Článek

Korespondenční volba projde. Ústavní soud pětikoalici posvětí vše, tuší Klusáček

 
Bude úspěšná koalice Stačilo! pokračovat, nebo se splní přání Marka Bendy z ODS, aby opět mimoparlamentní strany u voleb do Poslanecké sněmovny propadly a uvolnily cestu druhé Fialově vládě. Nakolik může korespondenční volba ovlivnit svobodu a tajnost voleb? I o tom byla řeč v pořadu Aby bylo jasno moderátorky Jany Bobošíkové, jejímž hostem byl předseda České strany národně sociální Michal Klusáček. Jeho strana kandidovala v koalici Stačilo!.
14.06.2024 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (686 článků) , Jana Bobošíková (1048 článků)
Podobné články

„Oni nepocítí dopad své volby!“ Stalo se mimo Sněmovnu. Bouře nad korespondenční volbou: Politici, novináři, veřejnost

 
Korespondenční volba, která by měla zjednodušit hlasování krajanům, a jejíž projednání ve Sněmovně obstruuje hnutí SPD, vzbuzuje i na sociálních sítích vzrušené diskuse. Jednu takovou vyvolal konzervativní pedagog a publicista Roman Joch svým názorem, že korespondenční volba může být protiústavní a že lidé žijící v zahraničí by se měli dostavit do volebních místností v Česku. Padly zajímavé protiargumenty a také zkušenosti těch, kterých by se tato volba mohla týkat.
30.01.2022 10:25 |

podobné články

Korespondenční volba je riziko, varuje Petr Fiala. Píše se ale rok 2020. A Babiš?

 
V Poslanecké sněmovně se minulý týden rozhořel tvrdý boj o korespondenční volbu. Zatímco vládní koalice ji chce prosadit stůj co stůj, opoziční hnutí ANO a SPD mluví o protiústavnosti takového kroku. Před lety přitom byla situace přesně naopak, hnutí ANO mělo prosazení korespondenční volby v programovém prohlášení vlády z roku 2018, naopak současný premiér Petr Fiala ještě v roce 2020 varoval před korespondenční volbou jako rizikem pro demokracii.
22.01.2024 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6546 článků)

Kritizujete korespondenční volbu? Desinformační fail! Ivan Gabal píše o „trotl partě“

 
Ústavní právník Jan Kudrna v rozhovoru pro Český rozhlas konstatoval, že korespondenční hlasování ve volbách může být v rozporu s Ústavou České republiky. Bývalý poslanec za KDU-ČSL Ivan Gabal nabídl zcela jiný pohled na zavedení korespondenční volby a naznačil, že varovat před zavedením korespondenční volby se může rovnat šíření dezinformací. A to je velmi nebezpečné zvláště v čase ruské války na Ukrajině. Česko se podle Gabala bude muset hodně proměnit.
07.05.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2968 článků)

Konečná (KSČM): Ústavní soud posvětí této vládě cokoliv

 
Ústavní soud ČR, doplňovaný vloni (i letos) vládní pětikoalicí s prezidentem za zády, podržel naprosto do očí bijící nespravedlnost, spáchanou na více než dvou milionech našich občanů.
25.01.2024 10:25 |

podobné články

Klán (KSČM): Korespondenční volba - ano, nebo ne?

 
Na přetřes se opět dostává korespondenční volba Čechů, žijících v zahraničí. Skupina vládních poslanců předložila do poslanecké sněmovny návrh zákona na zavedení korespondenční volby.
07.01.2024 06:15 |

podobné články

SPOLU a PirSTAN: Korespondenční volba je spravedlivá, férová, jednoduchá a nezpochybnitelná

 
Poslanci se sešli na mimořádné schůzi, jejímž cílem ze strany opozice je znemožnit našim krajanům volit korespondenčně a zkomplikovat jim tak účast u voleb. Představitelé vládní koalice na tiskové konferenci zdůraznili, že korespondenční volba je součástí programového prohlášení vlády a je proto naší povinností udělat pro její schválení maximum. Každý občan České republiky by měl mít právo volit, a to buď fyzicky ve volební místnosti nebo díky korespondenční volbě.
10.05.2024 06:25 |

podobné články

Pekarová chce prosadit korespondenční volby. Libor Vondráček tuší proč

 
Předseda Svobodných Libor Vondráček s koncem roku zúčtoval s kabinetem Petra Fialy (ODS). „U této vlády by bylo daleko zvláštnější, kdyby její členové názory neměnili. Slibování a dělání opaku se totiž stalo smutnou normou,“ říká mimo jiné ústavní právník, který v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje, proč je tak nebezpečné zavádět korespondenční volby. „Považuji za velice nebezpečné zahrávat si s důvěrou lidí ve věrohodnost výsledků voleb. Na základě zkušeností z jiných zemí a nemožnosti zajistit tajnost volby jsem dnes zásadním odpůrcem zavedení korespondenční volby,“ říká Vondráček, který se jasně vyjádřil také proti zákazu aut se spalovacími motory či snahám o omezování svobody slova.
28.12.2023 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6546 článků)

Senát schválil korespondenční volbu, Hilšer má radost. Každý stát má povinnost podporovat účast občanů

 
Senát dnes schválil návrh novely zákona, která má zavést pro Čechy v zahraničí korespondenční hlasování při sněmovních a prezidentských volbách. „Myslím, že korespondenční volbu občanům dlužíme,“ hájil senátor Marek Hilšer v horní komoře před samotným hlasováním korespondenční volbu. Předlohu nyní dostane k posouzení dolní komora.
26.10.2021 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (256 článků)

„Oni nepocítí dopad své volby!“ Stalo se mimo Sněmovnu. Bouře nad korespondeční volbou: Politici, novináři, veřejnost

 
Korespondenční volba, která by měla zjednodušit hlasování krajanům, a její projednání ve Sněmovně obstruuje hnutí SPD, vzbuzuje i na sociálních sítích bouřlivé diskuse. Jednu takovou vyvolal konzervativní pedagog a publicista Roman Joch svým názorem, že korespondenční volba může být protiústavní a lidé žijící v zahraničí by se měli dostavit do volebních místností v Česku. Padly zajímavé protiargumenty a také zkušenosti těch, kterých by se tato volba mohla týkat.
30.01.2022 09:35 |

podobné články

USA jako vzor. Podle Pekarové ukázaly, že korespondenční volba skutečně má smysl

 
Markéta Pekarová Adamová, politička TOP 09, se vyjádřila ke korespondenční volbě, která byla použita i při volbě amerického prezidenta. Chováním Donalda Trumpa se zabývat nebude. Není důvod korespondenční volbu občanům odpírat. To, že sčítání trvá déle, podle ní nevadí. Nechceme přece dopadnout jako v Číně a Rusku. Co na to koaliční partneři v ODS a KDU-ČSL?
06.11.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6307 článků)

Rakušan „sejmul“ Babiše, pak Trumpa. A veřejnost zasáhla: K největší hyeně Jurečkovi nic?!

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se opřel do expremiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, který kritizoval vládu, že se snaží rozvrátit celý náš volební systém zavedením korespondenční volby. A také zmínku, že právě korespondenční volba byla příčinou útoku na Kapitol Spojených států. Rakušan upozornil, že za tento útok může Donald Trump svým chováním, a hájil zavedení korespondenční volby. Od lidí na sociální síti ale dostal pořádnou sodu a kritika Trumpa se rázem obrátila proti němu.
11.01.2024 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků) , Donald Trump (6307 článků) , Vít Rakušan (851 článků)

„Mám radost!“ slaví Pekarová. Korespondenční volba protlačena dál. I hokej se stihl

 
Poslanci v pátek poslali možnost zavedení korespondenční volby přes druhé čtení k závěrečnému hlasování, a to ještě před startem hokejového mistrovství, na které podle mnohých ohlasů někteří z nich pospíchali. „Mám radost!“ jásá předsedkyně Sněmovny a šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová posun k zavedení korespondenční volby. „Bojujeme se stranami, kterým jsou naši občané lhostejní – ANO a SPD, ale tento boj bude úspěšný,“ pustila se přitom do opozice.
10.05.2024 21:25 |

podobné články

Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

 
„Čistokrevné zlo“ či „konec důvěry občanů v demokratické volby a v jejich výsledky.“ To zní od opozice poté, co Poslanecká sněmovna většinově schválila korespondenční volby, zavádějící možnost hlasovat poštou pro Čechy žijící v zahraničí. „Vládní koalice se tváří, že v korespondenční volbě jim jde o usnadnění a rovnost voleb pro všechny, ale všichni víme, že ve skutečnosti jde o něco jiného,“ naznačila například poslankyně ANO Jana Mračková Vildumetzová. Že jde o „paskvil“ však zaznívá též z jedné z vládních stran. „Pro tenhle paskvil ruku nezvednu,“ ozvalo se.
21.06.2024 21:20 |

podobné články

Ústavní právník varuje před zneužitím korespondenční volby. „To všechno udělat můžou“

 
Sněmovna má před sebou projednání návrhu, aby bylo ve volbách možné hlasovat ze zahraničí korespondenčně. Ústavní právník Jan Kudrna promluvil o tom, jaká rizika korespondenční volba má, tím hlavním podle něj jsou možné podvody, řekl to v rozhovoru pro Český rozhlas.
05.05.2022 23:00 |

podobné články

Konec diskuze. Přímá volba prezidenta Senátem projde. Ručí za to Škromach

 
VÍME PRVNÍ Je rozhodnuto! Přímá volba prezidenta má jistotu, že projde i Senátem. Podle místopředsedy ČSSD Zdeňka Škromacha ji po sněmovně bez problému přijme i horní komora parlamentu, kde má ČSSD většinu. Škromach nechápe, proč se tolik hovoří o možnosti, že by senátoři ČSSD mohli hlasovat proti přímé volbě a proč předseda Bohuslav Sobotka apeluje na vlastní senátory, jako by hrozilo, že budou hlasovat proti novele. Podle něj je přímá volba doslova z dílny sociální demokracie a oranžová strana s ní přišla mnohem dříve než ostatní partaje.
14.12.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků)

Klusáček končí u reprezentace, přidá se k Haškovi v Dubaji

 
Luděk Klusáček už není asistentem hlavního kouče české fotbalové reprezentace.
20.07.2011 13:15 |

podobné články

Nejdřív opustil český fotbal Hašek, nyní prchá Klusáček

 
Klusáček míří od reprezentace za Haškem do Al Ahlí
20.07.2011 16:15 |

podobné články

Bílek zůstal na ocet, Klusáček vyklusal z nároďáku

 
To je ptáček, pan Klusáček!
21.07.2011 12:10 |

podobné články

Poslední Bohemians 1905 odvolali trenéra Webera, tým převezme Klusáček

 
Fotbalisty Bohemians Praha 1905 se pokusí zachránit v první lize kouč Luděk Klusáček. Bývalý reprezentační asistent nahradí u posledního týmu tabulky Jozefa Webera, který byl dnes odvolán.
10.03.2014 17:20 |

podobné články