Článek

Koronavirové déjà vu: Armáda je zpátky v nemocnicích, situace je opět vážná

 
Armáda začne v úterý vypomáhat v dalších 14 nemocnicích. Kvůli nedostatku personálu v souvislosti s pandemií koronaviru bude nasazeno 43 vojáků. Nyní armáda působí ve 39 nemocničních a sociálních zařízeních. Již dříve byla v souvislosti s koronavirem nasazena armáda.
23.11.2021 14:00 |

podobné články

Podobné články

Blatný natvrdo: O uvolňování vůbec nelze uvažovat

 
Situace je vážná. Velmi vážná. Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný a ředitel Ústavu zdravotních informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek, opět bijí na poplach. Podle ministra je situace natolik vážná, a to především v nemocnicích, že ani na vteřinu neuvažuje o rozvolnění protikoronavirových opatření. Možná naopak dojde k jejich dalšímu zpřísnění.
08.01.2021 14:05 |

podobné články

Klíma (TOP 09): Každoroční déja vu? Bobtnající gymnázia, prázdné učňáky

 
Střední školství v Jihočeském kraji opět zažívá každoroční deja vu. Převisy uchazečů o studium na gymnáziích a podprůměrní žáci na maturitních oborech ostatních středních škol. Na učiliště zbývá už jen poněkud "přebraný" vzorek.
18.05.2016 14:40 |

podobné články

„Déja vu z minulého léta,“ Vojtěch zítra na vládě navrhne zákaz cestování do Británie a povinné testy po dovolené. Jedna dávka očkování nestačí

 
V Česku opět stoupají čísla nově nakažených covidem, především v Praze. Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) začíná prý mít déja vu z loňského roku. Na čtvrteční mimořádné schůzi kabinetu plánuje navrhnout zpřísnění některých protiepidemických opatření. Chce například zařadit další státy na seznam „zakázaných“ zemí a navrhnout povinné testy po dovolené, jedna dávka očkování je podle něj nedostačující. Cílem změn je maximálně zbrzdit nástup mutace.
30.06.2021 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1735 článků) , Adam Vojtěch (1347 článků)

„Situace je vážná!“ Jiří Drahoš to musí vědět. Senátor k Zemanovi, ale kdyby jen k němu

 
Velmi vážná, opravdu vážná, docela vážná. Takové bývají situace podle senátora Jiřího Drahoše, jak si všiml publicista deníku Echo24 Martin Weiss. Senátor za vážnou považoval situaci okolo střetu zájmů, nárůstu covidových pacientů i tu současnou, spojenou s prezidentem. Není to poprvé, co si z jeho osoby někdo dělá legraci.
19.10.2021 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Weiss (11 článků) , Jiří Drahoš (1194 článků) , Jiří Weiss (4 články) , Jiří Zeman (1347 článků)

„Déjà vu“ ČSSD dohnalo i letos, faktickým vítězem voleb je ANO 2011

 
Volby vyhrála počtem hlasů ČSSD. Nikoli však s výsledkem, který jí předpovídaly vlastní očekávání i předvolební průzkumy. Političtí aktéři se částečně vyměnili, “déjà vu“ roku 2010 však zůstává.
26.10.2013 18:25 |

podobné články

Jourová se vrátila na ministerstvo pro místní rozvoj. Velké déjà vu, tvrdí

 
Věra Jourová (ANO) se ve čtvrtek po letech vrátila na ministerstvo pro místní rozvoj, kde dříve dělala náměstkyni, a to v roli ministryně. Při čtvrtečním převzetí úřadu podotkla, že prožívá velké déjà vu. Zaměřit se chce především na obnovu kvalitního čerpání evropských fondů.
30.01.2014 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (506 článků)

Déjà vu: Známý jev, který nikdo neumí vysvětlit. Pomůže počítačová hra?

 
Většina lidí to dobře zná: Pocit, že na daném místě jste už v té dané situaci někdy byli a cítili jste se úplně stejně jako nyní. Přitom víte, že to není možné. Jev známý jako déjà vu už někdy zažily dvě třetiny lidí. Ale ani to zatím vědcům nepomohlo k objevu, co ho vlastně způsobuje.
05.03.2016 13:45 |

podobné články

Hnutí O co jim jde?!: Déja vu

 
Francouzský termín déja vu označuje v psychologii jev, kdy má člověk z ničeho nic intenzivní pocit něčeho už dříve prožitého, viděného nebo slyšeného...
28.05.2016 06:35 |

podobné články

Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 4 – Krvavé déja vu

 
Dnešní ohlédnutí do relativně velmi nedávné „sedmičkové“ minulosti má nepříjemně hořkou příchuť pocitu zvaného obyčejně „déja vu“. Česky řečeno: to už jsme někde viděli…
22.01.2017 12:45 |

podobné články

Kritická situace v nemocnicích Brna kvůli covidu-19: Chybí lůžka i personál

 
Situace v brněnských nemocnicích je kvůli koronaviru kritická. Kapacita je téměř vyčerpaná, narážejí na personální strop a bude nutné přidávat covidová lůžka. V nemocnicích v okresních městech je zatím situace o něco lepší.
08.11.2021 15:45 |

podobné články

Německá armáda je úplně v troskách. A ono je to vlastně dobře, píše Marian Kechlibar

 
Matematik Marian Kechlibar zhodnotil stav německé armády a dospěl k závěru, že Bundeswehr je úplně v troskách. Současná německá armáda je podle Kechlibara důkazem, že v něčem jsou na tom Češi přece jen líp než Němci. Jako Čech s určitými znalostmi z historie z toho má Kechlibar radost. Dokud bude německá armáda relativně slabá, nebudou mít Němci chuť rozpoutat další válku. Má to však i stinnou stránku. Jako spojenecká armáda nebude německá armáda moc platná, bude-li třeba pomoci napadenému státu NATO.
29.04.2018 19:05 |

podobné články

„Armáda mrtvých“ a „Armáda lupičů“ dostane další sequel: „Armáda mrtvých: Lost Vegas“ se dostane na Netflix

 
Každý, kdo očekával v aktuálním spin-offu filmu „Armáda mrtvých“ spoustu nemrtvých, bude „Armádou lupičů“ pravděpodobně zklamán. Ale nebojte se, zombie se brzy vrátí – a to v dalším filmu patřící do řady „Armáda mrtvých: Lost Vegas“.
24.11.2021 17:10 |

podobné články

V pražských nemocnicích chybí 300 zdravotníků. Primátor požádal praktiky, aby jim pomohli

 
V pražských nemocnicích chybí asi 300 zdravotníků. Magistrát proto v průběhu uplynulého týdne rozeslal dopis praktickým a ambulantním lékařům s prosbou o dobrovolnou pomoc v nemocnicích. Nedostatek personálu v nemocnicích ještě umocňují další nově vzniklá očkovací centra, primátor Zdeněk Hřib (Piráti) proto vyzval praktické lékaře, aby se co nejvíce zapojili do očkování třetí dávky vakcíny proti covidu-19.
03.12.2021 12:25 |

podobné články

Docent Hajdúch u Písařovicové: Věřili jsme, že jsme promoření... Lockdown neočkovaných je jedna z možností

 
Takřka desetitisícové přírůstky nakažených a vzrůstající počet lidí v nemocnicích. Déja vu z minulého roku, nebo nesrovnatelná situace i díky očkování? O tom hovořila moderátorka DVTV Daniela Písařovicová s molekulárním biologem Mariánem Hajdúchem.
06.11.2021 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Písařovicová (218 článků)

Znovu se obnovil krizový štáb. Situace je velmi vážná, říká Hamáček

 
Vláda dnes znovu aktivovala kvůli poslednímu vývoji koronavirové epidemie ústřední krizový štáb. „Situace je velmi vážná,“ oznámil po prvním jednání štábu jeho předseda, ministr vnitra Jan Hamáček na tiskové konferenci, informuje iDNES.cz.
21.09.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků)

Vondra: Bílá kniha o obraně. Uvědomujeme si, že situace je vážná

 
Alexandr Vondra dnes na tiskové konferenci oficiálně představil Bílou knihu, dokument, který popisuje, jak by mělo ministerstvo obrany a Armáda České republiky fungovat v budoucnosti. Podle autorů Bílé knihy je situace vážná.
21.04.2011 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1312 článků)

Armáda zůstane v nemocnicích, ač Hamáček sveřepě tvrdil opak

 
I bez nouzového stavu bude moci armáda pomáhat v nemocnicích a zařízeních sociálních služeb. V pátek to uvedl ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) opakovaně tvrdil, že bez nouzového stavu nebude nasazení armády možné.
12.02.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků)

Vysílali jsme: Češka z Bombaje o apokalypse v Indii a zoufalém boji o místa v nemocnicích

 
Rekordní počty nakažených i obětí a naprosto tristní situace v nemocnicích, tak vypadá současná situace v Indii, která se stala novým ohniskem nákazy. Tamní vláda situaci nemá pod kontrolou a i přes pomoc ostatních států je situace velmi dramatická. Jak teď vypadá každodenní život Indů? Nejen o tom jsme hovořili s hostem dnešního Epicentra, Blankou Varma, která se s námi spojila přímo z indické Bombaje.
03.05.2021 15:00 |

podobné články

Nedostatek personálu v nemocnicích maskuje nový trik. Malování

 
Nízký plat, velká zátěž a změna vzdělávání sester. Takové jsou nejčastější příčiny, proč zdravotnický personál raději za prací vycestuje do zahraničí. Situace v českých nemocnicích už začíná být velice vážná. Některé uzavírají svá interní oddělení. Častou zástěrkou při tom bývá malování, upozornil Deník.cz.
09.11.2015 13:40 |

podobné články