Článek

Konečná s Dostálem opouštějí levičáckou frakci. Chce Green Deal a migraci, to nešlo

 
Europoslanci za koalici STAČILO! Kateřina Konečná a Ondřej Dostál vydali prohlášení k výsledkům vyjednávání o frakcích v Evropském parlamentu, v němž zopakovali, že na jejich postojích se nic nemění. Voličům vzkazují, že svůj program za koryta nevymění. V tuto chvíli míří mezi nezařazené poslance.
09.07.2024 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (558 článků)
Podobné články

Balcarová (Piráti): Zdroje z European Green Deal musíme nasměrovat napříč resorty

 
Výbor pro životní prostředí Poslanecké sněmovny včera uspořádal videokonferenci „European Green Deal – cesta k prosperitě Evropy?“. Konference konaná pod záštitou předsedkyně výboru Dany Balcarové z Pirátské strany reagovala na dějinný okamžik – takové zdroje, jaké nabízí European Green Deal, již nikdy mít nebudeme a šanci nesmíme promarnit.
09.12.2020 08:40 |

podobné články

Cílek varuje: Green Deal změní Evropu. Temná vize

 
Geolog Václav Cílek má za to, že dnes žijeme v podstatě ve válce, po které už svět nebude takový, jaký byl před ní. Jen se tato válka vede podstatně mírnějšími prostředky, než války předchozí. Na covidovou pandemii se podíval poněkud netradičně. Ze Slunce. Přesvědčte se sami. Poté se velmi kriticky podíval na evropský Green Deal. „Mám pocit, že New Green Deal má schopnost Evropu rozhodit, rozeštvat,“ varoval Cílek.
28.12.2021 17:45 |

podobné články

Realita udeřila. Green Deal je blbost? Životní zkušenost mluví jasně

 
Co když je Green Deal blbost? Psychiatr Tomáš Rektor se na konci roku zamyslel nad současnou touhou ozelenit svět. Dal dva příklady, které ukazují, že celý Green Deal může být slepou uličkou, která lidstvu možná naznačuje: tudy ne, přátelé.
31.12.2021 14:45 |

podobné články

Lidé topí v kamnech, ovzduší se zhoršuje. A vše začalo v Bruselu... Markéta Šichtařová vidí, kam to směřuje

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Green Deal je hlavním důvodem energetické krize, energetická krize je hlavním důvodem relativně většího zchudnutí Evropy než zbytku světa, zchudnutí Evropy je hlavním důvodem masívního přechodu na tuhá paliva, tuhá paliva produkují víc CO2, proti němuž Green Deal brojí. „Ano, Green Deal způsobil přesný opak toho, co zamýšlel. Tento mechanismus si můžete dosadit do jakékoliv jiné oblasti, v níž pohnutkou pro sociální inženýring je nějaký kolektivistický záměr,“ konstatuje pro ParlamentníListy.cz Markéta Šichtařová.
18.12.2022 18:25 |

podobné články

Sype se Green Deal? Zděšený „hlavoun“ EU nařizuje, co se nesmí říkat

 
Litevský eurokomisař pro životní prostředí Virginijus Sinkevičius je zděšený tím, jak se „sype“ unijní Green Deal kvůli tomu, že se od něj začínají odvracet i některé tradiční evropské strany, jež se k němu přitom ještě donedávna stavěly smířlivě. Varoval, že „některé tradiční strany by mohly mít tendenci legitimizovat útoky na Green Deal“, což je prý „nebezpečí“ nejen pro zelenou politiku, ale pro „evropský projekt jako celek“. A naznačil tak, že by se neměla říkat témata, která nedávno rozhodla u voleb v Nizozemsku. Ustoupit v zelené agendě prý nemůžeme ani o krok zpátky.
10.12.2023 20:55 |

podobné články

Zrušit Green Deal – je potřeba chtít. Odpověď smějícímu se Fialovi

 
Jedním z hlavních témat voleb do Evropského parlamentu je v Česku Green Deal. Zejména z mimoparlamentních opozičních stran a hnutí sílí volání po přehodnocení této evropské zelené dohody, nejlépe po úplném jejím zrušení. Ale jde to? Právník Robert Kotzian, jenž se věnuje právu v informačních technologiích, má názor, že volební slib a cíl zrušit Green Deal je „legitimní a smysluplná zkratka“, vyjadřující odhodlání k tomuto cíli postupně směřovat.
26.05.2024 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Al Green (32 článků) , Al Green (32 článků) , Robert Green (6 článků) , Robert Green (4 články) , Robert Green (4 články)

Neziskovky, ekonomický vítěz Zeleného údělu. Právník dodal podrobnosti

 
„Příkazy, zákazy, zátěž…,“ shrnuje důsledky Green Dealu právník specializující se na právo Evropské unie Tomáš Břicháček v pořadu Aby bylo jasno Jany Bobošíkové. Trh je podle jeho slov jasnou obětí Green Dealu, v následujících letech už o něm nebude řeč. Systém, který Green Deal nastoluje, je podle něj přirovnatelný k válečné ekonomice z první i druhé světové války. V rozhovoru se dále zaměřil i na to, jak se Green Deal stal jedním z témat voleb do Evropského parlamentu v České republice.
13.06.2024 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1048 článků)

Babiš: ANO založí novou frakci v Evropském parlamentu, víc řekne příští týden

 
Opoziční hnutí ANO založí novou frakci v Evropském parlamentu (EP), detaily oznámí příští týden. Předseda ANO Andrej Babiš to dnes řekl v rozhovoru pro  televizi  CNN Prima News a oznámil na svých profilech na sociálních  sítích . Zatím neuvedl, s kým bude hnutí ve frakci spolupracovat. Programem nové skupiny bude podle Babiše suverenita, bezpečnost, boj proti nelegální migraci a za změnu Zelené dohody pro Evropu (Green Dealu). Každá politická skupina v europarlamentu, v níž se poslanci sdružují podle své politické příslušnosti, musí mít nejméně 23 členů ze sedmi zemí EU. ANO bude mít v nově zvoleném parlamentu sedm zástupců.
28.06.2024 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků)

Zpěvák Green Day nastoupil po zuřivém výstupu na koncertu do léčebny

 
Zpěvák skupiny Green Day Billie Joe Armstrong se na posledním koncertě v Las Vegas choval jako šílenec. Nadával pořadatelům a roztřískal kytaru. O dva dny později nastoupil do léčebny, aby se zbavil závislosti na návykových látkách. Další články k tématu: Zpěváka Green Day vyhodili z letadla, měl moc spuštěné kalhoty Raz, dva, tři! Green Day rozjíždějí albovou trilogii Zpěvák Green Day si na Broadwayi zahraje drogového dealera RECENZE: Green Day pod ruským kolem zvládli zábavu i kýč
24.09.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Billie Joe Armstrong (6 článků) , Joe Armstrong (25 článků) , Green Day (76 článků)

Evropský Green Deal – chystá se odboj. Akce začne ve Sněmovně. S Okamurou a dalšími

 
Přichází poslední šance, jak zastavit unijní Green Deal? Možnost ubránit se zdražování energií, omezování automobility, nebo ztrátě pracovních míst? Matěj Gregor, předseda spolku Odchod.eu, je toho názoru. A proto spustil nový projekt „No Deal“, který se snaží Čechy informovat o tom, co je čeká, když se novému plánu nepostaví. Pozítří si můžete poslechnout více i vy osobně, a to na sněmovní akci, na které kromě Gregora vystoupí Tomio Okamura, nebo Libor Vondráček.
28.09.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3166 článků)

Největší nebezpečí? Lidé, kteří uměle roztleskali migraci. Ti samí, kteří stvořili Green Deal, říká Gregor

 
Mladý politik Matěj Gregor si nikdy nebral servítky. A nebere si je ani teď, když objíždí Českou republiku a potkává se se svými příznivci na speciálních předvolebních besedách. „Spousta lidí říká, že chování Bruselu a jejich politiků jim silně připomíná vztahy s Moskvou a Sovětským svazem v minulém století. Pro mě jako relativně mladého člověka je to silné kafe a někdy z toho mám husinu,“ říká Gregor, který kandiduje v letošních volbách do Evropského parlamentu za Svobodné. Podle jeho názoru jsou navíc největším nebezpečím lidé, kteří uměle roztleskali migraci. „Jsou to často ti samí, kteří stvořili Green Deal,“ dodává Gregor.
03.05.2024 15:00 |

podobné články

Pokud utvoří vládu Pirstán a SPOLU, přivedou zemi ke kolapsu a lidi do chudoby. Poslanec od Okamury předkládá důkazy o tom, co se děje a chystá

 
ROZHOVOR „Piráti podporují Green Deal a šílenou eko-fanatickou politiku EU, která nám extrémně zdraží elektřinu a tím i vše ostatní, zásadně omezí prodej a dostupnost automobilů a tím prodraží i dopravu. To může přivést naši zemi ke kolapsu a občany k chudobě. Ani blackout není vyloučen. Ale ke Green Dealu se více či méně hlásí i koalice SPOLU… Mimochodem Green Deal odsouhlasil v Bruselu premiér Andrej Babiš,“ říká poslanec SPD za Olomoucký kraj Pavel Jelínek.
04.10.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků) , Al Green (32 článků) , Al Green (32 článků)

Smrt Green dealu? Ekonomové mají jasno, zelení aktivisté zuří

 
V souvislosti s invazí na Ukrajinu se řeší i energetická bezpečnost. A v Česku sílí názor, že evropský Green Deal, tedy dohoda o uhlíkové neutralitě do roku 2050, je mrtvá. Ovšem bojovníci se změnou klimatu se s tím nehodlají smířit. Filip Hausnecht z hnutí Budoucnost považuje za odporné, jak „se energetická lobby snaží v posledních hodinách zabít Green New Deal“. Protestuje také hnutí Duha nebo zelená politička.
25.02.2022 20:20 |

podobné články

The Blue Academy: Green Deal je projekt, který je dlouhodobě neudržitelný

 
„Green Deal je projekt, který je dlouhodobě neudržitelný, protože je neufinancovatelný a zároveň poškozuje hospodářské i sociální zájmy Evropy a jejích obyvatel. Navíc je více než sporný, zastánci Green Dealu deklarovaný, zásadní vliv člověka na klimatické změny“, říká Marek Zeman, předseda spolku The Blue Academy, z.s. „Naše planeta Země je modrá ne zelená, chraňme ji jinak,“ dodává Zeman.
04.10.2023 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Zeman (166 článků)

Největší slevy a DEAL LX jsou tu!

 
A je to tady! Léto, prázdniny a úžasné slevy a nabídky nového slevového portálu DEAL LX! A nejen to, DEAL LX si pro vás připravil Velkou letní soutěž o super ceny. I když  nováček DEAL LX přesně ví, jaké slevy nabídnout, co vás zajímá. Denně pro vás vyhledává ty nejlepší nabídky se slevou až 90 %!
19.07.2011 00:10 |

podobné články

Střelba v Praze. Otazníky. A Rakušan „zakázal pochybovat“, zuří Konečná

 
Co trápí lidi, za kterými jezdí na besedy po celé republice? A co říkají mladí, kteří za ní přijdou? I o tom hovoří europoslankyně, předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Zmiňuje valorizaci důchodů, otázku zavedení eura i vznik uskupení STAČILO!. V souvislosti s nedávnou střelbou na FF UK nešetří ministra Rakušana (STAN) ani ministra Jurečku (KDU-ČSL). „Asi už i v Německu přetéká pohár trpělivosti s tamní vládou. A nastal čas říci, že ‚král je nahý‘ – rozumějte ‚Green Deal je drahý‘,“ říká Konečná k aktuální situaci v Německu.
13.01.2024 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (558 článků)

Mark Rutte padl. Teď chce nizozemskou vládu vést „pan Green Deal“

 
62letý Nizozemec Frans Timmermans – známý jako „pan Green Deal“, pro své prosazování radikálního odklonu Evropské unie od fosilních paliv – se chce stát příštím nizozemským premiérem. Z Evropské komise odejde nejspíše v polovině srpna.
22.07.2023 08:40 |

podobné články

Janeček rezignoval na post šéfa ODS v Praze 11. Chce se věnovat svojí frakci

 
K nové frakci v ODS, kterou před deseti dny založil dosavadní předseda ODS v Praze 11 Jiří Janeček, se prý hlásí stovky členů. Janeček chce proto založit pobočky v jednotlivých regionech, řekl. Aby se mohl frakci plně věnovat, rezignoval dnes na post šéfa ODS v Praze 11.
18.02.2013 11:15 |

podobné články

Janeček založil frakci v ODS. A hned s ní chce vyhrát volby

 
K nové frakci v ODS, kterou asi před deseti dny založil dosavadní předseda ODS v Praze 11 Jiří Janeček, se prý hlásí stovky členů. Janeček chce proto založit pobočky v jednotlivých regionech, řekl to dnes ČTK. Aby se mohl frakci plně věnovat, rezignoval dnes na post šéfa ODS v Praze 11. V příštím roce by dokonce chtěl vyhrát volby do Poslanecké sněmovny.
18.02.2013 19:06 |

podobné články