Článek

Kreslil tykadla, teď nenastoupil do vězení. Ať ho přiveze policie

 
Olomoucký řidič Roman Smetana, který byl obviněn za to, že pokreslil předvolební billboardy, nenastoupil trest do vězení. Už dříve avizoval, že dobrovolně nepůjde. Nyní čeká, až si pro něj přijde policie.
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Podobné články

Smetana, který kreslil politikům před volbami tykadla, se vrátí do vězení

 
Roman Smetana si odpyká zbytek trestu za pokreslení předvolebních plakátů v Olomouci. Nejvyšší soud (NS) zamítl ministerskou stížnost pro porušení zákona, a potvrdil tak platnost kontroverzního verdiktu. Smetana například kreslil politikům tykadla. Podle Nejvyššího soudu překročil hranici politického projevu a dopustil se útoku na majetek.
30.08.2012 09:35 |

podobné články

Smetana, který kreslil politikům před volbami tykadla, se musí vrátit do vězení

 
Roman Smetana si odpyká zbytek trestu za pokreslení předvolebních plakátů v Olomouci. Nejvyšší soud (NS) zamítl ministerskou stížnost pro porušení zákona, a potvrdil tak platnost kontroverzního verdiktu. Smetana například kreslil politikům tykadla. Podle Nejvyššího soudu překročil hranici politického projevu a dopustil se útoku na majetek.
30.08.2012 09:40 |

podobné články

Řidič, který kreslil tykadla politikům, je na svobodě

 
Nejvyšší soud přerušil výkon trestu Romanu Smetanovi, jenž v Olomouci kreslil politikům tykadla. Na rozhodnutí o stížnosti ministra Jiřího Pospíšila počká na svobodě.
24.05.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků)

Tykadla bych kreslil znovu, říká propuštěný Smetana

 
Roman Smetana opustil olomouckou věznici. Řidiči autobusu, který kreslil politikům tykadla na předvolebních plakátech, přerušil po 31 dnech výkon trestu Nejvyšší soud. TV Nova řekl, že svého činu nelituje a zopakoval by ho.
25.05.2012 18:30 |

podobné články

ODS teď lituje, myslí si muž odsouzený za tykadla politikům

 
Řidič Roman Smetana kreslil před volbami na plakáty politikům tykadla a připisoval k nim hesla. Byl odsouzen na veřejně prospěšné práce, na které nenastoupil. Bude proto muset do vězení. Toho se ale nebojí.
17.02.2012 19:20 |

podobné články

Smetana, který kreslil politikům tykadla, se musí vrátit do vězení

 
Jako nedůvodnou zamítl Nejvyšší soud (NS) stížnost pro porušení zákona, kterou ve prospěch tzv. tykadlového řidiče Romana Smetany podal bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS). Smetana před posledními volbami přikreslil tykadla politikům ODS a KDU-ČSL na třech desítkách reklamních polepů na autobusech olomoucké MHD, kde sám pracoval jako řidič.
30.08.2012 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků)

Řidič-čmáral Smetana odmítá jít do basy. Večer jde na procházku

 
Řidič, který kreslil politikům tykadla, do vězení nenastoupil. Prý čeká, až na něj bude vydán zatykač. Podle soudce si tím koleduje o další trest.
26.03.2012 21:14 |

podobné články

Sto dnů kriminálu za to, že kreslil politikům tykadla! Řidič Roman Smetana: Langer z ODS je gauner!

 
Olomoucký řidič autobusu Roman Smetana si před volbami v květnu 2010 vystřelil z politiků – na předvolební plakáty v autobusech jim domaloval ďábelské rohy nebo tykadla.
18.02.2012 12:10 |

podobné články

Propuštěný Smetana: Tykadla bych politikům namaloval znovu

 
Roman Smetana dnes opustil olomouckou věznici. Řidiči autobusu, který kreslil politikům tykadla na předvolebních plakátech, přerušil po 31 dnech výkon trestu Nejvyšší soud.
24.05.2012 16:35 |

podobné články

Policisté obvinili řidiče Smetanu za to, že se vyhýbal vězení

 
Třicetiletému Romanu Smetanovi, který kreslil tykadla politikům na předvolebních plakátech, znovu hrozí vězení. Policie ho v pondělí obvinila za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Vyhýbal se nástupu do vězení.
28.05.2012 13:35 |

podobné články

S tykadly mi to sluší, žertoval Nečas, zamítnutí milosti pro Smetanu ale schvaluje

 
Premiér Petr Nečas se shodl s názorem prezidenta Václava Klause, který nevyhověl žadatelům o omilostnění řidiče Romana Smetany. Ten se provinil pokreslením autobusů olomoucké MHD, když politikům na předvolebních plakátech přikresloval tykadla, a následně nenastoupil nařízené veřejně prospěšné práce. Tykadla přimaloval také Nečasovi, kterému podle jeho slov slušely.
30.05.2012 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9186 článků) , Petr Nečas (9277 článků)

Plakátový čmáral Smetana jde do vězení. Lidé za něj lepí samolepky

 
V pondělí má do vězení nastoupit Roman Smetana z Olomouce, který kreslil tykadla politikům na předvolební plakáty. O víkendu zase z vězení odešel výtvarník Roman Týc, který byl souzen za namontování žertovných sklíček na semafory. Uvádí deník MF Dnes.
26.03.2012 21:14 |

podobné články

Kreslil tykadla, nyní musí znovu do vězení. V říjnu

 
Bývalý řidič MHD Roman Smetana odsouzený za pokreslení předvolebních plakátů musí znovu nastoupit do vězení do poloviny října. Termín nástupu, který paradoxně vychází na období voleb, mu už zaslal olomoucký okresní soud. V olomoucké vazební věznici však na něj zřejmě budou čekat marně, Smetana, jehož případ vyvolal ohlasy po celé zemi, už dříve vzkázal, že se do vězení dobrovolně nevrátí.
27.09.2012 19:35 |

podobné články

Výtvarník Týc vyšel z vězení. Nasadil helmu a odjel na motorce

 
Umělec Roman Týc opustil pankráckou věznici, v níž si odpykával trest za to, že pozměnil 48 skel u semaforů pro chodce a následně nechtěl za svůj čin zaplatit pokutu. Na novináře apeloval, aby nenechali jít do vězení i muže, který kreslil na předvolební billboardy politikům tykadla.
25.03.2012 03:43 |

podobné články

Rath jako vězeň z Azkabanu: Běhal a kreslil obrázky pro syny!

 
David Rath na vlastní kůži pocítil, jaké je to být delší dobu zavřený za mřížemi. Současný policejní systém označuje za stalinistický, i když vězeňské službě po propuštění děkoval za její chování. Období ve vazbě však popisuje značně barvitě. Vypůjčil si k tomu i příběh Harryho Pottera a vězně z Azkabanu. A prozradil, co ve vězení všechno dělal. Třeba že kreslil obrázky pro své syny a musel si vymalovat celu.
12.11.2013 19:26 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4435 článků) , Harry Potter (1252 článků)

Řidič Smetana, co maloval tykadla, musí zpět do vězení

 
Asi nejznámější český řidič autobusu v současnosti - Roman Smetana - bude muset zpět do vězení. Zbytek trestu k odpykání ho nemine za to, že politikům na předvolebních plakátech domaloval tykadla.
30.08.2012 09:55 |

podobné články

Řidič Tykadla bručí ve vězení: Moje náprava je vyloučena!

 
Politikům přikresloval tykadla a tvrdil, že jsou to lháři, korupčníci a zloději. Nakonec ho udal jeden z kolegů, taky řidič autobusu. Řeč není o nikom jiném než Romanu Smetanovi, kontroverzním „umělci“, který dostal 100 dnů vězení. Právě o něm pojednává další díl Českého žurnálu.
06.04.2013 05:35 |

podobné články

Policie žádá o pomoc v pátrání po muži, který nenastoupil to věze

 
Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po šestačtyřicetiletém muži jménem Isa Soltakhanov, který nenastoupil do vězení. Muž ruské státní příslušnosti byl odsouzen za vydírání ke čtyřem letům vězení a vyhoštění z ČR. Podle policie si ale možná opatřil falešné doklady a vystupuje pod jinou identitou. Na webu to dnes oznámila pražská policejní mluvčí Iveta Martínková.
11.06.2015 17:00 |

podobné články

Exšéf strážníků Přikryl nenastoupil do vězení. Má pykat za zahozené pokuty

 
Bývalý ředitel brněnských strážníků Jaroslav Přikryl v pátek nenastoupil k výkonu trestu v brněnském vězení. Do věznice nepřišel ani do půlnoci, řekla mluvčí bohunické věznice Dana Krejčířová. Přikryl si má odpykat 1,5 roku vězení za to, že zahlazoval pokuty za dopravní přestupky známým a manipuloval s osobními daty lidí v evidenci městské policie.
01.10.2016 09:25 |

podobné články