Článek

Konzervativní strana: Nenávistné projevy vůči Židům - jen slova nestačí

 
Konzervativní strana a Koruna Česká, monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska sledují s rostoucím znepokojením nárůst protižidovských útoků v Evropě. Odvoláváme se na prohlášení, které jsme vydali 17. května t.r. a které přikládáme.
29.06.2024 22:10 |

podobné články

Podobné články

Nenávistné projevy vůči Romům se vracejí, stěžuje si šéf ROMEA. Někdo prý vyhrožoval i jeho rodině

 
Ředitel romské mediální agentury ROMEA Zdeněk Ryšavý v rozhovoru pro server HateFree.cz uvedl, že nenávistné projevy vůči Romům se po krátké odmlce vracejí a jsou o to intenzivnější. Mimo jiné také, jak tvrdí, se posouvá laťka takových projevů i jejich tolerance.
29.09.2017 19:40 |

podobné články

Fidel Castro kritizoval Írán za ubližování Židům

 
Bývalý kubánský vůdce Fidel Castro kritizoval íránského prezidenta Mahmúda Ahmadínežáda za jeho přístup k Židům. Castro Ahmadínežáda vyzval, ať Íránci přestanou Židům ubližovat, informoval ve středu deník El Mundo.
08.09.2010 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Fidel Castro (207 článků)

Pravda může vyvolat nenávist. A EU chce stíhat a trestat. Vážné

 
Nenávistné projevy a trestné činy z nenávisti jsou vážnými trestnými činy, které ohrožují základní práva a soudržnost EU, tvrdí Evropská komise. Evropský parlament pak v lednu vyslal výzvu k rozšíření seznamu trestných činů EU o nenávistné projevy a trestné činy z nenávisti, s důrazem na ochranu zranitelných skupin a komunit. Okamura boj EU proti nenávisti kritizuje a upozorňuje na skutečnost, že i pravda může vyvolat nenávist. „Nesmíme pravdu potlačovat, jen aby to někoho neurazilo!“ prohlásil
05.02.2024 11:55 |

podobné články

Konzervativní strana: Doporučení k volbám do Evropského parlamentu

 
Konzervativní strana vyzývá své členy a příznivce, aby v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu volili strany, potažmo kandidáty, jejichž program má nejblíže k politickému programu, který pro volby do EP předložily Konzervativní strana a Koruna česká, monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska v prosinci loňského roku.
27.05.2024 06:30 |

podobné články

Konzervativní strana: Izrael má právo se bránit

 
Konzervativní strana vyzývá země Evropské unie i EU jako celek, aby byla zastavena jakákoli finanční pomoc palestinským organizacím. * Konzervativní strana odsuzuje veškeré pokusy o bojkot Státu Izrael a vyzývá vlády zemí Západu, aby organizacím, které k takovému bojkotu vyzývají, odmítly jakoukoli veřejnou podporu, předně samozřejmě finanční. * Je třeba přesunout velvyslanectví České republiky ve Státě Izrael do Jeruzaléma. Ostatně soudíme, že je třeba pozvat Stát Izrael do NATO.
19.05.2021 11:40 |

podobné články

„Britští Konzervativci jdou do háje.“ Sunak míří k volebnímu propadáku

 
Ve Velké Británii proběhly komunální volby ve čtvrtek, kde Angličané volili přes 2 500 místních zastupitelů a 11 starostů. Tyto volby se považují za důležitý ukazatel veřejného mínění a mohou naznačit, zda má Konzervativní strana premiéra Rishiho Sunaka šanci udržet moc v nadcházejících parlamentních volbách. Podle všeho to nevypadá dobře. Konzervativní strana v čele se Sunakem aktuálně čelí jednomu z nejhorších výsledků posledních let. Glosátorka vystupující na sociální síti X jako „Janina z Londýna“ tvrdí, že Konzervativní strana již není pravicová a porážka tak byla očekávatelná. Tvrdí, že před parlamentními volbami by měli Konzervativci vyměnit lídra.
04.05.2024 11:45 |

podobné články

Novoroční projevy prezidentských kandidátů: Co mají na srdci soupeři Zemana?

 
K výkonu funkce prezidenta patří také tradiční novoroční projevy hlavy státu. Redakce Blesk Zpráv oslovila všechny kandidáty na prezidenta a požádala je, aby se vcítili do role, že už hlavou státu jsou, a sepsali své projevy. Výsledek vám přinášíme. Jednotliví kandidáti jsou řazeni podle výsledků volebního průzkumu agentury Phoenix Research pro Blesk z druhé poloviny prosince. A projevy nejsou nijak redakčně upravované.
26.12.2017 05:40 |

podobné články

Pozor na pusu. Před dětmi. Tresty za „rasismus“ doma? Ministr Yousaf pro

 
Server listu The Scotsman oznámil, že skotská vláda Nicoly Sturgeonové (Skotská národní strana SNP) prosadila kontroverzní zákon k ochraně menšin před nenávistnými projevy. V rámci tohoto zákona budou trestné i nenávistné projevy, které někdo přednesl v soukromí. Za přijetí tohoto zákona se tvrdě zasazoval skotský ministr spravedlnosti Humza Yousaf, první muslim v této pozici ve skotské historii. Skotští konzervativci se obávají, že lidé už ani uvnitř svých domovů nebudou moct svobodně mluvit.
15.03.2021 12:55 |

podobné články

Pozor na pusu. Před dětmi. Tresty za „rasismus“ doma? Ministr Yousaf pro

 
Server listu The Scotsman oznámil, že skotská vláda Nicoly Sturgeonové (Skotská národní strana SNP) prosadila kontroverzní zákon k ochraně menšin před nenávistnými projevy. V rámci tohoto zákona budou trestné i nenávistné projevy, které někdo přednesl v soukromí. Za přijetí tohoto zákona se tvrdě zasazoval skotský ministr spravedlnosti Humza Yousaf, první muslim v této pozici ve skotské historii. Skotští konzervativci se obávají, že lidé už ani uvnitř svých domovů nebudou moct svobodně mluvit.
15.03.2021 14:04 |

podobné články

Okamuro, ty lžeš! A poneseš následky za spolupráci s Adamem B. Bartošem, uvádí strana, která se pyšní smlouvou s Marine Le Penovou

 
Občanská konzervativní strana (OK strana) se na svém facebookovém profilu vyjádřila k pochybnostem o členství českých stran v evropském politickém Hnutí pro Evropu národů a svobod (MENF) pod vedením Marine Le Penové a francouzské Národní fronty. Jak uvedla, diskutovalo se pouze o přistoupení hnutí Svoboda a přímé demokracie (SPD). „Pakliže tedy nějaký český politik či strana tvrdí, že jsou členy MENF a není to OK strana, jednoduše sprostě lžou,“ píše OK strana.
27.07.2015 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Adam Svoboda (15 článků)

Neziskovka vyráží do boje za mazání projevů nenávisti. Co najde na internetu, to rovnou předává policii. Teď se rozčiluje v novinách, že za "čmoudy" nepadají trestní oznámení

 
Nezisková organizace In Iustitia se pokoušela zjistit, jak efektivně se v Česku bojuje proti projevům nenávisti na sociálních sítích. Výsledky prý nejsou nijak povzbudivé. Facebook prý maže nenávistné příspěvky namířené proti Romům či migrantům, ale ne všechny. Některé příspěvky o „čmoudech“ nechává bez povšimnutí. A YouTube prý nenávistné projevy totálně ignoruje. Nezisková organizace navíc tvrdí, že dostatečně razantně nekoná ani policie.
06.08.2017 08:00 |

podobné články

Ministerstvo spravedlnosti: Státy by měly vyšetřovat nenávistné projevy v online prostoru, rozhodl Evropský soud pro lidská práva

 
Mají státy regulovat a stíhat šíření nenávistných komentářů na sociálních sítích? Aktuální otázkou se nedávno zabýval štrasburský soud: podle něj litevské orgány pochybily, když odmítly prošetřit nenávistné výroky pod fotografií dvou líbajících se homosexuálů.
20.07.2020 14:00 |

podobné články

Několika tisícová demonstrace v Paříži se zvrtla. Nadávalo se Židům, vlály palestinské vlajky

 
Nedělní demonstrace proti rasismu a policejnímu násilí v Paříži se vyhrotila poté, co několik účastníků údajně protestujících za rasovou spravedlnost pokřikovalo rasistická hesla vůči Židům, a Izrael označovali za laboratoř policejního násilí. Píše o tom server i24NEWS.
15.06.2020 17:25 |

podobné články

Nadáváním na sionisty se zvyšuje nenávist proti Židům, vadí publicistce Tydlitátové

 
V posledních letech se užívání slova sionismus pojí s označením zla. Publicisté a diskutéři často tvrdí, že mají Židy v oblibě, ale nenávidí sionisty. Užívají to zejména milovníci spiknutí, levicoví aktivisté a neonacisté. Přispívají tak k fixaci nové nenávisti proti Židům. Sionisté jsou stále Židé, jak připomíná publicistka Věra Tydlitátová na serveru Prvnízprávy.cz.
15.08.2014 15:40 |

podobné články

Trump je s Putinem domluven. Úžasně lživá protiruská propaganda, Goebbels stejným způsobem štval proti Židům. Babiš je v těžké situaci. Konzervativní spisovatel hovoří

 
ROZHOVOR „Ze Sýrie náhradní bojiště velmocí nebude, Trump ji už přenechal Rusku. Trump má jiné plány, je zaměřen na Evropu, chce ji od Ruska a Číny hospodářsky izolovat. Proto vyhlašuje stále nějaké sankce a jako důvod použije, cokoliv se naskytne, třeba pokus o otrávení Skripala. Trump se nechce ve světě moc rozbíhat do mnoha akcí. Výsledkem má být nejspíš izolace Ruska, aby se mohla lépe vést hospodářská válka a ovládnout Američany evropský trh,“ říká konzervativní spisovatel Vlastimil Podracký.
24.04.2018 09:00 |

podobné články

Evropská komise chce projevy nenávisti ke genderové identitě jako trestný čin. Pirát Kolaja je pro

 
Evropská komise chce, aby byly nenávistné projevy týkající se genderové identity, sexuální orientace, zdravotního postižení a věku zařazeny pod seznam trestných činů. Podle europoslance Marcela Kolaji (Piráti) je to zcela namístě, protože počet trestných činů z nenávisti roste. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) ale varuje, že by se pak mohla stát trestnou jakákoliv kritika třeba na sociálních sítích.
09.02.2022 17:00 |

podobné články

„Zasáhněte!“ Evropský parlament má rozšířit tresty za „nenávist“. Spuštěn poplach

 
V Evropském parlamentu se bude řešit otázka, jak postihovat nenávistné projevy. Frakce Renew Europe volá po tom, aby projevy nenávisti byly jako nepřípustný zločin postihovány celou EU. V každé členské zemi. Britská organizace The Free Speech Union, unie bránící svobodu projevu, nabídla zcela jiný pohled na věc. Poukázala na to, že EU se chystá pošlapat to, čím se jinak hojně ohání.
18.01.2024 14:25 |

podobné články

Nová konzervativní strana by měla dost hlasů. Ale s podporou Klause

 
Iniciativa D.O.S.T. by prý uvítala, kdyby se na politické scéně objevila nová strana, konkrétně konzervativní. Zaštítil by ji Václav Klaus, kterému za dva roku skončí mandát prezidenta. Podle šéfa agentury STEM by taková strana i měla šanci.
15.08.2011 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11131 článků)

Koruna Česká a Konzervativní strana: MUDr. Jitka Chalánková do Senátu

 
Konzervativní strana a Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska) podporují kandidaturu MUDr. Jitky Chalánkové do Senátu Parlamentu ČR v obvodě č. 62, Prostějov.
13.06.2018 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (174 článků)