Článek

Král Kazisvět Martin Růžek (†77) z Princezny se zlatou hvězdou: 19 měsíců trpěl na lůžku!

 
Bezmoc, deprese a upoutání na lůžko! To všechno postihlo po mozkové příhodě představitele krále Kazisvěta Martina Růžka (†77) z pohádky Princezna se zlatou hvězdou.
02.01.2022 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Růžek (8 článků)
Podobné články

Radovan z Princezny se zlatou hvězdou: Martin Růžek byl hrozný nešika, vzpomíná Zíma

 
Pohádka Princezna se zlatou hvězdou z roku 1959 patří ke každoroční jistotě českých vánočních televizních programů. I letos tomu není jinak. Jak představitel prince Radovana Josef Zíma (88) vzpomíná na krále Kazisvěta VI., kterého si zahrál Martin Růžek (†77)?
24.12.2020 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Josef Zíma (130 článků) , Martin Růžek (8 článků)

Král Kazisvět a Doktor z vejminku Martin Růžek by slavil 100 let. Národní mu odmítlo pohřeb

 
Herec Martin Růžek (+77), známý třeba z právě reprizovaného seriálu Doktor z vejminku, od dětství miloval sport a do posledního dechu bojoval za "svou" Slavii!
24.09.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Růžek (8 článků)

Vzpomínky Radovana z Princezny se zlatou hvězdou: Kazisvět mu málem usekl nohu, narození dcery slavil do rána

 
Pohledný princ se zamiluje do překrásné princezny s ozdobou na čele, která se v myším kožíšku skrývá před králem Kazisvětem, kterého si nechce vzít za muže. Není snad nikdo, kdo by neměl rád pohádku Princezna se zlatou hvězdou, kde v hlavních rolích prince a princezny excelovali Josef Zíma (88) a zesnulá Marie Kyselková. A právě pohádkový princ Radovan pro Super.cz zavzpomínal na natáčení.
24.12.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Zíma (130 článků) , Marie Kyselková (87 článků)

Kulatiny Princezny se zlatou hvězdou: Myšímu kožíšku už je 60!

 
Vánoce si bez nich ani nelze představit! Ryšavý král Kazisvět, něžná princezna Lada, smělý princ Radovan, ale také šikovný kuchař, chůva a trochu svérázný král Hostivít. To jsou hrdinové pohádky Princezna se zlatou hvězdou. Té je letos už 60 let!
19.12.2019 12:05 |

podobné články

Mašlíková dostala zákaz stříhání! Účes à la Kazisvět ji připravil o kšeft!

 
Majitelka silikonových čtyřek Hana Mašlíková (27) dostala zakázáno se stříhat! Její poslední účesový experiment, kdy vypadala jako král Kazisvět z pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele, se u jejích mecenášů nesetkal s nadšením.
11.11.2009 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Hana Mašlíková (544 článků)

Smutný konec princezny se zlatou hvězdou Kyselkové (81): Bolest ji vězní na lůžku!

 
Marii Kyselkovou (81) život opravdu nešetří. Zatímco v pohádce Princezna se zlatou hvězdou na čele zářila jako krásná Lada, momentálně trpí v bolestech na lůžku.
19.10.2016 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Marie Kyselková (87 článků)

Před 20 lety zemřel Miloš Kopecký (†73): Tajemství jeho rodiny! Vnuk skončil v kriminále

 
Dnes je tomu právě 20 let, co zemřel populární herec Miloš Kopecký (+73). Po jeho smrti čekala rodinu řada těžkých zkoušek, ta největší jeho milovanou dceru Barboru – jejího syna a Kopeckého vnuka Martina totiž soud před časem poslal do vězení za krádeže! Vnuk slavného herce Miloše Kopeckého (†73) Martin Vencour (24), který si odpykává ve vazební věznici Praha-Pankrác několikaměsíční trest za krádež, má více vroubků! reklama* Jak deník Aha! včera informoval, ve věznici se Martin ocitl letos na jaře, kdy 11. dubna Městský soud v Praze zamítl jeho stížnost proti nařízení výkonu trestu. Ten mu už 22. září 2008 uložil Obvodní soud pro Prahu 3 za krádež a odsoudil ho na 8 měsíců s podmínkou na 24 měsíců. Jenže Martin podmínku nesplnil. Ve zkušební době ho policie přistihla při řízení motorového vozidla, i když mu pražský magistrát vyslovil roční zákaz. Tím spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl odsouzen na dalších 6 měsíců se zkušební dobou na 18 měsíců. Do konce roku by mohl být teoreticky opět na svobodě. Jenže jakmile opustí brány věznice, začne se mu odměřovat druhý trest. Pokud ani tuto podmínku nedodrží, mohl by se ve vězení ocitnout brzy zase. Co na to Martinova máma, Kopeckého jediná dcera Barbora Vencourová? „To se může stát každému,“ odsekla rozčileně na otázku deníku Aha! a více se k věci nechtěla vyjadřovat.Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/63891/uvezneny-vnuk-milose-kopeckeho-az-vyjde-z-basy-zacne-dalsi-trest.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy Vnuk slavného herce Miloše Kopeckého (†73) Martin Vencour (24), který si odpykává ve vazební věznici Praha-Pankrác několikaměsíční trest za krádež, má více vroubků! reklama* Jak deník Aha! včera informoval, ve věznici se Martin ocitl letos na jaře, kdy 11. dubna Městský soud v Praze zamítl jeho stížnost proti nařízení výkonu trestu. Ten mu už 22. září 2008 uložil Obvodní soud pro Prahu 3 za krádež a odsoudil ho na 8 měsíců s podmínkou na 24 měsíců. Jenže Martin podmínku nesplnil. Ve zkušební době ho policie přistihla při řízení motorového vozidla, i když mu pražský magistrát vyslovil roční zákaz. Tím spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl odsouzen na dalších 6 měsíců se zkušební dobou na 18 měsíců. Do konce roku by mohl být teoreticky opět na svobodě. Jenže jakmile opustí brány věznice, začne se mu odměřovat druhý trest. Pokud ani tuto podmínku nedodrží, mohl by se ve vězení ocitnout brzy zase. Co na to Martinova máma, Kopeckého jediná dcera Barbora Vencourová? „To se může stát každému,“ odsekla rozčileně na otázku deníku Aha! a více se k věci nechtěla vyjadřovat.Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/63891/uvezneny-vnuk-milose-kopeckeho-az-vyjde-z-basy-zacne-dalsi-trest.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy
16.02.2016 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Kopecký (116 článků)

Je to zrůda, odplivávali si před ním lidé: Pohádkový Kazisvět a filmový páter Koniáš čelil ostrým reakcím diváků

 
Každého vynikajícího herce pronásledují jeho osudové role. Když v kinech běželo drama Temno (1951), ve kterém Martin Růžek vystupoval v úloze nechvalně známého pátera Koniáše, šokovaní diváci si o něm říkali: Tohle je vážně zrůda! Chudák herec pak čelil situacím, kdy si lidé na ulici před ním uplivovali, nebo si od něj odsedali v tramvaji.
24.11.2019 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Růžek (8 článků)

PTALI JSTE SE Alexandry Růžek, programové ředitelky TV NOVA

 
Hostem ON-LINE rozhovoru byla od 20:00 programová ředitelka TV NOVA Alexandra Růžek!
05.04.2011 19:20 |

podobné články

Zavřou muzeum princezny Diany a cennosti vrátí princům

 
Bratr zesnulé princezny Diany Charles Spencer potvrdil, že příští rok skončí muzeum, které otevřel na památku své sestry. Osobní cennosti dostanou zpátky princové William a Harry, jak si to přála jejich matka. Další články k tématu: Bratr princezny Diany pojmenoval dceru po zesnulé sestře Bratr princezny Diany napsal knihu o synu Fridricha Falckého Dosud neznámý snímek princezny Diany s cizím mužem jde do dražby
07.05.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Fridrich Falcký (4 články) , Diana Spencer (43 článků)

Foto, ze kterého bolí srdce: Převoz princezny Lady Kyselkové (81)!

 
Byla tři a půl měsíce uvázaná k nemocničnímu lůžku. Herečka Marie Kyselková (81) se konečně dostala domů z Nemocnice pod Petřínem, kde ji léčili se zlomeným krčkem. Představitelka Princezny Lady se zlatou hvězdou na čele ale zůstane i po léčbě upoutaná na invalidní vozík.
14.03.2017 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Marie Kyselková (87 článků)

Josef Zíma alias Radovan Princezny se zlatou hvězdou: Během natáčení se stal otcem!

 
Nikdy na tu pohádku nezapomene. Josef Zíma (81) se při natáčení Princezny se zlatou hvězdou stal poprvé a naposledy otcem. „Slavil jsem až do rána. Na place měla pak maskérka plné ruce práce, abych mohl před kameru,“ přiznal vesele Zíma.
28.12.2013 07:43 |

podobné články

Osobnosti: Josef Zíma (130 článků)

Mohla by hrát také princeznu Ladu? Podívejte se, jak vypadá krásná dcera princezny se zlatou hvězdou

 
Snad žádné vánoční svátky nesmí na televizních obrazovkách chybět pohádka Princezna se zlatou hvězdou. Roli krásné princezny Lady ztvárnila v roce 1959 herečka Marie Kyselková.
23.12.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Marie Kyselková (87 článků)

Smutný osud Princezny se zlatou hvězdou! Skončila v Bohnicích! S psychikou se léčí i její dcera

 
Díky její nejslavnější roli princezny Lady v pohádce Princezna se zlatou hvězdou si Marii Kyselkovou (82) pamatujeme hlavně jako mladou a krásnou slečnu plnou energie. Jenže čas nikoho nešetří a herečku podobně jako mnohé její vrstevníky trápí zdraví. Již tři měsíce leží v pražské Psychiatrické nemocnici v Bohnicích! Co ji tam dohnalo?
18.01.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Marie Kyselková (87 článků)

NA POHŘEB NEJDU! Proč se princ Radovan nerozloučí s Ladou (†83) z Princezny se zlatou hvězdou?

 
Byli velkými přáteli, ale na poslední rozloučení s Marií Kyselkovou (†83) představitel prince Radovana z Princezny se zlatou hvězdou Josef Zíma (86) nedorazí. Proč?
22.01.2019 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Zíma (130 článků) , Marie Kyselková (87 článků) , Josef Lada (49 článků)

Radovan z Princezny se zlatou hvězdou: Josef Zíma (87) zbyl z pohádky téměř sám

 
Král české dechovky a pohádkový princ Radovan Josef Zíma (87) už skoro sedmdesát let působí jako herec a zpěvák, z legendární pohádky Princezna se zlatou hvězdou už je jedním z posledních žijících aktérů. Ale ani dva a půl roku před devadesátkou a přes vážné problémy s nohama se práce nevzdává. „Je to moje závislost, nemůžu bez ní žít,“ řekl eXtra.cz.
31.12.2019 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Zíma (130 článků) , Josef Král (95 článků) , Radovan Král (2 články)

Popletený král (✝72) z Pyšné princezny unikl popravě a zachránil syna z Terezína. Ten později spáchal sebevraždu

 
Známe ho z mnoha komediálních rolí, například jako lehce senilního krále z Pyšné princezny (1952), který odvolával, co odvolal a sliboval, co slíbil, dále jako koktavého čerta, který chce v Hrátkách s čertem (1956) mazat mariáš, či jako kuchaře, který v pohádce Princezna se zlatou hvězdou (1959) dostane od prince Řád zlaté vařečky.
20.02.2020 11:05 |

podobné články

Miss Švantnerová v šatech od Kazisvěta? Svítání, slunce a temné, jako noc...

 
Zatímco v pohádce Princezna se zlatou hvězdou na čele padla princezně Ladě brada a všem kolem přecházel zrak, když jí Kazisvět nechal ušít tři róby připomínající den a noc, u Miss Nikol Švantnerové (23) se okolí bálo, že v šatech, ve kterých chce uspět na Miss Universe, neuhlídá své vnady.
26.11.2015 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Nikol Švantnerová (446 článků)

Saudský král je mrtev, ať žije král!

 
Devadesátiletý král Saúdské Arábie Abdalláh bin Abd al-Azíz zemřel v pátek 23. ledna na svém lůžku. Mocnému arabskému panovníkovi bylo devadesát let. Vládu převzal jeho bratr Salmán bin Abd al-Azíz, jenž vykonával funkci ministra obrany země a také soudce rodinného práva.
28.01.2015 10:01 |

podobné články