Článek

Korupční kauza soudce Elischera na mrtvém bodě: Několikrát se omluvil z jednání, na své přítomnosti ale trvá

 
Soudu se nedaří pokračovat v hlavním líčení s obžalovaným soudcem pražského vrchního soudu Ivanem Elischerem ani poté, co jeho případ vyčlenil od zbylých obviněných k samostatnému projednání. V pondělí musel soudní senát hlavní líčení odročit na základě Elischerovy omluvy, podle níž muž trpí postcovidovým syndromem. Elischer i jeho obhájkyně se z nařízených termínů hlavních líčení omlouvají opakovaně, muž zároveň trvá na své osobní přítomnosti na jednání.
29.03.2021 13:50 |

podobné články

Podobné články

Další kauza soudce Elischera? Soud poslal Vietnamce Hunga do vězení, měl Elischera navádět ke korupci

 
Soud uložil Vietnamci Nguyenovi Quoc Hungovi deset let vězení a vyhoštění na neurčitou dobu za to, že navedl soudce Ivana Elischera k ovlivňování odvolacích řízení u Vrchního soudu v Praze. Verdikt není pravomocný. Uvedl to mluvčí pražského městského soudu Adam Wenig.
16.12.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (388 článků) , Adam Ivan (3 články) , Adam Adam (388 článků)

Korupční kauza soudce Elischera: Vinen! Dostal devět let vězení

 
Pražský městský soud dnes potrestal devíti lety vězení soudce Vrchního soudu v Praze Ivana Elischera za zneužití pravomoci, přijímání úplatků, neoprávněný přístup do počítačového systému a nadržování. Obžaloba tvrdí, že soudce bral úplatky od vietnamské komunity, která chtěla ovlivnit rozhodování v některých odvolacích řízeních o drogové kriminalitě. Elischer to popírá. Páteční rozhodnutí není pravomocné, případným odvoláním by se zabýval Vrchní soud v Olomouci.
26.11.2021 10:50 |

podobné články

Kauza úniku Bémových odposlechů uvízla na mrtvém bodě, nedaří se prolomit šifry

 
Před necelým rokem policie zatkla kvůli podezření z vynášení citlivých informací někdejšího důstojníka civilní tajné služby Jana Petržílka a zabavila mu mimo jiné množství počítačových nosičů. Obsah zajištěných dat ale dodnes podle všeho vyšetřovatelé neznají. Kauza tak už podle advokátů několik měsíců stojí na mrtvém bodě.
16.10.2014 03:20 |

podobné články

Jednání s Ukrajinou jsou na mrtvém bodě, řekl Putin

 
Jednání s Ukrajinou jsou na mrtvém bodě, prohlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin.
12.04.2022 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4508 článků)

Razie na Vrchním soudu v Praze: Obvinili soudce Elischera, měl brát úplatky od Vietnamců

 
Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zasahovali v budově pražského vrchního soudu. Zadrželi soudce Elischera, jenž se specializuje na řešení závažných drogových kauz, a následně ho obvinili ze tří trestných činů. Státní zástupci navrhli, aby byl obviněný zproštěn výkonu své funkce. Podle dostupných informací měl soudce brát úplatky od Vietnamců, kteří figurovali v drogové kauze.
13.03.2018 09:50 |

podobné články

Pelikán k obvinění soudce Elischera: Kontrolní mechanismy v justici začínají fungovat

 
Úterní razie na Vrchním soudu v Praze byla úspěšná, kriminalisté si odvedli soudce Ivana Elischera, kterého obvinili ze tří trestných činů, mezi nimi i z braní úplatků. Podle ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) v případu zafungovaly kontrolní mechanismy v justici. Dodal, že je zklamaný, že někdo takový zastával vysokou funkci, na druhou stranu ale rád, že se na něj přišlo.
14.03.2018 13:55 |

podobné články

Zátah u Vrchní soudu v Praze: Policie zadržela soudce Elischera!

 
Před deseti lety poslal v ostře sledovaném procesu vraždy Honzíka Rokose (†5) za mříže jeho matku Antonii Staškovou a jejího přítele Pavla Grepla, teď je sám za mřížemi! Soudce Ivana Elischera (57) zadžela policie.
14.03.2018 05:15 |

podobné články

Žalobci chtějí soudce Elischera a dalších pět obviněných držet ve vazbě

 
Policisté a státní zástupci podali v noci na dnešek návrh, aby soud vzal do vazby obviněného soudce Ivana Elischera. Do vazby chtějí poslat také dalších pět obviněných, kteří v případu se soudcem pražského vrchního soudu figurují. O vazbě bude soud rozhodovat dnes. Vyplývá to z vyjádření místopředsedy Obvodního soudu pro Prahu 4 Michala Dvořáka pro ČTK.
15.03.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Dvořák (192 článků) , Michal Dvořák (190 článků)

Byl to nenápadný člověk, říká šéf soudu o obviněném soudci. Elischera prozradily odposlechy v soudní budově

 
Úterní zadržení soudce Elischera všechny šokovalo. Podle jeho kolegů, včetně šéfa vrchního soudu Jaroslava Bureše, se jednalo o nenápadného člověka. Soudce přitom podle obvinění bral úplatky a ovlivňoval trestní řízení ve prospěch obviněných. Podle Bureše jde o velmi závažné provinění, i když státní zástupci nepodali v žádném z podezřelých Elischerových případů dovolání k Nejvyššímu soudu.
16.03.2018 15:00 |

podobné články

Domovní prohlídky i sledování. Obžalovaný soudce Elischer si stěžoval na postup policie, Ústavní soud to odmítl

 
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost obžalovaného soudce pražského vrchního soudu Ivana Elischera a Vietnamce N. Q. Hunga. Obžaloba viní Elischera z toho, že za peníze ovlivňoval rozhodování senátu ve prospěch některých stíhaných Vietnamců. Stížnost zpochyňovala domovní prohlídky a sledování Elischerovy kanceláře, kritizovala postup policie, státního zastupitelství i justice v přípravném řízení. ÚS stížnost po dvou letech od doručení označil za neopodstatněnou. Anonymizované usnesení je dostupné v databázi soudu.
28.12.2020 10:15 |

podobné články

Kauza Elischera (57): Je ve vazbě a hrozí mu 12 let!

 
Obvinění z přijímání úplatků, zneužití pravomoci úřední osoby a nadržování. Obvodní soud včera poslal soudce Ivana Elischera (57) do vazby, aby neovlivňoval svědky a neopakoval trestnou činnost.
16.03.2018 11:50 |

podobné články

5 signálů, že váš vztah nemá budoucnost

 
Máte pocit, že jste se ve vztahu zasekli na mrtvém bodě, že už se spolu tolik nesmějete, valstně se spolu už vůbec nebavíte a neplánujete si žádné společné aktivity? Možná váš vztah dospěl ke svému konci, i když si to nechcete připustit. Představíme vám signály, podle nichž se dá usoudit, že váš vztah už skutečně nemá žádnou budoucnost a je třeba to řešit. Můžete se v mrtvém vztahu ještě týdny a měsíce trápit, ale nakonec stejně dospějete k rozchodu. 1. Nepřináší radost Kdysi jste se milovali, těšili se na každou společnou chvilku a radovali se už jen z přítomnosti toho druhého.. Dnes jste neustále nervózní, naježení, přešlapujete kolem sebe na špičkách, abyste nevyprovokovali hádku. Jste nešťastní a nevíte, co dál. Jestliže máte ze vztahu špatné pocity a ty dobré se dlouhodobě nedostavují, je třeba si upřímně říct, co v takovém vztahu ještě hledáte. Opravdu věříte, že se to ještě změní? 2. Předstíráte a zapíráte Přestali jste být sami sebou, nebo se nemůžete chovat přirozeně? Zatajujete před partnerem skutečnost nebo předstíráte, že jste někdo jiný?  Zdravý je takový vztah, kde můžete být sami sebou, hovořit o všem a chovat se přirozeně (někdy bláznivě, někdy smutně či naštvaně) a nebát se, že vás ten druhý odsoudí či zesměšní, že se kvůli pravdě naštve. 3. Nic není dobře Opravuje vás neustále, snižuje vaše sebevědomí a znehodnocuje úspěchy, jichž jste dosáhla? Žárlí na vaše přátele? Jestli nic z toho, co děláte není v jeho očích správné, snaha zbytečná a úspěch zanedbatelný, není to člověk, který by vás podporoval a s nímž je možné cokoliv budovat. Jestli vás vyloženě začne srovnávat s jinou ženou, zbystřete. 4. Vzbuzuje ve vás pocit viny Za všechno špatné, co se vám a hlavně jemu děje, můžete vy. Neustále se musíte obhajovat a ospravedlňovat, zodpovědnost za vše je na vás,... Čtěte více Příspěvek 5 signálů, že váš vztah nemá budoucnost pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.12.2018 13:50 |

podobné články

Světový rekordman u pražské policie! Svalovec Filip (22) zvedl v mrtvém tahu 330 kg, přivezl dvě zlata

 
Pořádně silného borce má ve svých řadách pražská policie. Filip Rotter (22), který slouží v oddělení hlídkové služby druhého policejního obvodu, získal v říjnu dvě zlaté medaile na mistrovství světa v silovém trojboji, navíc utrhl světový rekord, když v rámci trojboje v mrtvém tahu zvedl neskutečných 330 kilogramů! Dvě zlata přivezl i v listopadu z mistrovství České republiky v mrtvém tahu.
15.11.2021 16:25 |

podobné články

Brněnský soudce Novotný se urval ze řetězu: Muži, který zavinil nehodu, napařil neskutečných 15,5 roku! Řidič pak zemřel. A na soudce se valí další skandál!

 
Brněnský soudce Aleš Novotný na sebe v poslední době strhává hodně pozornosti. Hovoří se o tom, že to brousí mnohem více, než je v české justici obvyklé. Řidič Martin Novák za autonehodu od soudce Novotného vyfasoval flastr 15,5 roku. Íránského podnikatele zase soudce Novotný donutil k zaplacení kauce 150 milionů korun. Krajský soud v Brně také kvůli Novotnému ostře kritizuje předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Ta Novotnému doporučila, aby okamžitě rezignoval. Utrhl se snad soudce Novotný z řetězu spravedlnosti a seká to jako nějaký středověký kat? O Krajský soud v Brně se už zajímá i ministr spravedlnosti Robert Pelikán.
20.05.2016 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (438 článků)

Soudce Sváček: Havlínova kauza vrátila justici o pěkných pár let zpátky

 
Předseda Městského soudu v Praze Jan Sváček je zaskočen údajnou korupční kauzou v justici. Soudce Ondřeje Havlína, který byl v této záležitosti vzat do vazby, sám dříve coby soudce odmítl. Teď tvrdí, že aktuální kauza poškodila celou justici a uvrhla ji o několik let zpátky.
25.02.2013 12:10 |

podobné články

Soud poslal soudce Elischera do vazby. Za korupci mu hrozí 12 let, Pelikán ho nejspíš zbaví funkce

 
Soudce vrchního soudu Ivan Elischer zamíří do vazby, rozhodl ve čtvrtek obvodní soud. Podle něj totiž existuje důvodná obava, že by soudce mohl ovlivňovat dosud nevyslechnuté svědky nebo dál působit trestnou činnost. Ministr spravedlnosti Pelikán řekl, že ho velmi pravděpodobně zbaví funkce - obvinění jsou podle něj velmi závažná. Elischer je obviněn ze tří trestných činů - měl přijímat úplatky a ovlivňovat trestní řízení ve prospěch obviněných.
15.03.2018 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2457 článků)

Soudce Elischer u soudu kvůli braní úplatků: Žalobce navrhuje 11 let vězení a půlmilionovou pokutu

 
Státní zástupce žádá pro obžalovaného soudce pražského vrchního soudu Ivana Elischera 11 let vězení a peněžitý trest půl milionu korun. Podle něj se podařilo prokázat, že soudce bral úplatky od vietnamské komunity, která chtěla ovlivnit rozhodování v některých odvolacích řízeních o drogové kriminalitě. Trestnou činnost podle obžaloby organizoval Vietnamec N. Q. H., pro nějž státní zástupce požaduje rovněž jedenáctileté odnětí svobody a také desetileté vyhoštění z ČR.
07.09.2021 10:40 |

podobné články

Výluka v zámoří pokračuje. Útočník Floridy nazval šéfa NHL rakovinou a idiotem

 
Setkání zástupců vedení hokejové NHL a hráčské asociace NHLPA žádný posun nepřineslo. Jednání o nové kolektivní smlouvě zůstávají na mrtvém bodě a výluka tedy nadále trvá.
20.11.2012 12:50 |

podobné články

Obviněný soudce míří do vazby, případ je vážný

 
Soudce Ivana Elischera, který je obviněn z přijímání úplatků a ovlivňování trestních řízení ve prospěch obžalovaných, poslal dnes obvodní soud do vazby. Novinářům to po jednání řekli soudcova advokátka Lucie Kýčková a státní zástupce Vladimír Pazourek. Podle soudu existuje důvodná obava, že by Elischer mohl působit na dosud nevyslechnuté svědky či opakovat trestnou činnost.
15.03.2018 16:25 |

podobné články