Článek

Koronavirus není jediný zabiják: Těmto chřipkovým virům podlehlo v historii nejvíce lidí

 
Pandemie koronaviru se rozšířila během čtyř měsíců takřka do celého světa a onemocnění Covid-19 podlehlo bezmála 20 tisíc osob. Nejvíce mrtvých hlásí Itálie, pozadu nezůstává ani Španělsko, Německo či Spojené státy a Velká Británie. I když je tato situace pro současnou generaci zcela šokující a neznámá, svět se musel v historii už několikrát se smrtícím virem potýkat. Které druhy chřipek v minulosti také zabíjely?
27.03.2020 07:01 |

podobné články

Podobné články

Naděje pro nemocné encefalitidou: V Brně testovali látku účinnou proti virům

 
Brněnští vědci otestovali na buňkách látku, která je vysoce účinná proti virům, které způsobují například klíšťovou encefalitidu, západonilskou horečku, horečku dengue či vir zika. Proti těmto závažným infekcím přitom dosud neexistuje účinný lék, uvedla Česká televize (ČT).
22.04.2018 09:15 |

podobné články

Očkování proti chřipce: Kdy jít a pro koho se hodí? NÁVOD

 
Sezóna chřipky se neúprosně blíží a už je nejvyšší čas se nechat očkovat. Vakcína vám zaručí stoprocentní odolnost proti chřipkovým virům.
24.09.2013 14:45 |

podobné články

Teplé počasí přeje virům chřipky, jsme na pokraji epidemie!

 
Česko je na prahu chřipkové epidemie. Současné teplé počasí totiž nahrává virům a nemocných tak stále přibývá. Na Chrudimsku už druhý lednový týden onemocnělo více než 1600 lidí na 100 tisíc obyvatel.
19.01.2015 20:56 |

podobné články

Chřipková epidemie svírá Česko. Jak se bránit virům ve společné kanceláři?

 
Počet nakažených chřipkou prudce stoupá ve většině krajů. Ordinace plní hlavně děti a senioři, v Praze bylo už zaznamenáno 12 případů závažného průběhu. A zaevidované je i jedno úmrtí. Většina nemocnic se zavřela návštěvám, na očkování už je ale pozdě a nezbývá nic jiného, než se virům bránit. Rizikové je hlavně cestování MHD a místa s větším počtem lidí. Včetně velkých společných kanceláří. Jak se bránit chřipce a co může způsobit neléčená chřipka?
05.02.2018 17:55 |

podobné články

6 tipů proti rýmičkám a virům

 
S podzimem a nadcházející zimou bychom měli věnovat více pozornosti imunitě, vlastnímu tělu, které je v tomto období obzvlášť náchylné útočícím virům a následně nemocem. Co s tím? Lékaři jednoznačně poradí – především začněte u správného stravování, přidejte pohyb, dostatek spánku, otužování. Zásadním faktorem úspěšného přežití zimy bez úhon je dobré trávení…
08.11.2015 05:05 |

podobné články

Počasí přeje virům: V Česku už je i skutečná chřipka. Na očkování moc času nezbývá

 
Počasí si s námi tento týden pěkně pohraje. Zatímco v první části týdne budou teploty přes den klesat pod nulu, o víkendu se oteplí. Z epidemiologického hlediska se v tomto typu počasí velmi daří virům chřipky. Lékaři varují, že před lednovým nástupem epidemie je poslední možnost se očkovat. Protilátky se totiž tvoří dva až tři týdny. Navíc za poslední týden se podíl chřipkových virů zdvojnásobil a v Česku už byl zaznamenán případ skutečné chřipkové nákazy.
10.12.2019 06:15 |

podobné články

Zabiják koronaviru z Brna: Revoluční roušky s mědí umí zničit vir! Prodávat se budou v dubnu

 
Brněnská společnost Respilon dala milionům lidí naději, že zabiják zvaný koronavirus se dostane do defenzivy. Dosavadní nanovlákenné masky, které uměly virus zachytit, teď revolučně zdokonalila. Díky akcelerovanému oxidu mědi totiž nové ústenky dokáží celosvětového zabijáka zničit. Moderní výrobní linka v Turecku, kam Brňané dodají nanotechnologii, začne podle zástupkyně firmy Jany Zimové chrlit desetitísíce kusů ústenek denně od poloviny dubna. Jmenují se příznačně – Virus Killer (Zabiják viru).
17.03.2020 13:25 |

podobné články

Čech, kterého ve Wu-chanu uvěznil koronavirus: Zatím jídlo mám, ale zásoby rychle docházejí

 
Zákeřný koronavirus uvěznil 56 milionů lidí včetně dvou českých studentů v několika čínských městech, na které vláda uvalila karanténu. Úřady hlásí přibližně 1300 nemocných, přinejmenším 41 lidí už viru podlehlo. V pátek se koronavirus dostal i do Evropy, první dva nakažené potvrdila Francie, která se obává výskytu dalších případů. EXKLUZIVNĚ: Daniel Pekárek (21), který je momentálně ve Wu-chanu a nemůže město opustit, promluvil pro eXtra.cz. Největší obavy má z nedostatku jídla a vody.
25.01.2020 10:06 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Čech (81 článků) , Daniel Daniel (191 článků) , Daniel Daniel (191 článků) , Daniel Daniel (191 článků) , Daniel Daniel (130 článků) , Daniel Daniel (191 článků) , Daniel Daniel (191 článků) , Daniel Daniel (191 článků) , Daniel Daniel (191 článků)

WHO šokuje svět: Koronavirus může přežít ve vzduchu déle, než se předpokládalo

 
Novým koronavirem se podle Světové zdravotnické organizace (WHO) na světě nakazilo už přes 182 tisíc lidí a nejméně 7135 nemoci COVID-19 podlehlo. Ačkoliv příznaky valné většiny pacientů jsou spíše mírné, u zhruba 20 procent z nich způsobuje nákaza vážný stav. Podle WHO umírají na koronavirus 3,4 procenta infikovaných. WHO tento týden varovalo před další hrozbou, nová studie potvrdila, že koronavirus přežije ve vzduchu déle, než se předpokládalo.
17.03.2020 15:55 |

podobné články

Brněnská firma cílí na zabijáka: Koronavirus blokují masky s nanovlákny, je to český vynález

 
Od minulého týdne čelí brněnská firma Respilon, světový lídr ve vývoji nanovláknových technologií, brutálnímu náporu. Zájemci žádají miliony jejich speciálních masek proti virům, jen za 4 dny zaevidovali 8,5 milionu objednávek. Problém je jediný. Tři čtvrtě milionu ústenek a respirátorů, které se kompletují v Číně, jsou zablokovány v tamních skladech. Výroba dalších je určena jen pro tamní potřebu.
29.01.2020 15:15 |

podobné články

Koronavirus jako zbraň z tajné laboratoře či pomsta Sorose? Expertka: Konspirace ohrožují všechny

 
Nejrůznější konspirační teorie opět letí světem. A koronavirus je pořádně  „přikrmil“ - spekulací je celá řada. Od čínského tutlání počtu mrtvých a spalování obětí, nezapsaných do statistik, po to, že koronavirus je vlastně biologická zbraň z tajných laboratoří. Proč lidé víc věří umělým konstrukcím než oficiálním zprávám? Éra konspirací je dlouhá, nekončí a má bohatou historii. Světu prý vládnou zednáři, reptiliáni, nebo ilumináti, Američané tají UFO a Rockefeller dostával konzervy s dětskou krví. Uvěřit těmto teoriím, byť se mnohdy zdají notně přitažené za vlasy, je snadné, říká psycholožka a varuje, že k tomu máme sklony.
09.02.2020 05:10 |

podobné články

Na Česko se řítí chřipková epidemie! Nemocných přibývá

 
Oproti minulému týdnu se zvýšil počet lidí s chřipkovým onemocněním. Nejvíce nemocných přibylo v Pardubickém a Moravskoslezském kraji.
12.03.2012 16:25 |

podobné články

Chřipka na jižní Moravě: Dva lidé už umřeli! Nejhůře je v Brně a na Hodonínsku

 
Téměř 22 tisíc pacientů s respiračním nebo chřipkovým onemocněním aktuálně evidují hygienici v Jihomoravském kraji. Samotnou chřipkou se letos nakazilo přibližně dvě stovky z nich a dva lidé na ni zemřeli. Nejvíce nemocných je v Brně. Nákaza je už na ústupu.
14.02.2020 15:25 |

podobné články

Koronavirus se nebezpečně šíří: Do karantény musela být umístěna výletní loď plná lidí

 
Nebezpečný koronavirus se říší ohromnou rychlostí. Během 24 hodin podlehlo chorobě 66 lidí a to je o dva více než v pondělí. Celkový počet obětí se už pomalu blíží k pěti stům. V Japonsku dokonce musela být do karantény umístěna výletní loď plná cestujících, protože se na palubě zjistila přítomnost koronaviru.
05.02.2020 08:50 |

podobné články

Zůstaňte doma a udělejte si dítě! Itálie reaguje na koronavirus, který zabil více než 6 000 lidí

 
Koronavirus postihl v podstatě celý svět, pandemie však nejhůře ovlivnila Itálii. V oblíbené dovolenkové destinaci Čechů se nemocí Covid-19 nakazilo už 64 tisíc lidí a více než 6 tisíc jí podlehlo. Italové si proto rozesílají kampaň, v níž si dávají za úkol jedinou věc - zůstat doma a dělat děti.
24.03.2020 09:26 |

podobné články

Koronavirus rezonuje Prahou: Lidé umírají a je to úplně normální, řekl nám asijský turista

 
Obavy světa z čínského koronaviru narůstají. Počet nakažených dosahuje téměř 8 tisíc, přes 170 lidí nemoci podlehlo. Strach z nebezpečné nákazy je přítomný i v historickém centru Prahy. Reportéři eXtra.cz ve středu mapovali situaci na Karlově mostě a jeho okolí, kudy denně projdou tisíce turistů. Mluvili jsme s návštěvníky stověžaté z Asie i českými prodejci. Takhle na koronavirus pohlížejí!
30.01.2020 09:01 |

podobné články

To je sranda: Koronavirus se orý baví. I kvůli Rusku a EU

 
Podle Ministerstva zdravotnictví bylo v České republice otestováno na 40 700 osob. Nemoc COVID-19 má něco přes 2 716 testovaných. Nemoci podlehlo 13 lidí. Petr Štěpánek má za to, že se teď koronavirus musí dobře bavit. Zvlášť když vidí, co předvádějí Spojené státy, EU, Kuba nebo Rusko.
29.03.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (757 článků) , Petr Štěpánek (757 článků)

To je sranda: Koronavirus se prý baví. I kvůli Rusku a EU

 
Podle Ministerstva zdravotnictví bylo v České republice otestováno na 40 700 osob. Nemoc COVID-19 má něco přes 2 716 testovaných. Nemoci podlehlo 13 lidí. Petr Štěpánek má za to, že se teď koronavirus musí dobře bavit. Zvlášť když vidí, co předvádějí Spojené státy, EU, Kuba nebo Rusko.
29.03.2020 21:46 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (757 článků) , Petr Štěpánek (757 článků)

Epidemie Eboly v západní Africe stále není pod kontrolou, nemoci podlehlo 337 lidí

 
V západní Africe kde momentálně řádí epidemie Eboly podlehlo nemoci už 337 pacientů. Zákeřná choroba postihla Guineu, Sierru Leone a Libérii. Jen za poslední týden je hlášeno 47 nových případů nakažení a 14 úmrtí. 
18.06.2014 20:30 |

podobné články