Článek

Koronavirus: Pozitivní zpráva z Česka. Jde o počty nakažených

 
Počet pozitivně otestovaných osob na onemocnění COVID-19 klesá. Podle statistik Ministerstva zdravotnictví byl ke čtvrtečnímu datu denní vývoj podílu pozitivně testovaných 4,28 procenta z celkově 6.291 otestovaných. Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek z pozitivního vývoje usuzuje, že se České republice podařilo pandemii zastavit nebo alespoň oddálit.
03.04.2020 18:45 |

podobné články

Podobné články

Jak na pozitivní myšlení

 
Pozitivní myšlení rozhodně má něco do sebe. Chcete-li být ve svém životě šťastní, pak se musíte i na těžké období a překážky, které vám osud postaví do cesty, dívat z té lepší stránky a snažit se i na těch nejhorších věcech najít něco pozitivního. Myslíte si, že je to nemožné? Pak vás rádi přesvědčíme o opaku! Pozitivní myšlení je dar, kterému se ale můžete naučit. Zatímco někdo je věčný optimista s širokým úsměvem na rtech, jiný naopak na všem vidí to špatné a pro svůj pesimistický přístup k životu jen málokdy zažívá šťastné chvilky. Přitom s úsměvem jde všechno lépe! Pozitivní myšlení není o předstírání! Kdo chce myslet pozitivně, nemusí se přetvařovat. O přetvářku a předstírání tady totiž vůbec nejde. Pozitivní myšlení neznamená ani to, že v sobě budete potlačovat negativní emoce. Naopak ztráty, smutek nebo například hněv musíte plně prožívat, poučit se z nich a snažit se na jejich místo dosadit něco lepšího. Pozitivní přístup k životu – jak na to? Hledět na svět přes tmavá sklíčka brýlí k ničemu nevede. Možná ani vás již nebaví se neustále mračit, stresovat se a mít špatnou náladu. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, díky kterým budete k životu přistupovat pozitivně. Naučte se na sebe usmívat. Nevěřili byste, kolik pozitivní energie vám může dodat jeden obyčejný úsměv. Usmívejte se nejen na lidi kolem sebe, ale především na sebe do zrcadla. Zažijete-li něco špatného, vezměte si tužku a papír a pečlivě si napište, jaké výhody to pro vás bude mít do budoucna. Zamyslete se nejen nad krátkodobou, ale i dlouhodobou perspektivou. Založte si soubor v počítači, kam si svědomitě zapište vše hezké, co o vás někdo řekl. Nezáleží na tom, zda vás pochválí nadřízený v práci nebo vám přítel řekne, že vám to sluší. Až budete mít špatný den, pak si všechna... Čtěte více Příspěvek Jak na pozitivní myšlení pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.07.2016 16:30 |

podobné články

Covid bují v českých věznicích, počet nakažených se rychle ztrojnásobil. Kvůli britské mutaci?

 
Počty nakažených vězňů v českých věznicích dramaticky stoupají. V pátek uvedla Vězeňská služba ČR, že celkový počet nakažených vězňů činí 1230 osob. Jenže ještě 27. ledna jich bylo 464. To je prakticky ztrojnásobení stavu za devět dní. Situace je kritická zejména v Karlovarském kraji. Nákaza se podle informací Blesku rozšířila zejména ve věznici v Horním Slavkově, kde je údajně až 300 nakažených. Vězeňská správa tato čísla však nemůže potvrdit, neboť uvádí počty jen za všechny věznice. V Česku se podle expertů začíná rychle šířit tzv. britská mutace viru, je právě ona za raketovým růstem případů za mřížemi?
07.02.2021 21:05 |

podobné články

Miroslav Forman: Čísla kolem Covid-19? Jen staré známé sčítání jablek s hruškami

 
Počty nakažených, počty nově nakažených, dokonce počty mrtvých. Hrozivá čísla, která již skoro půl roku straší globální společnost. Čísla, která zásadně (a především negativně) ovlivňují naše životy a svobody. Čísla, která zavírají hranice a která vyrábějí tzv. bezpečné, ale i zapovězené země. Čísla, která ohrozila globální ekonomiku a životní úroveň skoro celé světové populace. Jaká je ale realita?
18.08.2020 13:55 |

podobné články

Počty testů byly v úterý rekordní, podíl nakažených klesá

 
Počty provedených testů na nákazu koronavirem v České republice postupně rostou a v úterý se poprvé dostaly nad hranici sedmi tisíc vzorků, když bylo vyhodnoceno 7434 testů. Pozitivní zprávou je, že navzdory masivnějšímu testování má podíl osob s potvrzenou nákazou klesající tendenci. Test mělo v úterý pozitivní 195 lidí, to znamená podíl pozitivních výsledků na počtu testovaných 2,62 procenta.
08.04.2020 10:55 |

podobné články

Koronavirová záhada v Madridu: Bary natřískané, roušky nikde a počty nakažených letí dolů

 
V hlavním městě Španělska Madridu mluví o zázraku. Navzdory koronavirové pandemii klesají počty nakažených, a to i přesto, že jsou restaurace a bary normálně přístupné veřejnosti. Týdeník Focus informuje o tom, že noční zařízení doslova praskají ve švech, ale počet nakažených se nezvyšuje.
14.11.2020 18:36 |

podobné články

Jak saunování může prospět vašemu zdraví?

 
Blíží se podzim a s ním neodmyslitelně spojené období saunování, kterému se věnuje stále více lidí. Možná jste o něm slyšeli od svých známých a přemýšlíte, co na tom saunování vlastně je. Jestliže chcete vědět, jaké pozitivní účinky má na vaše zdraví, pak jste tu správně! Když je venku zima a vy toužíte po teple, není nic lepšího, nežli shodit oblečení, kolem těla omotat ručník a zavřít se do vyhřáté komůrky. Co si budeme nalhávat – pobyt v sauně je velice příjemný a není se tak čemu divit, že mu podléhá stále více lidí. Pozitivní účinky saunování na naše zdraví Saunování se lidé věnují již slušnou řádku let. Už od vzniku této aktivity se věří, že má pozitivní vliv na naše zdraví. Jestliže uvažujete, že byste začali chodit do  sauny a zajímá vás, co je na tom pravdy, jste tu správně. Pojďme si tedy říci, jak může pobyt v sauně zlepšit vaše zdraví. Z těla se vyloučí škodlivé látky Každý den jsme vystavováni mnoha vlivům, které zanáší naše tělo škodlivými látkami. Ty v našem těle mohou napáchat pěknou paseku. V sauně se hodně zapotíte, čímž výrazně napomůžete odplavování těchto škodlivých látek pryč z těla. Podpoří se činnost srdce Srdce je nejdůležitější orgán v našem těle, o který bychom měli pečovat s maximální láskou. I pobyt v sauně má na činnost srdce pozitivní vliv, což je důvod k tomu, proč to vyzkoušet. Zvýší se obranyschopnost Blíží se podzim, což je náročné období, ve kterém musíme čelit studenému počasí a bakteriím, které na nás číhají doslova na každém kroku. Právě v tomto období dostává náš imunitní systém pořádně zabrat, čemuž může napomoci pravidelné saunování. Zlepší se dýchání Máte problémy s dýcháním? Trpíte často na problémy s dýchacími cestami? V tom případě honem do sauny! Vlhký teplý vzduch má pozitivní vliv na dýchací... Čtěte více Příspěvek Jak saunování může prospět vašemu zdraví? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.09.2017 20:40 |

podobné články

Nejméně za celý týden. Nakažených v Praze přibylo za sobotu „jen“ 269

 
Laboratoře v Praze odhalily další pokles přírůstku nakažených koronavirem. Za sobotu jich dle údajů webu ministerstva zdravotnictví přibylo 269, což je nejméně za celý týden, a i v rámci víkendových hodnot, které bývají nižší, se jedná o výrazný pokles. Minulou sobotu jich totiž bylo zhruba o 140 více. Pozitivní také je, že poslední tři dny se počty nakažených za den pohybují pod 500 případů.
15.11.2020 08:40 |

podobné články

Koronavirus loni srazil počty cestujících v pražské MHD

 
Epidemie koronaviru loni zásadně snížila počty cestujících v pražské MHD. Ukazují to data pražského dopravního podniku, který srovnal počty přepravených cestujících loni a v roce 2019.
25.02.2021 15:00 |

podobné články

Počty antigenních testů klesají. Projevuje se samotestování ve firmách

 
Počty provedených antigenních testů na koronavirus v posledních dnech začaly klesat. Neznamená to ale, že by se méně testovalo. Důvodem je s největší pravděpodobností samotestování v podnicích, které počty testů hlásí až na konci měsíce přes pojišťovny.
23.03.2021 04:35 |

podobné články

Pozitivní je jeden ze tří testů, antigenní začínají dominovat

 
Počty vykázaných testů na odhalení nákazy koronavirem rostou navzdory vývoji epidemie jen zvolna. Pozitivní je dlouhodobě zhruba třetina všech testů a počty lidí potýkajících se s onemocněním covid-19 jdou již několik týdnů setrvale nahoru.
23.02.2021 09:30 |

podobné články

Koronavirus v Praze: Testy za pátek odhalily přes tisíc pozitivních, nákaza zpomalila

 
Během října počty nakažených rekordně stoupaly, podle webu ministerstva zdravotnictví však v pátek došlo k nižšímu nárůstu počtu nakažených nemocí covid-19. Přibylo 1187 případů koronaviru, tedy o pětinu méně než předchozí pátek. Je to také druhý nejnižší nárůst případů nákazy koronavirem v tomto týdnu. Nejvyšší denní nárůst počtu nakažených byl ve městě ve čtvrtek 22. října, a to o 1714.
31.10.2020 08:35 |

podobné články

Koronavirus je zřejmě nezastavitelný: V Česku je 4674 nakažených, nejvíc od začátku pandemie

 
Koronavirus začal nabírat na síle a v posledních dnech se počty nově nakažených pohybují kolem 200 a čísla vůbec neklesají. Od dubna se počet aktivních případů výrazně liší. V současné době jich je totiž 4674 a stále přibývají. Nejhůře je na tom Prachaticko.
01.08.2020 20:40 |

podobné články

Koronavirus bychom neměli bagatelizovat. Jasně ohrožuje provoz nemocnic, varuje neurochirurg Chrobok

 
Koronavirus ohrožuje nejen zdraví veřejnosti, ale i zdravotníků, a tedy i provoz nemocnic, říká přední neurochirurg Nemocnice Na Homolce Jiří Chrobok. Ten Novinkám poskytl rozhovor krátce poté, co Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) zveřejnil počty nakažených lidí pracujících ve zdravotnictví, přičemž se ukázalo, že jeden lékař s infekcí zemřel. Celkem je v Česku 259 nakažených zdravotníků.
23.09.2020 13:40 |

podobné články

Plzeňský hejtman Bernard má koronavirus: Horečky, bolest svalů a několik testů

 
Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD) má pozitivní test na koronavirus. Oznámil to v pátek odpoledne na svém facebookovém profilu. Nemoc COVID-19 u něj potvrdil až opakovaný test. První test podstoupil koncem minulého týdne a v pondělí oznámil, že byl negativní. Protože na sobě ale pociťoval příznaky nemoci, nechal si udělat další test, který byl pozitivní. Už dříve oznámili pozitivní testy i dva členové krajské rady Radka Trylčová (ODS) a Zdeněk Honz (ČSSD).
03.04.2020 20:15 |

podobné články

Zaměstnanec dukovanské elektrárny je pozitivní na koronavirus

 
Zaměstnanec Jaderné elektrárny Dukovany je pozitivní na koronavirus, elektrárna zavádí doporučená preventivní opatření. Právu to potvrdil mluvčí zařízení Jiří Bezděk. Jak zdůraznil, nejde o pracovníka z provozu. Pozitivní test oznámil ve středu.
01.07.2020 19:40 |

podobné články

Počty nakažených rostou napříč republikou

 
Zhoršující se epidemiologická situace je patrná i na číslech z jednotlivých okresů. Při přepočtu na 100 000 obyvatel je nejhorší situace na Hodonínsku (153), ale k podobnému číslu se blíží i Svitavy (151), Pelhřimov (147) a Třebíč (146). Počty nakažených se často razantně zvedají i v regionech, které jsou na opačném konci pomyslného žebříčku.
11.09.2020 12:45 |

podobné články

Klesající počty nově nakažených? Je třeba počkat, míní Blatný

 
V posledních dnech počty nově nakažených koronavirem klesají. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) by tomu ale zatím nepřikládal příliš velký význam. Podle něj je potřeba počkat až na data za úterý.
02.11.2020 18:15 |

podobné články

Očkování zabírá. Počty nakažených zdravotníků a sociálních pracovníků klesly

 
Situace v tuzemských nemocnicích není v posledních týdnech dobrá, kapacity lůžek intenzivní péče se blíží vyčerpání a zdravotníci jsou vyčerpaní. Počty nakažených lékařů ale v poslední době setrvale klesají, zásluhu na tom má očkování.
25.02.2021 17:20 |

podobné články

Proč roste číslo R, když počty nakažených klesají? Jen matematika

 
Ačkoliv počty nově nakažených i hospitalizovaných nyní postupně klesají, v pondělí vystoupalo reprodukční číslo až k těsné blízkosti hodnoty čísla jedna, což by mohlo značit opětovné zrychlování šíření epidemie koronaviru. Nárůst ale může být zapříčiněn způsobem výpočtu čísla R, do něhož se promítly Velikonoce.
12.04.2021 10:00 |

podobné články