Článek

Král Karel III. namíchl veřejnost: Místo odměny vyhlásil zaměstnancům padáka

 
Sotva král Karel III. usedl na trůn, postaral se o skandál, který opět otřásl jeho pověstí. Poté, co zemřela královna Alžběta II. a princ Charles přijal nové jméno i titul, přišlo na řadu i stěhování z jeho dosavadní rezidence Clarence House v Londýně. Při této příležitosti ale velice nemile překvapil své služebnictvo. Za jejich dlouholetou práci a oddanost více než stovce z nich jako "odměnu" přichystal dopis, v němž uvedl, že někteří budou propuštěni. To podle deníku The Guardian namíchlo nejen zaměstnance Clarence House, ale i velkou část národa.
19.09.2022 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Charles Karel (8 článků)
Podobné články

Snížíme peníze na odměny, napsal ředitel Homolky zaměstnancům

 
Vedení pražské Nemocnice Na Homolce zaslalo svým zaměstnancům dopis, který naznačuje, že mohou přijít o odměny. Nemocnice přitom zřídila speciální oddělení na léčbu pacientů s koronavirem a její zaměstnanci byli v uplynulých týdnech pod mnohem větším tlakem než dříve. Podle mluvčí Homolky jde o nedorozumění a celkové odměny budou naopak vyšší.
28.04.2020 13:05 |

podobné články

Král je mrtev, ať žije král: Karel III. v pátek vystoupí s projevem k národu

 
Nový britský král Karel III. v pátek vystoupí s projevem k národu, uvedl jeho mluvčí. Princ Charles se stal králem dnes poté, co jeho matka Alžběta II. zemřela ve věku 96 let v rodinném kruhu ve své letní rezidenci Balmoral ve Skotsku. V Británii je nyní státní smutek, který potrvá do královnina pohřbu.
09.09.2022 00:10 |

podobné články

Král Karel III. a jeho úchylky i posedlosti: Miluje veverky, jeho ženským idolem je Streisand

 
Charles (73) se stal novým králem Spojeného království a dalších čtrnácti nezávislých států sdružených ve společenství Commonwealth realm poté, co zemřela jeho matka, královna Alžběta II. (†97). Po její smrti si osvojil jméno král Karel III. Jak informoval tištěný deník Sunday Mirror, nový král má plno zvláštních posedlostí, které mohou působit zvláštně. Některé jsou u něj již obecně známé, ale další vyšly na povrch teprve nedávno!
14.09.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Charles Karel (8 článků)

Odměny policejních šéfů. V čase krize dostávají místo milionu "jen" statisíce

 
Policejním šéfům se výrazně snížily odměny. Podle policejního prezidenta Petra Lessyho až o pětaosmdesát procent. Vrcholní představitelé policie si přesto přijdou na platové bonusy, o nichž si většina společnosti může nechat jen zdát. Ukazuje se navíc, že vysoké odměny nemusí policisty udržet ve službě, ale mohou naopak vést k jejich urychlenému odchodu do civilu. Čím vyšší totiž měli odměny, tím vyšší pak dostanou výsluhy.
20.01.2012 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Budu vám sloužit loajálně, s úctou a láskou, slíbil nový král Karel III.

 
Královna Alžběta II. byla inspirací. Její skon náš naplnil zármutkem. Jako ona chci slíbit doživotní službu vlasti, řekl ve svém projevu k národu nový britský král Karel III. Podpořil i kritizovaného prince Harryho.
09.09.2022 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Harry Harry (1597 článků)

Vyjadřuji lásku Harrymu a Meghan: Král Karel se snaží usmířit s černými ovcemi rodiny

 
První projev nového krále Karla III. k národu obsahoval pasáže ukazující, jak si představuje svou nadcházející vládu a jak chce, aby královská rodina fungovala. Nejdůležitější však byla jeho slova o princi Harrym a vévodkyni Meghan. Páru věnoval podle deníku The Guardian lásku ve snaze přiblížit si vyděděnce královské rodiny. Král Karel III. bude během sobotního slavnostního ceremoniálu uveden do funkce.
10.09.2022 12:30 |

podobné články

FN Hradec Králové zvýšila odměny dlouholetým zaměstnancům při odchodu do důchodu

 
Fakultní nemocnice Hradec Králové od začátku května 2021 zvýšila odměny zaměstnancům vyplácené při odchodu do důchodu podle počtu odpracovaných let v nemocnici.
03.05.2021 11:05 |

podobné články

Ministerstvo financí odtajnilo odměny poradců! Kolik kdo vydělal?

 
KOLIK DOSTALI? Většina úřadů a státních institucí odměny, které vyplácí zaměstnancům nebo poradcům úzkostlivě tají. Ministerstvo financí ovšem toto tabu prolomilo a odměny, které poradcům a advokátům v 1. pololetí letošního roku vyplácelo, zveřejnilo.
24.07.2013 18:05 |

podobné články

Tisíce zdravotníků nedostaly slíbené odměny. Nemáme páku, jak to změnit, přiznal Vojtěch

 
Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR eviduje případy, kdy zařízení nevyplatila zaměstnancům odměny za druhou vlnu epidemie covidu-19 nebo jim je krátila. Předsedkyně svazu Dagmar Žitníková uvedla, že denně řeší telefonáty a e-maily na toto téma, řádově podle ní jde o desítky zařízení. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) k tomu na dnešním jednání výboru pro zdravotnictví řekl, že není žádná páka, jak k tomu zařízení donutit. Na zaměstnavatele apeloval, aby odměny v plné výši vyplatili.
23.06.2021 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Ke zdravotníkům už dorazily covidové odměny

 
Zdravotnická zařízení již vyplatila covidové odměny zdravotníkům. Ještě koncem července odbory evidovaly stovky ordinací, poliklinik a nemocnic, které odmítaly dát odměny svým zaměstnancům do mezd.
20.08.2021 13:35 |

podobné články

Vyplácíte odměny? Šéf úřadu kontroval. Ve vládě jsou amatéři

 
Dostali krajští úředníci vánoční odměny nebo i na ně dopadla tvrdá ruka vlády, která škrtá peníze, kde se dá? V Pardubickém kraji odměny zachránila vlna propouštění, na Vysočině odměny nebudou, úřad šetří dlouhodobě. Náhle razantní škrty vlády považují krajští činovníci za projev amatérismu.
30.12.2010 11:00 |

podobné články

Odměny zastupitelům se od ledna zvýší o zhruba pět procent

 
Odměny zastupitelům se podle nařízení vlády od ledna zvýší o zhruba pět procent na úroveň roku 2010. Nárok na vyšší odměnu budou mít i starostové malých obcí, kteří se této funkci věnují vedle svého zaměstnání. Měli by brát měsíčně až 60 procent odměny pro starosty na plný úvazek. Nyní mají nárok jen na dvě pětiny této odměny, uvedlo Ministerstvo vnitra v metodickém doporučení na svém webu.
28.12.2013 16:03 |

podobné články

Odměny pro zdravotníky jsou v nedohlednu. Pokud nejste náměstek ministra

 
Ministři zdravotnictví za hnutí ANO, počínaje Adamem Vojtěchem, slibovali a slibují, že se zdravotníci za své velké nasazení v boji s pandemií koronaviru dočkají speciální finanční odměny. Jenže zdravotníci pracují na plné obrátky již celé měsíce a odměn se prozatím nedočkali. Přesněji řečeno, někdo už odměny dostal. Třeba někteří nejbližší podřízení ministra zdravotnictví. Většina řadových lékařů má však prozatím smůlu. A ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR Ladislav Dušek odměny dlouhodobě odmítá.
08.02.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Do nemocnic a sociálních služeb půjdou miliardy na odměny. A Blatný vyhlásil tvrdší karanténu

 
Zdravotníci v nemocnicích dostanou odměny za nasazení během koronavirové pandemie, jít by na ně podle ministryně financí Alen Schillerové (za ANO) mělo 12 miliard. Vláda to schválila. Odměny dostanou i pracovníci v sociálních službách, a to ve výši 15.000 až 50.000 Kč podle profese a činnosti. Kabinet už schválil i  prodloužení termínu pro daňová přiznání či prominutí DPH na respirátory. Ministři se měli zabývat i tím, jak pomohl první týden tvrdého lockdownu v Česku. Sledujte přímý přenos tiskové konference po jednání ministrů.
08.03.2021 15:00 |

podobné články

Karel III. v Buckinghamském paláci přijal rakev s pozůstatky Alžběty II.

 
Nový britský král Karel III. večer v Buckinghamském paláci společně se svými sourozenci i vnoučaty Alžběty II. přijal rakev s pozůstatky své zesnulé matky. Na příjezd smutečního vozu u paláce čekaly v deštivém počasí desítky tisíc lidí, kteří panovnici přivítali potleskem.
13.09.2022 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (231 článků)

VIDEO: To je krám. Karel III. si při podpisu spletl datum, pak mu vyteklo pero

 
Nový britský král Karel III. zažil za krátkou dobu své vlády již druhou příhodu s perem. Poprvé to bylo v sobotu, kdy mu při podpisu listin v londýnském Svatojakubském paláci pera vadila a snažil se je několikrát odsunout. V úterý ho i královnu choť Camillu trápilo při podpisu listin na hradě v Hillsborough v Severním Irsku vytékající pero.
14.09.2022 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (231 článků)

Karel III. má sídla po celé Evropě: Něco zdědí, něčeho se bude naopak muset vzdát

 
Nový britský král Karel III. má po celé Británii řadu paláců a panství, ke kterým má vřelý vztah. Po smrti své matky Alžběty II. získal mnohá nová panství, která se pojí s funkcí panovníka, a musí se proto i přestěhovat. Naopak jiná sídla musí přenechat novému korunnímu princi, svému synu Williamovi.
15.09.2022 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (231 článků)

Karel III. a William promluvili s čekajícími ve frontě: Královna by nevěřila, že přijde tolik lidí

 
Nový britský král Karel III. dnes spolu se svým nejstarším synem Williamem, novým princem z Walesu, překvapivě přišel za lidmi, kteří stojí dlouhé hodiny ve frontě, aby se mohli ve Westminsterském sálu poklonit rakvi s britskou královnou Alžbětou II. Celková doba čekání ve frontě podle odhadu britských úřadů nyní činí až 14 hodin, což je podstatně méně než během noci a brzy ráno, kdy to bylo až 25 hodin.
17.09.2022 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (231 článků) , William Karel (4 články)

Před 530 lety padl na bojišti 'tyranský' král Richard III.

 
Přesně před 530 lety zemřel v bitvě u Bosworthu anglický král Richard III, kterého proslavila hra Williama Shakespeara. Smrt panovníka, který byl po dlouhá léta ztělesněním tyranského vládce, ukončila válku růží, ve které se mále vyvraždili Yorkové a Lancasterové. 
22.08.2015 18:15 |

podobné články