Článek

Konečná (Stačilo!): Pokud se tím příměří přiblíží byť o milimetr, pak musím Orbánovu snahu ocenit

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k cestě maďarského premiéra Viktora Orbána do Ruska.
07.07.2024 16:15 |

podobné články

Podobné články

Volba Leynové, domluvení europoslanci. Dva až tři roky budou peklo, tuší Konečná

 
Znovuzvolení Ursuly von der Leyen šéfkou Evropské komise (EK) hodnotí europoslankyně Kateřina Konečná (STAČILO!) coby nepochopitelný krok. Projev Leyenové dle ní „bolelo“ i poslouchat a zazněla během něj například pasáž směřující k federalizaci evropské obranné politiky. „Zbrojaři, tak jak jsou zvyklí v Americe, si našli nového kámoše v Evropě,“ míní Konečná. A připomněla, kdo stojí za částí plánů, o nichž se v uplynulých dnech v médiích psalo jako o tzv. „českém Green Dealu“. „Ten paskvil schválila česká vláda na Evropské radě za českého předsednictví za to, že Ursula von der Leyen pohladila hlavičku Petru Fialovi,“ pronesla v pořadu Aby bylo jasno Konečná k emisním povolenkám pro domácnosti.
19.07.2024 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6554 článků) , Kateřina Konečná (558 článků)

Izrael se s Hamásem dohodl na příměří výměnou za propuštění rukojmích

 
Izraelská vláda dnes nad ránem schválila dohodu o čtyřdenním příměří s radikálním hnutím Hamás výměnou za propuštění zhruba 50 rukojmích držených v Pásmu Gazy. V prohlášení to uvedl úřad vlády, podle něhož je země ochotna prodlužovat příměří o den za každých deset dalších propuštěných rukojmích. Hamás krátce poté dohodu přivítal s tím, že zajistí osvobození 150 vězněných Palestinců a přísun humanitární pomoci do Gazy. Termín začátku příměří by měl být znám do 24 hodin, uvedlo katarské ministerstvo zahraničí.
22.11.2023 10:10 |

podobné články

Tak jak je to s tím příměřím na Ukrajině: Toto říkají Porošenko, Obama a separatisté

 
Úřad ukrajinského prezidenta oznámil, že Petro Porošenko se s Vladimirem Putinem dohodli na trvalém příměří v oblasti Donbasu na východě Ukrajiny. Kreml to ale popřel a uvedl, že Rusko není účastníkem ukrajinského konfliktu a příměří tedy uzavřít nemůže. Kremelský mluvčí Dmitrij Peskov pouze připustil, že ruský prezident a Porošenko se v telefonátu „do značné míry shodli na krocích, které mají k trvalému příměří vést". Vůdci samozvané Doněcké lidové republiky jsou podle agentury Interfax ochotni s Kyjevem o příměří jednat.
03.09.2014 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5390 článků)

Botanická zahrada v Troji představuje miniaturní orchideje. Květ má méně než milimetr

 
Skleník Fata Morgana pražské botanické zahrady zaplnily na dva a půl tisíce ekvádorských orchidejí různých velikostí i druhů. Mezi nimi i droboučká orchidej Lepanthes calodictyon rostoucí v horských mlžných lesích And v Kolumbii a Ekvádoru. Její listy jsou velké jen jeden až dva centimetry. Květy unikátní orchideje pak mají i méně než milimetr.
06.03.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Fata Morgana (31 článků)

Chovanec: Nikdy nechci být předsedou ČSSD. Jsme milimetr nad propastí

 
Nejen o případném předsednictví ČSSD, ale i o kvótách, migrační krizi či terorismu pohovořil s časopisem Týden ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Uvedl také to, že koaliční spolupráce mezi ČSSD a ANO se ocitla milimetr nad propastí.
05.09.2016 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

Separatisté prý dnes porušili příměří na sedmi místech

 
Proruští vzbouřenci dnes porušili příměří na nejméně sedmi místech a ostřelovali mimo jiné i mezinárodní letiště v Doněcku. Oznámil to ve večerní zprávě vydané v Kyjevě štáb protipovstalecké operace. Od vyhlášení příměří minulý týden v pátek zahynuli při přestřelkách už dva lidé. Armáda prý klid zbraní dodržuje. O osudu příměří telefonicky hovořili prezidenti Petro Porošenko a Vladimir Putin.
08.09.2014 19:36 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5390 článků)

Příměří na Ukrajině budou kontrolovat bezpilotní letouny

 
OBSE bude hlídat dodržování příměří na hranicích Ukrajiny a Ruska za pomoci bezpilotních letounů. Fungující příměří je prozatím důvod, proč EU neuvedla v platnost nové sankce vůči Moskvě. Bezpilotní letadla, která budou příměří dále kontrolovat, získá OBSE "pomocí od členských států".
10.09.2014 13:41 |

podobné články

Ruský ministr zahraničí viní z porušení příměří v Debalceve ukrajinskou armádu, EU protestuje

 
Jiná možnost než příměří pro východní Ukrajinu neexistuje. Na setkání s novináři v Moskvě to dnes řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Podle něj je za nezdar příměří v Debalceve odpovědná ukrajinská armáda, která se pokusila prorazit povstalecké obklíčení. Německo a také ministryně zahraničí EU naopak vývoj v Debalceve považují za porušení příměří ze strany proruských povstalců.
18.02.2015 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (257 článků)

Saúdská Arábie navrhuje krátké příměří v Jemenu kvůli pomoci civilistům

 
V Jemenu by mohlo platit pětidenní příměří, aby se do země mohla dostat potřebná humanitární pomoc pro civilisty. Příměří navrhuje Saúdská Arábie, který stojí v čele koalice, jež bombarduje pozice povstalců. Šéf americké diplomacie John Kerry šíitské rebely vyzval, aby na dočasný klid zbraní přistoupili. Kdy by však mělo příměří začít platit, není jasné. 
07.05.2015 16:15 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (176 článků) , John Kerry (151 článků)

Arabská koalice vyhlásila příměří v Jemenu. Jak dlouho vydrží?

 
Arabská koalice v čele se Saúdskou Arábií v sobotu vyhlásila pět dní trvající příměří v Jemenu, které začne před nedělní půlnocí. Už dvě předchozí příměří, které dojednali zástupci OSN nakonec obě strany konfliktu nedodržely, podaří se tentokrát dodržet pět dní příměří. 
25.07.2015 19:50 |

podobné články

Podle českých politiků je jedno, kde se podepíše syrské příměří

 
České ministerstvo zahraničí by uvítalo, kdyby se smlouva o příměří v Sýrii podepisovala v Praze, zatím je ovšem předčasné o místě podpisu uvažovat. ČTK to dnes sdělila Ivana Valentová z tiskového odboru. Možnost, že by se dohoda o příměří mezi syrskou vládou a opozicí podepsala v české metropoli, v rozhovoru pro Českou televizi nevyloučil syrský prezident Bašár Asad. Podle českých politiků, kteří reagovali na dotaz ČTK není podstatné, kde bude příměří podepsáno, je především důležité to, aby dohoda vůbec vznikla.
01.12.2015 18:01 |

podobné články

Syrské příměří: Co říká Bašár Asad a co zní z USA

 
Spojené státy a Rusko se dohodly na příměří v Sýrii, které by mělo začít 27. února. Bílý dům oznámil, že společně o příměří telefonicky hovořili Barack Obama a Vladimir Putin. Američané i Rusové se k příměří staví optimisticky. Dodržovat jej dle svých slov hodlá i syrský prezident Bašár Asad.
23.02.2016 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5390 článků) , Barack Obama (2522 článků)

Nejmenší počítač na světě je jen milimetr velký

 
Američtí vědci představili zatím nejmenší kompletní počítač. Je jen jeden milimetr velký.
24.02.2011 13:20 |

podobné články

Rooney mohl vykrvácet! Od neštěstí ho zachránil jeden milimetr

 
Už tak vážné zranění fotbalisty Manchesteru United Wayna Rooneyho mohlo mít tragické následky. Kdyby ho před dvěma týdny protihráč trefil o milimetr vedle, zasáhl by stehenní tepnu.
09.09.2012 17:55 |

podobné články

Smutná zpráva pro fanoušky: Jamie Dornan neukáže ani milimetr penisu

 
Herci Jamie Dornan a Dakota Johnson se potřetí vžili do rolí Christiana Greye a Anastasie Steele, aby opět dráždili erotická centra v mozku svých fanoušků. Ti přitom doufali, že ve filmu Padesát odstínů svobody konečně uvidí Jamieho pyj. Neuvidí. Ani milimetr z něj.
05.01.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jamie Dornan (191 článků) , Dakota Johnson (77 článků)

Znechucení občané. Konečná se nediví, Lipavský vítá plány NATO za hrozivou sumu

 
„Vláda P. Fialy na jedné straně kouká, jak s ní vyběhly banky, jak astronomicky zbohatli zbrojaři... - a na druhou stranu tady bere u huby důchodce a pracujícím říká, že budou dělat o léta déle. Absurdní. STAČILO!“ říká europoslankyně a jednička na kandidátce STAČILO! Kateřina Konečná. Uvedla, čím ji v souvislosti s Ukrajinou šokoval ministr Lipavský. „Naprosto tristní“, padlo pak ohledně naší potravinové soběstačnosti.
31.05.2024 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (558 článků)

Zelenskyj ani Putin to nevěděli. Tajemný Orbán skončil u Trumpa: On to vyřeší

 
Maďarský premiér Viktor Orbán se ve čtvrtek setkal s republikánským kandidátem na prezidenta Donaldem Trumpem a diskutovali o možnostech, jak dosáhnout míru, uvedl podle agentury Reuters mluvčí premiéra, který prosazuje příměří na Ukrajině. „On to vyřeší,“ prohlásil po společném jednání Orbán. Trump ocenil Orbánovu mírovou misi a uvedl, že „mír musí nastat rychle“.
13.07.2024 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6326 článků) , Viktor Viktor (187 článků)

Střelba v Praze. Otazníky. A Rakušan „zakázal pochybovat“, zuří Konečná

 
Co trápí lidi, za kterými jezdí na besedy po celé republice? A co říkají mladí, kteří za ní přijdou? I o tom hovoří europoslankyně, předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Zmiňuje valorizaci důchodů, otázku zavedení eura i vznik uskupení STAČILO!. V souvislosti s nedávnou střelbou na FF UK nešetří ministra Rakušana (STAN) ani ministra Jurečku (KDU-ČSL). „Asi už i v Německu přetéká pohár trpělivosti s tamní vládou. A nastal čas říci, že ‚král je nahý‘ – rozumějte ‚Green Deal je drahý‘,“ říká Konečná k aktuální situaci v Německu.
13.01.2024 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (558 článků)

Konečná v naději. Fiala se dá porazit

 
Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná je nadmíru spokojená s výsledkem koalice STAČILO! ve volbách do Evropského parlamentu. Koalice skončila se ziskem 9,56 procenta hlasů na čtvrtém místě a získala dva europoslanecké mandáty. Volby podle Konečné ukázaly, že se dá porazit vláda Petra Fialy. „Jsou to první celorepublikové volby potom, co Petr Fiala začal vládnout. Ukázalo se, že není nemožné ho porazit,“ tvrdí Konečná.
10.06.2024 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6554 článků) , Kateřina Konečná (558 článků)