Článek

Kotlebovci neuspěli s domobranou. Chtěli ozbrojence v krajích, v hlasování propadli

 
Pravicově populistická slovenská strana Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) neuspěla ve Sněmovně se svým návrhem, aby samosprávné kraje mohly zřizovat ozbrojené pořádkové složky pro potírání kriminality. Zavedení takzvané domobrany podpořilo při hlasování pouze 14 ze 126 přítomných poslanců, předloha již předem vyvolala odmítavé reakce nevládních organizací i politiků.
19.10.2017 14:10 |

podobné články

Podobné články

Americké bezpilotní letouny zabily v Pákistánu čtyři ozbrojence

 
Bezpilotní letouny Spojených států zabily v sobotu na severozápadě Pákistánu u hranic s Afghánistánem čtyři ozbrojence. Informuje o tom televize Skynews.
02.10.2010 09:05 |

podobné články

Izraelští vojáci zabili v Gaze další tři ozbrojence

 
Izraelský nálet na město Gaza zabil v úterý nejméně tři palestinské ozbrojence a dalšího zranil. Jak informuje agentura Reuters, za posledních 24 hodin to byl již třetí takový útok.
22.03.2011 20:55 |

podobné články

Ekologové neuspěli s ústavní stížností ve sporu s automobilkou Hyundai

 
Sdružení Frank Bold neuspělo s ústavní stížností ve sporu s nošovickou automobilkou Hyundai. Ekologové chtěli žalobou dosáhnout toho, aby továrna vylepšila odlučovače ropných látek, které čistí povrchovou vodu odtékající z areálu. Okresní soud ve Frýdku-Místku ani Krajský soud v Ostravě jim nevyhověl, neuspěli ani v loňském roce u Nejvyššího soudu. Nyní spor definitivně končí, zjistila dnes ČTK ze soudní databáze. 
16.01.2014 16:10 |

podobné články

Zfalšoval jsem hlasování pro politika v pořadu ČT, tvrdí programátor

 
Hlasování pro nebo proti výkonu zpovídaného hosta v pořadu České televize Hyde Park připadalo podezřelé matematikovi a programátorovi Michalu Škopovi, proto se rozhodl upozornit na podle něj ovlivnitelný systém hlasování tím, že se do něj naboural a hlasování zfalšoval. Během jedné hodiny podle svých slov hlasoval 1150krát, a zvrátil tak zcela výsledek hlasování.
06.11.2012 20:50 |

podobné články

Chomutovsko má domobranu. Hlídky nesmějí chodit ozbrojené

 
Historicky první zaregistrovanou domobranou se u nás stalo Občanské sdružení Domobrana na Chomutovsku. Podle Petra Kubaczkého ale potencionální zájemci musí počítat s tím, že hlídky nebudou chodit ozbrojené, budou jen dohlížet na pořádek a v případě, že narazí na protizákonné jednání, musí přivolat policii.
01.06.2012 16:40 |

podobné články

Exekuce: Občanský aktivista vytáhl číslo, ze kterého přechází zrak

 
JINÝMA OČIMA Pan Jiří Bezděk se rozhodl začít bojovat proti nastavenému systému exekucí v Česku. Již v minulosti ParlamentníListy.cz informovaly o tom, že vyzývá všechny lidi zasažené exekucí, aby se postavili proti bezpráví tzv. domobranou. Ta nevyzývá k násilí, ale spočívá v tlaku na změnu zákonů. A ten tlak sílí.
03.07.2013 12:25 |

podobné články

Senátor Štětina: Zažil jsem dvacet válek, ale skutečné tratoliště krve až letos. Znám scénář prolhaných Rusů

 
REPORTÁŽ V souvislosti s masakry na Ukrajině bez skrupulí hovoří o politice ruských lží. Senátor Jaromír Štětina zavítal do Ústí nad Labem, aby zde jako bývalý válečný zpravodaj vyprávěl o svých zkušenostech z války v Čečensku, kterou iniciovali Rusové stejným vzorcem jako nyní na Ukrajině. Prozradil, proč hájí radikály a na co se čeká po vraždění domobranou.
16.04.2014 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (287 článků)

Evropa prý ztrestá Rusko. Ale neví jak

 
Evropa ztrestá Rusko za invazi, hlásí na titulní stránce palcovým titulkem Hospodářské noviny. Text pak rekapituluje dění ve čtvrtek, kdy na východě Ukrajiny došlo k zásadnímu zvratu. Byl dobyt přístav Novoazovsk a podle informací z Ukrajiny, které potvrdily i západní rozvědky, se na jeho získání zásadně podílely ruské jednotky. To znamená přímý vstup Ruska do konfliktu, který doposud důsledně označovalo za střet kyjevské armády s domobranou východních oblastí.
29.08.2014 07:10 |

podobné články

Ódinovi vojáci by měli dnes projít Teplicemi. Experti varují před domobranami

 
Inspirovali se finskou domobranou a říkají si Ódinovi vojáci. Chtějí údajně bránit Česko před imigranty a kontrolovat dodržování českých zákonů. Řada jejích členů ovšem byla napojena na neonacistické skupiny, i když to nyní popírají. Dnes by měli pochodovat Teplicemi.
23.07.2016 11:20 |

podobné články

Sviňačina, pako, pavián. Kotleba se ocitá ve vážných potížích

 
„Kotlebovci očividně čelí krizi kádrů. Nemohou najít jediného poslance, který by někoho brutálně nedobil z rasových důvodů, nebo někde neobhajoval Adolfa Hitlera. Roztomilé,“ zkonstatoval na svém facebookovém profilu poslanec slovenské Národní rady Luboš Blaha (SMER-SD).
12.03.2016 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (671 článků)

Kotlebův poslanec zahynul při autonehodě: Zemřel náhle za volantem!

 
Kotlebovci smutní za zesnulého druha. Poslanec Ľudovej strany Naše Slovensko Ondrej Binder (†46) zahynul v pátek při autonehodě mezi Banskou Belou a Banskou Štiavnicí. Co se mu stalo osudným?
14.05.2016 23:55 |

podobné články

Kotlebovci si připomněli popravu „mučedníka“ Tisa: Za všechno prý mohou Češi

 
Zhruba tři desítky lidí si v úterý v Bratislavě připomněly 70 let od popravy prezidenta fašistického Slovenského štátu Jozefa Tisa. Shromáždění proběhlo u zdi Justičního paláce, kde byla 18. dubna 1947 poprava vykonána.
19.04.2017 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jozef Tiso (5 článků)

Za Boha, za národ a hlavně sami za sebe. Uspějí Kotlebovci znovu v krajských volbách na Slovensku?

 
Nespokojenost s vlastním životem, frustrace z nezaměstnanosti i nízkých příjmů a zklamání, že na ně politici zapomněli… Některé z pocitů voličů, které vynesly na výsluní Mariana Kotlebu, nevyprchaly ani čtyři roky poté, co lídr krajně pravicové Lidové strany-Naše Slovensko (LSNS) vyhrál souboj o křeslo banskobystrického hejtmana. Má šanci svůj úspěch v sobotu zopakovat? 
03.11.2017 14:45 |

podobné články

Kiska sepsul poměry na Slovensku, kotlebovci vybuřovali

 
Slovenský prezident Andrej Kiska ve středu kritizoval poměry na Slovensku a neřešení palčivých problémů společnosti. Ve zprávě o stavu země prezident upozornil na pochybení při vyšetřování vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky a zmínil i protesty proti předchozí vládě premiéra Roberta Fica jako reakci na zmiňovanou vraždu a jako projev nespokojenosti se stavem země. Kiskův projev narušili poslanci krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko. 
13.06.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (862 článků) , Andrej Kiska (273 článků)

Gauneři drží naši zemi v hrsti, bouřil Kiska a vytáhl i vraždu Kuciaka. Kotlebovci zuřili

 
Slovenský prezident Andrej Kiska dnes kritizoval poměry na Slovensku a neřešení palčivých problémů společnosti. Ve zprávě o stavu země v parlamentu upozornil na pochybení při vyšetřování vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky a zmínil i protesty proti předchozí vládě premiéra Roberta Fica jako reakci na zmíněnou vraždu a jako projev nespokojenosti se stavem země. Premiér Peter Pellegrini v reakci označil hodnocení vývoje v zemi ze strany prezidenta za příliš negativní.
13.06.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (862 článků) , Andrej Kiska (273 článků)

Korupčníci z FIFA trestu neuniknou. Neuspěli totiž s odvoláním

 
Členové výkonného výboru Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Amos Adamu a Reynald Temarii neuspěli s odvoláním proti trestům za účast v korupční aféře, která předcházela volbě pořadatelů mistrovství světa v letech 2018 a 2022.
04.02.2011 18:20 |

podobné články

Kott a Pancová opět neuspěli s ústavními stížnostmi proti vazbě

 
Exposlanec Petr Kott a bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová opět neuspěli s ústavními stížnostmi proti trvající vazbě. Ústavní soud (ÚS) oba podněty v dubnu odmítl pro zjevnou neopodstatněnost, nyní usnesení zpřístupnil na internetu. Kott a Pancová figurují v korupční kauze kolem poslance a někdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha. 
16.05.2013 12:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4416 článků)

Tomáš Berdych na US Open postoupil, Veselý a Rosol neuspěli

 
Tenista Tomáš Berdych zvítězil v prvním kole grandslamového turnaje US Open nad Italem Paolem Lorenzim 6:1, 6:4 a 6:1, další Češi ale neuspěli. Jiří Veselý se loučí po prohře s Američanem Denisem Kudlou 2:6, 2:6, 7:6 a 5:7 a Lukáš Rosol neuspěl v souboji s Němcem Benjaminem Beckerem, se kterým prohrál 3:6, 6:3, 3:6 a 4:6. 
28.08.2013 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Berdych (1394 článků) , Jiří Veselý (166 článků) , Jiří Veselý (166 článků) , Jiří Veselý (166 článků) , Lukáš Rosol (599 článků)

Odvolaní zemanovci ze středních Čech si stěžovali u soudu. Ale neuspěli

 
Odvolaní představitelé středočeské organizace Strany práv občanů – zemanovci u soudu, u něhož si stěžovali na údajně nelegální vyřazení z kandidátek, neuspěli. Obvodní soud pro Prahu 1, na který se obrátili, ve čtvrtek zamítl jejich návrhy na vydání předběžného opatření. ČTK to řekla místopředsedkyně soudu Alena Novotná.
12.09.2013 16:05 |

podobné články