Článek

Korupční kauza Švachula má obří rozměry: 29 obviněných, některým hrozí až 16 let vězení

 
Neuvěřitelných 29 lidí čelí trestnímu stíhání v korupční kauze v Brně. Hlavou šmelinářů s veřejnými zakázkami je podle detektivů někdejší místostarosta Brna-střed Jiří Švachula (54, exANO). Soud, na jehož konci může být až 16 let vězení, začne v polovině září.
30.06.2020 13:50 |

podobné články

Podobné články

Švachula uspěl u ÚS se stížností na vazbu, za mřížemi ale dál zůstává

 
Údajná hlava korupční chobotnice ovládající veřejné zakázky na radnici Brno-střed Jiří Švachula uspěl se svou ústavní stížností, v níž si stěžoval na okolnosti, za nichž brněnský krajský soud rozhodoval o jeho vazbě. Senát se soudcem zpravodajem Jiřím Zemánkem rozhodl, že soud bude muset o námitkách týkajících se vazby znovu rozhodovat. Švachula ale dál zůstává ve vězení, v mezidobí mu totiž justice vazbu prodloužila.
19.12.2019 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zemánek (6 článků) , Jiří Zemánek (34 článků)

Kauza Rath: Jedna z obviněných je na svobodě. Že by začala mluvit?

 
Šéfka stavební firmy Fisa Ivana Salačová, jedna z osmi obviněných v korupční kauze kolem exhejtmana Davida Ratha, byla propuštěna z vazební věznice. Server Lidovky.cz zjistil, že si znovunabyté svobody užívá už od pondělí, zatímco dalších sedm obviněných včetně Ratha zůstávají za mřížemi.
29.06.2012 19:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

„Mladý efko. Tys okradl Faltýnky, dals jim třicet procent místo padesáti.“ Syn Babišovy pravé ruky lítá v pořádném korupčním průšvihu

 
Policejní odposlechy odhalují korupční systém, který fungoval v Brně v letech 2014–2018, kdy tam vládlo hnutí ANO. Do kauzy je namočený také Jiří Faltýnek, syn druhého nejmocnějšího muže ANO Jaroslava Faltýnka. Hlavním podezřelým je bývalý člen hnutí Jiří Švachula, který měl organizovat manipulaci s veřejnými zakázkami v části Brno-střed.
11.02.2020 21:10 |

podobné články

Babiš jede dělat pořádek do Brna. A mezitím promluvil ,,odpadlík"

 
V brněnském ANO to vře, a to dokonce natolik, že tam prý jede situaci řešit sám Andrej Babiš. Horko je v moravské metropoli kvůli korupční kauze „Stoka“, ve které figuruje bývalý člen hnutí ANO Jiří Švachula. Ale nejen on.
11.06.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18691 článků)

Brněnské Palermo, že ani Vietnamci nechápali. „Měli by si radši sešít otvor do řitě. Byla krpa ho kóřit," říká moravský boss

 
V brněnském ANO to vře. Horko je v moravské metropoli kvůli korupční kauze „Stoka“, ve které figuruje bývalý člen hnutí ANO Jiří Švachula. Ale nejen on. Někdejší brněnský primátor a dnes již bývalý kandidát na jihomoravského hejtmana Petr Vokřál dal najevo, že nikdy nechtěl politikařit a nechce mít nic společného s lidmi namočenými ve „Stoce“.
15.06.2020 13:25 |

podobné články

Kauza manipulace armádních tendrů se vrací žalobcům k došetření

 
Kauza 18 lidí obviněných v kauze údajné manipulace tendrů na opravy vojenských objektů se škodou 30 milionů korun se vrací zpět žalobcům k došetření. Rozhodl o tom pražský městský soud, který se zabýval tím, jak s kauzou dál naloží. Advokáti obviněných po soudu chtěli, aby bylo trestní stíhání zastaveno, protože prý nespáchali trestný čin nebo skutky, pro které mají být souzeni.
10.08.2015 16:31 |

podobné články

Rittig a spol. se vyhnuli vazbě: Soud do ní neposlal žádného z obviněných!

 
Lobbista Ivo Rittig a jeho spolupracovníci si oddychli. Liberecký okresní soud neposlal do vazby žádného z obviněných v kauze Oleo Chemical. Pražské vrchní státní zastupitelství v kauze původně navrhlo vazbu pro pět obviněných, jeden z návrhů dnes státní zástupce Adam Borgula stáhl.
28.09.2014 21:35 |

podobné články

Žaloba na Švachulu v případu podezření z obří korupce už leží na soudě: Faltýnek ml. to „zabalil“

 
Obžalobu v případu podezření z korupce na radnici Brno-střed podal v pátek u Krajského soudu v Brně státní zástupce. Jde o 11 lidí a dvě firmy. Mezi nimi je i bývalý brněnský politik Jiří Švachula (dříve ANO). V reakci na to Jiří Faltýnek, syn místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, požádá o pozastavení členství v hnutí.
06.03.2020 16:25 |

podobné články

Žalobce zamítl stížnosti obviněných v kauze Rath

 
Středočeský státní zástupce Petr Jirát zamítl stížnosti sedmi obviněných v korupční kauze poslance Davida Ratha. Právu to řekl obhájce stíhané kladenské podnikatelky Ivany Salačové Vojtěch Veverka s tím, že usnesení žalobce se týká všech s výjimkou samotného Ratha.
27.06.2012 11:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

Nejvyšší státní zastupitelstvo odmítlo všechny stížnosti obviněných v olomoucké kauze

 
Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) zamítlo stížnosti všech čtyř obviněných v údajné olomoucké korupční kauze. Podle NSZ je zahájení trestního stíhání zákonné a odůvodněné, řekl dnes ČTK mluvčí NSZ Petr Malý. Podle žalobců z olomouckého vrchního státního zastupitelství jde o jedno z klíčových rozhodnutí. V kauze je obviněn olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), dva vysoce postavení olomoučtí policisté a podnikatel Ivan Kyselý. O jejich vině tak rozhodne až soud.
14.01.2016 15:16 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1482 článků)

Korupční kauza Olomouce definitivně končí, soud potvrdil zproštění

 
Korupční kauza mezi fotbalovými celky Sigmou Olomouc a Bohemians Praha definitivně skončila. Olomoucký krajský soud dnes potvrdil zprošťující rozsudek okresního soudu, proti kterému se odvolal státní zástupce.
20.06.2013 19:55 |

podobné články

Vyšetřoval případ Petra Kramného: Spláchla ho korupční kauza

 
Korupční kauza kolem Ivana Langera zasáhla i do případu Petra K. (37). Je v ní i kriminalista Milan Pospíšek. Ten jako první řekl, že Monika a Klárka byly zavražděny elektřinou.
03.11.2015 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (681 článků) , Milan Ivana (34 článků)

Kauza Rath u soudu: Manželé Kottovi dostali 7,5 roku vězení, Salačová podmínku

 
Podle České televize vynesl soud rozsudek nad Petrem a Kateřinou Kottovými. Soud je odsoudil na více než sedm let vězení a zároveň rozhodl o propadnutí majetku, který je ve výši patnácti milionů korun. Dalších šest obviněných dostalo nepodmíněné tresty ve výši pěti let vězení. Ivana Salačová dostala jen podmínku.
07.04.2015 16:11 |

podobné články

Ideální velikost mužského přirození? Ženy chtějí přesně tyto rozměry: TABULKA

 
Tisíce žen prozradily, jaká je pro ně ideální délka mužského přirození. Podle jejich výpovědí byla sestavena tabulka. Jaké rozměry jsou tedy ty nejideálnější?
15.04.2014 17:00 |

podobné články

Velký test čtyřtunových horizontálních štípačů: Tohle na dřevo platí

 
Svými rozměry i tlakem se »čtyřtunky« sice řadí k nejmenším štípačkám, ale přesto velmi efektivně zvládnou rozštípat poměrně silná polena. Uživateli tak ušetří spoustu namáhavé práce i času. Vhodné jsou především tam, kde je topení dřevem doplňkovým zdrojem tepla. Výborné uplatnění najdou také na chatách, chalupách, snadno s nimi připravíte krbové dřevo. Jejich výhodou jsou i menší rozměry a malý nárok pro uskladnění. Transport usnadňují kolečka a madlo.
30.01.2018 08:10 |

podobné články

Ženy si špatně pamatují velikost penisu partnera a rozměry podhodnocují

 
Muži jsou těmi, kdo řeší rozměry penisu rozhodně více než ženy. Pánové se často také obávají, že o jejich chloubě mezi nohama budou hovořit jejich expartnerky nedostatečně lichotivě. Obavu mají oprávněně. I když se žena zrovna nechce pomstít, většinou podhodnocuje velikost penisu svého partnera. A to i tehdy, když je s ním sexuálně spokojená.
18.09.2018 21:30 |

podobné články

Rathovi hrozí ztráta "naloupeného" majetku. Bude bezdomovec?

 
V případě Davida Ratha a dalších obviněných osob začíná hrát stále důležitější roli majetek. "Situace kolem majetku je pro klienta důležitá. Dochází mu, že se nemusí z vězení jen tak dostat. A že je důležité, aby se jednou měl kam vrátit," řekl obhájce jednoho z obviněných pro server idnes.cz.
19.08.2012 17:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

Kauza Promopro pokračuje, žalobce zamítl stížnosti obviněných

 
Stíhání 11 obviněných v případu sporné zakázky pro firmu Promopro z doby českého předsednictví EU pokračuje. Státní zástupce zamítl jejich stížnosti, které podali proti usnesení o zahájení trestního stíhání, řekla v pondělí mluvčí Vrchního státního zastupitelství v Praze Irena Válová. Mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej doplnil, že v případu je obviněno stále 11 lidí. Dvanáctému člověku, kterého chce policie v kauze stíhat, se zatím nepodařilo usnesení doručit.
23.07.2012 15:50 |

podobné články

Největší vosí hnízdo za posledních 50 let zneškodnili v Británii

 
Za uplynulých téměř padesát let prý nikde na světě neobjevili tak obrovské vosí hnízdo, jaké tento bodavý blanokřídlý hmyz vybudoval letos v Southamptonu na jihu Anglie. Obří hnízdo u komína na půdě domu mělo rozměry neuvěřitelných 1,8 krát 1,5 metru. Dezinsektorům se podařilo zahubit půl miliónu vos, které v obří stavbě pobývaly.
05.08.2010 08:55 |

podobné články