Článek

Konvalinka (ANO): Rekonstrukce Prokopské ulice je téměř hotova

 
Prozatím nejrozsáhlejší rekonstrukce v oblasti Březových Hor je u konce.
01.11.2023 10:25 |

podobné články

Podobné články

Prokopské údolí se spojí s Opatřilkou. Chráněné území se rozšíří

 
Chráněná přírodní rezervace Prokopské údolí v Praze se rozšíří. V pondělí o tom rozhodli radní hlavního města. Důvodem je, že dosavadní rezervace, vyhlášená v roce 1979, zahrnuje pouze zhruba tři čtvrtiny rozlohy schválené Evropskou komisí pro evropsky významnou lokalitu Prokopské údolí. Dosavadní plocha rezervace činí asi 217 hektarů.
16.03.2020 13:30 |

podobné články

Petice ochránců přírody v Prokopském a Dalejském údolí

 
Jsme Společnost pro ochranu Prokopského a Dalejského údolí která vznikla již v roce 1991. Není nám lhostejný stav přírodního parku Prokopské a Dalejské údolí a jeho okolí. Kdo zná Prokopské údolí, jistě zná I naši louku s ovcemi a kozami a naši informační základnu.
27.05.2017 07:35 |

podobné články

Vakcíny proti koronaviru? Jsou skvělé! Biochemik Konvalinka jásá. Ale také varuje...

 
Biochemik Jan Konvalinka má za to, že vakcíny proti koronaviru se podařilo vyvinout úžasně rychle. Považuje je za skvělé, neboť nemají téměř žádné vedlejší účinky. Současně ale připomíná, že by nás tento skvělý úspěch lidského mozku neměl ukolébat v pocitu bezpečí. Konvalinka varuje, že dříve či později světem proletí horší varianta chřipky. Bude to zlé. Lidé by se proto měli chránit, a pokud mají např. rýmu, mají nosit respirátory, i když to zrovna nebude nařizovat vláda.
05.06.2021 09:05 |

podobné články

Konvalinka je pěkné kvítko: Exmanžel Missky Průšové skončil ve vězení!

 
Vladimír Konvalinka a Miss ČR 2002 Kateřina Průšová se rozvedli loni a oba si našli nové partnery. Nikoli však stejné životní štěstí. Zatímco Průšová se dala dohromady s podnikatelem Martínkem, Konvalinka skončil ve vězení!
18.03.2012 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Průšová (364 článků)

Covid? Moravec ukázal jasná čísla. Odborník řekl: Buď bude vakcína, nebo toto všechno pořád dokola

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce v ČT byli náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý, šéf zdravotnických statistik Ladislav Dušek a biochemik Jan Konvalinka. Moravec ve vysílání položil na stůl graf, který naznačuje, jak je to s úmrtími na nemoc covid-19. Konvalinka popsal, jak se to má s vakcínami. Dušek, Černý a Konvalinka se shodli v tom, že nechat se očkovat, až bude čím, je jednoznačně správné. Dušek v závěru varoval, že nás teď čekají opravdu těžké tři měsíce.
22.11.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Černý (105 článků) , Václav Dušek (37 článků) , Václav Moravec (756 článků)

Třetí vakcína a doba temna. Konvalinka hasí nadšení Čechů. Ve světě to vře

 
Zatímco čeští ministři vyhlížejí návrat k normálu už letos v září, biochemik Jan Konvalinka tato nadějná očekávání hasí. Většina světa prý směřuje do velmi temného období. „Je iluzorní představa, že postavíme zeď a virus sem nepustíme,“ uvedl v rozhovoru pro Český rozhlas Plus biochemik Jan Konvalinka s tím, že máme očekávat další mutace.
14.05.2021 10:30 |

podobné články

Biochemik Konvalinka chce přimět důchodce k očkování klidně i penězi. Jsou potřeba „inovativní triky“

 
Je potřeba zvětšit proočkovanost u seniorské populace za pomoci mobilních týmů objíždějících vesnice či také prostřednictvím finanční motivace, míní biochemik Jan Konvalinka. Pro Český rozhlas zmínil, že se nám za ochotu nechat se očkovat vyplatí seniorům i zaplatit. „Vyplatí se to. Jinak tady máme zase určité nebezpečí, že dojde k zaplňování nemocnic a ke zbytečným úmrtím, kterým se můžeme vyhnout,“ apeluje Konvalinka.
31.07.2021 20:45 |

podobné články

Biochemik Konvalinka chce kampaň mezi důchodci: 400 tisíc nenaočkovaných seniorů, to je naše společné selhání

 
Biochemik a prorektor Univerzity Karlovy pro vědu a výzkum Jan Konvalinka by zvýšil agitaci k proočkování populace a zejména seniorů. „Stále máme 400 tisíc nenaočkovaných seniorů, to je varující číslo a naše společné selhání,“ tvrdí Konvalinka. Úspěšnost očkování podle něj lze ukázat na příkladu současných hospitalizací, ze kterých je 83 % neočkovaných pacientů a ti očkovaní pobývají v nemocnici kvůli jiným vážným nemocem.
23.09.2021 16:20 |

podobné články

Charvát (ANO): Náročná rekonstrukce je hotová, děkuji za trpělivost

 
Obyvatelé pardubické Dukly i řidiči si mohou oddychnout. Náročná rekonstrukce ulice Gorkého je hotová a od tohoto týdne také zkolaudovaná. Slavnostního otevření opraveného úseku se v úterý zúčastnili také primátor Pardubic Martin Charvát a starosta pátého městského obvodu Jiří Rejda.
24.12.2015 16:20 |

podobné články

Kolínská (Trojkoalice): Vinohradskou ulici čeká rekonstrukce za stamiliony

 
Jedna z nejvýznamnějších tepen metropole, Vinohradská ulice, projde rekonstrukcí. Počítá se s tím, že s plánovanou rekonstrukcí tramvajové trati se promění i téměř tříkilometrový úsek Vinohradské mezi křížením s ulicí Legerovou a Jana Želivského. Předpokládané zahájení rekonstrukce ulice je v druhé polovině roku 2018, její dokončení je plánováno do konce roku 2020. Celkové náklady rekonstrukce trati a ulice se pohybují v rozmezí 548 až 610 milionů korun.
16.08.2016 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Želivský (33 článků)

„Pekelnou“ D1 opravují pět let: Špatná zpráva, hotova není ani polovina a protáhne se to

 
Z dálnice D1 je po pěti letech prací na úseku mezi Miroškovicemi a Kývalkou opraveno jen čtyřicet procent. Nový a širší povrch dálnice získala na 64 kilometrech z celkových 160,8 km. Rekonstrukce aktuálně pokračuje na dalších 40 kilometrech. Původně měla být celá oprava hotova do roku 2020, letos v březnu však ministr dopravy v demisi Dan Ťok (ANO) uvedl, že rekonstrukce se proháne minimálně o rok.
06.05.2018 10:40 |

podobné články

Opravy v Praze 5: Výstup ze stanice metra Anděl se uzavřel, rekonstrukce tramvajové trati na Barrandov je hotová

 
Jedna složitá rekonstrukce končí, další začíná. Po téměř osmi měsících Dopravní podnik hl. m. hlásí, že je konečně dokončená rekonstrukce tramvajové trati mezi Smíchovským nádražím a Barrandovem. První tramvaje po ní vyjely už v pátek v noci. Od neděle 1. listopadu byl na zhruba 11 měsíců uzavřený výstup ze stanice metra B Anděl směrem Na Knížecí. Důvodem je oprava vestibulu a eskalátorů.
01.11.2020 12:25 |

podobné články

Jsou Češi unaveni covidem? Vědec Konvalinka promluvil o konspiracích. Děsí ho to! Mosad, CIA a Bill Gates

 
Biochemik a prorektor Univerzity Karlovy Jan Konvalinka promluvil ke covidu. V České republice by se podle něj mělo víc testovat. Chodí mu údajně stovky mailů a vzkazů, které ho téměř děsí. Jde o Mosad, CIA a Billa Gatese. Rozlišovat, jestli zemřel s covidem nebo na covid, je prý absurdní.
06.12.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Bill Gates (215 článků)

Ulice očima odborníka Novotného: Knobloch - pedofilní vládce bytu, Nuselák - osud Hybnerové a největší zadek, jaký kdy periferní kampaň viděla!

 
Někdo by měl říct olympiádě, že jsou tu důležitější věci, namátkově třeba Slavia Praha, prsa snowboardistky Samkové a samozřejmě Ulice! Nebo ještě jinak. Kurva, to na Nově nevědí, že to není o tom, že olympiáda je důležitá věc a musí dostat přednost. Sakra, ale tak ta otázka přece nestojí. Primární má být přece zákon ulice, zákon, kterým se musí dramaturgie televize Nova propříště řídit jako nejvyšším poselstvím, totiž NEEXISTUJE NA SVĚTĚ NIC DŮLEŽITĚJŠÍHO NEŽ ULICE!!!! Mě doprdele nezajímá, že zrovna startují sdruženářky na patnáct a půl kilometru překážek s malorážkou a hromadným startem! Je mi jedno že venku je olympiáda, drakiáda nebo heydrichiáda! Do hajzlu, je Ulice, Ulice, Ulice a já chci Miládku v depresi a Peška ve své nekonečné demenci a ne Vichnara!!!!!
23.02.2014 18:15 |

podobné články

Proklínaná rekonstrukce Husitské pokračuje: Část ulice je průjezdná, hotovo má být koncem října

 
V březnu započala plánována rekonstrukce Husitské ulice, která znepříjemnila život tisícům Pražanům. V pondělí 4. 6. v dopoledních hodinách proběhla kontrola dokončené první etapy. Část ulice už je zprovozněná - auta mohou vjíždět z Orebitské ulice směrem do centra. Stavbyvedoucí hlásí, že na přelomu října a listopadu by mělo být hotovo kompletně.
04.06.2018 15:55 |

podobné články

Při požáru v domě plném vozíčkářů zemřela Veronika (†33): Rekonstrukce se chýlí ke konci!

 
Rekonstrukce domu pro zdravotně postižené v ulici kpt. Stránského na Praze 14 by měla být hotova v příštím týdnu. Do Vánoc by pak měly být hotovy dokončovací práce. V současné době dělníci pracují na opravách společných prostor domu, uvedl radní Prahy 14 Michal Prager (Piráti). Panelový dům se dvěma vchody vyhořel zhruba před rokem, při požáru zemřela vozíčkářka Veronika Š. (†33). Kompletní rekonstrukce začala letos v květnu. Dům patří hlavnímu městu.
25.11.2020 12:55 |

podobné články

Konvalinka (ANO): Přípravy rekonstrukce aquaparku pokračují

 
Rekonstrukce aquaparku se připravuje již několik let, nyní se přistoupilo k úpravě projektové dokumentace, která zásadně sníží cenu.
01.07.2020 14:35 |

podobné články

Primátor Nwelati: Začala rekonstrukce Železné ulice, parkoviště je v provozu

 
V pondělí 28. srpna odstartovala plánovaná rekonstrukce Železné ulice, která bude rozdělena do tří etap. "Půjde o úpravu povrchů komunikace a chodníků, a to v úseku od křižovatky s ulicí K. Militké až po náměstí Míru. Celá rekonstrukce by měla být dokončena v listopadu letošního roku, pokud vše půjde podle plánů," vysvětlil primátor Mladé Boleslav Raduan Nwelati.
29.08.2017 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Raduan Nwelati (70 článků)

Rekonstrukce Jana Želivského: Praha plánuje širší ulice i nové koleje. Kdy práce začnou?

 
Praha bude pokračovat v přípravě rekonstrukce ulice Jana Želivského, na které začala pracovat v roce 2018. Městští radní v pondělí pověřili Technickou správu komunikací (TSK), aby pokračovala v přípravě projektové dokumentace a stanovila harmonogram prací, které budou spočívat mimo jiné v rekonstrukci a přeložce tramvajových kolejí. Podle náměstka primátora Adama Scheinherra (Praha Sobě) by rekonstrukce mohla začít za tři nebo čtyři roky.
30.08.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Želivský (33 článků)