Článek

Konzervativní strana: Co čekat od vlády progresivní levice? Vláda ČR - užitečný idiot

 
Konzervativní strana pozoruje s velkými rozpaky, jak současná vláda České republiky podléhá nátlaku progresivní levice, jejíž aktivistické tažení se opírá o popření dané a neměnné lidské přirozenosti a je rámováno úpornou snahou o převýchovu společnosti.
28.06.2024 07:25 |

podobné články

Podobné články

„Užitečný idiot“ přijde Ratha draho.Bendl si stěžuje

 
Poslanec Petr Bendl (ODS) podá podnět mandátovému a imunitnímu výboru sněmovny kvůli výrokům středočeského hejtmana Davida Ratha (ČSSD), která pronesl v úterý na Bendlovu adresu. Rath při jednání dolní komory zaspekuloval o tom, že jeho předchůdce ve vedení kraje Bendl posloužil svým spolustraníkům při privatizaci tamních nemocnic jako "užitečný idiot". Výbor by měl posoudit, zda se Rath nedopustil neetického chování, řekl dnes Bendl novinářům.
23.09.2011 19:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4633 článků) , Petr Bendl (521 článků)

Kdo z vás je užitečný idiot, ptal se Moravec. Přihlásil se Šťastný z ODS

 
Pražský primátor Bohuslav Svoboda vyšachoval regionálního šéfa své strany Borise Šťastného a podepsal koaliční dohodu s TOP 09. Svoboda tak zbořil mýtus o tom, že je jen čistý "užitečný idiot", kterého si špinavá ODS poslala před volbami do čela, aby vypadala poctivě. Role se tedy vyměnily - a idiotem je náhle Šťastný.
27.11.2011 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (415 článků) , Bohuslav Svoboda (790 článků)

Kauza Koněv jede dál: Užitečný idiot Kolář. Zatáhl do toho celou Českou republiku! Okamura je rozpálen do běla

 
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura kritizuje premiéra Andreje Babiše (ANO), že ve věci odstranění sochy sovětského maršála I. S. Koněva hraje „mrtvého brouka“. Na svůj facebook nahrál video, v němž se zamýšlí, v čím zájmu je zhoršení vztahů mezi Ruskem a Českou republikou. „Užitečný idiot. Je starosta Prahy 6 tak hloupý, nebo navedený?“ ptá se předseda. A dodává, že svět, kde bude Rusko naším nepřítelem, může být velmi nebezpečný.
12.04.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků) , Tomio Okamura (3164 článků)

Šincl se rozzuřenému Babišovi před rokem hodil

 
Užitečný idiot. Takovou roli na sebe před celým národem vzal zhruba před rokem poslanec soc. dem. Ladislav Šincl. Alespoň tak ho ve Sněmovně politovala Jana Černochová (ODS) s dovětkem, že je jí ho velmi líto, neboť si ho jinak váží. „Před celým národem musel udělat něco, co zní dvouslovně a první slovo je užitečný,“ pravila tehdy Černochová.
19.06.2015 04:01 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Šincl (122 článků) , Jana Černochová (1000 článků)

Konzervativní strana: Doporučení k volbám do Evropského parlamentu

 
Konzervativní strana vyzývá své členy a příznivce, aby v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu volili strany, potažmo kandidáty, jejichž program má nejblíže k politickému programu, který pro volby do EP předložily Konzervativní strana a Koruna česká, monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska v prosinci loňského roku.
27.05.2024 06:30 |

podobné články

Progresivní daň teď neprošla. Tak po volbách, slíbil Škromach

 
Vláda ve čtvrtek projednávala návrh ČSSD na zavedení progresivní daně z příjmu. Zákon ovšem sněmovnou neprošel. Podle senátora Zdeňka Škromacha se ČSSD pokusí zavést progresivní zdanění po příštích úspěšných volbách.
03.06.2011 17:40 |

podobné články

Proč komunisté spolupracovali s Babišem? Blíží se volby, tak to Jiří Dolejš řekl

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Na důchody, covidová opatření a očkování, či o podzimních sněmovních volbách si ParlamentníListy.cz povídaly s poslancem KSČM Jiřím Dolejšem. Jaké má šance levice? „V českém parlamentu měla levice majoritu pouze po roce 2002, jinak byla většinou menšinová. Situaci ještě zhoršil odchod části voličů levice zejména ke hnutí ANO. Spolupráce levice s ANO byla proto svého druhu paradoxem, ale neměli jsme příliš na výběr. Buď pravicový chaos, a nebo kompromis na bázi menšího zla. Letošní volby ovlivní, do jaké míry volič pochopí, že bez tlaku na Babiše zleva by nebylo ani to málo, co se v poslední době prosadilo. Aktuální potenciál levicových stran možná není na to převálcovat politickou scénu, ale levice může posílit oproti roku 2017,“ myslí si.
11.07.2021 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (537 článků)

Europoslankyně Konečná v ráži: Babišovi nezlobí vaz protesty pražské kavárny, ale volby. A starosta Novotný? Idiot!

 
ROZHOVOR „Nevím, jestli užitečný, ale idiot to je,“ říká na adresu řeporyjského starosty Pavla Novotného (ODS) v souvislosti s jeho vystoupením v ruské televizi europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). Promluvila o česko-ruských vztazích a ptá se: „Vy byste skákali do náruče tomu, kdo vám neustále nadává?“ V rozhovoru se vyjádřila i k tomu, co se děje kolem Andreje Babiše. Nevynechala ani teroristické útoky a v této souvislosti zmínila i vánoční trhy.
08.12.2019 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků) , Pavel Novotný (1359 článků) , Kateřina Konečná (557 článků)

Europoslankyně Konečná v ráži: Babišovi nezlomí vaz protesty pražské kavárny, ale volby. A starosta Novotný? Idiot!

 
ROZHOVOR „Nevím, jestli užitečný, ale idiot to je,“ říká na adresu řeporyjského starosty Pavla Novotného (ODS) v souvislosti s jeho vystoupením v ruské televizi europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). Promluvila o česko-ruských vztazích a ptá se: „Vy byste skákali do náruče tomu, kdo vám neustále nadává?“ V rozhovoru se vyjádřila i k tomu, co se děje kolem Andreje Babiše. Nevynechala ani teroristické útoky a v této souvislosti zmínila i vánoční trhy.
08.12.2019 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků) , Pavel Novotný (1359 článků) , Kateřina Konečná (557 článků)

Konzervativní strana: Izrael má právo se bránit

 
Konzervativní strana vyzývá země Evropské unie i EU jako celek, aby byla zastavena jakákoli finanční pomoc palestinským organizacím. * Konzervativní strana odsuzuje veškeré pokusy o bojkot Státu Izrael a vyzývá vlády zemí Západu, aby organizacím, které k takovému bojkotu vyzývají, odmítly jakoukoli veřejnou podporu, předně samozřejmě finanční. * Je třeba přesunout velvyslanectví České republiky ve Státě Izrael do Jeruzaléma. Ostatně soudíme, že je třeba pozvat Stát Izrael do NATO.
19.05.2021 11:40 |

podobné články

Progresivní zdanění je ve vyspělých ekonomikách běžné

 
Progresivní daňový systém je ve vyspělých ekonomikách Evropské unie i dalších zemích světa běžný. Například v Německu je progresivní zdanění s nejvyšší sazbou 45 procent pro příjmy nad 250.000 eur za rok, v Rakousku dokonce ve výši 50 procent pro platy nad 60.000 eur za rok.
07.07.2009 06:35 |

podobné články

Muž dostal od soudu nařízeno nosit ceduli, že je idiot

 
Soudci Pinkey Carrovi z amerického Clevelandu zřejmě brzy dojdou cedule říkající o jejich držiteli, že je idiot. Carr má totiž evidentně oblíbený trest, který v budoucnu jistě ještě někoho stihne. Muži, který vyhrožoval policistům na nouzové lince zabitím, udělil potupný trest - musí u služebny stát s cedulí, na níž se omlouvá a uznává, že je idiot. A není to první podobný verdikt téhož soudce.
05.09.2013 11:00 |

podobné články

„Britští Konzervativci jdou do háje.“ Sunak míří k volebnímu propadáku

 
Ve Velké Británii proběhly komunální volby ve čtvrtek, kde Angličané volili přes 2 500 místních zastupitelů a 11 starostů. Tyto volby se považují za důležitý ukazatel veřejného mínění a mohou naznačit, zda má Konzervativní strana premiéra Rishiho Sunaka šanci udržet moc v nadcházejících parlamentních volbách. Podle všeho to nevypadá dobře. Konzervativní strana v čele se Sunakem aktuálně čelí jednomu z nejhorších výsledků posledních let. Glosátorka vystupující na sociální síti X jako „Janina z Londýna“ tvrdí, že Konzervativní strana již není pravicová a porážka tak byla očekávatelná. Tvrdí, že před parlamentními volbami by měli Konzervativci vyměnit lídra.
04.05.2024 11:45 |

podobné články

„To si strčte do...“ Plačky z levice utnul Kotrba. Pravda o Babišově úspěchu

 
Že uplynulé volby byly jakýmsi vzkazem pro českou levici, si myslí filozof Michal Hauser. Podle něj se témata dříve tradičních levicových stran, jimiž byli sociální demokraté, začaly prolínat s programy „vlivnějších stran“ a levice by měla být „radikálnější“. „Progresivní zdanění, vyvlastnění, velkých bytových fondů, téma velkého soukromého vlastnictví,“ jmenoval. V takovémto pohledu jej však zarazil analytik Štěpán Kotrba. Z ČSSD se dle něj stala „progresivistická sekta“ a radikalizace levice povede akorát k jejímu úplnému konci. Lidem prý „vyhovuje sociálně citlivý kapitalismus“.
28.09.2022 22:40 |

podobné články

Kráčí levice ke konzervativnímu socialismu?

 
Na levé straně politického spektra se začíná debatovat o tom, že by levice měla přehodnotit některá svá východiska. Měla by se posunout více konzervativním směrem a přiblížit se k voličům, pro něž jsou důležitá levicová témata, neholdují však tomu, co bývá označováno za kulturně-progresivní. Je ve hře konzervativní socialismus? A co si pod ním představit?
12.03.2020 19:01 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (669 článků)

Remember Me chce jít proti stereotypům a nucenému krváku Velmi přímočarý a užitečný krátký rozhovor dal CVG Jean-Maxime Moris

 
Velmi přímočarý a užitečný krátký rozhovor dal CVG Jean-Maxime Moris, tvůrce velmi nadějně vyhlížejícího futuristického Remember Me. Stihl v něm načrtnout, jaká hra bude, co od ní můžeme čekat a co mu vadí na současných hrách. Každopádně, pokud jste čekali nelineární lození po cyberpunkových městech, máme pro vás špatnou zprávu, Remember Me půjde jiným směrem....
05.11.2012 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Moris (2 články)

Okamuro, ty lžeš! A poneseš následky za spolupráci s Adamem B. Bartošem, uvádí strana, která se pyšní smlouvou s Marine Le Penovou

 
Občanská konzervativní strana (OK strana) se na svém facebookovém profilu vyjádřila k pochybnostem o členství českých stran v evropském politickém Hnutí pro Evropu národů a svobod (MENF) pod vedením Marine Le Penové a francouzské Národní fronty. Jak uvedla, diskutovalo se pouze o přistoupení hnutí Svoboda a přímé demokracie (SPD). „Pakliže tedy nějaký český politik či strana tvrdí, že jsou členy MENF a není to OK strana, jednoduše sprostě lžou,“ píše OK strana.
27.07.2015 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Adam Svoboda (15 článků)

Ondřej Neff uvažuje: Trump se chová nedůstojně. Co čekat od Bidena?

 
Donald Trump je stále ještě prezidentem USA a jako prezident jedné z velmocí toho dokázal opravdu hodně. Spisovatel Ondřej Neff poukazuje např. na jeho úspěchy v zahraniční politice. Jenže to, co Trump předvádí teď, vrhá podle Neffa velký stín na celé Trumpovo prezidentství. Upozornil také na to, co můžeme čekat od progresivní levice stojící za Joem Bidenem.
07.11.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (342 článků) , Donald Trump (6307 článků)

Levice: Musíme Ukrajině odpustit dluhy. Na splácení vydá 10-15 procent DPH

 
Středo a východoevropské levicové strany ve vzájemné spolupráci vydaly prohlášení k válce na Ukrajině, ke kterému se připojila také strana Levice. Dále jsou pod prohlášení podepsáni Sotsialnyi Rukh z Ukrajiny, svaz levice (Vasemmistoliitto) z Finska Kairiuju Aljansas z Litvy, polská strana Razem a Democracy and Solidarity Party (Demos) z Rumunska a z Česka hnutí Budoucnost.
09.03.2022 07:40 |

podobné články