Článek

Krása (Trikolora): Bída, bída, bída...

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k cestě premiéra Fialy do Afriky
07.11.2023 19:15 |

podobné články

Podobné články

Slova o míru jsou vykládána jako souznění s Ruskem. Krása o volbách, koalicích i číhající bídě

 
Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása se podivuje nad tím, že v poslední době jsou ve volbách úspěšné strany, u kterých voliči vlastně netuší, jaké zájmy budou tyto stran hájit. „Ukazuje se, že společná kandidátka různých volebních subjektů má smysl a přináší často lepší výsledek, především pro politický subjekt, který je v takovém spojení slabší a sám by těžko prorazil,“ domnívá se Krása, podle kterého Andrej Babiš udělal chybu, když se snažil o to, aby byly volby do Senátu referendem o kabinetu Andreje Babiše. Zároveň se však expert Trikolory pro sociální oblast obává, že pokud ihned vláda nevyřeší ceny energií pro velké výrobní podniky, hrozí jejich krach, propouštění a skutečná bída. „Komu krach Evropy poslouží, to ať si každý čtenář odpoví sám sobě,“ říká Václav Krása.
05.10.2022 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků)

Zatím dobré, ale... Co tohle udělá s oslabenými a nemocnými? Václav Krása vidí na horizontu problém. Strach z italského scénáře

 
ROZHOVOR Promoření populace? Nejspíš nezbytné, neboť lék je ještě daleko, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR. Zároveň se ovšem obává toho, co to bude znamenat pro zdravotně oslabené občany a upozorňuje na zásadní otázku, na kterou zatím neexistuje uspokojivá odpověď. „Budu usilovat, aby rozvolňování opatření bylo pomalé,“ ujišťuje Krása, který dosavadní boj české vlády s koronavirem hodnotí kladně. Obavy má však z toho, jak pandemie kromě zdraví zasáhne i pracovní vyhlídky tělesně postižených. Chráněné dílny mají potíže, varuje Krása. Dostalo se i na dění okolo Koněvova pomníku. „Vůbec nechápu uvažování lidí, kteří v dnešní době řeší takové věci,“ uvedl Václav Krása na adresu starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře, v jehož počínání vidí schválnost.
10.04.2020 08:50 |

podobné články

Trikolora je už zase Trikolora. Postavíme se babišovskému i antibabišovskému táboru, říká staronová předsedkyně

 
Trikolora má za sebou historicky teprve druhý celorepublikový sněm. Na něm se z občanského hnutí změnila na politickou stranu a vrátila se také k původnímu názvu Trikolora. Vloni si totiž kvůli volbám vzala název Trikolora Svobodní Soukromníci. To, co se nezměnilo, je vedení strany. Zuzana Majerová Zahradníková, která převzala kormidlo Trikolory ve chvíli, kdy vloni v dubnu položil veškeré své politické funkce zakladatel hnutí Václav Klaus ml., obhájila funkci předsedkyně, když pro ni hlasovalo 127 delegátů.
29.01.2022 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11033 článků)

Bída, kterou nevidíme. Václav Cílek o Česku, nejde jen o peníze

 
Nemít peníze na trávení volného času a sedět u televize? „Existuje nejenom bída hmotná, ale také bída ducha. A právě k tomu nás chudoba tlačí,“ říká vědec a popularizátor vědy Václav Cílek. Má na mysli zejména situaci na venkově. Řešením našich problémů dle něj není elektromobilita. „Já jsem naprosto spokojen se zcela obyčejným, ale kvalitním spalovacím motorem. A myslím si, že řešením není ho vyměnit, řešením je začít vyrábět namísto současného benzínu jinou směs na principu umělé fotosyntézy, která by byla levnější, ekologičtější a efektivnější,“ sdělil ParlamentnímListům.cz.
07.02.2023 10:15 |

podobné články

Drábek se diví: Krása nejdřív souhlasil a pak na mě poštval postižené

 
Tento pátek skončilo připomínkové řízení k k souhrnu zákonů v rámci sociální reformy týkajících se zdravotně postižených. Normy za zdravotně postižené opakovaně napadl Václav Krása a ministra práce a sociálních věcí Jaroslava Drábka kvůli nim nazval lhářem. Ten se diví. Vždyť Krása, tak jako další, koncept schválil, řekl ParlamentnímListům.cz ministr.
25.03.2011 21:45 |

podobné články

Tomáš Cikrt si tvrdě došlápl na vůdce postižených Krásu a jeho protest

 
České úřady práce ve středu 4. ledna čeká patrně pořádný nápor. Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása totiž vyzval své členy, aby si pro příspěvek na mobilitu, který bude nově vydávat právě úřad práce, přišli všichni ve stejný den. Krása tím chce upozornit na údajnou nesmyslnost nových vládních opatření, neboť ta stávající podle něho platila velmi dobře. Podle bývalého mluvčího ministra zdravotnictví Tomáše Cikrta je to značně nezodpovědné a Krása je prý jen starý politický harcovník.
30.12.2011 15:20 |

podobné články

Tomáš Cikrt si tvrdě došlápl na vůdce postižených Krásu a jeho protest

 
České úřady práce ve středu 4. ledna čeká patrně pořádný nápor. Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása totiž vyzval své členy, aby si pro příspěvek na mobilitu, který bude nově vydávat právě úřad práce, přišli všichni ve stejný den. Krása tím chce upozornit na údajnou nesmyslnost nových vládních opatření, neboť ta stávající podle něho platila velmi dobře. Podle bývalého mluvčího ministra zdravotnictví Tomáše Cikrta je to značně nezodpovědné a Krása je prý jen starý politický harcovník.
30.12.2011 15:25 |

podobné články

Agentura CzechTourism podpoří výstavu Křehká krása 2015

 
Křehká krása ozdobí ve dnech 6. až 9. srpna výstavní areál Eurocentra v Jablonci nad Nisou. Hlavním partnerem čtvrtého ročníku reprezentativní výstavy skla a bižuterie s názvem Křehká krása 2015 je agentura CzechTourism.
11.07.2015 10:41 |

podobné články

Šéf českých zdravotně postižených Krása: Imigrantům jasně říct, že mají i povinnosti. A po skončení bojů je hned poslat domů

 
ROZHOVOR Předseda Národní rady osob ze zdravotním postižením Václav Krása tvrdí, že evropští státníci podcenili celý problém s imigranty, na který se nepřipravili, a tak nyní se jen velmi těžko může dohnat to, co bylo zanedbáno. „Myslím si, že většina politiků podlehla příliš idealistickému vidění tohoto problému a neuvědomila si, že vytvářejí velmi nebezpečné prostředí pro občany,“ řekl Krása v rozhovoru ParlamentníchListů.cz. Spor, který vznikl kolem bonmotu prezidenta Zemana, je ale podle jeho soudu spíše virtuální, prezentovaný především v médiích. Ovšem jak Zeman, tak i Sobotka by se měli podle něj naučit tlumit emoce.
04.02.2016 04:55 |

podobné články

Zneužili výročí! Václav Krása toho má dost. Hřib i Novotný si jistě počtou. Jeden případ za druhým, ostré

 
Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása je přesvědčen, že oslavy 75 let od konce druhé světové války byly zneužity k falešným politickým hrám. Současní kritici Ruska prý zkreslují historii prohlášeními, že maršál Koněv neosvobodil Prahu nebo že Sovětský svaz vyvolal válku podpisem smlouvy Ribbentrop–Molotov. „Současná Ruská federace není bývalý Sovětský svaz a už vůbec se nejedná o socialistickou nebo komunistickou zemi,“ dodává navíc Krása.
13.05.2020 20:35 |

podobné články

Pátrejme, komu zhoršení vztahů s Rusy slouží, nabádá Václav Krása a připomíná chystaný obří tendr. A Pavel Novotný ať raději nečte

 
ROZHOVOR „Ekonomika se vždycky zvedne. Život člověka se však vrátit nedá,“ říká předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása. A dodává: „Belgie, která přijala restriktivní opatření mnohem později, má asi 670 úmrtí na milión občanů. Česká republika se pohybuje kolem 25 úmrtí na milion obyvatel.“ Prozradil svůj názor na to, zda by se měly do školy ještě před prázdninami vrátit i děti se zdravotním postižením. Došlo i na kauzu „ruský agent s ricinem“: „Považuji akci ‚ricin‘ za hru zpravodajských služeb, jež k tomu využily tři politiky, kteří se nejvíce angažují v protiruské kampani,“ míní Krása. Vrátil se k odstranění sochy maršála Koněva a zmínil „zastydlý antikomunismus“.
16.05.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1273 článků)

Šéf zdravotně postižených Krása varuje: Nové technologie jsou diskriminační. Jen kvůli Tečce jsem si musel kupovat drahý telefon

 
Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása tvrdí, že technologie jdou příliš rychle dopředu a nemyslí se při tom na seniory nebo lidi se zdravotním postižením. Největším neštěstím je ale podle něj elektromobilita, která je tlačena v rámci zeleného údělu Evropskou komisí. „Mám podezření, že to má sloužit k tomu, že řada lidí bude muset požádat o nějakou dávku, a tím budou lidé zase více ovládáni,“ prohlásil Krása.
05.10.2021 17:05 |

podobné články

To už jsme tu měli, čertí se Krása kvůli Rakušanovi a spol.

 
Když předsednictvo vládního hnutí STAN před pár dny schválilo záměr změnit českou Ústavu tak, abychom na našem území mohli mít natrvalo vojska NATO, zřejmě netušilo, jakou vlnu nevole i přes válečný konflikt několik stovek kilometrů od našich hranic tím vzbudí. Velmi ostře se proti tomuto nápadu postavil také Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením a zároveň známý člen Trikolory. „To jsme neměli ani po ruské okupaci,“ zlobí se Krása.
18.03.2022 09:20 |

podobné články

„Lidé s dýchacími přístroji snižovat spotřebu energií nemohou,“ zlobí se na vládu Krása

 
„Považuji nečinnost vlády, v reakci na obrovské zdražování energií, pohonných hmot a enormního růstu inflace, za velké selhání,“ říká Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením. „Jsem denně bombardován dopisy rodin, které musí dovážet svoje děti se zdravotním postižením do různých stacionářů, speciálních škol, na rehabilitaci a podobně. Tito lidé musí jezdit auty. Jsou lidé, kteří jsou trvale odkázáni na dýchací přístroje a ti nemohou šetřit elektrickou energii, protože dýchat musí,“ odhaluje další dopady inflační krize Václav Krása, který stejně jako jeho kolegové z Trikolory nevěřícně kroutí hlavou nad cenzurou internetu i tím, jak politika začala ovlivňovat, který umělec sní nebo nesmí koncertovat.
28.03.2022 14:00 |

podobné články

Premiérova pětitisícovka. Vyhozená zbytečně, myslí si Krása. Ukázal, proč nepomůže

 
„Problém je v tom, že ohrožených domácností je možná 30 procent. Je tu obrovský rozdíl mezi tím, kdo je v nejisté ekonomické situaci a kdo dosahuje na pomoc od státu,“ myslí si předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása o snaze vlády Petra Fialy ulehčit rodinám s dětmi při zvládání velké vlny zdražování. Podle sociální experta Trikolory kabinet bohužel nechce jít cestou snižování daní a dobře ví proč. „Zvyšování cen totiž zvyšuje daňové příjmy do státní pokladny. Řekl bych, že jde o velkou politiku, než o pomoc občanům. Hraje se o výši deficitu,“ je přesvědčený Krása, který „Fialovu pětitisícovku“ považuje za velký omyl i z hlediska administrativního.
06.05.2022 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5947 článků) , Václav Fiala (196 článků)

„Jurečka se snaží oddálit všechna nezbytná rozhodnutí na co nejpozdější dobu,“ myslí si Krása

 
Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása již na začátku letošního roku jednal s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou a upozornil ho na řadu problémů, které je nutné ihned řešit s ohledem na kritickou situaci v sociální oblasti. „Pan ministr se tvářil vlídně, ale do dneška nebyl splněn ani jediný bod z věcí, které jsem s ním projednal. Takže pochválit není za co a kritizovat lze prakticky vše,“ řekl přímočaře Václav Krása, který je také expertem Trikolory pro sociální oblasti.
02.06.2022 11:35 |

podobné články

Lidé dostali oprávněný strach z vlády Pirátů. Když se vymkne společnost v Německu, máme důvod být ostražití, obává se Václav Krása

 
„Vláda Pirátů by znamenala degradaci našeho státu na jakousi enklávu v Evropské říši pod vedením nikým nevolených elit,“ obává se Václav Krása. Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením je současně stínovým ministrem práce a sociálních věcí v pravicové koalici Trikolóra Svobodní Soukromníci. Občané podle něj dostali oprávněný strach z vlády Pirátů po volbách, což se nyní projevuje na předvolebních průzkumech.
12.07.2021 20:55 |

podobné články

Strana „Trikolora Svobodní Soukromníci“ představila stínovou vládu. Občané mají právo mít na skutečnou alternativu

 
Strana „Trikolora Svobodní Soukromníci“ dnes představila stínovou vládu, jejímž cílem je seznámit veřejnost s programovými prioritami tohoto pravicového uskupení a zároveň poukázat na to, že je možné stát řídit zcela jinak, než jak to předváděly dosavadní vlády. Mezi stínovými ministry nechybí Václav Klaus, ml., Vlastimil Tlustý, Radomil Bábek, Petr Štěpánek, Miroslav Kostelka nebo Václav Krása.
30.06.2021 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11033 článků) , Petr Štěpánek (981 článků) , Petr Štěpánek (981 článků) , Vlastimil Tlustý (305 článků)

Strana „Trikolora Svobodní Soukromníci“ představila stínovou vládu. Občané mají mít právo na skutečnou alternativu

 
Strana „Trikolora Svobodní Soukromníci“ dnes představila stínovou vládu, jejímž cílem je seznámit veřejnost s programovými prioritami tohoto pravicového uskupení a zároveň poukázat na to, že je možné stát řídit zcela jinak, než jak to předváděly dosavadní vlády. Mezi stínovými ministry nechybí Václav Klaus, ml., Vlastimil Tlustý, Radomil Bábek, Petr Štěpánek, Miroslav Kostelka nebo Václav Krása.
30.06.2021 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11033 článků) , Petr Štěpánek (981 článků) , Petr Štěpánek (981 článků) , Vlastimil Tlustý (305 článků)