Článek

Kotzian: Je potvrzeno, že povinné offsety v migračním paktu jsou

 
Evropský migrační pakt, nedávno schválený v Evropském parlamentu, vyvolal širokou debatu ohledně skutečného významu obsažených migračních kvót. Téma povinných offsetů se stalo středem pozornosti, přičemž názory na jejich povahu a aplikaci se různí.
23.04.2024 12:40 |

podobné články

Podobné články

500 000 Kč. Tolik Rakušan schválil, že zaplatíme za migranta, kterého nechceme

 
Právník Robert Kotzian, který se v posledním roce specializuje na analýzu migračního paktu, varuje před povinnými kvótami, které jsou v paktu de facto zaneseny. „Je to schováno pod tím evropským byrokratickým novojazykem pod pojmem povinná solidarita,“ vysvětloval Kotzian, že teoreticky bude muset Česká republika každoročně přijmout stovky migrantů. „Takže tam ty povinné kvóty de facto jsou,“ uvedl Kotzian na Rádiu Prostor.
08.03.2024 14:25 |

podobné články

„Moc Rakušanovi nepomohla.“ Pravda o EU a migračním paktu

 
Ve stejný den, kdy ministři Rakušan a Dvořák ujišťovali, že v migračním paktu EU není nic o povinné solidaritě, evropská komisařka Johanssonová naopak jednoznačně řekla, že tento princip ve schvalované legislativě zakotven je. Právník Robert Kotzian vysvětluje, co to pro nás bude znamenat.
21.04.2024 07:15 |

podobné články

E15: V nových smlouvách na gripeny chybí offsetový program

 
Ve smlouvách o prodloužení pronájmu švédských nadzvukových stíhaček Gripen zcela chybí dohoda o offsetovém programu, píše deník E15. Důvodem je pět let stará směrnice Evropské komise, podle níž jsou offsety jako nedovolená podpora v rozporu s právem EU. U první smlouvy na pronájem gripenů se Česku podařilo vyjednat offsety ve výši 150 procent hodnoty kontraktu.
17.03.2014 06:30 |

podobné články

Rakušan usvědčen. Kvóty tam jsou, schované v jazyce EU. Migranti mají cestu otevřenou

 
V červnu letošního roku ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) hlasoval pro takzvaný migrační pakt a ujišťoval veřejnost, že s migračním paktem nebyly schváleny i migrační kvóty. Právník Robert Kotzian však upozorňuje, že vládní politici, ale i některá média neříkají pravdu, pokud tvrdí, že kvóty jsou mrtvé, v migračním paktu totiž fakticky jsou.
29.12.2023 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (825 článků)

Lež? Ne, vy lžete. Plísnili Schillerovou za migraci a narazili

 
Alena Schillerová dle serveru Demagog.cz, který se zaměřuje na faktické korektury politických výroků, šířila nepravdy a zavádějící informace o povinné solidaritě v tzv. migračním paktu. Právník Robert Kotzian ovšem provedl faktickou korekturu faktické korektury a server Demagog.cz usvědčil z neprav.
24.04.2024 09:40 |

podobné články

Nula migrantů. Prostě nula. Německá „solidarita“ po migračním paktu

 
Začátkem dubna byl v Evropském parlamentu schválen tzv. migrační pakt. V rámci jednoho z deseti přijatých návrhů je i usnesení o „povinné solidaritě“, podle kterého by členské státy měly pomoci těm státům, které jsou vystaveny migračním tlakům. To například tím, že žadatele o azyl přemístí na své území nebo poskytnou finanční příspěvky. Z úst představitelů německé koalice CDU/CSU však zaznívá, že by Německu spíše prospěla „migrační pauza“ a migranti, kteří už byli přijati v jiném členském státě Evropské unie, by měli být odmítáni.
17.04.2024 10:00 |

podobné články

V paktu OSN chybí jasné odsouzení nelegální migrace, tvrdí Petříček

 
Debata o migračním paktu OSN nebyla v Česku věcná, řekl v rozhovoru pro Právo ministr zahraničí Tomáš Petříček. Zároveň podle něj v paktu chybí jasné odsouzení nelegální migrace. Jednotlivé členské státy EU nejsou schopny problému efektivně čelit, nutná je společná akce, domnívá se ministr.
09.12.2018 12:45 |

podobné články

Ministr: Východ EU proti Bruselu? Zlé. Rusko chce unii rozložit na své državy

 
Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) v pořadu Interview ČT24 prozradil, že z moderování evropských témat má „hlavu jak pátrací balón“. Zároveň si postěžoval, že nadávky schytává i za hlasitě kritizovaný migračním pakt, jehož význam se marně snaží vysvětlovat všude, kudy chodí. Připustil, že je nervózní, jak se tato debata u nás odvíjí. „V Evropské komisi je ten mainstream jednoznačný a silný a ti, kteří se dostávají mimo něj, jsou ve velké menšině, a jsou bráni jako trošku extrém,“ řekl k debatě o tzv. migračním paktu.
03.08.2023 10:10 |

podobné články

Vláda schválila přistoupení Česka k fiskálnímu paktu EU

 
Vláda schválila přistoupení Česka k fiskálnímu paktu Evropské unie. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Zemi to zavazuje zavést do národní legislativy pravidla hlídající rozpočtovou kázeň. Česko by se hlavními opatřeními paktu řídilo až po přijetí eura. Připojení ČR k paktu by podle ekonomů posílilo rozpočtovou zodpovědnost a zamezilo vládám nadměrně zadlužovat zemi. Smlouvu bude nutné schválit v Parlamentu ústavní většinou.
24.03.2014 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků)

Já čekám, kdy se do těch kvót pustíte? ČRo se nechce ověřovat Rakušana. Tak přišla upomínka

 
Právník a politik Robert Kotzian upozorňuje, že projekt Českého rozhlasu na vyvracení dezinformací není schopen ověřit, zda migrační pakt schválený Evropskou unií obsahuje povinné migrační kvóty. Kotzian už několikrát neúspěšně kontaktoval projekt Ověřovna, aniž mu přišla jakákoliv reakce. Místo toho se ověřují slova politiků SPD nebo informace z řetězových e-mailů.
31.01.2024 19:15 |

podobné články

Krumer (SPD): EU se po dlouhých diskusích shodla na znění Migračního paktu

 
EU se po dlouhých diskusích shodla na znění Migračního paktu. Rovněž naši pětikoaliční vládní politici jsou i přes odpor opozice s Migračním paktem EU spokojeni.
21.12.2023 13:20 |

podobné články

Mračková Vildumetzová (ANO): Ministr Rakušan a jeho lži o migračním paktu

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k migračnímu paktu.
19.04.2024 11:10 |

podobné články

Tajný penězovod? Veřejné peníze prý jdou zelenému hnutí

 
Někdejší brněnský radní za ODS Robert Kotzian dnes působí v pozici předsedy spolku Brno+, který si klade za cíl prosazovat rozvojové projekty, jež mají být ku prospěchu jihomoravské metropole. Kotzian si však nevšímá jen rozvojových projektů ve městě, ale také toho, kudy tečou městské peníze. A zarazilo ho údajné propojení městského penězovodu a Hnutí DUHA.
04.07.2016 06:40 |

podobné články

Klimatičtí aktivisté používají trik z dob komunismu. Konzervatismus je opravdu punk. Kotzian z Trikolóry varuje před neomarxismem

 
ROZHOVOR Punk je vzpoura. Konzervatismus je vzpourou proti dnešnímu mainstreamu, kterému se nejvíce blíží to, co prezident Václav Klaus už před téměř čtrnácti lety nazval evropeismem. To říká předseda krajské organizace Trikolóry v Jihomoravském kraji Robert Kotzian. Také posoudil novoroční projevy.
06.01.2020 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11109 článků)

Opravdu žít Brno. Desítky milionů z veřejných peněz, pořád víc. Politik odkryl neskutečný bordel. Neziskovky mají pré. Platíte si třeba migranty

 
Komunální politik Trikolóry Robert Kotzian v rozhovoru v XTV Xaverovi popsal, jak se Brno stalo experimentální laboratoří institucializovaného rudozeleného aktivismu. Neziskové brněnské promigrační organizace čerpají desítky milionů z veřejných rozpočtů. „Nedávno vyšla zpráva, že 57 % mladých muslimských občanů Francie upřednostňuje právo šaría nad republikánským právním systémem,“ připomněl Kotzian.
12.12.2020 06:25 |

podobné články

Lež Víta Rakušana. Pravda o médiích. Robert Kotzian o mračnech nad svobodou v ČR

 
U českých médií existuje slepota, se kterou mnoho věcí zamlčují, říká právník, politik a analytik Robert Kotzian, autor knihy „Politické neziskovky a jejich boj proti západní civilizaci“. Usvědčuje ministra Rakušana z toho, že za státní peníze vyvěsil na plakát lež. ParlamentnímListům.cz popsal, jak se stahují mračna nad svobodou slova v ČR a jakou roli v tom hraje Brusel a Fialova vláda.
11.02.2024 15:50 |

podobné články

Bude očkování zdravotníků povinné i v Česku? Vojtěchova náměstkyně vyjádřila obavu

 
V Česku není očkování proti covidu-19 povinné zatím pro nikoho. Ale některé země už mají nové zákony, které nařizují vakcinaci zdravotníků, hasičů nebo pečovatelů v domovech pro seniory. Povinně se musí očkovat zdravotníci a hasiči ve Francii, pokud se nenaočkuje zdravotník v Itálii, nesmí přijít do styku s pacienty. Povinné očkování zdravotnického personálu se řeší i v Česku. Martina Koziar Vašáková, náměstkyně ministra zdravotnictví, Blesk Zprávám řekla, že povinné očkování by nebylo vnímáno dobře, ale očkování zdravotníků vnímá jako morální povinnost. Jak vnímají možné povinné očkování další přední čeští lékaři?
11.08.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Al Martino (162 článků)

Migrace: Rakušan se vymlouvá na „Babišův mandát“. Když ho chtěl právník vidět, řekli mu, že je tajný

 
Migrační vlna do Evropy stále sílí a spolu s tím i kritika vicepremiéra a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), který za Česko kývl na reformu migračních pravidel Evropské unie. Rakušan ale hází odpovědnost na Babišovu vládu, když hovoří o migračním mandátu pro vyjednávání, jejž schválila. Dokument je ale tajný, jak zjistil politik a právník Robert Kotzian, podle kterého se Rakušan umí jen vymlouvat.
22.11.2023 19:35 |

podobné články

Šlachta (Přísaha): Migrační pakt obsahuje povinné přerozdělování

 
Reakce Komentář na svém veřejném facebookovém profilu na jednání Poslanecké sněmovny o Migračním paktu Evropské unie
29.02.2024 08:25 |

podobné články