Článek

Kontroverzní zápas Romové vs. Ukrajinci řeší i Rakušan. Organizátoři po kritice couvají. Lepší v ringu než na ulici, hájí nápad jiní

 
Sportovní organizace RedFace připravovala velkolepý zápas Ukrajinci proti Romům, který měl být pod pravidly MMA. Jak se ale ukázalo, organizátoři nakonec konání této kontroverzní show přehodnotili a podle vyjádření promotéra pro eXtra.cz na boj menšin nedojde. Za vším stojí silná vlna kritiky, protože podle mnohých jen pořadatelé rozdmýchávají už tak dost napjatou atmosféru mezi oběma tábory.
31.08.2023 19:20 |

podobné články

Podobné články

Stehlíková má jasno: Snadno manipulovatelní Romové naskočili na protiukrajinskou vlnu

 
V Česku sílí napětí mezi Romy a Ukrajinci. Stačilo jen škrtnout sirku, aby mezi nimi vznikla konkurence a rivalita. Romové jsou frustrování a Babišova vláda udělala chybu, když nepomohla integraci romské komunity posunout dál, říká v podcastu Kontext portálu iDNES.cz někdejší ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Romové podle ní přejali rétoriku části české populace, která má s integrací Ukrajinců stejný problém. „Romové jsou snadno manipulovatelní, skočili na protiukrajinskou vlnu. Chybí tu hlas vládního politika, který dokáže pojmenovat problémy Romů,“ domnívá se Stehlíková.
23.07.2023 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (192 článků)

Poslanci couvají od paragrafu, který by zabránil odtahování jejich aut

 
Poslanci couvají od návrhu, který by zabránil policii odtahovat jejich vozy z vyhrazených zón. František Laudát (TOP 09), který návrh předložil a je s ním, dle svých slov omylem, spojován, uvedl, že bude usilovat o to, aby hospodářský výbor ve čtvrtek přehodnotil své stanovisko a kritizovanou pasáž vypustil. Poslanec si rovněž postěžoval, že kvůli návrhu čelil opakovaně pokusům o inzultaci.
11.06.2014 15:20 |

podobné články

Osobnosti: František Laudát (288 článků)

„Pouliční lynč je někdy lepší než soud.“ Romové řeší vyhozenou prodavačku. Kdo uráží, je gadžovská huba

 
„Pouliční výbor je někdy lepší než samotný soud.“ Romové na síti pranýřují prodavačku, která v jabloneckém knihkupectví urážela kolegyni „cikánku“. „Veřejný lynč považuji za adekvátní trest,“ napsala aktivní čtenářka portálu Romea. Mnozí v tom ale vidí i komunistické praktiky. Některé verdikty nad propuštěnou rasistkou jsou možná už přes čáru: nemilosrdný je berlínský lékař, který se řadu let snaží očistit Žida Leopolda Hilsnera… Jedna z dam přišla s názorem, který je opravdu k zamyšlení. Chceme vůbec, aby Romové studovali?
13.02.2020 17:36 |

podobné články

Kontroverzní KO pro Vémolu a bučící diváci. Boxerský zápas století s Marpem skončil skandálním výrokem rozhodčího

 
Měl to být zápas roku, skončilo to ale opačně. Karlos Vémola sice Otakara Marpa Petřinu porazil technickým KO, z ringu odcházel ale za hlasitého bučení téměř celé O2 areny, odkud zápas sledovali i redaktoři eXtra.cz. Divákům se totiž nelíbilo, že rozhodčí zápas ukončil předčasně kvůli domnělé malé aktivitě oblíbeného rappera. 
22.05.2022 01:00 |

podobné články

Osobnosti: Karlos Vémola (807 článků)

Hvězda Ulice Štáfek vyhrál zápas v ringu: Co bude dělat nyní? Chystá další zápas?

 
Hvězda seriálu Ulice Jakub Štáfek (28) má za sebou první ostrý zápas v ringu. Boxerskou premiéru zvládl na jedničku a chválí ho i odborníci. Co bude Štáfek dělat nyní?
31.12.2018 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Štáfek (228 článků)

Romové se bouří, protože Krupka hájí zákaz pikniků na ulici

 
Městskou vyhlášku, která zakazuje vynášení židlí a stolů, posedávání či rozdělávání ohňů na veřejném prostranství na některých místech v Krupce na Teplicku, hájí vedení radnice. Vznikla údajně na základě požadavků lidí, má chránit klid a pořádek ve městě. Proti ní ale vystupují místní Romové, kteří si myslí, že je zaměřena proti nim, a chystají protest.
19.08.2012 17:10 |

podobné články

Koho volí Romové? Prý komunisty

 
Rozpaky nad vznikem Romské demokratické strany podle Lidových novin vyjadřují jak elity etnika, tak běžní Romové. Do sněmovny se prý strana nemá šanci dostat a samotní Romové si nemyslí, že to je to, co jim v Česku chybí. Podle Karla Holomka tu takových pokusů už bylo několik a vždy dopadly neslavně. Romové totiž k volbám chodí jen málo a navíc volí spíše komunisty.
25.09.2013 07:25 |

podobné články

VIDEO „Policajt mi dal pistoli k hlavě, že mě střelí.“ Šlo o krk. Romové ze Sokolova mají vztek

 
Pátek v Sokolově byl drsný. Místní Romové se dostali do potyčky s asi čtrnácti vodáky a zasahovala policie. Romové uvádějí, že dotyční začali mlátit děti, a tak se s nimi začali prát dospělí. „Támhleten mě napadl s cihlou. To je von, ten bazmek, co mě napadl, tady ten vysokej,“ zaznělo na videu pořízeném až po potyčce. A stížnosti padaly i na hlavu policie. „Přišel ke mně policajt, dal mi k hlavě pistoli a řekl, že se mám odstranit, že když mě třikrát vyzve, tak mě střelí,“ uvedla Romka Denisa. Policie je prý nechránila, soustředila se na ochranu údajných pachatelů. A někteří Romové pak začali nahlas spekulovat, jak je chce česká společnost vyhubit.
27.07.2021 07:40 |

podobné články

Romové proti Ukrajincům přitvrzují: Pořádají nenávistné pochody, zaútočili i na ubytovnu

 
Romská komunita se pokusila o lynč Ukrajinců. V brněnském "Bronxu" Romové začínají pořádat takzvané „pochody na Ukrajince“, v úterý třeba vyhrožovali před ubytovnou použitím zápalných lahví, jak zachycuje video nahrané na Facebook Brněnským hlasem. Nenávist ovšem roste po celé republice – při demonstraci v Krupce u Teplic házeli Romové předměty po domě, před kterým parkovalo auto s ukrajinskou SPZ. Dav skandoval protiukrajinská hesla a dokonce provolával slávu Putinovi. Romské organizace apelují na vládu a psaly i prezidentovi Zelenskému, ať Ukrajinci ctí sociální harmonii.
20.07.2023 20:00 |

podobné články

Romové uspořádají vlastní demonstraci, aby si zajistili bezpečí

 
Romové v pátek uspořádají v Ostravě-Zábřehu demonstraci Za toleranci mezi lidmi, za pokojné soužití a za dobré sousedské vztahy, aby zajistili bezpečí lidem žijícím v okolí náměstí SNP, kde se od 18:00 bude konat demonstrace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Romové se totiž obávají, že jinak by policie nezabránila účastníkům druhé demonstrace, aby se po jejím skončení vydali k nedaleké ubytovně a dalším místům obývaným Romy. Novinářům to řekli organizátoři romské demonstrace.
27.09.2013 15:55 |

podobné články

Brno: Romové šli účtovat s Ukrajinci. Okamura ukázal „další případy“

 
MONITORING Po sobotní vraždě Roma, ze které je podezřelý Ukrajinec, se v Brně dle slov Policie ČR již následně naplnily obavy z etnických konfliktů. V centru města šli Romové v malé skupince účtovat s Ukrajinci, skončilo to zásahem. Romští aktivisté tlumí vášně. Předseda SPD Tomio Okamura ovšem vystavil svědectví, které má dle jeho tvrzení dokumentovat další případy násilí Ukrajinců v Brně. Má se jednat o lokality Petrov a Lužánky.
13.06.2023 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3066 článků)

Z USA: Ukrajinci prolomí ruskou obranu do konce roku

 
Anthony Blinken, ministr zahraničí USA, navštívil Ukrajinu a mimo jiné si tu prohlédl i školu, kterou Rusové během okupace používali jako mučírnu, než odtud Ukrajinci ruské agresory vyhnali. Sami Ukrajinci však říkají, že Rusové jsou opravdu houževnatí agresoři. Prý útočí ve směru Kupjansk, Lyman i Bachmut. Ale Ukrajinci jim nezůstávají nic dlužní a dál postupují v Záporožské oblasti.
08.09.2023 08:10 |

podobné články

Separ vs. Spirit, zápas dvou kamarádů: Jdeme se zbít! Ale žena mi to zakázala, směje se Majk

 
Boxerský duel ikon slovenské rapové scény, Majk Spirit vs. Separ, se blíží! Dvojici čeká hlavní zápas nadcházejícího galavečera Fight Night Challenge a do ringu vstoupí jako dva dlouholetí kamarádi. “Aby si lidi nemysleli, že si jdeme sebrat peníze za objímačky v ringu, my tam fakt jdeme zbít jeden druhého,” říkají. Přátelství při souboji půjde stranou, prozradil sám Majk Spirit v rozhovoru pro eXtra.cz. 
03.06.2022 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Majk Spirit (115 článků)

Výhry v ringu, vězení i bankrot: Železný Mike slaví padesátku

 
Jeden z nejlepších boxerů všech dob, Mike Tyson, slaví padesátiny. Za dvacetiletou kariéru v profesionálním ringu vybojoval Železný Mike, Kid dynamit či Nejzlejší muž planety, jak se mu přezdívá, padesát vítězství, z toho 44 KO. Nejmladší mistr světa v těžké váze utrpěl v ringu jen šest porážek, v životě si jich ale připsal víc, včetně několika pobytů ve vězení či vyhlášení bakrotu.
30.06.2016 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Mike Tyson (118 článků)

USA: Ukrajinci vědí, že nepostupují tak rychle, jak chtějí

 
Americký poradce pro národní bezpečnost John Kirby oznámil, že i sami Ukrajinci jsou si vědomi toho, že nepostupují tak rychle a tak daleko, jak by si asi přáli oni sami. Přesto protiofenziva pokračuje dál. Ukrajinci prý zkusili vyrazit na okupovaný pravý břeh řeky Dněpr a zdá se, že částečně uspěli. Rusové navíc tvrdí, že Ukrajinci telefonují starším občanům Ruské federace a nabádají je k jedné věci…
09.08.2023 08:50 |

podobné články

Osobnosti: John Kirby (10 článků)

Raketový útok na veletrh dronů v divadle. „Další ruský válečný zločin proti civilistům,“ nechápou Ukrajinci

 
Ukrajinci se brání už 543 dní, a i po tak dlouhé době jsou i podle OSN Rusové schopní páchat nové a nové ohavnosti. CNN popsala, jaké. Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov v onen smutný den oznámil, že započal výcvik ukrajinských pilotů na stíhačkách F-16. Mezitím Ukrajinci pokračují v protiofenzivě. Podle washingtonského Institutu pro studium války (ISW) se Ukrajinci blíží k městu Tokmak.
20.08.2023 08:15 |

podobné články

Pozor, nepřítel naslouchá. Ukrajinci mají další starost

 
Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Ukrajinci vyrobili takovou zbraň, která je schopná zasáhnout cíle vzdálené stovky kilometrů. Podle Američanů by si ale Ukrajinci měli chránit své mobilní telefony a další elektroniku, protože ruští hackeři od počátku ruské invaze útočí na ukrajinské telefony a snaží se z ukradených dat vyzvědět ukrajinské plány s protiofenzivou. Ta stále pokračuje. Ukrajinci prý dosáhli významného stažení ruského dělostřelectva.
01.09.2023 07:15 |

podobné články

Pieta? Ne. Romové se neudrželi: Ukrajinci, táhněte na Ukrajinu! A Rakušan? Velký pozor! Toto sledujte...

 
Prostranství před Janáčkovým divadlem v Brně dnes po 14. hodině zaplnili lidé, kteří přišli zavzpomínat na mrtvého Roma. Pieta se nesla v duchu protivládní demonstrace, ač mělo jít o poklidné setkání a plánovaná demonstrace byla zrušena. „V čele policie stojí člověk, ministr vnitra Vít Rakušan. Člověk, který adoruje banderovce, který se fotí s banderovskými vlajkami. Jsem rád, že jste sem přišli a že tu záležitost budete sledovat,“ řekl jeden z řečníků na akci.
17.06.2023 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (697 článků)

Radnice hájí zákaz posedávání před domy. Romové ale protestují

 
Radnice v obci Krupka na Teplicku hájí novou vyhlášku, podle níž se nesmí posedávat na zídkách nebo si přinést na veřejné prostranství židle a grilovat. Romové proti tomu ale chystají protest.
17.08.2012 21:10 |

podobné články