Článek

Kouř: Kultovní snímek o prazvláštních létech a podivných lidech

 
Mladý a řádně naivní inženýr Mirek nastupuje do nové práce a chce se dobře zapsat. Ovšem svou snahou dobře pracovat přivádí ostatní v úžas. A svým jednáním způsobí tak trochu chaos a rozvíří stojaté vody v celém městě.
06.09.2023 00:00 |

podobné články

Podobné články

Znavený Michal Malátný na Slavíkovi: Dal si Dlouhej kouř?

 
„Pam pam tyda pam, dám si ruce do kapes, pam pam tyda pam, dlouhej kouř a pohoda jazz...“ To je úryvek z písně Dlouhej kouř kapely Chinaski. Při rozhovoru s reportérkou Markétou to vypadalo, že si jeden dlouhej „zelenej“ kouř dal po Slavících. Stále si pletl kapely Nightwork a Monkey Business. Nakonec radši rozhovor ukončil předčasně a šel se dobře bavit s přáteli.
28.11.2011 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Malátný (121 článků)

Kouř z vonných tyčinek je horší než kouř z cigaret

 
Při spalování organických látek vznikají v kouři toxické a karcinogenní látky. Jenže poslední dobou jsme si zvykli pohlížet negativně jen na kouř cigaretový. Nebezpečné látky jsou však obsaženy také v kouři třeba z táboráku. Jenže ten provozujeme venku. Mnohem větší problém můžou představovat vonné tyčinky, které se spalují v místnosti. Kdo je pálí často a vdechuje jejich kouř denně, měl by si uvědomit, že dým z nich je mnohem nebezpečnější než ten z cigaret.
27.08.2015 15:00 |

podobné články

Arnoštek je prostě boží! Jak dnes vypadá kultovní DJ z filmu Kouř?

 
"Jako každou středu, jako každý pátek, je tady váš Arnošt se svou diskotééékou!" A hned po téhle hlášce se rozjede nejbizarnější taneční scéna v historii české kinematografie. Film Kouř ze začátku devadesátých let je už kultovní záležitostí, ale jak dnes vlastně vypadá všemi milovaný Arnoštek?
06.08.2016 09:35 |

podobné články

Digitalizovaný Vorlův snímek Kouř bude od čtvrtka v českých kinech

 
Ve čtvrtek vstoupí do tuzemských kin restaurovaná verze filmu Kouř v režii Tomáše Vorla z roku 1990. Snímek s podtitulem Muzikál totalitního věku byl jedním z prvních porevolučních děl, která satirizovala socialistickou společnost.
09.07.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vorel (109 článků)

4 nejdivnější evropské filmy

 
Když se točí filmy na evropské půdě, je vždy zaděláno na trochu jinou atmosféru. Dokázat to zkusí i Gangsterdam, který si to šine do kin tento týden. Netradiční holandská gangsterka je jako zástupce prazvláštních eurofilmů však jenom jedním příkladem z mnoha. Které další nejdivnější evropské filmy vznikly v posledních letech?
01.06.2018 10:30 |

podobné články

Expo 2010 začíná: Podívejte se na nejpodivnější stavby!

 
Expo 2010 v Šanghaji začíná. Připravili jsme pro vás obrazovou ochutnávku některých pavilonů, které se svou podobou budou snažit zaujmout a nabídnout to nejlepší z kultury své země. Návštěvníky tak čeká městečko plné prazvláštních, tvarově rozličných, svítících objektů. Řada zemí vsadila právě na barevné osvětlení.
01.05.2010 19:35 |

podobné články

Na internet unikly neupravené fotografie Madonny. Má tělo jako muž

 
Nelichotivé fotografie popové zpěvačky Madonny  (53) , které vznikly před třemi lety během focení pro W magazín, unikly na internet. Zpěvačka se na nich nachází v prazvláštních pózách, a je na nich možno vidět její tělo, které bohužel postrádá ženských křivek.
07.10.2011 14:00 |

podobné články

BMW opět přepisuje historii – pohon předních kol

 
V Paříži se asi dočkáme toho, čeho se příznivci mnichovské automobilky už dlouho bojí. BMW se rozhodlo, že doslova přepíše svoji historii. Po prazvláštních modelech X6, 5 GT, masivním rozmachu pohonu všech kol a změně charakteru podvozku, přichází s novým typem nejmenšího modelu, který bude mít pohon předních kol.
14.09.2012 08:45 |

podobné články

Módní peklo Českých lvů: Gejša Plodková, Gladiátor Babčáková!

 
Nominační večer Českých lvů se stal v sobotu večer přehlídkou prazvláštních modelů. Největší rozruch vzbudil vzhled herečky Jany Plodkové (31), která se zřejmě inspirovala v Japonsku. Jako obvykle nemohla zůstat stranou ani zpěvačka Klára Vytisková (27).
04.02.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Klára Vytisková (151 článků) , Jana Plodková (237 článků)

Svalovec ze známé reklamy a majitel nejznámějších mužských prsou v Čechách chce do vily VyVolených. Poznáváte ho?

 
Sice muskulaturou velmi výrazný člověk, ale mezi skupinou mnohdy prazvláštních exhibicionistů , kteří dorazili na castingy do vily VyVolených, byste Františka Bartoše, pětinásobného vicemistra světa ve fitness, skoro přehlédli.
14.08.2013 10:45 |

podobné články

Osobnosti: František Bartoš (21 článků)

V Muzeum alchymistů nahlédnete do laboratória ze 16. století: Tady bádal magistr Kelley (†42)!

 
Tajemstvími opředené pražské malostranské uličky skrývají kousek pod Hradem dům doslova nasáklý magií. Nejenže v něm žil a bádal slovutný magistr Edward Kelley (†42), sídlí v něm muzeum plné křivulí, baněk a prazvláštních přísad dávných elixírů – Muzeum alchymistů.
09.08.2017 12:10 |

podobné články

Tajemství nejslavnějších písní Gotta: Nátlak na Mistra i noční tah s myslivcem!

 
Jsou to dva nejslavnější hity Karla Gotta (†80), a přitom Lady Carneval a Včelka Mája se rodily za prazvláštních okolností. U vzniku té první byly potřeba litr kořalky a notná dávka lhaní. U té druhé zase přemlouvání a nahánění po hospodách. V každém případě ale obě písničky znamenaly zrození dvojice Karel Gott a Karel Svoboda (†68) a přinesly oběma celosvětovou slávu.
05.11.2019 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6813 článků) , Karel Svoboda (647 článků) , Karel Svoboda (129 článků) , Karel Máj (24 článků)

Drama na palubě letadla ČSA: Kouř v pilotní kabině!

 
Drama zažili cestující na palubě letadla společnosti ČSA, které v sobotu odstartovalo z letiště Larnaka na Kypru směr Praha. V letadle byl cítit kouř. Způsobil ho zkrat v palubním počítači.
01.08.2009 20:35 |

podobné články

Vězeň musel čichat cigaretový kouř, žaluje stát

 
Za to, že musel čichat ve valdické věznici kouř, požaduje 10 milionů a omluvu. Soudy se případem budou opět zabývat.
18.08.2009 10:10 |

podobné články

Lily Allen – náruživá kuřačka, neumí přestat!

 
Zpěvačka Lily Allen tvrdí, že bude kouřit celý život, protože je prostě na nikotinu závislá. Zpěvačka říká, že tento její zlozvyk si odpírala jen chvíli během těhotenství. Kouř z cigaret jí totiž způsoboval nevolnosti a cítila se nemocná. Nicméně pak své dítě, které čekala s přítelem Edem Simonsem (2007), potratila. Poté si již cigarety nedokázala odepřít. „Neumím přestat, nikdy jsem to neuměla. Když jsem otěhotněla, přestala jsem na chvíli, několikrát jsem dokonce podstoupila hypnózu,“ svěřila s v interview pro i-D magazín. „Když jsem byla těhotná, i kouř cigaret jiných lidí mi vadil. Bylo mi hned zle a cítila jsem se, jako kdybych byla nemocná. Ed kouřil a já nedokázala jít ani kousek od něj, protože smrděl kouřem.“
21.09.2009 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Lily Allen (212 článků)

Legendární Kouř: Mladá Zedníčková a Šimon Caban coby „úchylný“ Arnoštek!

 
Vynikající humor divadla Sklep si připomeneme v jednom z jeho nejznámějších dílek - ve filmu Tomáše Vorla Kouř (1990). Zazářila v něm celá řada známých herců - například Lucie Zedníčková (41) nebo Šimon Caban (46) coby nezapomenutelný diskžokej Arnošt.
26.11.2009 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vorel (109 článků) , Lucie Zedníčková (145 článků)

VIDEO: Evakuace letiště v Seattlu, kouř stoupal ze zavazadla

 
Zavazadlová část letiště Tacoma v americkém Seattlu byla evakuována kvůli podezřelému zavazadlu, okolo kterého byl kouř.
06.05.2010 17:25 |

podobné články

Eurotunel měl zase problémy, v tunelu v Londýně byl údajně kouř

 
Tunel Eurostar pod Lamanšským průlivem měl znovu problémy. Tentokrát se zastavila doprava v tunelu mezi Londýnem a Paříží. V londýnské části byl cítit kouř.
09.07.2010 12:35 |

podobné články

Jaký je cigaretový kouř, který proniká do organismu

 
Jdete po ulici v davu lidí a najednou ucítíte cigaretový kouř. Během pár vteřin se z vás stává pasivní kuřák. Nejhorší ale na tom všem je, že se tomu prostě nelze vyhnout. Kuřáci by si ...
06.09.2010 09:51 |

podobné články