Článek

Koronavirus obchází nemocnicemi

 
Koronavirus se nevzdává. Uzavřel multioborovou jednotku intenzivní péče (JIP) v nemocnici v Uherském Hradišti. Nakazilo se tam deset lidí.
16.07.2020 05:10 |

podobné články

Podobné články

Kraj Vysočina: Záchranáři sdílí data o pacientech s krajskými nemocnicemi

 
Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina už deset let využívá při výjezdech k pacientům speciální počítačový systém tabletů, prostřednictvím kterého sdílí základní data o pacientech se všemi pěti krajskými nemocnicemi na Vysočině a vybranými nemocnicemi v ČR.
24.10.2018 09:55 |

podobné články

Ladislav Žák: Cenzura nové doby…

 
Internetem prý obchází strašidlo, strašidlo cenzury. Ve jménu čehokoliv jsou mazány příspěvky, aniž by bylo jasné, jaká jsou pravidla hry. Strašidlo ale obchází nejen internet, obchází i klasická média a postupně obchází nás všechny.
12.09.2018 13:15 |

podobné články

VZP se nás snaží oškubat, tvrdí zlínská nemocnice i senátorka Gajdůšková

 
Místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Alena Gajdůšková (ČSSD) se rozhodla pomoci Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně s narovnáním ceny bodu. Podle političky je totiž zlínská nemocnice výrazně znevýhodněna nejen ve srovnání s jinými nemocnicemi ve Zlínském kraji, ale také ve srovnání s jinými nemocnicemi v České republice. „Problém zlínské nemocnice se musí vyřešit. Jde o historickou nespravedlnost,“ uvedla pro Parlamentní listy Gajdůšková.
24.06.2011 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (240 článků)

Heger aktivoval krizový štáb, nabídl pomoc s evakuací Františku

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) aktivoval dnes kvůli povodňovému nebezpečí krizový štáb ministerstva. Bude zajišťovat komunikaci mezi fakultními nemocnicemi a dalšími pražskými nemocnicemi, které ministerstvo zřizuje. ČTK to dnes řekla mluvčí Viktorie Plívová. V Praze byl dnes kvůli stoupající hladině Vltavy vyhlášen stav nebezpečí. Zřejmě se bude muset vyklidit nemocnice Na Františku. Kvůli povodňové situaci zasedne večer mimořádně vláda.
02.06.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1275 článků)

VZP zveřejnila první smlouvy s nemocnicemi

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna zahájila zveřejňování smluv s poskytovateli zdravotní péče. Na svém webu zatím zveřejnila smlouvy se čtyřmi fakultními nemocnicemi. Jde o největší poskytovatele péče, další budou postupně následovat.
03.04.2014 11:00 |

podobné články

Schwarz: Spor mezi pražskou záchrankou a nemocnicemi nepovažuji za vyřešený

 
Senátor za ODS a šéf pražské záchranky Zdeněk Schwarz nepovažuje spor o předávání pacientů mezi záchrannou službou a pražskými nemocnicemi za ukončený. Pokračování kauzy by se ale pacientů dotknout nemělo, řekl to v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Martina Veselovského.
03.07.2014 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků) , Zdeněk Veselovský (6 článků)

Dvouletý (Soukromníci): Experimenty s nemocnicemi odskáčou pacienti

 
Experimenty s nemocnicemi odskáčou pacienti, nebude je mít kdo léčit ani ošetřovat, varuje Michal Dvouletý, krajský zastupitel, předseda Strany soukromníků ČR ve Zlínském kraji.
25.08.2018 11:35 |

podobné články

Strašák obchází Itálií: Paralyzuje koronavirus Evropu?

 
Strašák jménem koronavirus úřaduje stále blíž českých hranic, momentálně obchází Itálii. Ta ohlásila už šestou oběť, nakažených je zde přes 200, což zemi řadí na třetí místo všech států zasažených epidemií.
25.02.2020 12:10 |

podobné články

Klidnou obcí obchází strach: Místní vyděsila smrt manželského páru

 
Strach obchází Tymákovem, dosud klidnou obcí na Plzeňsku. Místní vyděsila brutální smrt manželského páru. Uvnitř rodinného domku je našel v tratolišti krve jejich syn. Policie k případu mlčí a to místním na klidu nepřidá. Lidé se tak bojí o svou bezpečnost. Jakékoliv informace totiž policie odmítla sdělit i místnímu starostovi.
11.07.2012 17:10 |

podobné články

Iveta Bartošová má strach o život: Šílenec už obchází její dům

 
Případ podivného nábožensky založeného obdivovatele Ivety Bartošové  (46) Zdeňka Macury, který nejdříve zpěvačku sexuálně obtěžoval , aby se jí pak pokusil vyplatit z partnerství s Josefem Rychtářem  (54) a nakonec ji požádal o ruku , dostává mnohem vážnější obrysy. To, co se doposud zdálo být jen pouhou úsměvnou historkou, nyní již zavání tragédií. „Několikrát jsme ho už zahlédli, jak v noci obchází Ivetin dům,“ řekl Super.cz Rychtář.
03.08.2012 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6863 článků)

Sexy Štěpánka s vtípkem

 
Přijde smrtka do nemocnice a obchází pacienty.Na LDNce říká jednotlivým pacientům: "Ty tu budeš jestě rok, ty týden, tobě zbývají dva měsíce...." Jeden stařeček, který má na kahánku uteče na dětské oddělení, kde si lehne do postýlky mezi děti. I tam smrtka dorazí a obchazi: "Ty máš ještě 50 let, pro tebe si přijdu za 70,... a copak ty tady děláš?"
26.10.2013 06:15 |

podobné články

Šaría hlídky obchází Vídní! Martina zbili, protože se zastal manželky a dcery

 
Rakouskou metropolí obchází samozvané šaría hlídky. „Islámská policie“ prý chodí po barech ve Vídni a kontroluje, jestli se muslimky chovají a oblékají tak, jak podle Koránu mají. A hlídky se přitom neštítí použít ani násilí!
08.03.2016 21:55 |

podobné články

Panická hrůza z pekla i krásná tradice: Traumatizuje děti čert? Tohle radí expert

 
Začátek prosince je neodmyslitelně spojen s Mikulášem, který ve společnosti anděla a čerta obchází rodiny. Hodné děti obdaruje sladkostmi, ty zlobivé dostávají uhlí či brambory a hrozí jim, že je čert odnese do pekla. Zatímco někteří dospělí vzpomínají na tyto tradice s melancholickým úsměvem, pro jiné byly v dětství zdrojem strachu a děsu. Jak se na to dívají odborníci? I o tom hovořili v pořadu Epicentrum psychoterapeut Miloslav Čedík a Radovan Myslík, který v kostýmu Mikuláše obchází rodiny už řadu let.
05.12.2018 16:30 |

podobné články

Epicentrum: Čerti a Mikuláš. Dětské trauma, nebo zábava?

 
Známá trojice v podobě svatého Mikuláše, anděla a čerta každoročně na začátku prosince obchází děti, aby je odměnila za dobré chování, nebo jim naopak vypočetla jejich hříchy. Je ale zažitá tradice pro nejmenší opravdu zábavným zpestřením, anebo naopak velkým traumatem? Právě to bylo téma středečního Epicentra, do kterého přijali pozvání psychoterapeut Miloslav Čedík a Radovan Myslík, který v kostýmu Mikuláše obchází rodiny už řadu let.
05.12.2018 14:50 |

podobné články

Osmnáctá hodina odbila, chval každý duch Hospodina! Vánoční trhy v Plzni obchází ponocný

 
Přenést se do minulosti je možné každý den v podvečer na plzeňském náměstí Republiky. Vánoční trhy tu obchází ponocný jako vystřižený z historické knihy: troubí a vyvolává.
21.12.2018 12:45 |

podobné články

Obchází na Petřinách šmejdi?! Policie doporučuje opatrnost, hlavně nikoho nepouštět do bytu

 
V posledních dnech znepokojují obyvatele Petřin lidé, kteří obcházejí domy a nabízí služby týkající se revize oken. Většina se s nimi vůbec nebaví a vyhazují je z domů, panují ale obavy o seniory, kteří jsou v takových případech nejzranitelnější a snadno naletí podvodníkům. Minimálně k jedné důchodkyni už se také pokoušel dostat jeden muž do bytu. Jeden z lidí, kteří tam domy obchází, se hájí tím, že jde jen o neškodnou anketu a dělá to jako studentskou brigádu.
06.02.2021 19:05 |

podobné články

Koronavirus v Brně: Nemocnice u sv. Anny vyčlení 30 intenzivních lůžek

 
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a Nemocnice Na Homolce jsou dvěma nemocnicemi, které se v ČR zaměří na pacienty s onemocněním COVID-19 v těžkém stavu. Cílem této centralizace nemocných je zabezpečení odpovídající péče s co nejlepším výsledkem.
18.03.2020 15:25 |

podobné články

Z premianta odpadlíkem: Covid dostal Portugalsko na kolena. V historii to není poprvé

 
V minulém roce byl po celém světě oslavován „portugalský zázrak“, nyní však koronavirus v zemi pořádně udeřil. Přeplněné jednotky intenzivní péče, třídící stany před nemocnicemi a rychle rostoucí počet mrtvých. Situace je tak kritická, že do Portugalska museli na pomoc přiletět němečtí vojenští lékaři. Situaci v zemi podrobně popsal web magazínu Spiegel.
06.02.2021 05:45 |

podobné články

Doktor Macek: Koronavirus? Stejně by umřeli. Ušetřilo jim to trápení. Až budou jednou koukat do stropu na LDNce...

 
Jsou lidé, které koronavirus zasáhl tvrdě, ale Miroslav Macek k nim dle rozhovoru s novinářem Milošem Čermákem nepatří. Koronavirus podle něho nezpůsobí žádné smrti 'navíc'. „Říkám, ti lidé by nezemřeli navíc. Jen by zemřeli předčasněji. A leckdy by je to uchránilo od ohromného trápení v budoucnosti, kdy budou ležet s hadičkama, koukat do stropu v LDNce tři roky a možná si v duchu budou přát: Kéž by mě tehdy ten koronavirus usmrtil hned,“ prohlásil. Sám řekl, že je asociál a že s tímto postojem by ve vládě neprorazil. Takže by kvůli tomu odstoupil.
30.04.2020 11:30 |

podobné články