Článek

Koronavirová mapa: Nejhorší je Praha-východ, jsou ale i oblasti bez covidu

 
Počty potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku v posledních dnech zvolna rostou. Úměrně tomu se zvolna zvedá i incidence na 100 000 obyvatel, která je pro vládu jedním z hlavních sledovaných ukazatelů. Celorepublikově se nyní týdenní průměr potvrzených případů drží na čísle 12, jsou ale okresy, kde je i více než dvojnásobný. Vedle Prahy či Prahy-východ to momentálně platí i pro Jihlavu. Na druhou stranu jsou ale regiony bez nově hlášených případů.
12.08.2021 12:55 |

podobné články

Podobné články

Koronavirová mapa: Nejhorší je Praha-východ, jsou ale i oblasti bez covidu

 
Počty potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku v posledních dnech zvolna rostou. Úměrně tomu se zvolna zvedá i incidence na 100 000 obyvatel, která je pro vládu jedním z hlavních sledovaných ukazatelů. Celorepublikově se nyní týdenní průměr potvrzených případů drží na čísle 12, jsou ale okresy, kde je i více než dvojnásobný. Vedle Prahy či Prahy-východ to momentálně platí i pro Jihlavu. Na druhou stranu jsou ale regiony bez nově hlášených případů.
12.08.2021 14:45 |

podobné články

Jak se vypořádat s bolestí v křížové oblasti?

 
Bolesti v křížové oblasti spadají mezi nejčastější civilizační onemocnění. Zkušenosti s nimi má drtivá většina populace, bez ohledu na věk či věkovou kategorii. Ačkoli v drtivé většině případů po čase odezní, rozhodně bychom je neměli brát na lehkou váhu. Pokud vás trápí bolesti v křížové oblasti, měli byste zpozornět. Vaše tělo se vám snaží prostřednictvím těchto nepříjemných pocitů dát najevo, že něco není tak úplně v pořádku. Příčiny vzniku bolesti v křížové oblasti Bolesti právě v této části zad jednou potkají snad úplně každého. Velmi často vznikají při nadměrné zátěži, například když něco těžkého nesete nebo přenášíte. Zvláště pokud vaše záda nejsou na takovou zátěž zvyklá a připravená. Bolest se nutně nemusí objevit v ten okamžik, zpravidla přijdou až následující den, kdy začnete pociťovat nepříjemné tupé bolesti v oblasti  bederní páteře. Další příčinou vzniku bolesti v křížové oblasti je dlouhé stání v předklonu. Jak se dá bolestem v křížové oblasti předejít? To nejlepší, co pro své zdraví můžete udělat, je předcházet bolestem. Prevence se tedy v tomto případě jeví jako dobrý nápad. Doporučit vám můžeme pravidelný pohyb, záda si tak snáze zvyknou na fyzickou aktivitu a občasná vyšší zátěž je tak nepřekvapí. Věnovat se můžete i kompenzačnímu cvičení, kdy je ale dobré navštívit odborníka a nechat si cvičení navrhnout na míru. Jako prevence v tomto případě může posloužit i zdravý životní styl. Když se bolest objeví Když vás náhle překvapí bolesti v křížové oblasti, logicky začnete přemýšlet nad tím, jak se těchto nepříjemných obtíží zbavit. Jako první pomoc může zafungovat klidový režim léky na uvolnění svalového spazmu. Někomu pomáhá i suché teplo nebo úlevové polohy. Jakmile akutní bolest odezní, zaměřte se na cviky, které fungují na uvolnění a obnovu vadných pohybových stereotypů. Příspěvek Jak se vypořádat s bolestí v křížové oblasti? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.05.2017 18:10 |

podobné články

Koronavirová mapa: Karlovarsko dál tmavne. ČR má nejhorší čísla od června

 
Epidemie koronaviru v Česku v posledních dnech mírně sílí. Klíčový ukazatel vývoje epidemie koronaviru, jímž je týdenní počet nakažených na 100 tisíc obyvatel, je nejvýše od 10. června. Nejhorší je momentálně incidence v Karlovarském kraji. Oblast, kterou prošla na jaře covidová vlna, měla poté dlouho jen minimální přírůstky. Nyní je opět nejzasaženějším regionem. Následuje Praha a jižní Čechy.
06.09.2021 14:25 |

podobné články

Slučte Prahu s okresy Praha-východ a Praha-západ, razí Hřib a Pecková kvůli nákupům i přírodě

 
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN) požádali vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), aby pro účely opatření zakazujícího pohyb mezi okresy byly Praha, Praha-východ a Praha-západ považovány za jeden okres. Hřib to v neděli řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi Prima. Podle Hamáčka o tom lze diskutovat, znamenalo by to ale další mísení obyvatel.
21.03.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3322 článků) , Zdeněk Petr (175 článků)

Mapa: Nejhorší je Plzeňsko, jinde jsou téměř bez covidu

 
Covidová situace v Česku se výrazně liší region od regionu. Zatímco třeba Praha hlásí za týden až stovky nově nakažených, v některých okresech jde pouze o jednotlivce. V přepočtu na obyvatele je nyní nejhorší vývoj v okrese Plzeň-sever, nejlépe je na tom Jihlava. Celkově se nyní v Česku růst počtu nově odhalených případů i přes šíření nakažlivější mutace delta zastavil.
21.07.2021 12:10 |

podobné články

Konkretizace nového DLC pro Modern Warfare 3, včetně kalendáře

 
O tom, že na Modern Warfare 3 se budou DLC sypat jako déšť v monzunovém období jsme už několikrát psali. Třetím bonusovým kusem pro hru bude Overwatch, mapa nacházející se na vrcholku rozestavěného newyorského mrakodrapu. Mapa bude mít dvě úrovně, půdorysně takřka identické, dvě soupeřící zóny pak bude spojovat most a několik postranních cestiček. Mapa vyjde nejprve...
02.12.2010 23:50 |

podobné články

Pocitová mapa Prahy 12: Občané do ní zanesli, kde se bojí nebo kde je nepořádek

 
V Praze 12 vznikla vůbec první pocitová mapa, která ze zeměpisného hlediska nic nového nepřináší. Vyobrazila ovšem skutečnosti, kterých si všímají místní obyvatelé. Ti dali tímto způsobem najevo, co a kde jim vadí. Mapa však také zobrazuje jevy, kterých si zdejší lidé cení a vnímají je pozitivně. Co všechno elektronické vyobrazení Prahy 12 mapuje?
26.12.2016 10:05 |

podobné články

Exekuci má „na krku“ téměř desetina Čechů nad 15 let, ukázala nová mapa

 
Téměř desetina Čechů nad 15 let se potýká s exekucí. Celkový počet je přes 863 tisíc lidí, s tím, že za poslední rok jich o třicet tisíc přibylo. Kolem 151 tisíc osob má přes deset exekucí. Situace se zhoršila ve 12 ze 14 krajů. Souhrn exekucí ukázala aktualizovaná mapa dlužníků, kterou v úterý představili na tiskové konferenci její autoři z Otevřené společnosti. Mapa nově zahrnuje i podrobnosti o věku dlužníků nebo četnosti exekucí.
13.02.2018 12:05 |

podobné články

V Krkonoších roztála Mapa republiky

 
V Krkonoších v pondělí roztálo sněhové pole Mapa republiky na úbočí Studniční hory. Řekl to náměstek ředitele Správy KRNAP Jakub Kašpar. Sněhové pole roztálo o dva týdny dříve než loni. Mapa republiky bývá místem, kde na české straně Krkonoš zůstává sníh nejdéle, letos roztála dříve, protože v ní bylo mnohem méně sněhu než loni.
08.07.2020 18:00 |

podobné články

Praha bez proudu. Nejezdily tramvaje, elektřina nešla hlavně v centru

 
Prahu postihly rozsáhlé výpadky elektřiny. Podle mluvčího Pražské energetiky Petra Holubce způsobila asi půlhodinový výpadek technická závada na rozvodně Praha-Jih v Chodově. Proud podle něj nešel v městských částech Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 4, Praha 9 a Praha 10.
27.02.2017 13:00 |

podobné články

Koronavirová mapa: Praha už není nejhorším regionem

 
Nejhoršími českými regiony z hlediska šíření koronaviru jsou aktuálně Pelhřimovsko a Uherskohradišťsko. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví. V počtu nových případů za sedm dní přepočítaných na 100 tisíc obyvatel je za nimi i dlouhodobě problémová Praha.
29.09.2020 13:35 |

podobné články

Mapa viru v Česku bude vlídnější, ale na podzim se do MHD vrátí plošně roušky, míní Rážová

 
Mapa okresů podle rizikovosti šíření covidu-19 bude podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové „vlídnější“ než před týdnem, kdy mělo devět okresů zelenou barvu. Řekla to v nedělní Partii televize CNN Prima News. Ministerstvo mapu zveřejní v pondělí. Přes vysoké počty nových případů podle Rážové a vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Romana Prymuly není situace alarmující. Další plošná opatření se podle Rážové nyní nezvažují. Od podzimu jsou podle ní pravděpodobné roušky v městské hromadné dopravě v celé zemi.
09.08.2020 13:30 |

podobné články

MAPA Tady řádí nejhorší fotbaloví rowdies v Evropě

 
MAPA největších fotbalových chuligánů Evropy
02.02.2012 06:50 |

podobné články

Koronavirová mapa: Nejhorší jsou okresy na jihu Čech

 
Nejvyšší počet případů nákazy koronavirem na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní je nyní v Jihočeském kraji. Podle hygieniků jde o nákazy z různého prostředí - z rodiny, ze školy i z pracoviště.
10.06.2021 19:05 |

podobné články

„Velké riziko,“ zamítl Hamáček rozšíření Prahy o okresy východ a západ. „Nedává to logiku,“ diví se hejtmanka

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) po konzultaci s ministerstvem zdravotnictví nevyhověl žádosti o to, aby Praha, Praha-západ a Praha-východ byly považovány za jeden okres pro účely opatření zakazujícího pohyb mezi okresy. Sdělil to dnes na dotaz ČTK. O výjimku požádali v pátek pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN). Hejtmanka ČTK řekla, že Hamáčkovo rozhodnutí respektuje, byť jí to logiku příliš nedává.
23.03.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3322 článků) , Zdeněk Petr (175 článků)

Koronavirová mapa: Česku to tentokrát kazí Opava

 
Nejhorší epidemická situace je v Česku v současnosti v Praze a v Moravskoslezském kraji, přičemž vůbec nejhorším okresem je Opava. Naopak nejlépe je na tom nyní Královéhradecký kraj.
24.09.2021 11:15 |

podobné články

Koronavirová krize utlumila provoz pražského letiště: Za půl roku odbavilo 2,5 milionu lidí

 
Letiště Václava Havla Praha během prvního pololetí letošního roku odbavilo přes 2,55 milionu cestujících. Meziročně je to o téměř 5,3 milionu méně. Provoz začal výrazně klesat od března, kdy v Evropě naplno vypukla koronavirová krize. Vyplývá to z informací Letiště Praha. V posledních týdnech provoz mírně roste, za celý rok by podle současného vývoje mohlo letiště odbavit celkově 5,5 milionu lidí.
21.07.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6221 článků)

ČT spouští web Krizová mapa Česka, umožní divákům reportovat o neštěstích

 
Česká televize dnes představila projekt s názvem Krizová mapa Česka, který má pomocí sociálních sítí a internetu usnadnit při mimořádných situacích zapojení diváků a obyvatel ze zasažených oblastí do krizového zpravodajství. Na tiskové konferenci to řekl generální ředitel České televize Petr Dvořák.
16.02.2012 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (793 článků) , Petr Dvořák (788 článků)

„Nejhorší“ kraj v covidu. Praha nařizuje, Frýdek odpovídá. Zemitě

 
„Nenecháme si Vánoce zkazit,“ zní z Moravskoslezského kraje. Varování před smradem lockdownu, který cítí budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, na některé nezabírá. „Nic nového.“ Lidé už mají jasno i v tom, co očekávat od celého kabinetu. „Akorát budou zneužívat toho, co Babiš dokázal.“ Jak se dozvídáme každý den z médií, region má nejhorší čísla nákazy a nemocnice omezují plánovanou péči. „Nejhorší? Ale, jděte…“
04.11.2021 13:35 |

podobné články