Článek

„Král je mrtev, ať žije král!“: Ve Francii zemřel potomek posledního monarchy

 
Ve Francii v pondělí ve věku 85 let zemřel Jindřich Orleánský (Henri d'Orléans), jenž byl potomkem posledního krále, který vládl Francii, a možným uchazečem o francouzský trůn z rodu Orléans.
21.01.2019 22:55 |

podobné články

Podobné články

Android Market je mrtev. Ať žije Google Play!

 
Android Market byl úspěšným obchodem s aplikacemi, Google Play k němu přidává možnosti nakupování hudby, knih a videa. Král je mrtev, ať žije král?
07.03.2012 09:10 |

podobné články

Britská skupina Monarchy: Dnešní hudbě chybí tajemství

 
Jednou z hlavních hvězd letního Sázavafestu, který se uskuteční od 1. do 3. srpna ve Světlé nad Sázavou, bude britská synthpopová skupina Monarchy. Tvoří ji tandem Andrew Armstrong (producent a DJ) a Ra Black (zpěv a texty). Vznikla v roce 2009, na svém kontě má dvě alba a málokdo ví, jak muzikanti ve skutečnosti vypadají. Oba se totiž maskují. Na otázky odpovídali společně.
29.07.2013 12:15 |

podobné články

Jezdci na bouřích: Překvapiví rekordmani v hmyzí migraci

 
Za největšího cestovatele mezi hmyzími druhy bývá považován monarcha stěhovavý. Tento pestrý motýl, který by se měl správně nazývat danaus stěhovavý, každoročně podniká tisíce kilometrů dlouhou pouť napříč Severní Amerikou. Podzimní generace monarchy se v obrovských hejnech vydává z hlavního areálu na území Spojených států amerických a jižní Kanady až do dalekého Mexika, kde motýli v příjemném podnebí přečkávají zimu. Jak ale ukázaly poslední objevy, migrační schopnosti monarchy blednou před jednou drobnou vážkou. Pantala flavescens zřejmě docela běžně cestuje přes širý oceán a dokázala osídlit i ta nejodlehlejší místa.
23.03.2016 18:45 |

podobné články

Thajský král Pchúmipchon (†88) zemřel: Lidé pláčou v ulicích! Vládnul 70 let

 
Ve věku 88 let dnes zemřel thajský král Pchúmipchon Adundét. Panovník vládl 70 let a byl nejdéle vládnoucím panovníkem na světě. Úmrtí monarchy, který dlouhodobě čelil vážným zdravotním potížím, potvrdil thajský královský palác.
13.10.2016 12:45 |

podobné články

Saudský král je mrtev, ať žije král!

 
Devadesátiletý král Saúdské Arábie Abdalláh bin Abd al-Azíz zemřel v pátek 23. ledna na svém lůžku. Mocnému arabskému panovníkovi bylo devadesát let. Vládu převzal jeho bratr Salmán bin Abd al-Azíz, jenž vykonával funkci ministra obrany země a také soudce rodinného práva.
28.01.2015 10:01 |

podobné články

Král Saúdské Arábie údajně zemřel: Zanechal po sobě 440 miliard a 30 manželek!

 
Král je mrtev! Vládce Saúdské Arábie, třetí nejbohatší hlava státu na světě, je po smrti! Král Abdullah bin Abdulaziz zemřel podle agentury Saudi Press v hlavním městě Rijádu v požehnaném věku 90 let.
14.01.2015 12:16 |

podobné články

Král z reklam na pivo zemřel během MS v hokeji. Pivo vyfoukl Řepkovi i Kerekes

 
Pivní král je mrtev, jen v reklamách žije dál! Herec Vladimír Černohorský, který se divákům zapsal do paměti zejména svou rolí v oblíbených televizních reklamních spotech na pivo, zemřel. Příčinou jeho předčasné smrti, která ho zastihla během MS v hokeji, by prý mohly být deprese.
24.05.2016 05:10 |

podobné články

V Kalifornii se hledal ten nejškaredější z nejškaredějších pejsků světa: Haf! Jsem král ošklivců!

 
Král je mrtev, ať žije král! V noci na včerejšek byl v kalifornském městě Petaluma korunován nejošklivější pes na světě. Vítězem už vcelku tradičního klání se stal čínský chocholatý pes Mugly (8) z Velké Británie!  Na trůnu tak nahradí šilhavého křížence čivavy jménem Yoda, který v březnu uhynul.
24.06.2012 12:10 |

podobné články

Vrah z Toulouse je mrtev! Zemřel na chodníku po přestřelce

 
Vrah z Toulouse, Mohammad Merah, je mrtev. Zemřel při těžké přestřelce s policií. Zároveň byli zraněni tři policisté, z toho jeden vážně.
22.03.2012 11:00 |

podobné články

Medik radí - 7. díl - Prohlídka mrtvoly na místě činu

 
A je to tu. Očekávaný další díl "Medik radí". Dnešní díl se bude zabývat tématem, pro laiky docela morbidním, nýbrž pro mě převelice zajímavým - a to ohledaní mrtvoly a potvrzení smrti. Ja to tedy je? Jak lékař pozná, že člověk je mrtvý? Co vše musí dále provést? Dozvíte se níže:) Když je lékař přivolán na místo činu, musí nejprve zjistit, zda je člověk živý, nebo zda je již skutečně mrtev. Pokud dotyčný žije, musí lékař hned udělat vše pro jeho záchranu. Ale i v tomto případě je nutné, aby si lékař dobře všiml polohy zraněného a též polohy předmětů, které by mohly se smrtí souviset. Pokud má lékař podezření, že již smrt nastala, musí toto skutečně prověřit. Důkaz smrti je v některých případech obtížný. Jednoznačný důkaz může pochopitelně podat encefalograf (EEG), který však nebývá vždy k dispozici. Co se týče elektrokardiografu (EKG), měření je nutné opakovat několikrát po sobě a výsledky nemusí být vždy jednoznačné.V každém případě je nutné zjistit, zda ustal tep a vyzkoušet reakci zornic (ta ovšem také nemusí být jednoznačnou známkou smrti). Proto se také používá tzv. Tonelliho příznak . Ten spočívá v tom, že pokud se stiskne oko dvěma prsty, je zornice oválná, pokud třemi je trojhranná. Tento příznak se objevuje již několik okamžiků po smrti a trvá asi 2 hodiny. Nevýhodou ovšem je, že tato deformace se neprojevuje u utopenců nebo v případě očního zákalu. Zrovna tak u oběšených ještě dlouho po smrti nedochází k deformaci zornic. Poměrně jednoduchou zkoušku k potvrzení smrti navrhl Balthazar. Jeho metoda spočívá v tom, že éter vstříknutý pod kůži se vstřebá, pokud je v těle ještě jiskra života. Pokud je člověk mrtev, po vytažení jehly vytryskne éter zpět. Pro provedení této zkoušky plně stačí 1–2 ml éteru, který lze pro lepší názornost obarvit eosinem. Pokud již lékař dospěl k závěru, že dotyčný je skutečně mrtvý, zjistí: a) Jaká je teplota těla – povětšinou se měří v rektu teploměrem. b) Zda jsou vyvinuty posmrtné skvrny (jak jsou umístěny a jakou mají barvu). c) Zda je již vyvinuta posmrtná ztuhlost. d) Zda jsou viditelné známky nějakého poranění. e) Zda se již neprojevují známky hniloby. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.08.2009 09:40 |

podobné články

Hokejista Rick Rypien byl nalezen mrtev

 
Sedmadvacetiletý hokejista kanadského družstva Winnipegu Jets Rick Rypien byl v pondělí ve svém domě v Albertě nalezen mrtev. Kanadský útočník údajně zemřel přirozenou smrtí, neboť policie zatím neobjevila žádné podezřelé okolnosti.
16.08.2011 09:05 |

podobné články

Vůdce ISIS je mrtev! Zemřel v izraelské nemocnici, tvrdí Íránci

 
Abú Bakr al-Bagdádí je mrtev, hurá, hlásají íránské zdroje. Podle agentury Fars utrpěl vůdce teroristické organizace ISIS vážná zranění už v březnu, nyní však byl prohlášen v izraelské nemocnici za mrtvého. Zprávy se však nepodařilo potvrdit.
28.04.2015 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Abú Bakr (17 článků)

Strůjce masakru v Paříži je mrtev, píše americký tisk

 
Server deníku Washington Post tvrdí, že „architekt“ pátečních bestiálních útoků v Paříži Abaaoud je mrtev. Zemřel při dnešní policejní razii na severu francouzského hlavního města.
18.11.2015 19:51 |

podobné články

Král je mrtev, ať žije král! Mladíček Rose převzal v NBA cenu po hvězdném Jamesovi

 
Ocenění pro nejužitečnějšího hráče NBA získal Derrick Rose z Chicaga. Dvaadvacetiletý basketbalista se stal nejmladším vítězem ankety v historii a ukončil dvouletou nadvládu LeBrona Jamese z Miami.
04.05.2011 14:15 |

podobné články

Osobnosti: LeBron James (84 článků) , Derrick Rose (8 článků)

Vladimír Menšík, národem milovaný herec: Proč ho vyhodili z televize?!

 
Úsloví »král je mrtev, ať žije král« v každé situaci neplatí. Nedávný unikátní průzkum deníku Blesk totiž ukázal, že na místo krále českého humoru Vladimíra Menšíka (†58) zatím nikdo nenastoupil. Pro většinu národa je jeho osobnost nenahraditelná. Málokdo už dnes ví, že »dědictví«, které Menšík v pokladnici televizní zábavy zanechal, bylo o řadu klenotů ošizeno…
23.12.2011 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Menšík (128 článků)

Bílá vyměnila Václava za Miloše: Láska je láska, když jsi prezident!

 
Moc je největší sex-appeal a zpěvačka Lucie Bílá (46) zkrátka miluje prezidenty. Obdivovala Václava Havla, za Václava Klause byla ochotna se rvát jako tygřice. Jenže král je mrtev, tak ať žije král… Kdysi ho nesnášela, ale včera Zeman prošel sálem a k překvapení všech Bílé políbil ruku. „Vůbec jsem to nečekala,“ dušovala se rozechvělá Lucie. A bývalý miláček z největších Klaus mohl jen s pohnutím zamáčknout slzu.
09.03.2013 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Lucie Bílá (2363 článků) , Václav Klaus (9401 článků) , Miloš Zeman (22546 článků) , Miloš Havel (17 článků)

Senátor Krejča: Král je mrtev, ať žije král…..

 
Nostalgii nad 8. březnem jako Mezinárodním dnem žen přehlušila inaugurace nového prezidenta České republiky ve Vladislavském sále Pražského hradu. Miloš Zeman přišel v doprovodu manželky i dcery, naopak premiér přišel sám a působil jak kůl v plotě.
12.03.2013 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

Suchařípa nahradí zesnulého Vladimíra Čecha (†61): Poprvé jako Karel IV.!

 
„Král je mrtev, ať žije král!“ I tak by se dal popsat fakt, že nedávno zesnulého Vladimíra Čecha (†61) vystřídá po šesti letech letos poprvé v roli císaře Karla IV. herec David Suchařípa (48).
27.05.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel IV. (25 článků) , David Suchařípa (47 článků)

Fanoušek českých prezidentů Pavel Kočiš strhává Klause: Teď tapetuje Zemanem!

 
Král je mrtev, ať žije král! V duchu okřídleného rčení uvažuje i Pavel Kočiš (18) ze středočeské Osnice, který v těchto dnech strhává stovky portrétů exprezidenta Václava Klause (72) ze stěn svého pokoje. A místo něj se teď bude z každého koutu usmívat Miloš Zeman (68).
03.07.2013 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Miloš Zeman (22546 článků) , Václav Král (14 článků) , Václav Král (14 článků)