Článek

„Koronavirus? Nemocní umírají v naprostém osamění. Nikdy jsme se s ničím takovým nesetkali…“ Profesor medicíny a jeden z největších odborníků IKEMu odpovídal pro PL

 
ROZHOVOR Julius Špičák je právem řazen mezi nejrespektovanější lékaře. Je přednostou Kliniky hepatogastroenterologie a vedoucím Oddělení gastroenterologických metod v pražském IKEMu. Pro ParlamentníListy.cz v sobotu večer odpovídal na témata týkající se koronavirové pandemie.
22.03.2020 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (51 článků)
Podobné články

Profesor z pražského IKEMu: Ve španělských nemocnicích je situace strašlivá. Popíšu to. V jedné z nich pracuje moje dcera... A vy, co nadáváte na Unii...

 
ROZHOVOR „Předpovídala se katastrofa v méně rozvinutých, méně organizovaných zemích, jako je Indie, Indonésie, Afrika, ale také v uprchlických táborech. Zatím dochází k raketovému nárůstu v New Yorku. Je to proto, že je populace v méně postižených zemích mladší? Je zhýčkaná západní civilizace jaksi COVIDově specificky senzitivní? Hraje roli menší mikrobiální diverzita? Nebo zemřelí v exotických zemích nejsou na koronavirus vyšetřováni?“ pokládá otázky profesor medicíny a jeden z největších odborníků IKEMu Julius Špičák.
28.03.2020 04:46 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (51 článků)

Na koronavirus zemřel i muž (†34). Infektolog radí mladým: Nedělejte hrdiny

 
Že na koronavirus umírají pouze senioři a nemocní lidé? Není to tak úplně pravda. V Kalifornii ve čtvrtek zemřel teprve 34letý muž. Na špatnou domněnku upozornil i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). V brněnské nemocnici bojuje o život muž (59). Podle infektologa Petera Mikoláška může mít na průběh nemoci způsobené koronavirem vliv i přepracování či nevyspání, a to i u mladých lidí, kteří nejsou jinak vážně nemocní.
21.03.2020 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (496 článků) , Adam Vojtěch (399 článků)

Příbuzní Šmajda a Nedvěd: Proč se ještě nikdy nesetkali?

 
Během loňského účinkování pohledného blonďáčka Miroslava Šmajdy (21) v Česko Slovenské SuperStar vyšlo najevo, že je příbuzným populárního bývalého kapitána národního fotbalového týmu Pavla Nedvěda (38). Ještě nikdy se však tito dva slavní bratranci nesetkali! Co jim v tom brání?
09.04.2010 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nedvěd (176 článků) , Miroslav Šmajda (34 článků)

Novým ředitelem IKEMu se stane kardiolog Herman

 
Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze bude šéfovat kardiolog a bývalý předseda vědecké rady České lékařské komory Aleš Herman. Dostal od výběrové komise většinu hlasů. Herman v konkurzu porazil dosavadního ředitele IKEMu Jana Malého nebo kardiochirurga Jana Pirka. Zprávu přinesla Česká televize.
15.09.2011 09:00 |

podobné články

IKEMu se nadále daří v oblasti transplantací orgánů

 
V Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) se v roce 2011 rozvíjely transplantační programy. V ostatních centrech v České republice se počet transplantací mírně snížil. V IKEMu bylo provedeno 63,2 procent transplantací orgánů z celé České republiky. Oproti minulému roku je to o 4 procenta víc. Celkem bylo v nemocnici transplantováno 367 orgánů.
17.02.2012 11:35 |

podobné články

Redaktorka ČT se stala šéfkou komunikace IKEMu

 
Vedoucí komunikace Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) se stala Markéta Šenkýřová. Na této pozici bude odpovídat za vnější i vnitřní komunikaci IKEMu.
25.03.2012 03:43 |

podobné články

Jan Antonín Duchoslav skončil v nemocnici, operovali ho v IKEMu

 
Herec Jan Antonín Duchoslav (53) se v pražském IKEMu podrobil operaci. Do Institutu klinické a experimentální medicíny ho převezli z vojenské nemocnice, kde původně skončil kvůli údajnému zápalu plic.
17.04.2015 10:56 |

podobné články

Centrum Tradiční čínské medicíny ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové navštíví delegace vědeckých špiček z celého světa

 
Nadační fond na podporu Tradiční čínské medicíny spolu s Fakultní nemocnicí Hradec Králové pozval na návštěvu Fakultní nemocnice i jejího Centra tradiční čínské medicíny delegaci vědců z Yale, Cambridge, Paříže, Regensburgu a dalších univerzit, kteří se věnují výzkumu v oblasti tradiční čínské medicíny. Delegace vědců zavítá do Fakultní nemocnice v Hradci Králové v rámci konference “Synergie mezi západní a východní medicínou”, kterou pořádá Ministerstvo zdravotnictví ČR o den dříve, dnes 23. února, v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.
23.02.2017 08:15 |

podobné články

Benzinka prodávala závadnou naftu: Měla 50krát překročený limit vody!

 
Česká obchodní inspekce zjistila při kontrole u benzinové stanice v Praze, že prodávala závadnou naftu s padesátkrát překročeným limitem vody. Tato nafta mohla poničit vážně poničit motory automobilů. S ničím takovým se inspektoři ČOI od roku 2001 nesetkali.
07.02.2015 17:35 |

podobné články

Tom Hanks: Pocit osamění v dětství mě přivedl k herectví

 
Herec Tom Hanks byl v dětství velmi osamělý. Samota lidské psychice neprospívá a hollywoodská hvězda nebyla žádnou výjimkou. Naopak. Pocit osamění ho tak poznamenal, že ještě dnes při vzpomínkách na něj pláče. Jenže této osudové okolnosti jeho života vděčíme za to, že nás dnes baví v tolika filmech. Herectví se pro něj totiž stalo formou úniku a terapie.
10.05.2016 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Tom Hanks (267 článků)

Ben Affleck chlastal v osamění několik posledních týdnů

 
Herec Ben Affleck se opíjel doma v osamění celé týdny před odchodem do léčebny pro alkoholiky. Po rozchodu s Lindsay Shookusovou upadl do deprese, kterou chtěl utopit v několika lahvích whiskey. V pondělí 20. srpna ho vyfotili, jak přebírá hned několik lahví tvrdého alkoholu od doručovatele. A ve středu 22. srpna už ho exmanželka Jennifer Garner vezla do léčebny v Malibu.
31.08.2018 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Ben Affleck (258 článků) , Jennifer Garner (102 článků)

VÍME PRVNÍ Profesor z IKEMu jde do senátních voleb za ANO. Bude chtít vystrnadit socialistu Strnada

 
Přednosta kliniky hepatogastroenterologie pražského IKEMu Julius Špičák bude senátním kandidátem hnutí ANO za Kutnou Horu. Informaci ParlamentníchListů.cz možný budoucí zástupce horní komory Parlamentu sám potvrdil.
07.04.2016 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (51 článků)

Bavič Petr Novotný: Selhalo mu srdce! Rychlý převoz do IKEMu

 
Zdravotní stav baviče Petra Novotného (69) se dramaticky zhoršil! Před několika dny byl z vojenské nemocnice převezen do IKEMu, kde se ho ujal profesor Jan Pirk. Moderátorovi během dvou týdnů selhal už čtvrtý orgán!
19.01.2017 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Novotný (370 článků) , Petr Novotný (116 článků) , Jan Novotný (81 článků) , Jan Novotný (81 článků) , Jan Novotný (37 článků)

Pocit osamění je smrtelně nezdravý

 
Sociální izolace a pocit osamění smrtelně ohrožují lidské zdraví.
06.03.2012 14:35 |

podobné články

Hamižní šéfové IKEMu? Atmosféra v nemocnici houstne, přiznal lékař

 
Chlouba české medicíny Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) se zmítá v posledních měsících v jedné aféře za druhou. Úspěchy lékařů tím neprávem ztrácí lesk. Víc se přimykají k práci a snaží se napjatou atmosféru nevnímat. K sporným záležitostem se vyjadřovat nechtějí.
10.03.2011 19:20 |

podobné články

Hamižní šéfové IKEMu? Atmosféra v nemocnici houstne, přiznal lékař

 
Chlouba české medicíny Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) se zmítá v posledních měsících v aférách. Úspěchy lékařů tím neprávem ztrácí lesk. Víc se přimykají k práci a snaží se napjatou atmosféru nevnímat. Ke sporným záležitostem se vyjadřovat nechtějí.
10.03.2011 20:45 |

podobné články

Když léčí internetoví šarlatáni, nemocní utrácejí a umírají

 
Léčí pomocí nejmodernější technologie, ale moderní medicína to není. Chovají se jako experti, ale lékaři to nejsou. Internetoví šarlatáni nabízejí léčbu všeho, od alergie po nejtěžší formy rakoviny. Výsledkem je často zbytečná smrt lidí, kterým by klasická medicína mohla pomoci. Nemocní ale čím dál raději důvěřují i těm nejšílenějším radám na internetu.
22.07.2016 20:25 |

podobné články

Nedvěd po operaci: Osamění a nulový spánek

 
Dalo by se říct, že legendárního písničkáře, který roky tvořil neodmyslitelnou dvojici se svým bratrem Janem, odoperovali za pět minut dvanáct. Jak se mu po operaci srdce, kterou podstoupil v pražskému IKEMu, daří?
20.03.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Nedvěd (123 článků)

Čokoládoví labradorští retrívři umírají dříve a jsou častěji nemocní

 
Britští veterinární vědci přišli na to, proč velmi módní a celebritami oblíbení čokoládoví retrívři umírají dříve a častěji trpí chorobami. Může za to šlechtění. Jejich zbarvení srsti je totiž ovládáno recesivními geny, takže se jako v případě blond vlasů se musejí potkat v DNA embrya oba geny pro čokoládové zbarvení, aby štěně mělo kýženou srst. Jenže to výrazně omezuje genovou variabilitu mezi potomky, kteří jsou pak náchylnější k onemocněním a dožívají se o více než rok méně než labradorští retrívři kávoví či černí.
24.10.2018 15:30 |

podobné články