Článek

Krajská nemocnice Liberec otevřela odběrové místo pro pacienty s podezřením na nákazu koronavirem

 
Krátce po poledni ve středu 18. března zprovoznila Krajská nemocnice Liberec (KNL) ve svém areálu u bývalých autodílen na Husově ulici odběrové místo pro pacienty s podezřením na nákazu koronavirem. To bude k dispozici pouze pro pacienty, které k odběru určila Krajská hygienická stanice Libereckého kraje (KHS LK).
18.03.2020 18:06 |

podobné články

Podobné články

Nemocnice Šumperk otevřela odběrové místo

 
Šumperská nemocnice zprovoznila odběrové místo pro pacienty s podezřením na nákazu koronavirem. Speciální odběrové stany najdou lidé zkraje nemocničního areálu u hlavního vstupu.
23.03.2020 11:36 |

podobné články

FN Hradec Králové: Odběrové centrum COVID-19 zřídilo třetí odběrové místo

 
Odběrové centrum COVID-19 ve Fakultní nemocnici Hradec Králové od čtvrtka 22. října zřídilo třetí odběrové místo. Důvodem je výrazný nárůst zájemců o provádění odběrů. V posledních dnech se pohyboval mezi 1000 až 1500 odběry, což přineslo dopravní komplikace a nárůst čekací doby. Pro srovnání, na konci září se počet odběrů pohyboval kolem necelých 400 odběrů denně. Odběrová místa jsou v provozu denně od 7:30 do 18:30 hodin.
22.10.2020 15:20 |

podobné články

Klaudiánova nemocnice má nové moderní odběrové místnosti

 
V pondělí 11. září ráno mohli pacienti Klaudiánovy nemocnice poprvé využít zmodernizované odběrové prostory, kterými denně projde až na 400 lidí. "Přestože se to na první pohled nemusí zdát jako úplně významná rekonstrukce, pro nás je to obrovský krok kupředu zejména v komfortu našich pacientů a také zaměstnanců. Nyní si lidé při čekání odběry mohou sednout, nový a důležitý je i vyvolávací systém, díky němuž uvidí na elektronické tabuli, že už mají jít do ordinace, celý prostor je navíc klimatizován. Vstup je nově hned z hlavního vestibulu za vrátnicí. Konečně máme odběrové místnosti, které svým standardem odpovídají 21. století," uvedl ředitel nemocnice Ladislav Řípa.
12.09.2017 12:25 |

podobné články

FNUSA otevřela druhé odběrové místo

 
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně otevřela druhé odběrové místo pro testování onemocnění COVID-19. Kapacita testování se tím zvýší na 250 lidí denně.
12.10.2020 13:35 |

podobné články

Nové odběrové místo v Praze: Na covid-19 se lze na Výstavišti nechat otestovat z auta

 
Nové odběrové místo na covid-19 v areálu holešovického Výstaviště v úterý otevře pražský magistrát ve spolupráci s laboratoří GHC Genetics, uvedl mluvčí GHC Genetics Michal Mikšík. Standardně bude odběrové místo v provozu každý všední den od 8:00 do 18:00.
06.10.2020 10:25 |

podobné články

Znojmo: Nemocnice je odběrovým místem na COVID-19

 
Nemocnice Znojmo dnes otevřela odběrové místo pro testování na COVID-19. Toto je umístěno před nemocnicí a je určeno pouze pro pacienty, které na testování odesílá Krajská hygienická stanice nebo praktický lékař, je průjezdové a není určeno pro pěší. Odběry budou prováděny denně, tedy včetně víkendů od 8 – 16 hodin.
15.04.2020 11:45 |

podobné články

V Praze je nové odběrové místo, kde test na koronavirus provedou přímo v autě

 
Od tohoto týdne zřídila Praha vlastní odběrové místo pro pacienty podezřelé z nákazy koronavirem. Dojet se na něj dá pouze autem, výtěry z nosohltanu provádějí lékaři pacientům přímo v autě.
08.04.2020 17:45 |

podobné články

V Praze je nové odběrové místo, kde test na koronavirus provedou přímo v autě

 
Od tohoto týdne zřídila Praha vlastní odběrové místo pro pacienty podezřelé z nákazy koronavirem. Dojet se na něj dá pouze autem, výtěry z nosohltanu provádějí lékaři pacientům přímo v autě.
08.04.2020 19:50 |

podobné články

Odběrová místa na covid v Praze: Přibude další v Nemocnici Na Františku, otevře se v pondělí

 
Odběrové místo na covid-19 v areálu Nemocnice Na Františku začne fungovat od pondělí 12. října. Test metodou PCR, tedy výtěrem z nosohltanu, zde mohou podstoupit osoby s žádankou i samoplátci. Podmínkou je předchozí rezervace. Provoz centra včetně odběrů zajistí nemocnice, testování odebraných vzorků bude provádět laboratoř CITYLAB, uvedla v pátek mluvčí nemocnice Lucie Krausová. Odběrové místo bude otevřené každý pracovní den od 7:00 do 15:00 a jeho kapacita se má pohybovat kolem 100 odběrů denně.
09.10.2020 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Krausová (3 články) , Lucia Krausová (3 články)

Primátor Hřib: Nové odběrové místo zřídila Praha ze své iniciativy

 
Hlavní město ze své iniciativy zahajuje provoz vlastního odběrového místa, ve kterém se budou moci lidé testovat na nákazu novým typem koronaviru. Odběrové místo bude v provozu od pondělí 6. dubna v areálu Výstaviště Praha v Holešovicích.
05.04.2020 07:41 |

podobné články

Karlova univerzita má vlastní odběrové místo. Otevřela ho na Albertově, studenti mají slevu

 
Na pražském Albertově je od pátku další odběrové místo, kde se mohou lidé nechat otestovat na nemoc covid-19. Provozovat ho bude Univerzita Karlova ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze. V hlavním městě je asi pět desítek odběrových stanovišť, některá jsou poloprázdná.
13.11.2020 16:25 |

podobné články

V Brně bude od pondělí další odběrové místo na koronavirus

 
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně otvírá od pondělí odběrové místo na test koronaviru. Testování je určeno zájemcům z řad široké veřejnosti se žádankou od lékaře nebo krajské hygienické stanice a také samoplátcům. Všichni se musí předem objednat pomocí online objednávkového formuláře. Bez objednání nebude příchozí otestován, informovala naši redakci mluvčí nemocnice Dana Lipovská.
08.08.2020 12:25 |

podobné články

Nemocnice u sv. Anny v Brně od pondělka otvírá odběrové místo na covid testy: Nutné objednání

 
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně otvírá od pondělka odběrové místo na test koronaviru. Je nutné se ale objednat přes internet, jinak nebudete vyšetřeni.
09.08.2020 11:30 |

podobné články

Nemocnice Na Františku: Od pondělí nové odběrové místo

 
Od pondělí 12. října začne v areálu Nemocnice Na Františku fungovat odběrové místo určené k provádění testů na koronavirus. Otevřené bude každý pracovní den od 7 do 15 hodin a jeho kapacita se má pohybovat kolem 100 odběrů denně. Otestovat se v něm mohou po předchozím objednání jak lidé se žádankou, tak bez ní. Samoplátci za vyšetření zaplatí 1 850 Kč.
09.10.2020 15:50 |

podobné články

Interna karvinské nemocnice kvůli nedostatku personálu nepřijímá pacienty

 
Krajská nemocnice v Karviné-Ráji musela už v pondělí přistoupit k uzavření interny. Informovala proto záchrannou službu, aby jim sanitky nevozily interní pacienty. V pátek nemocnice znovu vyhodnotí celou situaci a rozhodne se, co dál. S péčí o interní pacienty pomůže Karvinská hornická nemocnice.
04.11.2020 09:55 |

podobné články

FN Hradec Králové: Odběrové centrum COVID-19 spustilo rezervační systém

 
Odběrové centrum COVID-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové spustilo on-line rezervační systém, který umožní pacientům objednání se k odběru. Centrum bude nyní prioritně přijímat pacienty objednané v tomto systému, neobjednaní zájemci mohou na odběr čekat delší dobu.
19.08.2020 15:25 |

podobné články

Jen měsíc a půl testování. Odběrové místo na covid-19 v Dejvicích kvůli ministerstvu končí

 
V polovině dubna vzniklo za pomoci magistrátu hl. m. Prahy a radnice Prahy 6 další odběrové místo na koronavirus. Bylo určeno především pro osoby nakažené koronavirem, respektive pro ty, kteří potřebovali prokázat, že již nakažení nejsou. K 1. červnu muselo být centrum zrušeno. Důvodem je nařízení ministerstva zdravotnictví, ve kterém se praví, že od 1. června budou karanténu ukončovat praktičtí lékaři.
01.06.2020 11:40 |

podobné články

Boj s koronavirem: Praha otevírá otevírá nové drive-in odběrové místo ve Stromovce

 
Situace kolem koronavirové epidemie se bohužel příliš nelepší. Pokračuje boj na vládní a celostátní úrovni, vědci hledají bezpečnou vakcínu a boj se zákeřnou nemocí řeší i hlavní město Praha a jeho jednotlivé městské části. Ve Stromovce bylo například otevřeno nové drive-in odběrové místo pro samoplátce i ty, kterým vyšetření nařídí hygiena.
06.10.2020 19:11 |

podobné články

MHMP: Praha zřídila odběrové místo na testování COVID-19

 
V pátek 14. srpna 2020 zahájilo provoz odběrové místo na Václavském náměstí. Odběry zajišťuje společnost GHC Genetics. Místo zřídilo hlavní město Praha, aby testování na koronavirus bylo lépe dostupné jak pro turisty, tak pro Pražany. Bude v provozu denně od 8 do 18 hodin do odvolání a sloužit bude pro širokou veřejnost, primárně pak pro bezpříznakové zájemce, kteří potřebují test například z důvodu vycestování do zahraničí.
14.08.2020 14:25 |

podobné články