Článek

Kontroly na českých horách: Policie řešila desítky prohřešků proti vládním nařízením

 
Policie kontrolovala na horách v Libereckém kraji dodržování vládních opatření proti šíření koronaviru. Při více než 800 kontrolách za pátek a sobotu odhalila deset přestupků, spočívaly v porušení nařízení ministerstva zdravotnictví. Dále policisté zaznamenali bezmála 30 porušení krizových opatření. Uvedl to dnes regionální mluvčí policie Vojtěch Robovský.
07.02.2021 11:05 |

podobné články

Podobné články

Inspekce vyzývala řetězce k odstranění nedostatků. A ty jich odstranily sotva polovinu

 
Pracovníci zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zkontrolovali v uplynulých dnech 230 supermarketů v ČR, u nichž na přelomu let 2013 a 2014 zjistili 550 nedostatků. Kontroloři nyní zjistili, že asi polovina těchto prohřešků se znovu opakovala. ČTK to dnes řekl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Největší problémy měly obchody řetězců Billa (52 prohřešků), Ahold (48 prohřešků) a Tesco Stores (45 prohřešků).
07.08.2014 19:01 |

podobné články

Prohřešků proti vládním opatřením přibylo: 180 přestupků za svátek. Klausovi to prošlo?

 
Prohřešků proti vládním protikoronavirovým opatřením ve středu přibylo. Policie v celém Česku zaznamenala ve sváteční den 180 přestupků, zatímco v úterý to bylo 101. Do těchto opatření patří třeba zavřené provozovny, shlukování lidí a od středy i zákaz nočního vycházení mezi 21:00 a 05:00. Údaje dnes ČTK poskytl mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Podle něj ale policie z krajů nikde nehlásí problém, že by se lidé shlukovali. Klid přičítá i nepřízni počasí a uzavření restaurací.
29.10.2020 13:15 |

podobné články

Česká obchodní inspekce: Výsledky mimořádných kontrol na horách

 
Česká obchodní inspekce se v rámci společné kontrolní akce na horách zaměřila na kontroly podle zákona o ochraně spotřebitele. Jednalo se zejména o kontroly na Šumavě, v Krušných horách a Jizerských horách.
02.02.2021 19:45 |

podobné články

Krkonošské rolby v Praze: Protest proti nařízením a potyčka na ministerstvu! Havlíčkovi vezly petici

 
Pořádné pozdvižení způsobili v centru Prahy v pátek večer horští podnikatelé, kteří přijeli z Krkonoš do centra města s rolbami protestovat proti aktuálním vládním nařízením. Chtěli vyrazit na Václavské náměstí, nakonec se ale vydali z Dejvic přímo k ministerstvu průmyslu a obchodu do ulice Politických vězňů, kde chtěli ministru Karlu Havlíčkovi (za ANO) předat petici. Na vrátnici se strhla potyčka.
18.12.2020 18:55 |

podobné články

Hamáček o velikonočních prohřešcích Čechů: Disciplína polevila. Bitva není vyhraná

 
Češi o velikonočním víkendu polevili v disciplíně a počet jejich prohřešků vůči vládním nařízením stoupl, zmínil vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Ještě před jednáním vlády vystoupil na tiskové konferenci po schůzi stálé pracovní skupiny Ústředního krizového štábu. Zmínil, že ho neukázněnost lidí mrzí, nicméně například hájil rozhodnutí otevřít minulý čtvrtek hobby markety. Podle něj bylo cílem udržet část lidí na zahrádkách u domů.
14.04.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2573 článků)

Stovky nasazených policistů! Dohlédnou na demonstrace proti vládním opatřením, věří v klidný průběh

 
Stovky policistů budou dohlížet na demonstrace, které pořadatelé svolali na středu 28. října do centra Prahy. Protesty proti vládním nařízením či recesistické akce by se měly konat na náměstí Republiky, na Staroměstském náměstí a na Klárově. Policie zatím neočekává, že by protesty skončily násilnými střety, jako se to stalo 18. října na Staroměstském náměstí, řekl mluvčí pražských policistů Jan Daněk. Tehdy radikální fanoušci zaútočili na policisty a na náměstí se strhla vřava.
27.10.2020 13:05 |

podobné články

V Praze protestovali nespokojenci proti vládním nařízením. Roušky byly dole, policisté i tak děkují

 
Jako by to jednou nestačilo. Po nedávných demonstracích na Staroměstském náměstí, při kterých bylo zadrženo 141 výtržníků, se v Praze na státní svátek konaly další demonstrace a protesty proti vládním opatřením souvisejícím s bojem proti koronaviru. Vláda ovšem vydala nařízení, v rámci kterých se demonstrace mohou uskutečnit pouze do počtu 100 lidí, na náměstí Republiky se protestujících sešlo o něco více, většina z nich musela přihlížet spíše zpovzdálí. Průběh byl ale klidný. Zadrženo bylo jen několik lidí.
28.10.2020 14:40 |

podobné články

Provokatéři a zatarasené ulice? Rozhodně ne! Policie se ohradila proti spekulacím chuligánů po demonstraci

 
Dlažební kostky, odpadkové koše, dýmovnice, lahve i polena! To vše létalo proti policejním těžkooděncům při nedělní demonstraci proti vládním nařízením na Staroměstském náměstí. Na tu se sjely zhruba dva tisíce lidí, mezi nimi chuligáni, kteří se po předčasném ukončení akce pustili do policie. Po střetu se začaly objevovat informace o tom, že ho ve skutečnosti vyprovokovali policejní provokatéři a že policisté zatarasili všechny únikové cesty. Proti tvrzením se policie rázně ohradila.
21.10.2020 05:20 |

podobné články

Krušné hory bičuje silný vítr, popadané stromy brzdí dopravu. Nejezděte sem, apelují silničáři

 
Silničáři v pondělí ráno uzavřeli sněhem zavátou silnici I/25 od abertamské křižovatky nad Jáchymovem směrem na Boží Dar, informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová. Uzavřeny zůstávají i další silnice v Krušných horách, na Božím Daru trvá kalamitní stav. Kromě sněhu a větru na silnicích hrozí i pády stromů. Sníh a stromy výrazně komplikují dopravu také v Krkonoších. Mobilní operátoři mohou mít na horách kvůli sněžení, námraze a silnému větru výpadky signálu. Problémy jsou zejména v Krkonoších a Krušných horách. Správci nedoporučují v Krušných horách vstup di lesů, turisté mají být opatrní i v Jizerských horách.
14.01.2019 07:20 |

podobné články

Porušení vládních nařízení: Někteří provozovatelé spustili vleky. Hrozí jim milionová pokuta

 
V Čenkovicích na Orlickoústecku byl dnes navzdory vládním nařízením v provozu lyžařský vlek. Policie případ zadokumentovala a předá správnímu orgánu. Provozovateli vleku hrozí pokuta až do výše tří milionů korun, řekla ČTK mluvčí krajské policie Markéta Janovská. Na horách na východě Čech jsou dobré sněhové podmínky. Z nařízení vlády nejsou v provozu skiareály, včetně lanovek a vleků. Otevřeno měl rovněž areál Vaňkův kopec u Ostravy.
30.01.2021 19:46 |

podobné články

13 módních prohřešků, kterých se dopouští 90 procent z vás! Včetně mužů!

 
Dnes se společně podíváme na pár "módních nešvarů":http://www.extra.cz/tema/modni-peklo, které se týkají drtivé většiny naší společnosti. Ale protože nikdy není pozdě na to se sebou něco udělat, tak vám přinášíme 13 módních prohřešků, kterým byste se měli snažit vyhnout. Mezi ty úplně největší patří vykouknutá "tanga":http://www.extra.cz/tema/tanga, "obrovské výstřihy":http://www.extra.cz/tema/vystrih a špinavé a okopané boty. Nicméně všechny uvedené body jsou pravdivé a stojí za to se nad nimi zamyslet.
16.05.2014 09:05 |

podobné články

Na co dát pozor na farmářských trzích? SEZNAM PROHŘEŠKŮ

 
Farmářské trhy si i v Česku získaly velkou oblibu jako alternativa k potravinám ze supermarketů. Přesto je i tam potřeba být na pozoru. Někteří prodejci jsou na štíru s hygienou, další přímo podvádějí, zjistila státní inspekce. Přinášíme přehled jejich prohřešků...
18.06.2014 18:00 |

podobné články

Víkend ve znamení pokut: Lidé si slunce užívali bez roušek, strážníci v Praze řešili 2427 prohřešků

 
O víkendu bylo v Praze opět spoustu neposlušných občanů. Nejčastěji šlo o porušování nařízení mít zakryté dýchací cesty a zákazu shlukování. O víkendu strážníci zaznamenali 2427 prohřešků! I když většinu z nich šlo vyřešit domluvou, ve čtyřiačtyřiceti případech museli přestupek oznámit správnímu orgánu.
20.04.2020 13:15 |

podobné články

Kontroly u vstupů na Hradě zůstávají: Podle policie jsou i nadále potřeba

 
Na bezpečnostní kontroly u vstupů na Pražský hrad bude vyčleněno více policistů. Kontroly tedy budou pokračovat i nadále, ačkoli za poslední roky sklidily velkou kritiku. Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka to doporučily bezpečnostní složky. Kontroly návštěvníků byly na Hradě zavedeny před necelým rokem kvůli zvýšení teroristických činů v Evropě.
16.07.2017 10:10 |

podobné články

Němci mají už dost cizích zločinců. Chtějí obnovit hraniční kontroly

 
Podle stále většího počtu německých politiků by se měly na hranicích opět obnovit kontroly. Reagují tak na vysoký počet zločinců, které odhalily kontroly v posledních dnech v souvislosti s berlínským summitem G7. Na hranicích celníci zadrželi hlavně pašeráky drog, hledané osoby a převaděče nelegálních přistěhovalců. Politici při tom kritizovali kontroly v okrajových částech schengenského prostoru. 
11.06.2015 19:45 |

podobné články

Polsko i Rakousko zpřísňují kontroly na hranicích. Opatření se dotkne i Čechů

 
Polsko od pondělí obnovuje na jeden měsíc kontroly na vnitřních hranicích schengenského prostoru, včetně hranic s Českou republikou. Důvodem jsou tři významné mezinárodní akce, které se v červenci uskuteční na polském území. Úřady připomínají, že kontroly budou pouze namátkové. Kontroly na hranicích zpřísnilo tako Rakousko, a to kvůli obavám z nárůstu migrantů.
04.07.2016 08:35 |

podobné články

Kontroly na Hradě zůstávají. Jsou potřeba, vysvětluje Ovčáček a bere si k ruce analýzu

 
Na bezpečnostní kontroly u vstupů na Pražský hrad bude vyčleněno více policistů. Kontroly budou pokračovat i nadále. Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka to doporučily bezpečnostní složky. Ovčáček to dnes uvedl v tiskové zprávě, kterou zveřejnil na hradním webu. Často kritizované kontroly byly na Hradě zavedeny před necelým rokem.
14.07.2017 21:20 |

podobné články

ČOI: Kontroly s figuranty v roce 2017 prokázaly prodej alkoholu mladistvým

 
Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontroly v oblasti prodeje alkoholu. Zásadní změnou pro kontroly zaměřené na prodej alkoholu bylo nabytí účinnosti nového zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, který mimo jiné umožňuje České obchodní inspekci provádět kontroly s mladistvými figuranty.
12.05.2018 15:45 |

podobné články

Rakousko krátce obnoví hraniční kontroly. Dotknou se i Brennerského průsmyku

 
Několikadenní kontroly zavede v červenci a v září Rakousko na svých hranicích s Německem a Itálií. S odvoláním na rakouské ministerstvo vnitra o tom ve středu informovala agentura DPA. Podle mluvčího úřadu kontroly nesouvisejí se sporem ohledně vracení migrantů uvnitř unie, nýbrž s akcemi, které Rakousko v příštím půlroce jako předsednická země EU pořádá. Kontroly se dotknou i Brennerského průsmyku na hranicích Itálie a Rakouska, který hojně využívají turisté pro cesty na dovolenou.
04.07.2018 15:50 |

podobné články