Článek

Korupce se mohl s Rathem dopustit i náměstek Chládek, říkají VV

 
Středočeské Věci veřejné podaly v souvislosti s kauzou exhejtmana Ratha orgánům činným v trestním řízení podnět na prošetření dalšího možného korupčního jednání. Toho se vedení hejtmanství prý mohlo dopustit v souvislosti s výběrovým řízením na pronájem areálu bývalého vojenského letiště v Milovicích.
30.05.2012 14:45 |

podobné články

Podobné články

Ministr Chládek: Novináři mě spojili s Rathem. Chci omluvu

 
Ministr školství Marcel Chládek žaluje novináře za články v regionálním tisku, kde byl spojován s Davidem Rathem. Myslí si, že ho mohly zničit. Nyní chce omluvu. Hospodářské noviny píší, že proti němu stojí judikatura, která říká, že politik musí snést víc než běžný občan.
27.05.2014 09:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků) , Marcel Chládek (609 článků)

VŠ si mají navrhnout náměstka, Chládek oslovil rektora UK

 
Akademici si mají navrhnout kandidáta na náměstka pro vysoké školy, budoucí ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) jej chce po diskusi s univerzitami vybrat ze dvou až tří uchazečů. Chládek to dnes řekl ČTK. Sám už oslovil končícího rektora Univerzity Karlovy Václava Hampla. Chládek chce na ministerstvu nechat jen dva současné náměstky z celkem šesti těchto pozic.
27.01.2014 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Ministr školství Chládek nepřestává překvapovat. Našel dalších 200 000 000 Kč

 
Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) našel na úřadě možné úspory ve výši až 200 milionů korun. Chládek to řekl s tím, že tyto peníze byly "vata" určená na blíže neurčené projekty. Už minulý týden Chládek oznámil, že může ušetřit 150 milionů korun, například za služební cesty. Uspořené peníze chce přerozdělit na platy učitelů, sport či pomůcky do škol. Další úspory v resortu mají najít právě konané audity.
03.03.2014 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Profesory by mohl jmenovat ministr školství, zvažuje Chládek

 
Profesory by mohl jmenovat ministr školství. Tento v minulosti odložený návrh nyní znovu zvažuje nový šéf školství Marcel Chládek (ČSSD). Další možnost je jmenování profesorů předsedou Senátu, ten by ale navržené adepty na titul nemohl odmítnout. Chládek to řekl ČTK s tím, že chce prosazovat ten návrh, který se bude víc zamlouvat vysokým školám. 
11.02.2014 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Chládek překvapivě: Nehrajme si na nestraníky. Za ministra školství Bartoše nebo Putnovou

 
Nový ministr školství by se měl najít hodně rychle, varuje vládu náměstek středočeského hejtmana a expert ČSSD v oblasti vzdělávání Marcel Chládek. Uvažovat o apolitickém odborníkovi jako nástupci Josefa Dobeše z Věcí veřejných prý nemá mnoho smysl, vhodnější by dle Chládka byla silná politická osobnost se znalostí problematiky. Jména jako třeba Anna Putnová z TOP 09 nebo Walter Bartoš z ODS by prý Chládek považoval za dostatečně kvalitní volbu.
28.04.2012 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků) , Walter Bartoš (16 článků) , Anna Putnová (52 článků) , Josef Bartoš (18 článků) , Josef Bartoš (18 článků)

S Rathem prý sebrali i "sněmovního opilce" Kotta. To je on

 
Podle některých zpráv byl společně s Davidem Rathem obviněn i Petr Kott. Bývalý poslanec ODS a později Davidem Rathem dosazený šéf středočeské pobočky VZP byl v posledních letech blízký středočeskému hejtmanovi.
15.05.2012 11:25 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků)

Soud s Rathem má vánoční přestávku. Zatím drží trumfy žalobce Jirát

 
Vzhledem k vánočním svátkům bylo přerušeno soudní řízení s někdejším vysoce postaveným politikem ČSSD Davidem Rathem a dalšími obžalovanými v korupční kauze. Spolu s Rathem jsou nejčastěji jmenováni Kateřina Pancová a Petr Kott. Ukazuje se prý, že trumfy teď drží v rukou státní zástupce Petr Jirát.
21.12.2013 13:32 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků)

ČSSD se obává soudu s Rathem. Budou klesat preference

 
ČSSD prosazuje konání předčasných voleb, ideálně by se měly konat už na začátku podzimu. Stranu by ale mohl poškodit soud s bývalým hejtmanem a poslancem Davidem Rathem (dříve ČSSD) obviněným z korupce. Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek se tak obává o ztrátu voličských preferencí. Napsal server Týden.cz.
27.06.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2552 článků) , David Rath (4555 článků)

Z vlády nepojede na ZOH nikdo,i ministr sportu odřekl kvůli práci

 
Z ministrů nové vlády nepojede na olympiádu v Soči ani jediný, i ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek (ČSSD) nakonec účast odřekl kvůli pracovnímu vytížení. Chládek ale řekl, že za ministerstvo by mohl jet pražský zastupitel Petr Hulinský (ČSSD), s nímž Chládek předběžně počítá na post svého náměstka pro sport.
30.01.2014 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků) , Petr Hulinský (129 článků)

Komunistka Semelová naznačuje, proč mohl být Chládek tak rychle odvolán

 
Odvolaný ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) našel zastání u komunistické poslankyně Marty Semelové. Ta považuje Chládka za jednoho z našich nejaktivnějších a nejpracovitějších ministrů školství. Poněkud jí proto překvapila rychlost, s jakou byl Chládek odvolán na základně novinového článku. „Je možné, že příště se tato ‚osvědčená‘ zkušenost uplatní na jiném ministru či premiérovi,“ rýpla si Semelová.
29.05.2015 11:36 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků) , Marta Semelová (277 článků)

Ratha by v čele kandidátky ČSSD mohl nahradit Chládek

 
Středočeského hejtmana Davida Ratha (ČSSD), který byl obviněn z přijetí úplatku, by mohl v čele kandidátky pro krajské volby nahradit jeho jeho náměstek Marcel Chládek. Senátor a stínový ministr školství ČSSD dnes novinářům potvrdil tuto možnost, případné přijetí ale podmínil získáním širší podpory. O situaci má odpoledne jednat středočeská ČSSD.
16.05.2012 11:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků) , Marcel Chládek (609 článků)

Soud s Rathem začne za několik dní! Úplatky byly zřejmě vyšší, než se původně zdálo

 
Už jen šest dnů zbývá do očekávaného soudního procesu s poslancem Davidem Rathem, který čelí obvinění z korupce. Ukazuje se přitom, že v celé kauze mohlo jít o mnohem více peněz, než o údajný sedmimilionový úplatek, se kterým byl Rath zadržen policií.
01.08.2013 22:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků)

Manévry před soudem s poslancem Rathem: Jaká opatření na exhejtmana čekají?

 
Ve středu začne ostře sledovaný soudní proces s poslancem Davidem Rathem obviněným z mnohamilionové korupce. Na tento očekávaný proces se u soudu chystají už několik týdnů. Přečtěte si, jaké opatření soud musel udělat.
06.08.2013 20:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků)

Start soudu s Davidem Rathem: Co byste měli vědět. I vy, kteří mu fandíte

 
Začíná mediálně sledovaný proces s bývalým středočeským hejtmanem a poslancem sociální demokracie Davidem Rathem kvůli podezření z korupce. „Bude-li odsouzen, bude to první velká ryba z politiků. Mnoho lidí by pak uvěřilo tomu, že Česko vykročilo na cestu k právnímu státu,“ řekl ParlamentnímListům.cz bojovník proti korupci advokát Milan Hulík k procesu, v němž figuruje jedenáct obžalovaných. Ale k pocitu, že se právo nezastaví ani před branou politiky, podle něj přispělo už Rathovo zatčení, vyšetřování, vazba a příprava soudního procesu.
07.08.2013 08:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků)

Souhrn informací po hlavním líčení s Rathem: Jediná Salačová přiznala korupci

 
Krajský soud v Praze má po dnešku za sebou první část hlavního líčení s poslancem Davidem Rathem (dříve ČSSD) a dalšími deseti lidmi obžalovanými z nezákonného upravování veřejných zakázek a korupce ve Středočeském kraji. Úvodních osm dní zabraly především rozsáhlé výpovědi Ratha a podnikatelky Ivany Salačové, která se jako jediná ke korupci přiznala. 
16.08.2013 18:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků)

Proces s Rathem dostal nový rozvrh, pokračovat bude minimálně do května

 
Soud s Davidem Rathem a skupinou dalších deseti lidí obžalovaných z korupce je prozatím rozplánován do počátku května. Plyne to z rozvrhu jednání na webovém portálu resortu spravedlnosti. Podle mluvčí Krajského soudu v Praze Zuzany Steinerové nelze odhadnout, zda proces v květnu skončí.
04.01.2014 18:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků)

Úplatky nebo králíci? U soudu s Rathem bylo veselo

 
Dnes u soudu s Davidem Rathem a jeho komplici obžalovanými z korupce zazněly hodně výbušné odposlechy. Řeč v nich byla o zajících a králících. Podle obžaloby to byly šifry značící úplatky.
14.01.2014 21:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků)

Pokračuje SOUD s Rathem. Na řadě jsou další důkazy proti obviněnému

 
Krajský soud v Praze dnes pokračuje po měsíční pauze v hlavním líčení s exposlancem Davidem Rathem (dříve ČSSD) obžalovaným spolu s dalšími deseti lidmi z korupce.
02.06.2014 07:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků)

Revoluční tribunál, jako za jakobínů. Moc nechybělo, a mohl jsem tam sedět s ním. Jiří Paroubek komentuje rozsudek nad Rathem

 
Expremiér Jiří Paroubek se důrazně zastal Davida Ratha. Soud s někdejším hejtmanem Středočeského kraje přirovnal k jakobínským revolučním soudům, při nichž nešlo o hledání spravedlnosti, ale o potrestání předem odsouzených osob. Kdyby nebyl opatrný, mohl prý být Paroubek obžalován i s Rathem.
23.07.2015 23:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3758 článků) , David Rath (4555 článků)