek. 1. Pomoc od přírody Bylinky jsou známé pro své uklidňující účinky, pomohou vám s uklidněním těla pro klidný spánek. Hravě zatočí s nespavostí i zimní únavou. Z bylinek vám může pomoci: dobromysl, meduňka, máta, kopretina řimbaba, třezalka, kozlík, mateřídouška, tužebník nebo třeba měsíček. Čaj z těchto bylinek vám kromě zdravého spánku a relaxace pomůže k pozitivnímu myšlení a příjemně tak zažene všechny vaše chmury a starosti, které vám nedají spát. 2. Starosti hoďte večer za hlavu Možná vás před spaním trápí myšlenky na povinnosti, které nesmíte druhý den zapomenout. Je důležité si před spaním nelámat hlavu starostmi. Dokonce ani sledování sociálních sítí těsně před usínáním nám příliš nepomáhá. Až se budete chystat do postele, v klidu si sedněte s knížkou, nebo se zamyslete nad zítřejšími povinnostmi a všechny je sepište na papír. Uvolníte tak prostor pro jiné, příjemnější myšlenky. 3. Pravidelný čas usínání Pokud vám to váš denní režim dovolí, vytvořte si rituál a choďte spát v přibližně stejný čas. Vaše tělo si tak zvykne na pravidelný rytmus. Kromě toho, že se vám bude večer usínat lépe a rychleji, každé ráno se vám bude dobře vstávat a budete se cítit více odpočatí. 4. Klid, tma a chlad Věřte, že lépe se vašemu tělu bude usínat ve tmavé, chladné místnosti. Před spaním byste měli vyvětrat, ať máte na spaní lepší, chladnější, ale především čerstvý vzduch. Klidnému spánku nepomáhá ani světlo, například záření obrazovky televize nebo mobilu. Pokud máte pocit, že se vám u běžící televize usíná lépe věřte, že to vašemu tělu akorát... Čtěte více Příspěvek 5 tipů na lepší spánek pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.12.2018 10:25 |

podobné články

Na radnici Prahy 4 začala fungovat „Tichá linka“. Spojí úředníky a neslyšící

 
Úřad Prahy 4 poskytuje svým klientům a návštěvníkům novou službu. Jde o projekt „Tichá linka“, pomocí kterého se mohou se zaměstnanci radnice domluvit klienti se sluchovými potížemi. Specializovaný tlumočník poskytne prostřednictvím znakové řeči nebo přepisu konverzace možnost co nejsnáze si vyřídit potřebné náležitosti.
16.10.2017 10:50 |

podobné články

Křičení místo výtěru: Nizozemec přišel s novým testem na covid

 
Nizozemský vynálezce přišel s novou metodou testování na koronavirus: místo nepříjemného výtěru z nosu a úst stačí, když testovaní zakřičí nebo zazpívají. Poslouží k tomu vzduchotěsná kabina, ve které částice shromažďuje průmyslová čistička vzduchu. Projekt má zajistit jednodušší a rychlejší testování, píše agentura Reuters.
07.03.2021 11:10 |

podobné články

Eliška (8) neslyší, čtenáři, pomozte!

 
Obyčejná předškolní prohlídka změnila rodině Písařových z Přelouče život. Lékaři zjistili, že jejich dcera Eliška má oboustrannou nedoslýchavost. Do té chvíle to nikdo netušil. Holčička se totiž naučila tak dobře odezírat, že si toho do jejích šesti let nikdo nevšiml.
17.02.2011 08:20 |

podobné články

Večírek divných účesů na Brit Awards ovládli Arctic Monkeys

 
Zatímco na Grammy můžete nominovaným odezírat na očích nervozitu před vyhlašováním jejich kategorie, na Brit Awards je vlastně o cenách rozhodnuto už dopředu.
20.02.2014 10:30 |

podobné články

Večírek divných účesů na Brit Awards ovládli Arctic Monkeys

 
Zatímco na Grammy můžete nominovaným odezírat na očích nervozitu před vyhlašováním jejich kategorie, na Brit Awards je vlastně o cenách rozhodnuto už dopředu.
20.02.2014 10:30 |

podobné články

Koronavirus v Epicentru: Opoziční kritika vlády, nové ochranné masky i úpadek hotelů

 
Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová v pondělí seslala kritiku na počínání vlády v době koronavirové pandemie, stejně jako ve čtvrtek předseda ODS Petr Fiala. Hoteliéři a restauratéři si zoufají kvůli svým uzavřeným provozovnám a vědci z ČVUT pomohli na svět novým ochranným maskám a respirátorům, ale i plicnímu ventilátoru. I to nabídl týden v Epicentru Blesk Zpráv.
29.03.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1956 článků)

Tohle Hrušínský nedá. Už zase. Skučící herci, skuhrání nepomáhá, zaznělo od umělce

 
„Někteří lidé tak trochu skuhrají, skučí, a mezi herci se to občas i nosí,“ zkritizoval v rozhovoru pro Prostor X serveru Reflex.cz některé své kolegy herec Vladimír Polívka. Podotkl, že to nyní mají všichni těžké a o práci přišli nejen umělci, ale také další lidé, z nichž někteří jsou v mnohem horší situaci. „Skuhrání“ lidí, které vidí na obrazovkách, jim prý nepomáhá.
24.04.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Polívka (175 článků) , Vladimír Polívka (166 článků)

Koronavirus: Zeman může umřít! Babiši, cože? Drsná slova i k poradci Nejedlému

 
Nad cestou prezidenta Miloše Zemana do Číny se v době šíření koronaviru pozastavuje novinář z České televize František Lutonský. Zástupce spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se pro změnu věnuje rouškám a respirátorům odvezeným do Číny. Ty komentuje i novinář Vojtěch Gibiš.
04.03.2020 07:56 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (608 článků) , Miloš Zeman (25750 článků)

Drsná slova rozčílené Nikol Štíbrové: Koronavirus? Nesmějte se, víme ho*no!

 
Nikol Štíbrová (33) už nechtěla přihlížet tomu, co se děje na internetu kolem koronaviru a řekla svůj střízlivý názor na věc. Jak se vyjádřila k respirátorům a prázdným regálům s trvanlivými potravinami? Způsobem sobě vlastním!
04.03.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Nikol Štíbrová (382 článků)

Pajonk (Svobodní): Arogance šířit ideje svobody nepomáhá

 
Arogance, škatulkování a nálepkování nepomáhá šířit naše myšlenky. Naopak. Nenechme se zlákat elitářským pocitem, že my jsme „svět“ pochopili a ostatní jsou „socialisti“. Pokud do diskuze vstoupíme s touto premisou, působí to velice útočně a arogantně. Ztrácíme pak čas náš i člověka, který s námi diskutuje.
29.09.2012 11:10 |

podobné články

Cvičení už nepomáhá: Bývalá hlasatelka Marie Tomsová po šedesátce zamířila na liposukci

 
Moderátorka, herečka a bývalá hlasatelka České televize - krásná Marie Tomsová si ke svým šedesátým prvním narozeninám nadělila pěkný dárek liposukci. „V podstatě celý život jsem poctivě cvičila, ale v tomhle věku, už cvičení moc nepomáhá. Tak jsem si řekla proč bych to pro sebe neudělala,“ říká Marie Tomsová.
21.07.2013 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Marie Tomsová (55 článků)

Kdo nepomáhá uprchlíkům, je zlý, zaznělo k dětem v ČT. Lidé to kritizují

 
Na Českou televizi se snesla vlna kritiky poté, co na dětském kanále Déčko odvysílala pořad, ve kterém nabádá k pomoci uprchlíkům. Moderátoři vysvětlovali, že uprchlíci jsou vesměs hodní a prchají z hororové planety, a kdo jim nepomáhá, je zlý.
11.09.2015 13:05 |

podobné články

Zdechovský (KDU-ČSL): Zvýšení trestní sazby a pokut za podvody se stáčením nepomáhá

 
V pátek 7. dubna se v Evropském domě uskutečnila mezinárodní konference Boj proti podvodům se stáčenými kilometry, která představila různá řešení problematiky v zahraničí i možnosti v České republice. Přední odborníci na tuto oblast se současně s různými prodejci i několika politiky shodli, že často navrhované zvýšení trestních sazeb a pokut v praxi nepomáhá a je nutné vytvoření celoevropské databáze, na kterou se budou moci spolehnout spotřebitelé i prodejci.
09.04.2017 20:20 |

podobné články

Vévodkyně Kate trpí, nic nepomáhá!

 
Vévodkyně Kate Middletonová (35) očekává svého třetího potomka a trpí nesnesitelnými nevolnostmi. William se těhotné manželce snaží pomáhat, co to jde. Jenže Kate nic nepomáhá, princ prozradil, že už zkoušeli i babské rady, ale bez úspěchu.
02.10.2017 13:25 |

podobné články

Hospodářská komora: Stát pomoc Moravskoslezskému kraji proklamuje, ale reálně mu nepomáhá

 
Dlouhý kritizuje stát, že pomoc Moravskoslezskému kraji proklamuje, ale reálně mu nepomáhá. Bez nových investic zaměřených na vyšší přidanou hodnotu výroby se kraj z problémů nikdy nevymaní.
16.05.2018 19:05 |

podobné články

Putin rozumí jen síle! Psychiatr Cimický varuje provolávače těchto slov

 
Naprosto protichůdné informace, kterých se nám dostává o dění na Ukrajině a v nichž se nelze vyznat, vyvolávají podle psychiatra Jana Cimického v lidech zmatek, nejistotu a úzkost, což pak často vede k nějaké obranné reakci, a to buď útoku, nebo útěku. Jedním z projevů útoku je i volání po tom, aby ruský prezident Putin dostal za vyučenou. To ale uznávaný odborník považuje jen za takové křičení za plotem, když je člověk v bezpečí a má pocit, že se mu nic zlého nemůže stát.
02.09.2014 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (146 článků)

Šokující přiznání v Prostřeno: Spustila se mi permanentní erekce!

 
Tak tohle tady ještě nebylo! Jedním ze soutěžících bude od pondělí Karel, který trpí tzv. Tourettovým syndromem. Vedle nečekaného kříčení sprosťáren, k tomu ale navíc patří ještě jedna taková nemilá věc....
18.03.2017 12:10 |

podobné články

Výchova podle Kate a Williama: Tohle by jiné děti nezvládly!

 
Princ William a vévodkyně Kate jsou bez pochyby milující rodiče. Snaží se své děti podporovat v otevřené diskuzi o jejich pocitech. Určité projevy chování jsou bez výjimky zakázané. Týká se to například křičení a sledování televize.
12.07.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Kate Kate (633 článků)