Článek

Kontroverzní dokument V síti: Kteří predátoři byli odsouzeni?

 
Dokumentární film V síti se stal nejnavštěvovanějším filmem loňského roku. Tři verze snímku, které se v kinech objevily, vidělo dohromady přes půl milionu diváků. Co tomu předcházelo a jaké dopady měl snímek, který se stal celospolečenskou událostí?
10.03.2021 20:10 |

podobné články

Podobné články

Diváci ohodnotili dokument V síti: Predátoři nás budou děsit i ve snech, míní ženy

 
Ve čtvrtek se redaktorky eXtra.cz vypravily do kina, aby zhlédly dlouho očekávaný dokument V síti. Na tři dospělé ženy, které ve snímku ztvárnily teprve dvanáctileté dívky, se přišly podívat zástupy lidí. Zatímco před promítáním si lidé s úsměvem na rtech kupovali popcorn, po odchodu ze sálu obvykle téměř nenakousnuté občerstvení vyhazovali. Jak se jim počin režisérů Víta Klusáka a Barbory Chalupové líbil?
29.02.2020 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Vít Klusák (106 článků) , Barbora Chalupová (16 článků)

Nebezpečná sociální síť Omegle je rájem predátorů: Děti ji milují, ale rodiče, pozor

 
Sexuální predátoři na internetu nově útočí na sociální síti Omegle. Tam si děti dopisují s naprostými cizinci, o kterých nic nevědí. Přestože mají rodiče v posledních letech mnohem větší přehled o tom, co jejich děti na internetu dělají, stále existují případy, kdy zdánlivě nevinné dopisování dopadne katastrofou. V lepším případě skončí predátoři ve vězení. Co se děje na internetu v době karanténních opatření?
11.11.2020 08:00 |

podobné články

Marika Pecháčková pokřtila svou knihu Kdo chytá v síti: Zajímali mě ti predátoři, říká

 
Marika Pecháčková (39) je autorkou knihy Kdo chytá v síti, která volně navazuje na dokument Víta Klusáka (39) V síti. V pondělí 9. března se konal veřejný křest v kavárně ve Veletržním paláci v Praze. Lidé, kteří knihu ještě neměli, si ji mohli na místě zakoupit. Redakce eXtra na křtu autorku knihy vyzpovídala.
29.03.2020 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Vít Klusák (106 článků)

Premiéry – Predátoři a Dopisy pro Julii

 
Tento týden mají premiéru dva filmy: akční sci-fi Predátoři a romantická road movie Dopisy pro Julii.
08.07.2010 10:20 |

podobné články

Predátoři: Arnie od natáčení odstoupil

 
Americký akční film Predátoři, který měl ve čtvrtek premiéru, navazuje na slavného kultovního Predátora, jenž proslavil nynějšího kalifornského guvernéra, dříve akční ikonu Arnolda Schwarzeneggera.
12.07.2010 02:09 |

podobné články

Osobnosti: Arnold Schwarzenegger (635 článků)

Máme prohlášení generála Mladiće, vězněného v Haagu: Globalističtí predátoři z USA rozsévají smrt po celém světě, postavme se jim

 
EXKLUZIVNĚ Svět se řítí do katastrofy, mír je ohrožen a to všechno kvůli touze západních globalistů ovládat zbytek světa a jeho přírodní bohatství. V dopisu, který ParlamentníListy.cz získaly, to z haagského vězení píše bosensko-srbský generál Ratko Mladić. „Globalističtí predátoři rozsévají smrt v mnoha zemích a oběti jejich násilí se ani nepočítají. Je nutno rozhodně klást odpor západnímu zlu, terorismu a globalismu! Světový mír na pokraji propasti,“ sděluje důrazně Mladić. Redakce vám celý jeho dopis přináší.
19.10.2014 16:55 |

podobné články

Tom Hanks: Predátoři jsou v Hollywoodu absolutně všude

 
Herec Tom Hanks se prý ani trochu nediví současné vlně odkrývání sexuálních skandálů v Hollywoodu. Za svou více než třicetiletou kariéru v tomto světě totiž zjistil, že sexuální predátoři číhající na své oběti jsou tam úplně na každém kroku.
04.12.2017 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Tom Hanks (296 článků)

TikTok má problém kvůli pedofilům: Predátoři posílají odporné zprávy i těm nejmladším dětem

 
Aplikace TikTok se mezi dětmi a teenagery dočkala obrovské obliby. Spousta rodičů ji ale považuje za nebezpečnou, nazývá ji magnetem na pedofily a bojuje za její zrušení. Své profily si na této platformě tvoří i malé děti, jejichž videa může vidět doslova kdokoliv z celého světa. Predátoři se pak neštítí psát o sexu i dívkám či chlapcům ve věku 8 let. Správci TikToku je přitom trestají jen týdenním zákazem odesílání zpráv.
20.07.2020 22:55 |

podobné články

10 lží o srpnu 1968. Rozebrali jsme skandální dokument ruské televize

 
Dokument ruské televize „Varšavská smlouva – odtajněné dokumenty“ způsobil mezinárodní poprask. Prezident republiky Miloš Zeman (70) tvůrce pořadu obvinil ze lži. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD, 58) reagoval též rázně. Kvůli tvrzením, že NATO chystalo invazi a Češi připravovali ozbrojené povstání, si dokonce pozval na „kobereček“ ruského velvyslance Sergeje Kiseljova. Tvůrci pořadu ale trvají na tom, že dokument naopak odhaluje do té doby neznámá fakta. „Pořad je v souladu se všemi principy novinářské etiky. Vznikl na základě třístránkového dokumentu, který byl nedávno odtajněn. Jiná věc je, že některá fakta, která zazní ve filmu, se nelíbí současným elitám ve střední Evropě. Jsou to ale fakta, byť i nepohodlná,“ tvrdí Petr Fjodorov, šéf mezinárodních vztahů ve státním mediálním koncernu VGTRK, kde film vznikl. Blesk proto požádal renomovanou historičku Muriel Blaive z Ústavu pro studium totalitních režimů, aby se k dokumentu vyjádřila. Ta si dokonce myslí, že tvůrci pořadu nakonec chtějí svalit vinu za invazi v roce 1968 na občany tehdejšího Československa. Dokument měla letos vysílat Česká televize, ale Rusové nakonec práva na vysílání bez udání důvodu neprodali. Blesk ale pro vás dokument zhlédl a vybral 10 kontroverzních výroků, které v něm zazněly. Jsou to lži, nebo fakta, jak tvrdí tvůrci pořadu?
21.08.2015 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2806 článků) , Miloš Zeman (25750 článků) , Sergej Fjodorov (6 článků)

Co podepsal Metnar: Andrej Babiš zásadně a otevřeně vystoupil a celou věc vysvětlil

 
Premiér v demisi a předseda ANO Andrej Babiš se neudržel a na Facebooku se vyjádřil k údajným dezinformacím, které o něm a jeho vládě kolují. Babiš uznává, že ministr Metnar v Maroku za vládu podepsal dokument, obsahující zmínky o podpoře legální migrace a uprchlictví, jedním dechem ale dodává a ujišťuje, že jde o zcela nezávazný dokument a v žádném případě tyto body nejsou tím hlavním, co obsahuje. Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar se totiž 2. května v marockém Marrakéši účastnil konference euro-afrického dialogu o migraci a rozvoji, tedy tzv. Rabatského procesu. Metnar tam za Českou republiku podepsal dokument, zvaný Marrakéšská politická deklarace. Ten obsahuje akční plán na roky 2018–2020. „Myslíte, že jsem zešílel?“ vzkazuje Babiš občanům, kteří se bojí, že dokument jako celek podporuje migraci z Afriky.
10.05.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22467 článků)

Maskérka dokumentu V síti poznala jednoho z predátorů, pracuje s dětmi

 
Dokument V síti o sexuálních predátorech zhlédlo od jeho uvedení do kin již přes čtyři sta tisíc diváků. Z nevhodného chování vůči dětem bylo několik mužů obviněno, někteří byli odsouzeni ve zkráceném řízení. Jednoho z nich poznala i maskérka snímku Barbora Potužníková.
30.06.2020 07:15 |

podobné články

Schwarzenberg: Odsouzení Tymošenkové poškodí vztahy EU a Ukrajiny

 
Odsouzení bývalé ukrajinské premiérky Julije Tymošenkové poškodí vztahy Ukrajiny a Evropské unie. Připustil to dnes šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg po jednání s kolegy z EU v Lucemburku. Společně s nimi také odsouzení expremiérky kvůli překročení pravomocí ostře kritizoval.
11.10.2011 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4018 článků)

Babiš popírá, že by slíbil při odsouzení odejít. A na pivo vzal Junckerova nástupce

 
Mluvil o tom o víkendu předseda Sněmovny Radek Vondráček, podle kterého Andrej Babiš naznačoval, že by v případě odsouzení odstoupil. Právo však v pondělí uvádí, že něco takového Babiš popřel. „Není to pravda,“ uvedl premiér v demisi. Aby v případě prvoinstančního odsouzení odstoupil člen vlády, to požaduje ČSSD. Stav vyjednávání o vládě s ní i KSČM se přitom chystá Babiš přednést vedení ANO. Dnes ráno pak znovu zasedla Babišova vláda. A i před tím požadadvek ČSSD rezonoval.
30.04.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22467 článků)

Dokument o sexuálních predátorech V síti půjde do kin ve dvou verzích

 
Hned dvě verze dokumentu V síti se rozhodli tvůrci vyslat do českých kin. Oficiální premiéru si odbudou 27. února. Stominutový dokument bude přístupný lidem od patnácti let. Kratší verze trvající 63 minut V síti: Za školou cílí už na děti od dvanácti let. Ve středu také filmaři zveřejnili i novou ukázku ze snímku.
05.02.2020 11:50 |

podobné články

Dokument o sexuálních predátorech V síti půjde do kin ve dvou verzích

 
Hned dvě verze dokumentu V síti se rozhodli tvůrci vyslat do českých kin. Oficiální premiéru si odbudou 27. února. Stominutový dokument bude přístupný lidem od patnácti let. Kratší verze trvající 63 minut V síti: Za školou cílí už na děti od dvanácti let. Ve středu také filmaři zveřejnili i novou ukázku ze snímku.
05.02.2020 15:11 |

podobné články

ŽEBŘÍČEK: A tobě nevadí, že je mi dvanáct? Dokument V síti dál válcuje česká kina

 
Snímek V síti, poukazující na problematiku sexuálních predátorů, minulý týden přepsal historii a stal se nejnavštěvovanějším českým dokumentem všech dob. Dosavadním držitelem rekordu byl Občan Havel z roku 2008, na kterého přišlo do kin více než 163 tisíc diváků. Dokument V síti už vidělo přes 200 tisíc lidí a číslo zdaleka není konečné.
09.03.2020 14:36 |

podobné články

Šokující dokument V síti nově bez cenzury: Diváci prožijí stejně otřesné momenty jako herečky

 
Dokument v Síti způsobil v Česku obrovský rozruch už dávno před svou premiérou. Tvůrci se teď rozhodli, že ještě přitvrdí a ve čtvrtek tak jde do kin nová verze snímku, který bude mít název V síti 18+. Nově tak bude v dokumentu prezentováno téměř všechno, co viděly herečky během natáčení na vlastní oči.
08.07.2020 07:00 |

podobné články

Sexuální predátoři dostali podmínku: Polyamorní Tereza Těžká z filmu V síti radši děti nechce s žádným ze svých partnerů

 
V poslední době se o ní mluví hlavně v souvilosti s polyamorním vztahem, v němž žije, a málem by se zapomnělo na její největší filmovou roli. Tereza Těžká  (25) bude dnes mezi herečkami nominovanými za nejlepší herecký výkon za ztvárnění dvanáctileté školačky v dokumentu V síti na předávání cen Český lev .
06.03.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Těžká (17 článků)

Zdechovský popsal, jak dostali české vězně z Turecka. Pomohl Babiš i BIS

 
Markéta Všelichová a Miroslav Farkas byli v Turecku odsouzeni na více než 6 let vězení za to, že se rozhodli pomoct kurdským milicím v boji proti Islámskému státu. Vláda tureckého prezidenta Erdogana označuje kurdské milice za teroristy a Všelichová s Farkasem byli odsouzeni za podporu terorismu. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) byl jedním z politiků, kteří usilovali o návrat českých občanů domů. Když se to konečně podařilo, Zdechovský se rozhodl promluvit.
25.07.2020 18:40 |

podobné články