Článek

Kousek svobody holt uříznout. Kocába to mrzí, ale nelze jinak. Pandemie řádí

 
Hudební skladatel a bývalý politik Michael Kocáb je nadšený z výsledků říjnových voleb do Poslanecké sněmovny. Kocáb věří, že do české politiky zase pronikl paprsek světla a nebude se u nás politická situace vyvíjet stejným směrem, jakým kráčejí Polsko nebo Maďarsko. Pilíře demokracie a svobody totiž podle něj 32 let od revoluce korodují a je potřeba je zase posílit. V souvislosti s pandemií ovšem Kocáb zdůrazňuje, že kousek osobní svobody je potřeba na chvíli ukrojit.
18.11.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (751 článků) , Michael Michael (1747 článků) , Michael Michael (43 článků)
Podobné články

Místo Nobela Kocába ochrání lidská práva Šimůnková

 
Poté co se premiér Petr Nečas po trapných tahanicích zbavil v září 2010 Michaela Kocába, zůstával post vládního zmocněnce pro lidská práva neobsazen. Pro Kocába mezitím začali jeho příznivci shánět podporu pro nominaci na Nobelovu cenu míru. Po půl roce se rozhoupal i premiér Nečas a na Kocábovo místo našel nástupce. Tedy nástupkyni. Vládní zmocněnkyní pro lidská práva se stala Monika Šimůnková.
16.02.2011 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (751 článků) , Petr Nečas (9374 článků)

Nestihli jsme uříznout hlavu Zemanovi, prozrazuje o své akci Konvička

 
Martin Konvička je prý spokojen. Dokázal vyděsit lidi a v den výročí počátku sovětské okupace jim ukázat, že dnes existují i další ohrožení svobody. K dokonalosti akce snad chybělo jen jedno. Konvička a spol. už prý nestihli symbolicky uříznout hlavu prezidentu Zemanovi.
21.08.2016 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (361 článků)

Kutil Tim v Praze: Snažil se uříznout botičku z auta!

 
Představte si, je teplý den, spěcháte a když přijdete k autu, je na něm botička! To je smůla! Většina řidičů si sice zanadává, ale zavolá policisty a pokutu za špatné parkování pokorně zaplatí. Mladý cizinec měl ale na řešení situace zcela jiný názor. Rozbrušovačkou se jal botičku uříznout! Nebyl to dobrý nápad...
24.06.2011 17:10 |

podobné články

Pákistán: Zohavili ženu, soud nařídil uříznout jim uši a nos

 
Soud ve městě Láhauru na východě Pákistánu nařídil uříznout nos a uši dvěma odsouzencům za to, že podobně zohavili mladou dívku.
22.12.2009 16:25 |

podobné články

Muž z Třebíče chtěl před domem uříznout ocas svému psovi!

 
Nejdříve brutálně napadl svého psa Rudíka, kterému chtěl přímo na ulici uříznout ocas. Poté při převozu na psychiatrii se ještě pustil do řidiče sanitky a utekl. Za to mu hrozí až čtyřleté vězení.
22.10.2012 17:55 |

podobné články

Nestvůrný plán teroristů z Belgie: Policistovi chtěli uříznout hlavu přímo na ulici!

 
Jen pár hodin dělilo Belgii od teroristického činu, který by svou brutalitou možná zastínil i otřesný masakr ve Francii! Fanatici chtěli unést policistu nebo soudce a uříznout mu na ulici hlavu!
16.01.2015 19:36 |

podobné články

400 mužů si nechalo uříznout varlata: Věřili, že se tak přiblíží bohu!

 
Pobožnost je zákeřná věc. Někdy se vám může obzvlášť vymstít, když věříte někomu natolik, že na jeho nabádání provedete tu největší hovadinu. Na vlastní kůži se o tom přesvědčilo na 400 mužů, kteří věřili slovům indického kazatele, duchovního a filmové hvězdy Gurmeeta Rama Rahima Singha o tom, že když si nechají uříznout varlata, přiblíží se víc k bohu. Au.
20.06.2015 22:55 |

podobné články

Transsexuálka s potetovaným obličejem, která si nechala uříznout prst, skončila v base

 
Tahle prapodivná slečna má hned několik kostlivců ve skříni. A jednoho přímo na obličeji. Výstřední americká transsexuálka Mara Airiyu Paradox (29), která si nechala uříznout prst, aby její ruka připomínala humří klepeto, skončila za mřížemi. Při pohledu na ni nebudete věřit za jakou »maličkost«.
22.09.2015 12:25 |

podobné články

Vylezl na vagon a začal hořet. Daniel Křeček (18) 5 měsíců poté: Teď mi museli uříznout nohu!

 
Vylezl na odstavený vagon a zasáhl ho elektrický proud. 70 % těla měl Daniel Křeček (18) z Vejprnic na Plzeňsku popálených, podstoupil několik transplantací kůže a už rehabilitoval. Teď se objevily komplikace úrazu. Museli mu uříznout nohu.
14.08.2017 05:20 |

podobné články

Dceru soudce zavraždil její manžel: Pokusil se jí uříznout hlavu!

 
Brutální vražda se odehrála u města Rubcovsk na jihozápadě Ruska. Arťom Kiseljev tam zavezl svou manželku Irinu, dceru soudce, ke hřbitovu, zasadil jí několik bodných ran a posléze se jí pokusil uříznout hlavu! S jejím tělem v kufru se pak snažil ujet policii.
07.05.2020 22:00 |

podobné články

Peter surově napadl matku s dítětem. Přítelkyni chtěl v minulosti uříznout hlavu bruskou!

 
Celou noc jsme nespali a bojíme se té další - to jsou slova obyvatel Kamínky v okolí východoslovenského města Humenné. Peter, který chtěl před lety uříznout hlavu své těhotné přítelkyni karbobruskou, znovu útočil. Tentokrát surově napadl mladou matku s dítětem. Ani po 24 hodinách od útoku nikdo neví, kde se skrývá. Obec hlídali celou noc policisté se samopaly.
22.05.2021 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (169 článků)

Nečekané přiznání! Jiří Korn (66): Co, ho do dneška strašně mrzí!

 
Je znám svým perfekcionismem v práci i soukromí, na všechno nové se vrhá po hlavě. Trendy má holt v malíčku. Jednu věc ovšem před lety opominul a teď ho to mrzí.
28.09.2015 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Korn (195 článků)

Vytunelovaná svoboda. Dobro z neziskové lobby je dnes největším nebezpečím. Kocába s věkem opustila soudnost, obává se firemní sociolog Bednář

 
30 LET OD LISTOPADU 89 „Snaha omezovat svobody jednotlivce i skupin pod záminkami různých vyšších principů, jako je ochrana klimatu, práv různých, často obskurních menšin a podobně, je dnes extrémně nebezpečná,“ podotýká firemní sociolog Vojtěch Bednář. Milion chvilek je podle něj pitoreskní organizace, které se podařilo spojit občany zcela protichůdných názorů, ale společné frustrace, a tím vytvořit zdání masového protestu. Při bilancování uplynulých let se vyjádřil i k úvahám Michaela Kocába o kandidatuře na prezidenta. „Nechci panu Kocábovi ublížit jako umělci, ale obávám se, že s věkem člověka opouští schopnost soudného uvažování a reflexe vlastních možností. Jinak si jeho prohlášení nedovedu vysvětlit.“
15.11.2019 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (751 článků)

Strašně mě mrzí, že spadla ta trojská lávka, hodnotí Krnáčová své působení v čele Prahy

 
Adriana Krnáčová bilancovala na tiskové konferenci čtyři roky v roli primátorky Prahy i volební neúspěch hnutí ANO. Nejvíce ji mrzí, že spadla trojská lávka. Za jedno volební období se ale podle ní zázraky realizovat nemohou, i když její výsledky podle ní se zázraky hraničí. Dále uvedla, že ji mrzí, že premiér a lídr hnutí Andrej Babiš dal vinu za volební neúspěch právě jí.
16.10.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (790 článků)

Pirát Michálek poslal vzkaz Babišovi: Trošku nás mrzí...

 
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek v pátečních Dvaceti minutách Radiožurnálu prozradil, proč tak důrazně trvá na tom, aby předseda vlády Andrej Babiš (ANO) odhalil základy svého investičního plánu, o kterém už pár let mluví, ale zatím ho téměř nikomu neukázal. Piráty prý mrzí, že s nimi předseda vlády svůj plán nekonzultoval. Podrobněji vysvětlil, proč ho to mrzí.
29.11.2019 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23829 článků)

„Když si to neuvědomí, tak se holt zablokuje Praha“. Jestli vláda lidem nepomůže, bude to jako za Kalouska, vzkazuje odborář

 
Nedostatek čipů v automobilovém průmyslu, ale i zvyšující se ceny energií, to jsou věci, které teď řeší Milan Šubrt, předseda Asociace samostatných odborů v Libereckém kraji, který ovšem má přesah své činnosti i do jiných koutů České republiky. Uvědomuje si, že odboráře čekají těžká vyjednávání s budoucí vládou. „Podle mě jim nezbude nic jiného než lidem pomoci. Jinak by mohly nastat sociální nepokoje. Už jsme měli demonstrace za Kalouska, kdy nechtěli zvyšovat minimální mzdu. Pokud by se vláda chovala k lidem podobným způsobem, může se stát, že zaměstnanci vyjdou do ulic. Když si to neuvědomí, pak se holt zablokuje Praha,“ varoval.
07.11.2021 08:00 |

podobné články

Je to nesmysl, ale holt to přijmeme. Proč si dělat zbytečné problémy? Teď nám to spočítají při jednání o dotacích. Další lekce europolitiky od Libora Roučka

 
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Jediná země mimo Evropskou unii, která se k sankcím vůči Rakousku připojila, byla Česká republika pod vedením premiéra Zemana.“ Bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček v souvislosti s děním v Maďarsku a v Polsku upozorňuje na podobné situace, které se odehrály v minulosti například v Rakousku nebo za Vladimíra Mečiara na Slovensku. Zmiňuje i to, že Evropská komise zahájila řízení jen s těmi zeměmi, které přijaly méně než jedno procento ze své kvóty. Nám by tedy stačilo přijmout 16 uprchlíků. „Kvóty jsou nesmysl, ale holt, když se na tom většina států v Evropě shodla, tak pravidla přijměme. Stejně to nebude fungovat, ale nedělejme si zbytečné problémy,“ zhodnotil Rouček s tím, že doporučuje vzít si příklad ze Slováků. V souvislosti s rozpadem dvojkoalice lidovců a Starostů předpokládá, že se Starostové vyřadili ze Sněmovny.
29.07.2017 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Libor Rouček (261 článků) , Vladimír Mečiar (52 článků)

Zemřel zpěvák John Holt, autor slavného hitu The Tide is High

 
V Londýně zemřel v neděli jamajský zpěvák John Holt, příslušník první reggae generace, která koncem 60. let ukázala světu tento karibský styl.
21.10.2014 10:25 |

podobné články

Abbasová je v pátém měsíci: Rodina Kocába ji začala tolerovat

 
Lejle Abbasové (31) se podařilo několik měsíců tajit těhotenství! Moderátorka a bývalá mluvčí je se svým přítelem Michaelem Kocábem (57) v pátém měsíci. I v požehnaném stavu se ale nebojí létat do Keni, kam vozí peníze ze své nadace. Lejla očekává prvního potomka, zatímco pro Kocába to bude už čtvrté dítě. Ani jeden z nich zatím ale nechce o těhotenství mluvit.
09.08.2011 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (751 článků) , Lejla Abbasová (478 článků)